Forum Aski - Türkiye'nin En Eğlenceli Forumu
 

Go Back   Forum Aski - Türkiye'nin En Eğlenceli Forumu > Bayanların Dünyası > Güzellik - Moda > Kadınca Genel
facebook bağlan


Dikkat Bu Erkekler Tuzaklarla Dolu!

Kadınca Genel kategorisinde açılmış olan Dikkat Bu Erkekler Tuzaklarla Dolu! konusu , Dikkat Bu Erkekler Tuzaklarla Dolu! İlk başladığı zamanlarda tek kelimeyle mükemmel giden bir ilişkide zaman geçtikçe huzursuzluk yaratan bir şeyler olabilir. Siz de ilişkinizde ne olduğunu henüz anlayamadığınız bir sebepten ...


Yeni Konu aç  Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Arama Stil
Alt 20.02.2014, 16:25   #1 (permalink)

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Dikkat Bu Erkekler Tuzaklarla Dolu!Dikkat Bu Erkekler Tuzaklarla Dolu!İlk başladığı zamanlarda tek kelimeyle mükemmel giden bir ilişkide zaman geçtikçe huzursuzluk yaratan bir şeyler olabilir. Siz de ilişkinizde ne olduğunu henüz anlayamadığınız bir sebepten kendinizi rahatsız hissediyorsanız daha önce bu yollardan geçmiş kişilerin hikayelerini derlediğimiz yazımız size birkaç ipucu verebilir.

Sürekli “Keyfimize Bakalım” Diyorsa

Evet gün içinde aklımızı kurcalayan milyonlarca şey varken onun yaptığı gibi hiçbir şeyi kafaya takmayarak hareket etmek gerçekten harika olurdu. Onun gibi hiçbir şeyi sorgulamadan anı yaşamayı bir saat sonra nerede ne yapacağımızı bilmeden içimizden geldiği gibi hareket etmeyi biz de istiyoruz ama bunu yaparken etrafımızdaki diğer insanları da kırmamak gerektiğinin bilincindeyiz. Meselasevgilinizin sizinle yaptığı hafta sonu planı arabaya atlayıp baş başa daha önce hiç bulunmadığınız bir yere gitmek olabilir ama peki ya siz aylardır ihmal ettiğiniz diş bakımınızı yaptırmak için doktordan ancak o hafta sonu için randevu almışsanız? Ya da uzun zamandır görmediğiniz bir arkadaşınızın doğum gününe sadece sevgilinizin “anı yaşama” planına ayak uydurduğunuz için gidemiyorsanız?

Erkek arkadaşınızın hayattaki bir numaralı kuralı rutinden kaçmak olabilir. Peki hayatınızdaki değer verdiğiniz diğer kişiler son anda iptal edilen sayısız randevuları program değişikliklerini ve dolayısıyla (gerçekte öyle olmasa bile) onlara karşı olan umarsızlığınızı nereye kadar kabul edebilir bunu hiç düşündünüz mü?

Üstüne üstlü konun peşinde oradan oraya savrulmaktan yorgun düşmeniz de cabası! Eğer tablo bu size bir şeyler anımsattıysa; hiç şüpheniz olmasın mutlu Özgür Willy (Free Willy) ile berabersiniz.

Önerimiz:

“Nereye gidiyoruz” sorusu anın sürprizini kaçıracak her şeyi mümkün olduğunca göz ardı eden bir erkek için fazla planlı bir soru olabilir. Bu yüzden amaç ona “Bu kadın nereye gidiyor” sorusunu sordurmak. Bir örnekle açıklayalım: Telefonunuza bir daha “15 dakika sonra kapıdayım gidiyoruz” diye bir mesaj gönderdiğinde ona “Tamam sevgilim hemen iniyorum” demek yerine“Üniversiteden bir arkadaşımlayım” cevabını verebilir ve bu tavrı birkaç defa daha tekrarlayabilirsiniz. Eğer sizi gerçekten merak ediyorsa neler olduğunu mutlaka soracaktır. Sorduğunda da konuşarak uzlaşmaya gitmek sizi çok daha hızlı ve kolay bir şekilde istediğiniz sonuca götürebilir.

