Forum Aski - Türkiye'nin En Eğlenceli Forumu

Forum Aski - Türkiye'nin En Eğlenceli Forumu (https://www.forumaski.com/)
-   Erkekçe Genel (https://www.forumaski.com/erkekce-genel/)
-   -   Vücut Geliştirme Kaç Yaşına Kadar Yapılabilir? (https://www.forumaski.com/erkekce-genel/109974-vucut-gelistirme-kac-yasina-kadar-yapilabilir.html)

Perii 20.05.2014 00:20

Vücut Geliştirme Kaç Yaşına Kadar Yapılabilir?
 
Vücut Geliştirme Kaç Yaşına Kadar Yapılabilir

[Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL]

Vücut geliştirmeyi ve asıl olan sporu belirli bir yaşta sınırlamak, kısıtlandırma doğru değildir. Yetişkinlikte hemen hemen her yaşta vücut geliştirilip spor yapılabilir. Spora yatkınlık, sağlık ve fiziksel kapasite durumuna bağlı olarak kişiye özel fitness vücut geliştirmek aletli kondisyon egzersizleri hazırlanabilir.
Yaşlılık evresinde yapılan spor aslında oldukça yararlıdır. Kişi kendini güvende, dinç ve sağlıklı hissedir. Yaşlılık sendromuna yakalanmaz. İlerleyen yaşlarda yapılan sporun amacı güç arttırmak değil kemiklerin dayanıklılığını ve hareketliliği arttırmaktır. 40 yaş civarı için kontrollü bodybuilding ve 50 – üzeri için hafifletilmiş egzersizlerden meydana gelen fitness ağırlıklı programlar takip edilebilir.

Lev 20.05.2014 00:24

Cevap: Vücut Geliştirme Kaç Yaşına Kadar Yapılabilir
 
Süper konu.
Ayrıca vücut geliştirme sporuna ne kadar erken başlanırsa, gelişim açısından o kadar iyi olur. Vücut daha şekillenmeden, " endomorf, mezomorf, ektomorf " bu spora başlamak, daha iyi gelişim kazandırır.

Asi Ruh 20.05.2014 11:59

Cevap: Vücut Geliştirme Kaç Yaşına Kadar Yapılabilir
 
Erken yaşta başka sporla misal yüzmeyle başlayacaksın bu sayede vücut geliştirme için alt yapın olmuş olacak sonrada no pain no gain :D

Lev 20.05.2014 12:02

Cevap: Vücut Geliştirme Kaç Yaşına Kadar Yapılabilir
 
Alıntı:

Asi Ruh Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 529799)
Erken yaşta başka sporla misal yüzmeyle başlayacaksın bu sayede vücut geliştirme için alt yapın olmuş olacak sonrada no pain no gain :D

Katılıyorum. Hatta illa ki bir spor yapmana da gerek yok.

Koşu, tempolu yürüyüş, nizami barfix, nizami şınav, dengeli beslenme, uyku düzeni, bunları rayına oturtan birinin kardiyoya, VG'ye ihtiyacı kalacağını sanmıyorum :)

Hatta belediyelerin parklara yaptığı aletleri 2 günde 1, 10ar dakika kullanmak bile, genç bedeni geliştirebilir.


Saat: 02:12

Telif Hakları vBulletin® Copyright ©2000 - 2018, ve
Jelsoft Enterprises Ltd.'e Aittir.


SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.