Forum Aski - Türkiye'nin En Eğlenceli Forumu
 

Go Back   Forum Aski - Türkiye'nin En Eğlenceli Forumu > Teknoloji Dünyası > Bilgisayar - Donanım
facebook bağlan


Kablosuz ağ bağlantısı kurulumu, kablosuz ağ ayarları nasıl yapılır

Bilgisayar - Donanım kategorisinde açılmış olan Kablosuz ağ bağlantısı kurulumu, kablosuz ağ ayarları nasıl yapılır konusu , Kablosuz ağ bağlantısı kurulumu, kablosuz ağ ayarları nasıl yapılır kablosuz ağ bağlantısı kurma programı indir yerel ağ bağlantısı kurma resimli kablosuz ağ kurma programı indir ağ baglantısı kurma gezginler yerel ...


Yeni Konu aç  Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Arama Stil
Alt 29.10.2012, 16:34   #1 (permalink)
Kurucu

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Kablosuz ağ bağlantısı kurulumu, kablosuz ağ ayarları nasıl yapılırKablosuz ağ bağlantısı kurulumu, kablosuz ağ ayarları nasıl yapılır


kablosuz ağ bağlantısı kurma programı indir yerel ağ bağlantısı kurma resimli kablosuz ağ kurma programı indir ağ baglantısı kurma gezginler yerel ağ bağlantısı kurma programı kablosuz ağ kurulum programı indir kablosuz ağ kurma indir gezginler internet bağlantısı kurma programı indir kablosuz ağ kurulum sihirbazı indir kablosuz ağa bağlanamıyorum gezgin


Kablosuz Ağ Ayarlarını yapmak için aşağıdaki yolları izleyiniz.

Başlat > Denetim Masası > Ağ Bağlantılarını tıklıyoruz.

Ağ Pencerelerinden sol tarafta bulunan AĞ GÖREVLERİNDEN;Ev veya Küçük İş Yeri Ağı Kur Tıklıyoruz.

Dikkatlice ve Sırayla Yönergeleri takip ediyoruz.

Burada Kablolu Bağlantı yapacaksak Yerel ağ bağlantlarını seçiyoruz

KABLOSUZ BAĞLANTI yapacak isek Bağlantısı kesilen ağ bağlantılarını göz ardı et KUTUSUNU İşaretliyoruz.

Daha önceden özel bir bağlantınız varsa bulacaktır, yeni ağ kurmak için Alttaki seçeneği seçiyoruz. Hayır İnternete Başka Bağlantı Yolu Seçeyim kutusunu işaterliyorsunuz.

Bu Bilgisayar İnternete Mesken Bir Ağ Geçidiyle veya Ağımdaki Başka Bir Bilgisayar Üzerinden Bağlanır. şekeneğini işaretliyoruz.

Bilgisayar Tanımı Adımızı ve Bilgisayarımızın Adını Giriyoruz.

Çalışma Grubu Adı giriyoruz standart olarak WORKGROUP girebilirsiniz

Eğer Ağda Dosya ve Klasör Paylaşımı yapmıyacaksak güvenlik açısından kapalı durumda tutalım.

Ağ Kurulumumuzun sonuna geliyoruz, burada yapmış olduğumuz ayarları kalıcı hale getiriyoruz.

Ağ Kurulumunuzu Kalıcılaştırmak İçin Sistem Ayarlanıyor.

Ağ Ayarlarımızı Başka Bir Bilgisayarda Otomatik Olarak Yapabilmek İçin Seçeneklerden Faydalana Biliriz. Biz Tek Kullanıcı Olarak Varsayıyoruz ve Gerek Yok Seçeneğini Seçiyoruz.

ve Ağ Kurulum İşlemimiz Bitmiştir.

