Forum Aski - Türkiye'nin En Eğlenceli Forumu
 

Go Back   Forum Aski - Türkiye'nin En Eğlenceli Forumu > Hayat ve Eğlence > Serbest Kürsü > İlginç Olaylar
facebook bağlan


Yapay Deprem Silahı: HAARP

İlginç Olaylar kategorisinde açılmış olan Yapay Deprem Silahı: HAARP konusu , Yapay Deprem Silahı: HAARP Haarp silahı ile deprem yaratıyor, insan beynini kontrol ediyor HAARP öylesine bir güç haline gelebilir ki, elinde tutan dünyanın tartışmasız hakimi olur. Yüksek Frekanslı Etkin Güneşsel ...


Yeni Konu aç  Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Arama Stil
Alt 20.06.2014, 20:18   #1 (permalink)
İyiler İlk Görüşte Tanınmaz.

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Yapay Deprem Silahı: HAARP



Yapay Deprem Silahı: HAARP

Haarp silahı ile deprem yaratıyor, insan beynini kontrol ediyor



HAARP öylesine bir güç haline gelebilir ki, elinde tutan dünyanın tartışmasız hakimi olur. Yüksek Frekanslı Etkin Güneşsel Araştırma Programı (İngilizce: High Frequency Active AuroralResearch Program) veya kısaca HAARP, elektromanyetik teknoloji geliştirme programı.

İÇİNDE YAŞADIĞIMIZ ZAMANIN EN ÜSTÜN “HARP” TEKNOLOJİSİ olarak da görebileceğimiz bu teknoloji, çok küçük sinyallerle çok büyük enerjileri kontrol etme mantığı üzerine kurulu.

En Modern “Harp” Teknolojisi ”HAARP”

HAARP; Amerika Birleşik Devletleri Silahlı Kuvvetleri, Deniz Kuvvetleri ve Alaska Üniversitesi tarafından ortak yürütülen, iyonosferin özelliklerini ve davranışlarını araştırmak üzere Alaska’da 1997 yılında devreye giren ve halen sürmekte olan bir çalışma.

Bu, Dünyanın en büyük kısa dalga yayın programına, bugün 14 Üniversite, yayın alanının planlanması ve kurulmasında iştirak etmiş halde. HAARP yalnız Alaska’daki büyük tesis ile sınırlı değil: Norveç (EISCAT Projesi), Spitzbergen, eski bir enstallasyon olan Fairbanks (Alaska) ve Arecibo/Puerto Rico. Ayrıca Rusya'da Nischni Nowgoorod yakınlarındaki Suro Projesi de HAARP kapsamında. Şunu da belirtelim ki bu liste noksanlık içerebilir; tabiatıyla bilinenlerin dışında bilinmeyenler de olabilir. HAARP’i yakından tanırsanız bunu neden söylediğimizi daha iyi anlayacaksınız.

HAARP'LA İLGİLİ HABERLER ABD'DE NASIL SANSÜRLENDİ

Bu fikir, ilk kez Sırp asıllı ABD’li bilim adamı Nikola Tesla tarafından ortaya atıldı. Bu projenin hayata geçirilmemesi için birçok ülkede kampanyalar yürütüldü. Çünkü HAARP projesi iklim kontrol ve yapay deprem silahı olarak kullanılabilme iddialarından dolayı çok tartışmalı bir konu. HAARP, Pentagon’un kontrolünde ve ABD ordusunun hizmetinde olan -belki de değil öyle- en önemli proje. İşte bu sebeple ABD’de 2010-2011 yılının en fazla sansürlenen 25 haberi sıralamasında HAARP 9. sırada yer almakta. (Bu arada belirtelim ki, bu 25 top-sansür listesinde ağırlığı çevre ve sağlık haberleri oluşturuyor. Bu konuya gene döneceğiz.)

