Forum Aski - Türkiye'nin En Eğlenceli Forumu

Forum Aski - Türkiye'nin En Eğlenceli Forumu (https://www.forumaski.com/)
-   Biyografiler (https://www.forumaski.com/biyografiler/)
-   -   Baha Kimdir? Sanatçı Baha Kimdir? - Bahattin Gündoğdu Kimdir? (https://www.forumaski.com/biyografiler/130121-baha-kimdir-sanatci-baha-kimdir-bahattin-gundogdu-kimdir.html)

Behice 06.09.2014 16:03

Baha Kimdir? Sanatçı Baha Kimdir? - Bahattin Gündoğdu Kimdir?
 
Baha Kimdir? Sanatçı Baha Kimdir? - Bahattin Gündoğdu Kimdir?

Baha Kimdir? Sanatçı Baha Kimdir? - Bahattin Gündoğdu Kimdir? Baha Kimdir? Sanatçı Baha Kimdir? - Bahattin Gündoğdu Kimdir? Sanatçı Baha Biyografisi, Hayatı, Yaşantısı, Baha Kimdir? Sanatçı Baha Kimdir? Sanatçı Baha Fotoğrafları Biyografisi, Yaşantısı Kimdir?

[Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL]


Bahattin Gündoğdu ya da bilinen ismiyle kısaca Baha (d. 17 Eylül 1969; Bünyan, Kayseri), Türk pop müzik sanatçısıdır. 1999 yılı Haziran ayında tanındı.

[Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL]

Asıl Adı Bahattin Gündoğdu'dur. 17 Eylül 1969'da Kayseri'nin Bünyan ilçesinde dünyaya gelmiştir. Tüm çocukluğu ve okul hayatı Ankara'da geçmiştir. Başkent Lisesi mezunudur. Gazi Üniversitesi Müzik Eğitimi Fakültesi'nden anadal viyola eğitimi alarak, 1991 yılında mezun olmuştur. Gazi Üniversitesi tarihinde bir ilki gerçekleştirerek kurmuş olduğu grup KDV ile ilk pop konserini gerçekleştirmiştir. Daha sonra müzik öğretmenliği yapmış ve özel dersler vermiştir. Aynı zamanda o dönemde profesyonel bir futbolcu olan Baha Galatasaray'a transfer olacakken ani bir kararla futbolu bırakıp tamamen müziğe yönelmiştir. Albüm çıkarıncaya kadar kafe-bar işletmeciliği yapmış, yurdun değişik yerlerinde çok değerli müzisyenlerle çalışma fırsatı bulmuştur.

Aynı zamanda besteci kimliği olan Baha'nın birçok şarkısı diğer sanatçılar tarafından seslendirilmiştir. Kadife sesli sanatçı olarak gönüllerde taht kurmuş, Romantik prens olarak anılmıştır. Öyle ki aşk şarkıları denince ilk akla gelen isim olmuştur. Sanatçı, 1999 Haziran ayında Aşkın Tebessümü adlı ilk albümünü çıkarmıştır. Aşkın Tebessümü albümü yakaladığı yüksek satış grafiğinden dolayı birçok ödül almıştır. Aynı zamanda Baha'yada yılın sanatçısı ödülünü getirmiştir. 2000 Aralık'ında Aşk Olmazsa adlı 2. albümünü çıkarmış ve bu albümde makamsal öğeler içeren "Canım Sevgilim" adlı hit şarkısı ile dinleyici kitlesini genişletmiştir. 23 Ocak 2003 günü Aşk Acısı adlı üçüncü albümünü çıkararak kendi tanımıyla üçlemesini tamamlamıştır. 2003 yazında "Aşkın Tebessümü", "Aşk Olmazsa" ve "Aşk Acısı Konserleri" adı altında Türkiye ve Avrupa turnesi gerçekleştirmiştir.

[Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL]

13 Nisan 2005'te Aşk Rüzgarı adlı dördüncü albümünü çıkarmıştır. 14 Mart 2007'de Aşk Yemini adlı albümünü, yaklaşık bir yıl sonra ise, 16 Mayıs 2008'de Firari Aşk adlı albümünü çıkarmıştır. 2010 yılında Aşkı Duymak İstediğin Her Zaman ve son olarak 2013 yılında çıkardığı Aşk Baha'ne albümlerinin ardından müzik kariyerine devam etmektedir.

[Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL]

Perii 04.01.2015 21:43

Cevap: Baha Kimdir? Sanatçı Baha Kimdir? - Bahattin Gündoğdu Kimdir?
 
Bahanın adı bahattinmiymiş bak bunu bilmiyordum :) Neden evlenmiyor acaba yaşıda gelmiş geçiyor :p


Saat: 22:48

Telif Hakları vBulletin® Copyright ©2000 - 2018, ve
Jelsoft Enterprises Ltd.'e Aittir.


SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.