Forum Aski - Türkiye'nin En Eğlenceli Forumu

Forum Aski - Türkiye'nin En Eğlenceli Forumu (https://www.forumaski.com/)
-   Ev ve Dekorasyon (https://www.forumaski.com/ev-ve-dekorasyon/)
-   -   Klasik Salonda Hangi Aksesuarlar Kullanılır? (https://www.forumaski.com/ev-ve-dekorasyon/159507-klasik-salonda-hangi-aksesuarlar-kullanilir.html)

DeRDeST 09.07.2015 05:47

Klasik Salonda Hangi Aksesuarlar Kullanılır?
 
Klasik Salonda Hangi Aksesuarlar Kullanılır?

[Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL]

Klasik salon aksesuarları şık, zarif ve gösterişli parçalardır. Klasik bir stilde dekore edilmiş salon dekorasyonlarına dekoratif, fonksiyonel ve şık parçalar oldukça uyum sağlayacaktır. Modern tarzlardan farklı olarak daha gösterişli ve ışıltılı bir havaya sahip olan bu aksesuarların doğru seçilmesi ve salonda doğru konumlandırılması şık bir görünüm için oldukça büyük önem taşımaktadır.

Klasik salon dekorasyonlarında vazgeçilmez aksesuarların başında abajurlar yer almaktadır. Özellikle perdeler ile uyumlu olması beklenen abajurların mobilyalarla da tamamlayıcı bir özellik göstermesi istenir.

Klasik bir salon dekorasyonunun olmazsa olmaz bir diğer aksesuarı şık yastıklar olmaktadır. İpek, saten, goblen ya da kadife kumaştan süslenmiş yastıklar fazlaca doldurularak sıra sıra oturma grupları üzerinde sergilenebilir.

Büyük ve ışıltılı avizeler de klasik salon dekorasyonlarında ilk akla gelen aksesuarlardan biridir. Özellikle pirinç ya da kristal taşlarla süslü avizeler zarif ve gösterişli bir havayı salona kazandıracaktır.

Şamdanlar, klasik mumluklar, küçük zarif mumlar derken aydınlık sağlayan dekoratif aksesuarlar salona otantik bir görünüm sağlayacaktır.

Ağır çerçeveye sahip gösterişli aynalar, natürmort resimler, vintage posterler, büyük tablolar derken duvarları süsleyecek olan bu aksesuarlar şık bir görünüm için birebirdir.

Ahşap vitrinlerde sergilenmek üzere konulan porselen takımlar, kristal biblolar, antika süslemeler ise klasik bir dekorasyona gösterişli ve zengin birer hava katacaklardır. Ayrıca ışıltılı ve parlak bir görünüm sağlayarak aydınlık bir görünümü de klasik salonlara kazandıracaktır.

Salon köşelerine ağır süslü vazolar kullanarak da klasik bir salon dekorasyonu yaratılabilir. Bu vazoların dore ya da bakır renklerde olması, üzerinde simli dekoratif motiflere sahip olması gibi küçük fakat zengin ayrıntılar klasik salon dekorasyonları için oldukça ideal olacaktır.

Dipnot Klasik salon dekorasyonlarında ağır ve gösterişli tercihlerin her zaman parıltılı, süslemeli motiflere sahip, şık ve kahve tonlarında olması beklenir. Böylesi özelliklere sahip aksesuarlar salonlara daha asil ve bunun yanında zarif bir hava katmaktadır. Bu yüzden klasik salon dekorasyonları için yapılan aksesuar seçimlerinin örneklerde de görüldüğü gibi gösterişli karakteristiklere sahip olması beklenir.


Saat: 23:24

Telif Hakları vBulletin® Copyright ©2000 - 2019, ve
Jelsoft Enterprises Ltd.'e Aittir.


SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.