__________________

Narsinha isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla
Alt 23.07.2014, 04:41   #2 (permalink)
Süper Üye

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Kablosuz ağ bağlantısı kurulumu, kablosuz ağ ayarları nasıl yapılır

Ben bundaan pek bişey anlamadım sorun olursa ttneti arayın yardım ediyorlar

Perii isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla
Alt 23.07.2014, 08:38   #3 (permalink)

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Kablosuz ağ bağlantısı kurulumu, kablosuz ağ ayarları nasıl yapılır

Yardımcı OLmak İçin Bir Kaç Anlatım Bende Paylaşmak İstiyorum,Ttnet'liler iÇin Bence En iyi Yardım Alabilecekleri [Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL]
Windows XP Kablosuz Ağı Ayarlamak
Ağ adaptörlerinin sorunsuz çalışması ve sürücü problemi olmaması, Windows XP'yi avantajlı kılıyor.

Windows XP altında kablosuz ağ kurmanın bir avantajı var: sürücü problemi yok, her ağ adaptörü XP altında sorunsuz çalışıyor.

Kablosuz ağı aramak

Bir kablosuz ağa bağlanmak için Windows XP' de ilk olarak »Başlat / Tüm Programlar / Donatılar / İletişim / Ağ bağlantıları« yolunu izlemelisiniz. Daha sonra buradaki Kablosuz ağ seçeneğine çift tıklayın ve etraftaki kablosuz ağların aranmasını sağlayın. İstediğiniz ağı bulduğunuzda »Bağlan« komutu ile parolanızı girdikten sonra ağa bağlanabilirsiniz.

Ayarları değiştirmek

Eğer kablosuz ağ ayarlarını değiştirmek istiyorsanız listedeki bir kablosuz ağı seçin »Ortak Görevler« kısmından »Gelişmiş ayarları değiştir« seçeneğine tıklayın. Buradan »Kablosuz ağ« seçeneğini işaretleyin ve »Tercih edilen kablosuz ağlar« kısmı altından istediğiniz kablosuz ağa tıkladıktan sonra »Özellikler«'i seçin. »Tercih edilen kablosuz ağlar« kısmında yukarı veya aşağı komutlarını kullanarak kablosuz ağları istediğiniz sıraya koyabilirsiniz.

Yine bu kısımda bulunan »Gelişmiş« seçeneğine tıkladıktan sonra seçilen kablosuz ağa otomatik bağlanılması ile ilgili ayarı bulabilirsiniz. Yine benzer bir ayarı da Vista altında bulabilirsiniz. Bu ayarı devre dışı bıraktığınızda bilgisayarınızın bağlanacağı ağları kendiniz seçmelisiniz.

Kablosuz ağı elle ayarlamak

Kablosuz ağ ayarlarını elle yapabilmek için XP'nin yardımcısını kullanabilirsiniz. Bu aracı başlat menüsündeki
Bağlantılar/Kablosuz ağ bağlantısı kurulumu yolu altında bulabilirsiniz. Bir başka alternatif ise Denetim Masası/ Ağ ve Internet Bağlantıları/ Ev veya küçük ofis için kablosuz ağ bağlantısı oluştur seçeneği.

Dikkat: Vista'nın aksine Windows XP ile SSID yayını yapmayan kablosuz ağlara bağlanamazsınız.Kablosuz Yerel Ağ İle Yeni Bağlantı Kurma (Windows 7)

Başlamadan önce

Kablosuz bir ağa ilk kez bağlanmadan önce, aşağıdakilere sahip olmalısınız:
 • Bilgisayar için bir Kablosuz bağdaştırıcı . Bu aygıt, bilgisayarın, sinyalleri ağ üzerindeki kablosuz yönlendiriciden gönderip almasına izin verir. Birçok notebook bilgisayara bir kablosuz bağdaştırıcı entegre edilmiştir ve kasanın yanında veya önünde, klavyenin üstünde veya işlev tuşlarından birinin üzerinde yer alan bir kablosuz simgesiyle belirtilmiştir. USB bağlantısının içine ya da diğer cihaz bağlantı noktalarına takılan harici kablosuz bağdaştırıcılar, dahili kablosuz bağdaştırıcıyla donatılmamış notebook ve masaüstü bilgisayarlar için uygundur.
 • Ağ adı ve güvenlik bilgileri . Ağ adı (Hizmet Kümesi Tanımlayıcısı SSID), Güvenlik türü (WEP veya WPA) ve Güvenlik Anahtarına (parola) ihtiyacınız vardır. Ev ağınızı kendiniz kurduysanız, bu bilgiler elinizde bulunmaktadır. Ortak bir WIFI ağında, bu bilgiyi sağlayıcıdan edinebilirsiniz.


