Forum Aski - Türkiye'nin En Eğlenceli Forumu

Forum Aski - Türkiye'nin En Eğlenceli Forumu (https://www.forumaski.com/)
-   Diş Sağlığı (https://www.forumaski.com/dis-sagligi/)
-   -   Porselen Dolgular (https://www.forumaski.com/dis-sagligi/33986-porselen-dolgular.html)

KaRaqiZz 27.05.2013 21:54

Porselen Dolgular
 
Porselen Diş Dolgusu Nasıl Yapılır - Porselen Diş Dolgusunda Kullanılan Malzemeler - Diş Dolgusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler - Diş Dolgusu Hakkında


Porselen dolgular (inlay dolgu) birçok yerde kullanılır. Porselen dolgular özellikle arka dişlerde çok sık kullanılır ve kaliteli bir sonuç elde edilir. Porselen dolgular uygulanırken ölçü alınır ve laboratuara gönderilir. Bu yüzden hazırlığı zaman alır. Muayene şartlarında, diş eti dil ve yanak dokusu ile baş edilmediğinde porselen dolgu elde etmek için laboratuardan gelmesini beklemek gerekiyor.

Porselen dolgular uygulandığı zaman dişe kimyasal bağ ile bağlanır. Ve porselen dolgunun en büyük avantajı, dişten kolay kolay ayrılmazlar. Gelen çevirme kuvvetine dayanıklıdır. Porselen dolgusunun dayanıklılığı bilinen kompozit dolgulardan çok farklıdır. Çok daha dayanıklıdır ve diğerlerine göre daha gerçekçi durur. Kolay kolay dişten ayrılma yapmaz ve diş minemizi tıpa tıp taklit edecek kadar kuvvetli ve dayanıklıdır. İnsanların doğuştan gelen diş mineleri ne kadar sağlamsa, porselen dolgular onu aratmayacak kıvamdadır. Ve porselen dolgunun kullanım alanı çok geniş olduğundan dolayı genellikle tercih edilmektedir.

En estetik sonuç veren dolgulardan birisidir. Bazı hastalar vardır, porselen dolgunun hazırlık aşamasını beklemek istemez ve başka dolgulardan yaptırır. Onlar oldukça basit ve hemen dişten çıkabilen, estetik durmayan, insan diş minesine yakın kalitede olmayan dolgular tercih ederler. En kalitelisi porselen dolgudur. Çünkü hastanın diş ölçümü yapılır, laboratuara gönderilir oradan gelen dolgu hastaya uygulanır. Bire bir hastaya uygun dolgular elde edilir. Eğer, porselen dolgular tercih edilmezse, tek sebebi bu işlem zamanını beklemek istenmemesidir.

Porselen dolgu ücretleri ne kadardır ?
Perselen dolgu fiyatları konusunda net bir şey söylemek zor ancak ortalma fiyat verebiliriz. Dolgunun ortlama fiyatları 50-100 TL arasında değişmöektedir.Bu yaptırdığınız yere göre değişmektedir.alıntı


Saat: 08:54

Telif Hakları vBulletin® Copyright ©2000 - 2021, ve
Jelsoft Enterprises Ltd.'e Aittir.


SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.