Alaska HAARP Anten Tarlası

Alaska’daki HAARP merkezinde şu anda, yüksek frekansta radyo sinyali yayınlayabilen toplam 180 adet anten bulunmakta. Bu antenler vasıtasıyla 3.5 megavat gücünde ve 10 MgHz boyundaki dalgalar iyonesfere gönderilebiliyor. Bunların yanı sıra, çok yüksek frekanstaki sinyallerle ilgili çalışmalarda kullanılacak bir radarın yapılması da planlanmış durumda.

PROJEYE İLK OLARAK SSCB DÖNEMİNDE BAŞLADI

HAARP’in tarihçesi de çok ilginç. HAARP tesisleri ilk önce o zamanlarki SSCB, şimdi RUSYA olarak bildiğimiz devlet tarafından UKRAYNA’da 1976 yılında devreye alındı. Tesisin tamamının Nikola Tesla tarafından projelendirildiği, bir imalat yapıldığı ve orjinal Tesla tasarımı bu tesiste faaliyetler yürütüldüğü yazılı kaynaklarda mevcut. O zamanlar ABD henüz bu teknolojiye sahip değildi, labaratuar çalışmalarını tamamlamak üzereydiler fakat ihtiyaç duyulan çok yüksek miktardaki enerji transfer edilemediği için çalışmalar oldukça yavaş ilerliyordu.

Çok iyi hatırlayacağınız üzere, 1986 yılında ÇERNOBİL nükleer kazası meydana geldi. RUSYA’nın HAARP tesisleri Çernobil’in 50 km kuzeyinde bulunuyordu. Kazada bölge kullanılamaz hale gelerek kapatılmak zorunda kaldı ve tesis çürümeye terk edildi. Şu an halen bölge kapalı ve giriş çıkış yasak… Çernobil Nükleer Santrali de işte bu HAARP tesislerinin enerji ihtiyacını karşılamak amacı ile yapılmış bir santraldir. HAARP sistemleri çok fazla enerjiye ihtiyaç duyduğu için Ruslar ancak bir nükleer santral ile bunu sağlama yoluna gitmişlerdi.

ÇERNOBİL KAZASINI ABD Mİ PLANLADI

ABD’nin Çernobil kazasında parmağı olduğu iddialarını söylemeye gerek yok. Bu tesisler devre dışı kaldıktan sonra, 1990 yılında ABD işte Alaska bölgesindeki kendi tesislerini devreye alıyor… HAARP tesisleri hızla tamamlanıyor. 97′den sonra başlayan testlerle birlikte Dünya sathında yaşanan olayları tek tek yazmaya satırlar yetmez. Ülkemiz açısından dikkat çekici olan 1999 depremini hatırlatalım; hatta en son Van depreminin ardından alevlenen HAARP tartışmalarını düşünelim yeter.

HAARP uçakları nasıl etkiliyor?

HAARP projesi ile, iyonosferin ısıtılması yoluyla, ELF (çok düşük frekans) dalgaları da üretilmekte. Elektromanyetik dalgalar üzerine birçok deneyin yapıldığı alanlar uçaklar için çok tehlikeli olduğundan HAARP tesislerinde,uçak kontrol sistemi kurulu durumda. Bu “Uçak Kontrol Sistemi” ile herhangi bir uçağın yaklaşması durumunda HAARP antenlerinin faaliyetleri otomatik olarak durdurulmakta.

HAARP İle Neler Yapılabilir?

Projenin karşıtlarından biri olan, ünlü jeofizikçilerden Prof.Gordon J.F.MacDonald’e göre, elektromanyetik teknoloji ile bakın neler yapabilirsiniz:

İklimleri değiştirebilir, Kutupları eritebilir veya yerinden oynatabilir, Ozon tabakası ile oynayabilir, Deprem yaratabilir, Okyanus dalgalarını kontrol edebilir, Dünyanın enerji alanları ile oynayarak, insan beynini kontrol altına alabilir, Radyasyon yaymayan termonükleer patlama oluşturabilirsiniz mesela…

Bunlar yapılabileceklerin sadece bir kısmı..

