Forum Aski - Türkiye'nin En Eğlenceli Forumu

Forum Aski - Türkiye'nin En Eğlenceli Forumu (https://www.forumaski.com/)
-   Genel Sağlık (https://www.forumaski.com/genel-saglik/)
-   -   Obeziteye Neden Olan Yiyecekler Nelerdir? (https://www.forumaski.com/genel-saglik/64577-obeziteye-neden-olan-yiyecekler-nelerdir.html)

Jaqen 03.11.2013 16:14

Obeziteye Neden Olan Yiyecekler Nelerdir?
 
Obeziteye Neden Olan Yiyecekler Nelerdir?

Son dönemlerde bir hayli artan ve kişinin hem kaliteli yaşamına gölge düşüren hem de sosyal hayatında ciddi sıkıntılara yol açan obezite hastalığı, sağlıksız ve dengesiz beslenmekten kaynaklanmaktadır. Obeziteye neden olan yiyeceklerden uzak durup, daha sağlıklı besinleri tüketmek ve hareket olanağını arttırmak gerektiğini unutmamalısınız. Peki obezite olma yolunda ilerleyenler hangi gıdalardan uzak durmalıdır? Obeziteye yol açan yiyecekler nelerdir, buyurun öğrenelim.Obeziteye ve şişmanlığa neden olan yiyecekler arasında fast food yiyecekler ilk sırayı almaktadır. daha önce işaret ettiğim gibi, virüs tk’sının etkinleştirilmesini kontrol edecek bir mekanizma sağlamak üzereobezite hücrelerinin normal hücrelerden ayırt edilmesini sağlamanın bariz bir yolu mevcuttur: etkin telomeraz. Son zamanlarda artan aşırı kilo problemlerine karşı en etkili sonuçları alabilirsiniz. fazla kilo derdine son vermek için mutlaka beslenmenize özen göstermelisiniz.

Araştırmacılar, virüs tk’sı geninin kendisini sadece telomerazm varlığı halinde etkinleştirecek bir “tetiğe” (girişimciye) bağlanacak bir sürümünü tasarlamak sureti ile enzimin bir kanser hastasının sadece kötü huylu hücrelerinde çalışmasını, vücudun geri kalan hemen hemen her yerinde ise uykuda kalmasını sağlayabileceklerinin farkına vardılar.


Bu aşamada, tasarlamakta oldukları şeyin akış şeması, “fare kapanı” adlı bir oyunda oyuncular tarafından meydana getirilen son derece şekilsiz, çok kademeli yapıların biyoteknolojik eşdeğeri gibi görünmeye başlamaktaydı.

Bilim insanları, virüs tk enzimi geninin bir kopyasını hastanın vücudundaki her bir hücreye ekerek özel telomeraz “tetiği” ile bir “tuzak” kuracaklardı. daha sonra hasta, ayrım gözetmeksizin vücudundaki bütün hücrelerin içine girecek olan ganciclovir haplarını yutacaktı.hemen hemen bütün hücreler telomeraz enzimlerini sıkı sıkıya kapatmış oldukları için, hücrelerin çoğunda ilacın hiç bir etkisi olmayacaktı. Fakat ganciclovir bir kanser hücresinin içine girdiği zaman, kapan harekete geçecekti.

Alıntı

Papatya 25.02.2015 13:49

Cevap: Obeziteye Neden Olan Yiyecekler Nelerdir?
 
Türkiye 'de de obezite çok yaygınlaştı. Fast food yiyeceklerden uzak durulmalı, bilhassa hamburger kola patates üçlemesi rafa kaldırılmalı :D


Saat: 10:26

Telif Hakları vBulletin® Copyright ©2000 - 2018, ve
Jelsoft Enterprises Ltd.'e Aittir.


SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.