Sürekli anı yaşamaya çalışan erkek tipiyle ilişki başlarda size heyecan verici gelse de ilerleyen zamanlarda can sıkıcı olabilir. Spontan gelişen programlardan sıkıldıysanız ona başka bir planınız olduğunu söylemeyi deneyin.

İlişkinize Dair Bir Açıklama Yapmaktan Çekiniyorsa

İlişkilerdeki belirsizlikler çoğunlukla çok can sıkıcı olsa da aslında ilk başlarda arkadaşlıkla sevgililik arasındaki alanda dolaşmak oldukça heyecan vericidir. “Yanlışlıkla” birbirine dokunmalar kaçamak bakışlar imalar… Kalp atışlarınızı artıran bu hareketler eğer çıktığınız onuncu akşam yemeğinden sonra hâlâ malum sona bağlanmıyorsa ortada büyük bir sorun var demektir. Bir tarafın artık bu belirsizliğe dayanamayıp konuşmayı başlatmasıyla diğer tarafın dudaklarından titrek bir sesle genellikle şu sözcüklerin çıktığına şahit oluruz: “Sen benim için fazla iyisin. Bu yüzden şu an daha ileri gitmeyi düşünmüyorum.” Sonrasında ise “Madem benim düşündüğüm gibi düşünmüyorsun o zaman çık hayatımdan” haykırışları bunu duyan ilişkiye başlamaktan korkan tarafın“Ben sensiz ne yaparım” diye ağlamaları… Halbuki bundan biraz önce sizinle bir ilişki yaşayamayacağını söyleyen de o değil miydi? Eğer bu durum size bir şeyler hatırlattıysa kronik kararsızla karşı karşıyasınız demektir. Hisleriniz sizi yanıltmamış; bu işin altında kesin başka şeyler var. Ama ne?

Önerimiz:

Böyle bir erkek sizinle paylaştıklarından“ilişkisinden” memnundur fakat aynı zamanda hayatındaki başka şeylerden de en az sizinleyken olduğu kadar keyif alıyordur. Bu herhangi bir şey olabilir; erkek arkadaşlarıyla sabahlara kadar eğlenmek ilk aşkıyla arada bir buluşmak zaman zaman kimseye haber vermeden ortadan kaybolmak… Yani kısaca ona göre sizinle bir ilişki yaşamak bu sevdiği şeyleri bir kenara bırakmak demek olduğundan arkadaş kalmayı tercih ediyor olabilir. Sakın kendinizi suçlu hissetmeyin. Unutmayın sizin ondan beklediğiniz bir şey yok sadece o öyle yaptığınızı zannediyor. İçindeki boşluğu henüz dolduramamış biriyle birlikte olursanız bir süre sonra sizin de o boşluğa yuvarlanmanız çok mümkündür. Bu durumda yapılacak en iyi şey onu tüm sabrınızla kenardan izlemek ve içinde bulunduğu boşluktan kendi çabasıyla çıkıp çıkamayacağını görmek olacaktır.

Sizinle Birlikte Olduğunu Söylüyor Ama Bu Size Hiç Güven Vermiyorsa

Çalıştığınız iş yerine çok yakışıklı biri geldi. Siz ona bakmaktan işlerinizi yapamayacak durumdasınız ve birden gözlerini ondan alamayan tek kişinin siz olmadığını fark ettiniz! Ama neredeyse iş yerindeki tüm dişi yaratıklarla flört eden bu erkek aslında herkesten çok sizinle ilgileniyor. Zaman içerisinde aranızda romantik bir şeyler olmaya başladı fakat siz hâlâ aranızdaki şeye “ilişki” demekten çekiniyorsunuz. Bu durumu sevgilinizin iş yerindeki herkese sizin ne kadar mükemmel olduğunuzu durmadan anlatması da bir türlü geçirmiyor çünkü sizi huzursuz eden bir şeyler var. Bunun sebebi ise ona ailenizle ne zaman tanışacağını sorduğunuzda hep kaçamak cevaplar vermesiyolda yürürken sürekli diğer kızlarla bakışması (üstelik bunu sizin fark etmediğinizi sanıyor) ve eski sevgilisinden gecenin bir yarısı cep telefonuna sürekli mesaj gelmesi.