Sanırım artık şüpheniz kalmamıştır, HAARP öylesine bir güç haline gelebilir ki, elinde tutan dünyanın tartışmasız hakimi olur..

Dehşete mi düştünüz?

Eğer yerseniz Amerikan Hava Kuvvetleri, iklimlerin kontrolünü amaçlayan “Spacecast 2020” projesi ile ilgili olarak “Çevreyi değiştirme teknikleri ile bir başka ülkeyi yok etmek veya zarara uğratmak yasaktır” açıklamasını da yapmış durumda… Niye “yerseniz” dedik belirtmekte fayda var: Amerika bu türden yasakları kendi (ve tabii İsrail) dışındaki ülkeler için alır. Tarih örnekleriyle dolu. O yüzden sadece bu yasak bile dehşete düşmek için yeterli bir sebeptir aklı başında olanlar için.

Bu projenin çok küçük sinyallerle çok büyük enerjileri kontrol etme mantığı üzerine kurulu olduğunu düşünürsek, Zbigniev Brezinski’nin 1970’lerde sözünü ettiği “İlerki yıllarda teknolojiye bağlı daha kontrollü bir toplum olacağı ve elitlerin bu imkanı kullanacağı” saptaması sanki gerçek oluyor…

“MELEKLER HAARP’LA BAŞ EDEMEZSİNİZ”

HAARP ile ilgili bir başka ilginç şey; bu konuda sanal alemde açılan sayfalar, buradaki konuşmalar, gelen bilgiler, tartışılan konuların sık sık esrarengiz eller tarafından silinip yok ediliyor olması. Bu durum,sanal alemde konunun takibinde olanlar arasında bir gır gır vesilesi haline dönüşmüş olsa da, görsel ve yazılı merkez-medya üzerindeki sansür en sert haliyle işlemekte ve dolayısıyla çoğu insanın bu anlattığımız gerçeklerden haberdar olması engellenmekte.

Meraklıları için, bu konuda yazılmış olan ve adını çok ilginç bulduğumuz bir kitaptan da söz edelim: “MELEKLER HAARP’LA BAŞ EDEMEZSİNİZ”“Angels D’ont with HAARP..”

ABD eski Başkanı George Bush, “Yeni Dünya Düzeni”ni ilân ederken, acaba hangi yenilikten bahsediyordu?

Bu sorunun cevabı içinde, Türk savaş uçağının Suriye civarında neden, nasıl ve kim tarafından düşürüldüğü sorularının cevapları da yatmaktadır.

Nasıl düşürüldü sorusuna bizim cevabımız HAARP ile!Elektromanyetik Teknoloji ile “insan beyninin kontrol altına alınabilir” olması ihtimali, bunu mesela düşman pilotlara karşı kullanabilme ihtimalini de otomatik olarak doğurmakta. Bu sebeple HAARP projesi kapsamında çalışmalar yürütülüyor olduğu da bilinen gerçeklerden. Hatırlarsınız, 2010 Nisan’ında, içinde Polonya Devlet Başkanı Kaçinski, Genelkurmay Başkanı, Kuvvet Komutanları, Merkez Bankası Başkanı da dahil 97 kişi olan Rus TU-154 tipi uçak Varşova-Smolensk seferini yaparken düşmüş ve hiç kurtulan olmamıştı. Kazanın ardından olay tüm dünyadaki merkez-medyaya “Pilotun İnadı” başlıklarıyla yansımış; kaza, kuleyi takmayan pilotun vahim pilotaj hatası olarak lanse edilmişti. Hava muhalefeti nedeniyle 3 kez iniş gerçekleştiremeyip dördüncü denemesinde çakılan meslektaşları için Rus pilotlar, bu denli tecrübeli bir uçuş ekibinin böylesi bir hata yapmayacağını, “oraya inilmesi için” pilotlara kesinlikle baskı yapılmış olduğunu iddia etmişlerdi.