WiFi ağını ilk kez kurma

Belirli bir WiFi ağına ilk kez bağlandığınızda, bağlantı kurmak için tüm yapılandırma bilgilerini girmeniz gerekir. Bilgisayar, ağın erişim alanı içindeyse, bilgisayarı otomatik olarak bağlanacak şekilde yapılandırabilirsiniz. WiFi TV Player ayarlarını yapmak için aşağıdaki adımları izleyin.

NOT:HP bilgisayarın orijinal fabrika görüntüsünde, tümleşik kablosuz ağ aygıtı ve HP Wireless Assistant programı için gerekli sürücüler bulunmaktadır. İşletim sistemini değiştirdiyseniz, modelinize ve işletim sisteminize uygun kablosuz ağ aygıtı sürücüsünün en güncel sürümünü ve HP Wireless Assistant programını indirin ve yükleyin. Her bilgisayarda yerleşik bir kablosuz aygıtı bulunmaz.Bilgisayar HP fabrika görüntüsünü içermiyorsa, kablosuz ağ kurma ile ilgili bilgi almak için [Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL] veya [Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL] sitelerinde arama yapabilirsiniz.

 1. Bilgisayarı başlatın ve kablosuz aygıtı açın.
  Kablosuz aygıtı açmak için, anahtarı Açık durumuna getirin. Kablosuz LAN aygıtı ve Bluetooth aygıtının güç anahtarı (varsa), modele bağlı olarak kasanın yan tarafında veya klavyenin üst kısmında yer alır. Bazı bilgisayarlarda, anahtar klavyenin üzerindeki panelde ya da bir işlev tuşlarından birinde temas noktası olarak yer alır.
  Birçok bilgisayarda, kablosuz aygıt açılıp etkinleştirildiğinde mavi renkte, aygıt kapatıldığında veya devre dışı bırakıldığında ise turuncu renkte yanan bir LED ışığı vardır. Bazı yeni modeller farklı renk şeması kullanır ve ilgili işlev tuşunun içine entegre edilmiş bir LED'i vardır.
 2. Araç çubuğu bildirim alanında HP Wireless Assistant simgesini bulun.
  • Açık ise sonraki adımla devam edin.
  • Simge Kapalı durumundaysa simgeye sağ tıklayın ve Wireless Assistant'ı Aç seçeneğini belirleyin. Aygıtı etkinleştirmek için seçeneğine tıklayın.
  • Eğer bir simge yoksa, Başlat 'a tıklayın, Arama alanına hp wireless assistant yazın ve ardından arama sonuçlarında HP Wireless Assistant 'a tıklayın. Kablosuz cihazı (etkinleştir).
   Eğer HP Wireless Assistant arama sonuçlarında listelenmezse, HP ürününüz için bunu Sürücüler ve Yükleme sayfası 'dan yüklemek için başka bir bilgisayar kullanın.
 3. Kablosuz aygıt Açık ve Etkin durumdayken, bildirim alanı araç çubuğunda varolan kablosuz ağların simgesini bulun. Kablosuz ağ simgesi yoksa ve ağ kablosu bağlıysa, ağ kablosunu çıkarın. Kablosuz ağ simgesi görüntülenir.
 4. Kablosuz ağ simgesine sağ tıklayarak, Ağ ve Paylaşım Merkezi'ni Aç 'a ve Yeni bağlantı veya ağ kur 'a tıklayın, ardından Kablosuz bir ağa elle bağlan 'ı seçin.
  Şekil 1: Bağlantı veya ağ kurma
 5. Devam etmek için İleri düğmesine tıklayın.
 6. Gerekli ağ güvenlik bilgilerini girin. Bu bilgiler, ev ağınızı kurarken kullandığınız bilgilerdir.
  Şekil 2: Kablosuz ağa manuel olarak bağlanma
  • Ağ Adı (SSID)
  • Güvenlik türü (WEP ve WPA yaygın türlerdir)
  • Şifreleme türü (Bazı güvenlik türlerinin ek özelliği)
  • Güvenlik anahtarı veya parola
  • Bu bağlantıyı otomatik olarak başlat Bilgisayarın kablosuz bir ağın kapsama alanı içindeyken otomatik olarak oturum açmasını istiyorsanız bu seçeneği seçin.
 7. Kablosuz bağlantının tamamlandığından emin olmak için, kullanılabilir kablosuz ağların listesini görüntülemek üzere kullanılabilir ağlar simgesine tıklayın.
  Şekil 3: Kullanılabilir kablosuz ağlar