Eğer bu durum size bir şeyler hatırlattıysa sevgiliniz uslanmaz bir çapkın. Oldukça gergin bir durum değil mi?

Önerimiz:

Aklınıza ilk olarak cep telefonunu karıştırmak geldiğinden eminiz. Ama önce ona “Seni seviyorum” deyip nasıl bir karşılık vereceğine bakın deriz. Eğer hâlâ içindeki huzursuzluk geçmediyse somut bir cevap almak adına söz telefonunu karıştırmanıza sesimizi çıkarmayacağız.Kız Arkadaşından Ayrılacağını Söylemesinin Üzerinden Aylar Geçtiyse

Sevgilisinden ayrılacağını söyleyen erkeklerin çoğunluğu o ilişkilerinden bahsederken“Zaten uzun zamandır aramız hiç iyi değil”“Uzun zamandır ayrılmayı düşünüyordum” gibi şeyler söylerler. Genellikle de sizinle olan ilişkilerinde diğer kadının adı varlığı asla yer almaz. İlişkinizin gerçek bir ilişkiden hiçbir farkı yoktur. Ta ki bir süre sonra sizi oyalayıp oyalamadığı konusunda içinize kurt düşene kadar… Ona neden hâlâ onu terk etmediğini sorduğunuzda alacağınız cevap ise oldukça sinir bozucudur: “Şu an çok hassas bir döneminde ya da çocuklar bu durumdan kötü etkilenecek.” Ama ne olursa olsun sonuç olarak o sizi seviyor endişelenmeye hiç gerek yok! Öyle değil mi?Eğer bu durum size bir şeyler hatırlattıysa yarı bekâr biriyle birliktesiniz. O iki ayrı hayat yaşarken siz özellikle de ciddi bir ilişki istiyorsanız hayalini kurduğunuz şeylerin yarısını bile alamıyorsunuz.


Önerimiz:

Eşini/sevgilisini/nişanlısını terk etmesi için ona kesin bir tarih verebilirsiniz. Eğer o zaman geldiğinde hâlâ onunla birlikteyse ancak ondan ayrıldığı zaman sizinle bir ilişkisi olabileceğini söyleyebilirsiniz. Bu sırada gerçekten bekâr biriyle tanışana kadar onu hayatınızdan çıkarmadan kendi yapmak istediklerinize odaklanabilirsiniz.

Sevgiliden Çok Onun Psikoloğu Rolündeyseniz

İlk buluşmalar ilişkinin geleceği ve sevgili adayı hakkında oldukça önemli ipuçları verir. Örneğin hâl-hatır faslı geçtikten sonra konuşmanın ucunu bir türlü getiremiyorsanızmuhtemelen ilerleyen zamanlarda da pek fazla şey paylaşamayacaksınız; hatta belki de “ilerleyen zaman” diye bir şey bile olmayacak demektir. Oysa ki sohbetin sohbeti açtığı bir ilk buluşmada hem karşınızdaki insanı daha iyi tanıyabilir ve geleceğiniz hakkında daha doğru kararlar verebilir hem de siz de kendinizi daha iyi ifade etme fırsatı bulursunuz. Size daha ilk buluşmadan iş yerindeki sıkıntılarını çocukluğundan kalan hâlâ çözemediği anılarını kendi geleceğiyle ilgili endişelerini anlatıyor çünkü sizi çok samimi buluyor ve size çok güveniyor. Bir ilişkinin temelini iletişim oluşturmaz mı zaten? Hem birbirinize duyduğunuz aşkla sevgilinizin düzeltemeyeceğiniz bir sorunu da asla olamaz!