İşte bu kazanın ardından ortaya atılan bir iddia, aslında kimsenin cevabını bulamadığı-veremediği sorulara cevap niteliğindeydi. Pilotun elektromanyetik teknoloji ile etkisiz kılındığı iddiası! Fakat dünya merkez-medyası bu iddianın peşine asla düşmedi! O uçağın HAARP tuzağına nasıl çekilmiş olabileceği üzerine hiç gitmedi!

“Hayalet”: F4 Phantom

Adını “Hayalet”ten alan, Türk Hava Kuvvetleri'nin F4 tipi Phantom keşif uçağının Suriye civarında düşmesinin ardından yaşanan gelişmeler, cevabını kimsenin bulamadığı-veremediği sorular, yetkililerin birbirinden tutarsız açıklamaları üst üste konduğunda, uçağın elektromanyetik teknoloji ile düşürülmüş olabileceği ihtimalini en gerçekçi ihtimal kılıyor.

Buna ikna olmamışlar için HAARP projesi hakkında biraz daha teknik detay verelim: HAARP, belirli bir alan üzerine, güneşten bin misli daha kuvvetli enerji gönderebilme kabiliyetine sahip. Uzmanlara göre, bu yapay ışınların yeryüzünden 600 km. yüksekte yansıtılarak dünyanın herhangi bir bölgesine yönlendirilmesi durumunda HAARP, bölgede mikrodalga fırın etkisi yaratıyor.

HAARP Projesinde, iyonosferin transistör etkisinden istifade ediliyor. HAARP vericisi ile iyonosfere 100 milyar watt enerji göndererek, nispeten düşük bir güç ile, devasa bir enerji çığı gerçekleştirmek mümkün!

İyonosfer tabakası, tüm dünyaya kenetlenmiş bir dev kondansötör plakası (kapasitör) gibi uzanıyor. Eğer iyonosfer üzerine yüksek frekanslı dalgaların etki yapmasını sağlayarak, oradaki global uzanan iyonosfer plakasını şarj konumuna getirirseniz, akıl almaz bir enerji topu (silahı) inşa edebilirsiniz. Hava sahasına enerji vererek, bu alan içerisinde, tüm elektroniği imha edebilir, hatta (sihirli bir el tarafından ) şiddetli gök gürlemeleri (patlamalar) üretebilirsiniz.

HAARP’in bir başka kullanım amacı olan “insan beyninin kontrol altına alınması” ise, hava katmanlarında yük yapısını değiştirerek, hava modifikasyonu sağlanması yoluyla gerçekleşiyor. Bu method ile insan bilincini etkilemek mümkün olabilmekte. Vericinin yüksek frekanslı dalgalarını bir taşıyıcı olarak kullanarak, düşük frekanslı titreşimlerle modüle edip insan beynini etkileyebiliyorsunuz. İnsan beyninin tepki göstereceği bir titreşim deseni kullanırsanız, telepatide olduğu gibi bilgi iletimi bile yapabilirsiniz.

İNSAN BEYNİ NASIL ETKİ ALTINDA BIRAKILIR

Elektromanyetik dalgalar ile beynin bu kadar kolay etkilenmesinin imkansız olacağını düşünebilirsiniz. Ama bu düşünceniz doğru değil; insan beyni belirli bir frekans bantı içinde ışınlamaya maruz kaldığı takdirde, EEG üzerinde net yanıtlarını görebiliyorsunuz. Bu, deneylerle kanıtlanmıştır. Beyne direk etki eden elektromanyetik dalgalar bilinçaltını etkileyen bir güç olmakla beraber, endokrin sistemine de girişi sağlayarak, sağlık açısından da yıkıcı sonuçlara yol açabiliyor. (Bu noktada, yukarıda bahsettiğimiz kazada Rus pilotun kalp krizi geçirdiği iddialarını hatırlamakta fayda var)

Bu açıklamalardan sonra sanırım artık Türk uçağının, ya bir enerji çığı, ya pilotların etkisizleştirilmesi ya da kuvvetle ihtimal ikisinin aynı anda gerçekleşmesi sonucu düştüğünü rahatlıkla iddia edebiliriz.