Varolan bir ağa bağlanma

Ev ağınız veya ortak bir WIFI ağı ile bağlantı kurduktan sonra, bu ağa daha sonra yeniden bağlanabilirsiniz.
İlk kurulum sırasında Bu bağlantıyı otomatik olarak başlat seçeneğinizi belirlediyseniz, bilgisayarınız kablosuz bir ağın kapsama alanına girdiğinde, ağ bağlantısı kurulum sırasında girdiğiniz değerler kullanılarak yapılacaktır.

NOT:Parola gibi bir güvenlik koşulu değişmişse, yeni parolayı girmeniz istenecektir.

Otomatik bağlanma seçeneğini belirlemediyseniz, bilgisayarınız bir ağın kapsama alanı içindeyken aşağıdakileri yapın.
 1. Kablosuz cihazı açın ve ardından araç çubuğunda yer alan ağ simgesine kullanılabilir kablosuz ağların listesini görüntülemek için tıklayın.
 2. İstediğiniz ağı belirleyin ve Bağlan 'a tıklayın.
  Şekil 4: Kullanılabilir kablosuz ağlar
 3. Sorulduğunda Güvenlik anahtarını veya parolayı girin.


Kablosuz ağ bağlantınızı yönetme

Bir ağa yeniden bağlanma konusunda sorun yaşarsanız veya parola gibi bazı ayarları değiştirmeniz gerekirse, Ağ ve Paylaşım Merkezi'ni açmak için aşağıdaki adımları izleyin.
 1. Görev çubuğundaki ağ simgesine tıklayın ve Ağ ve Paylaşım Merkezini Aç seçeneğine tıklayın.
 2. Ağ ve Paylaşım Merkezi penceresinin sol panelindeki Kablosuz Ağları Yönet seçeneğine tıklayın.
 3. Yönetmek istediğiniz ağı seçin, sağ tıklayın ve Özellikler seçeneğini seçin.
  Şekil 5: Kablosuz ağları yönet
 4. Güvenlik sekmesinde, güvenlik türü ve parola gibi değerleri değiştirebilirsiniz. Ayarlarınızı yönetmeyi tamamladığınızda, Tamam seçeneğine tıklayın.
  Şekil 6: Kablosuz ağ özellikleri güvenlik sekmesi


Windows 8 Wireless Sorunu çözümİlk olarak akla gelen driverlar... Bazı arakadaşlar Aygıt yöneticisinden --> ağ bağdaştıcılarında bir sorun olmadığını görüp yada güncelleştirdiklerini sanarak driverleri geçip başka çareler aramaya yöneliyor ...

1-Ekran Kartı Drivelerini güncelleştirmek: Aygıt yöneticisi -- > Görüntü bağdaştırıcılarıGördüğünüz gibi bende paylaşımlı olduğu için iki tane... ikisinide güncelleştirmek gerek. öncelikle Nvidiayı güncelliyoruz, çift tıkladıktan sonra ayrıntılar deyip aygıt açıklamasını sağa tıklayıp kopyalıyoruz ve google'da aratıyoruz.