Eğer bu durum size bir şeyler hatırlattıysa acılı arabesk durumu yaşıyorsunuz demektir. Bir senenin sonunda sorunlarını sizin bitmek tükenmek bilmeyen sabrınız ve iyi niyetiniz bile çözememiş seve her kavgada aynı şeyler tekrarlanıp duruyorsa buna bir dur demenin zamanı çoktan gelmiş demektir.

Önerimiz:

Eğer sizi etkilemeye çalıştığı ilk günlerde bile dertlerini anlatıyorsa bu sorunlar önemsenmesi gereken büyük sorunlardır. İki seçeneğiniz var. Ya onunla birlikte uçsuz bucaksız sorunlarını da kabul edecek ve eski ilişkilerinin bitiş sebebi olan bu sorunlarını çözmesi için ona her zaman destek olacaksınız ya da bunların hiçbirini kabul etmeden sorunlarını çözdükten sonra karşınıza çıkmasını söyleyeceksiniz. Burada dikkat etmeniz gereken ise eğer onu kırmamak adına sessiz kalırsanız hiçbir sonuç elde edemeyeceğinizin farkına varmaktır.

Sizinle görüştüğü her anda işyerinde yaşadığı sıkıntılardan ailesiyle yaşadığı problemlerden bahsetmesi zamanla yaşam enerjinizi düşürebilir. Bu tür durumlarda konuyu değiştirmeye çalışın ya da eğlenceli bir aktivite yapmayı teklif edin.

Sizden Başka Güveneceği Kimsesi Yoksa

Etraflarına karşı güvensiz insanlar vardır.Böyle kişilerin hayatlarında fikirlerini çalmaya çalışan iş arkadaşları onları küçük paralara da olsa dolandırmaya çalışan satıcılaronlara ait park yerlerine arabalarını koyan komşular vardır. Bu sebeple de kimseye güvenmezler. Her an herkesin her şeyi yapabileceğine inanan bu kişiler için hayat tekrarlanan komplolardan haksızlıklardan ibarettir ve tek güvendikleri kişi genellikle onların bir dediğini iki etmeyen onları “dünyadaki kötülüklere karşı koruyan” sevgilileri olur. Fakat tüm dünyanın onlara karşı olduğunu düşünen birinin sevgilisine yüzde yüz güvenmesi de elbette ki mümkün değildir.

En basitinden onun için süslendiğiniz bir gün size “Başkalarına mı güzel görünmek istiyorsun” ya da tam tersi en doğal hâlinizle onu karşıladığınızda “Benim için hiç özenmiyorsun” gibi can sıkıcı cümleler duyarsınız. Eğer bu tablo size bir şeyler hatırlattıysa işte karşınızda ebedi mağdur!

Önerimiz:

Söylediğiniz yaptığınız her şeyde bir hata bulup sizi suçlayan bir erkeğin dünyayla değil kendiyle ilgili büyük bir güven sorunu var demektir. İşin size dokunan kısmında ise paranoyak davranışları arkadaşlarınıza karşı farkında olmadan mesafeli durmanız ve onun bu davranışlarının yavaş yavaş yaşam sevincinizi enerjinizi yok etmesi vardır. Ona dünyaya karşı sürekli kızgın durmanın hiçbir şeyi çözmeyeceğini anlatarak bir psikoloğa gitmesini önerebilirsiniz. Eğer sizi kaybetmek istemiyorsa kendi sorunlarıyla ilişkinizi birbirine karıştırmaması gerektiğini öğrenecektir. Yeter ki bunları ona söylerken bencillik yapıyormuş hissine kapılmayın. Unutmayın siz böyle yaparak ona yardım ediyorsunuz.Gerçekte Nasıl Biri Olduğundan Emin Değilseniz

Teknolojinin sunduğu sayısız nimetlerinden biri de artık yeni insanlarla karşılaşmak için sadece iki kişiyi tanıdığımız arkadaş partilerinde ya da barlarda sabahlara dek durmamıza gerek kalmaması. Artık yalnızca iki tıkla sohbet etmekten keyif alacağınız insanlarla tanışabiliyoruz. Diyelim ki böyle bir ilişki yaşıyorsunuz ve internette sabaha kadar sohbet ettiğiniz bir gece sanal sevgiliniz size“deliler gibi aşık olduğunu” itiraf ediyor. Demek ki sanal aşkınızı gerçek hayata taşıma vakti gelmiş. Fakat böyle bir durumda insanın aklına elinde olmadan türlü türlü soru geliyor: “Ya çok çirkinse” “ya evliyse” “ya sapıksa?” Eğer bu durum size bir şeyler hatırlattıysa sanal aşıkla sevgili olmak üzeresiniz.