Kim düşürdü sorusuna bizim cevabımız Allah Bilir!

Evet, Türk savaş uçağı elektromanyetik enerjiyi kullanabilecek-yönlendirebilecek teknolojiye sahip bir güç tarafından düşürüldü. Ama bu bir ülke olabilir, ama bir ülkeler topluluğu olabilir, ama ülkeleri ve ülke topluluklarını dizayn eden perde arkasındaki eller olabilir.

Gerçeğini Allah bilir! Ama herkes kolaylıkla bir tahminde bulunabilir. Biz daha çok neden düşürüldüğü ile ilgiliyiz.

Aslında tüm cevaplar deden düşürüldü? Sorusunda saklı, HES GERÇEĞİ DE!

Başından beri bahsettiğimiz bu elektromanyetik enerji, adı üzerinde bir ENERJİ! Elbette bir de bu enerjinin üretilebilmesi için gerekli olan enerji miktarı var. Mesela Alaska’daki HAARP istasyonu tam güçle çalıştırıldığında, sadece bir saatte 3.5 megawatt elektrik enerjisi tüketiyor. Bu rakam, yaklaşık 5 bin buzdolabının ya da 20 bin bilgisayarın veyahut 100 wattlık 35 bin ampülün, 1 saatte tükettiği ortalama enerjiye denk gelir.

HAARP Alaska tesisi işte bu oranda bir enerji tüketimi ile, 14 hektar alanı kaplayan 22 metrelik 180 dev anten vasıtasıyla göklere yükselen bir enerji plazma kümesi oluşturuyor.

Nogah Han.

Courage isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla
Alt 23.12.2016, 22:01   #2 (permalink)
Özel Üye

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Yapay Deprem Silahı: HAARP

Tesla'nın manyetik rezonans ile alakalı projelerinin ölümünden sonra aşırılmasıyla HAARP sisteminin oluşturulduğu düşünülmektedir. Sistem öylesine kuvvetli zamanında Nikola Tesla manyetik rezonansı kullanarak müzik kutusu kadar bir alet ile Brooklyn köprüsünü rahatlıkla aşağı indirebileceğini söylemişti.

__________________



Gâh safa buldu gönül ayînesi, gâh keder,
Böyledir hal-i cihan, böyle gelmiş, böyle gider.
Paradox isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla
Alt 23.12.2016, 22:17   #3 (permalink)
Bağımlı Üye
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Yapay Deprem Silahı: HAARP

Her gün gökyüzünde dolaşan beyaz duman bırakan uçaklarda harrppp kimyasalları hafif hafif salıyorlar yavaş yavaş ölüyorum.ruhuna fatiha

ZiFiR isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Yukarı'daki Konuyu Aşağıdaki Sosyal Ağlarda Paylaşabilirsiniz.


(Tümünü Görüntüle Konuyu Görüntüleyen Üyeler: 8
Courage, Holy, idealist, Narsinha, Nutella, Paradox, Snow, ZiFiR
Seçenekler Arama
Stil

Yetkileriniz
Konu Açma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum hakkında Kullanılan sistem hakkında
Forumaski paylaşım sitesidir.Bu nedenle yazılı, görsel ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenmektedir.Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir.Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazılı, görsel ve diğer materyalleri 48 saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır. Bildirimlerinizi bu linkten bize yapabilirsiniz.

Telif Hakları vBulletin® Copyright ©2000 - 2016, ve Jelsoft Enterprises Ltd.'e Aittir.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.

Saat: 20:05