Forum Aski - Türkiye'nin En Eğlenceli Forumu

Forum Aski - Türkiye'nin En Eğlenceli Forumu (https://www.forumaski.com/)
-   Google Chrome (https://www.forumaski.com/google-chrome/)
-   -   Google Chrome, Şifresi Çalınan Kullanıcıları Uyaracak (https://www.forumaski.com/google-chrome/201287-google-chrome-sifresi-calinan-kullanicilari-uyaracak.html)

Papatya 02.09.2019 19:25

Google Chrome, Şifresi Çalınan Kullanıcıları Uyaracak
 
Google Chrome, Şifresi Çalınan Kullanıcıları Uyaracak

Google Chrome, çalınan şifreleri tespit ederek kullanıcıları haberdar edecek.

Son zamanlarda kullanıcıların özel bilgilerini çalan, birçok veri ihlali meydana geldi. Google ise söz konusu veri ihlallerinden kullanıcıları koruyabilecek yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Şirket,, Password Leak Detection isminde yeni bir Chrome özelliği devreye sokarak, parolası çalınan kullanıcılara uyarı mesajı gönderecek.

Google, yeni özelliği sayesinde veri ihlallerinin gerçekleştiği parola veri tabanlarını otomatik olarak tarayarak kullanıcıların aynı şifreleri kullanıp kullanmadığına bakacak. Eğer herhangi bir kullanıcının parolası veri tabanında bulunan çalınmış parolalar ile eşleşirse, Chrome kullanıcının karşısına aşağıdaki gibi bir açılır pencere çıkararak parolanın değiştirilmesini isteyecek.

[Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL]


Son yıllarda gizlilik ihlallerinden etkilenen milyonlarca kullanıcı olduğunu düşünürsek, Google Chrome'un bu yeni özelliği birçok kullanıcının güvende olmasını sağlayabilir.

Google'ın şu anda test aşamasında olan yeni özelliği, yalnızca kullanıcının Google hesabı açık olduğunda devreye girecek.


Saat: 20:39

Telif Hakları vBulletin® Copyright ©2000 - 2020, ve
Jelsoft Enterprises Ltd.'e Aittir.


SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.