İlk sayfaya girdiğimiz zaman sadece ekran kartı hakkında bilgi var, driver down gibi bir şey yok.
Benim ekran kartı paylaşılımlı olduğu için oldu sanırım şimdi sitede sol üst tarafta drivera gelip geforce-experience'ye tıklayalım ve experience programını indirelim ve kuralım.

gördüğünüz gibi program ve özelliklerde 4 tane nvidia görünüyor. Aynı şekilde İntel için güncel driverleri indirilem. Şimdi geldi ağ bağdaştırıcısına yine aynı şekilde çift tıklayıp ayrıntılar deyip donanım kimliklerinden wireless donanıımı kopyalayıp google'a yapıştırıyoruz ve ilk gelen sonuca tıklıyoruz...

sol taraftaki download ve drivers seçeneğine tıklayıp, iştetim sistemini win 8 seçelim.

buradan tarihlerine bakarak en güncel sürümü bulalım. boyutu büyük olanlar içinde yazılımıda olanlardır bunları indirmek daha faydalı olacak. İndirdiğimiz driverı kurduktan sonra kontrol etmeye geldi. tekrardan ağbağdaştırıcılarına gelip intel centrino wireles n 130 çift tıkla --> sürücüden sürücü sürümü ve tarihine bakarak sitedeki sürümü ve tarihi ile karşılaştırınız.

Peki niye önce ekran kartlarını yükledik? çünkü ekran kartlarını güncellemeden wifi donanımızı güncellemeye izin vermiyor, ya hata veriyor yada güncelleşmiş gibi gösteriyor, eğer sizin ekran kartınız güncelse wireless için güncellediğiniz zaman mutlaka sürücü tarihine ve sürümüne önceden bakın, yükledikten sonra kontrol edin.
Çoğu arkadaşımız win 8 ve driver pack gibi programlara güvenerek bu işlemleri yapmıyor. Evet bu tarz programlar driver buluyor fakat driverin güncelini çoğu zaman bulamıyor (özllikle Nvidea için) o yüzden en mantıklısı donanımlarınızın isimlerini aygıt yöneticisinden bulup orjinal sitelerinden indirmek .

Şimdi gelelim modemi güncellemeye bende airtiesin rt-206 sı var. Aynı şekilde modemin markasını googledan aratıp en güncel programı bulalım...

Sol taraftan firmware deyip en güncel dosyayı seçelim ve indirelim.

benim modem eski olduğu için en son 2012'de çıkmış. indirdiğimiz dosya .bin dosyası.


şimdi modeme girelim sol taraftan araçlar -- > yazılım güncellemesi deyip elle güncelleme dosya seç'e tıklayalım ve indridiğimiz .bin dosyasını seçelim.

artık modemimizde güncel.


2- Hala aynı sorunu yaşıyorsanız modem ile donanımız uyumlu olmayabiliyor. modemize girip sol taraftan kablosuz --> kablosuz ağ ayarlarına gelin.

burada kanalın 11, modun b/g olduğunu görüyoruz.
şimdi aygıt yön. -->ağ bağ. çift tıkla --> gelişmiş--> aygıttan aygıta kanal değeri ile modemdeki değer aynı olmalı, aynı yerden kablosuz moddaki değer 802.11 b/g değeri modem ile aynı olmalı.


3 sürekli bağlantı kopması sorunu yaşıyorsanız..
Denetim masası -- > Ağ ve internet --> Ağ paylaşım merkezi --> bağdaştırıcı ayarlarını değiştirin --> wi- fi sağa tıkla özellikler de --> yaplandır---> güç yönetimi --> güç kazanmak içi, bilgisyar bu cihazı kapatsın seçeneğini kaldırın.
Hepsi Alıntı'Dır İnş Bir Faydasını Görürler Bu SOrunu Yaşıyan Arkadaşlar

DeLi.Cocuk isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Yukarı'daki Konuyu Aşağıdaki Sosyal Ağlarda Paylaşabilirsiniz.


(Tümünü Görüntüle Konuyu Görüntüleyen Üyeler: 11
BuRHaN, DeLi.Cocuk, Jade, KaRaqiZz, Narsinha, Nixie, Papatya, Perii, Tikko, Urahara, YeşiL6
Seçenekler Arama
Stil

Yetkileriniz
Konu Açma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum hakkında Kullanılan sistem hakkında
Forumaski paylaşım sitesidir.Bu nedenle yazılı, görsel ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenmektedir.Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir.Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazılı, görsel ve diğer materyalleri 48 saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır. Bildirimlerinizi bu linkten bize yapabilirsiniz.

Telif Hakları vBulletin® Copyright ©2000 - 2016, ve Jelsoft Enterprises Ltd.'e Aittir.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.

Saat: 18:01