Önerimiz:

Hayal kırıklığı yaşamak istemediğinizi biliyoruz ama sanal ortamda başlayan bir ilişkide böyle bir durumun olması oldukça muhtemel. Kişiyi görmeden gerçekten kim olduğunu anlamanız neredeyse imkansız. Yukarıda saydığımız endişelerinizin birlikte geçireceğiniz geceyi mahvetmemesi için evde buluşmak yerine dışarıda bir yerde buluşmanızı öneririz.

Birinci senenizi kutlamaya günler kala sevgiliniz eve aldığınız konserve markası üzerine çıkan tartışma sonrasında çantasını toplayıp ailesinin evine geri dönüyorsa onu düşünmesi için bir süreliğine yalnız bırakmayı deneyin.

Bir Anda Birlikteliğinizi Sorgulamaya Başladıysa

Yataktan hiç çıkmadığınız romantik hafta sonu kaçamakları banyonuzda iki diş fırçası… Arada sırada izleyeceğiniz film ya da gideceğiniz yer için hangi yolu seçeceğiniz konusunda yaptığınız tartışmalar ise ilişkinizin tuzu biberi! Birinci senenizi kutlamaya günler kala bir anda sevgiliniz eve aldığınız konser ve markası üzerine çıkan tartışma sonrasında çantasını toplayıp ailesinin evine geri dönüyor. Üstelik onu neler olduğunu sormak için aradığınızda sizin kendinizi bu ilişkiye çok kaptırdığınızı söylüyor ve size olan sevgisinden emin olup olmadığını hatta birlikteliğinizi sorgulayacağını söylüyor. Eğer bu durum size bir şeyler hatırlattıysa öncelikle sakin olun. İdealist romantiğiniz ruhundaki boşluğu sizinle tamamladı şimdi onu sindirmeye çalışıyor.

Önerimiz:

O gökten bir işaret bekleye dursun siz bu sırada onu düşünmeyeceğiniz bir yerlere gidin ve sizin onun için ne kadar değerli önemli olduğunuzu neden birbirinize aşık olduğunuzu hatırlayacağına inanın. Bir süre sonra mutlaka geri dönecektir.

__________________
Taklitler aslını yaşatır.
KIPSS.

Ben soğuk değilim, siz cıvıksınız.
.
Jineps isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla
Alt 20.02.2014, 16:26   #2 (permalink)
GÂLÂTÂSÂRÂY
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Dikkat Bu Erkekler Tuzaklarla Dolu!

Meğer bende tuzak doluymuşumda haberim yokmuş

__________________
.
aRtiStic isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla
Alt 20.02.2014, 16:29   #3 (permalink)

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Dikkat Bu Erkekler Tuzaklarla Dolu!


__________________
Taklitler aslını yaşatır.
KIPSS.

Ben soğuk değilim, siz cıvıksınız.
.
Jineps isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Yukarı'daki Konuyu Aşağıdaki Sosyal Ağlarda Paylaşabilirsiniz.


(Tümünü Görüntüle Konuyu Görüntüleyen Üyeler: 1
aRtiStic
Seçenekler Arama
Stil

Yetkileriniz
Konu Açma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum hakkında Kullanılan sistem hakkında
Forumaski paylaşım sitesidir.Bu nedenle yazılı, görsel ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenmektedir.Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir.Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazılı, görsel ve diğer materyalleri 48 saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır. Bildirimlerinizi bu linkten bize yapabilirsiniz.

Telif Hakları vBulletin® Copyright ©2000 - 2016, ve Jelsoft Enterprises Ltd.'e Aittir.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.

Saat: 04:16