Forum Aski - Türkiye'nin En Eğlenceli Forumu
 

Go Back   Forum Aski - Türkiye'nin En Eğlenceli Forumu > Bayanların Dünyası > Güzellik - Moda > Kadınca Genel
facebook bağlan


Hangi Durumlarda Nasıl Davranılmalı?

Kadınca Genel kategorisinde açılmış olan Hangi Durumlarda Nasıl Davranılmalı? konusu , Hangi Durumlarda Nasıl Davranılmalı? Erkeklerin zaman zaman ilişkilerinde işleri ellerine yüzlerine bulaştırdıklarına pek çok kez şahit olduk. Yeni bir araştırma ise sevgilinizden kolayca vazgeçmenizin aşk hayatınıza zarar vereceğini ortaya çıkardı. ...


Yeni Konu aç  Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Arama Stil
Alt 20.02.2014, 16:27   #1 (permalink)

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Hangi Durumlarda Nasıl Davranılmalı?Hangi Durumlarda Nasıl Davranılmalı?

Erkeklerin zaman zaman ilişkilerinde işleri ellerine yüzlerine bulaştırdıklarına pek çok kez şahit olduk. Yeni bir araştırma ise sevgilinizden kolayca vazgeçmenizin aşk hayatınıza zarar vereceğini ortaya çıkardı. Peki ne zaman sertleşmeniz ve dişlerinizi göstermeniz gerektiğini biliyor musunuz?


Erkek arkadaşınız sizi mutlu ediyorsa bazen yaptığı küçük hataları affedip "Neyse daha kötüsü de olabilirdi'' diyerek sorunları gözardı etmek kolay yola kaçmak olabilir. Özellikle de sinirlerinizi bozan patronunuzun ağırlığı altında ve arkadaşlarınız doğru erkeği bulamadıklarından şikayet ederken bunu yapmak size cazip gelebilir. Hatta en son istediğiniz sorunları olan sevgilinizi kapının önüne koymak olur. Ama bu şekilde davranarak ilişkinize zarar veriyor olabilirsiniz. Tennessee Üniversitesi'nde yapılan araştırmayı yöneten uzmanlar kadınların sevgililerinin hatalarını kolayca affettiklerinde o erkeklerin aynı hatayı ya da farklılarını altı kat oranında daha çok yaptıklarını ortaya çıkarmış. Hataları ne kadar görmezden gelirseniz sevgilinizle o kadar az mutlu olursunuz.


Neden Aklımı Okuyamıyorsun (Why Can't You Read My Mind) kitabının yazarı psikolog Jeffrey Bernstein "Sevgilinizi kolayca affettiğinizde davranışının yanlış olmadığını düşünecektir'' diyor. Ayrıca yanlışları görmezden gelmek kendinize olan güveninizin azalmasına sebep olur. Aynı davranışı tekrarlayan erkek arkadaşınızı affettikçe kolay bir kadın olduğunuzu düşünecek olması ise cabası.

Tabii ki her hatasında işaret parmağınızı ona doğru sallayıp çocuğunu azarlayan bir anne gibi gözükmenizi tavsiye etmiyoruz. Önemli olan o sınırı nerede çizeceğinizi bilmek. Size vereceğimiz örneklerle hangi durumda onun üzerine fazla gitmenizin gerekmediğini nasıl bir senaryoda aslan kesilmeniz gerektiğini anlayabileceksiniz.

BORÇLARINI ÖDEMEK YERİNE ETRAFA PARA SAÇIYOR

FAZLA ÜZERİNE GİTMEYİN: Eğer ortak bir hesabınız varsa veya bunu yapmayı düşünüyorsanız para harcama alışkanlıkları sizi mutlaka etkileyecektir. Eğer para mevzusuna hiç girmediyseniz şimdiden onun bu konuda üstüne gitmeniz biraz haksızlık olur. Ona ileride borca girip hayatını içinden çıkılmaz bir durum haline getirmekten korktuğunuzu söyleyebilirsiniz. Bunun sonrasında hesaplarınızı ayırabilirsiniz. Aranızdaki yakınlığı göze alarak bunu dile getirmenin çok zor olmayacağını tahmin ediyoruz. Bundan sonra ise hesap yönetimi konusu geliyor. Maaşınızın ne kadarının faturalara birikimlere ve özel harcamalarınıza gideceğini belirleyin. Örneğin büyük bir harcama yapacağınızda birbirinize mutlaka danışın. Bu şekilde davranarak birbirinizin mantıksız tarafını tamamladığınızı göstermiş olursunuz.

PENÇELERİNİZİ GÖSTERİN: Para durumunu konuştunuz ve o oluşturduğunuz bütçeyi görmezlikten geldi veya almayı düşündüğü üç boyutlu televizyonu size doğum günü hediyesi olarak düşündüğünü söyledi. Hemen çıldırmayın. Çünkü bu şekilde ancak onun konuşmayı sonlandırmasına sebep olursunuz. Direkt olarak "Bunun parasını ödeyemeyiz'' demeniz saçmaladığını fark etmesini sağlayacaktır. Ona yeni oyuncağı konusunda kendinizi hiç rahat hissetmediğinizi ve birlikte oluşturduğunuz bütçeye hiçbir şekilde uymadığının ortada olduğunu söyleyin. Sonra ona "Sence bunu çözmenin en iyi yolu nedir'' diye sorun. Ona bu şekilde kararını tartmak konusunda fırsat tanımanız biraz da olsa rahatlamasını sağlayacaktır. Daha mantıklı bir karar vereceğinden emin olabilirsiniz.

İŞİNE VE PATRONUNUN TAVIRLARINA KATLANAMIYOR

FAZLA ÜZERİNE GİTMEYİN: Erkek arkadaşınızın konuşmaktan en çok hoşlandığı konunun patronunun ne kadar kötü ve acımasız biri olması kulağa biraz sinir bozucu gelebilir. Ama bir yandan söylenirken bir yandan iş arıyorsa ona olabildiğince destek çıkmalısınız. Aşk Sırları (Love Secrets Revealed) kitabının yazarı Allen Berger bir erkeğin kendine olan güveninin işteki başarısıyla bağlantılı olduğunu söylüyor ve: "Ona işini bırakmamak konusunda çıkıştığınızda yeni iş bulamayacağını düşündüğünüz hissine kapılacaktır'' diye uyarıyor. Uzmanlar sevgiliniz işinden çok şikayet etmeye başladığında ona bir arkadaşıyla konuşmanızı tavsiye etmeniz gerektiğini söylüyor. Örneğin "Ahmet'le bu konuyu konuştun mu hiç? O sana benimkinden çok daha farklı bir bakış açısı sunabilir'' gibi tavsiyede bulunabilirsiniz. Sevgiliniz büyük ihtimalle sadece belli bir doğrultuda düşündüğünün farkında olmadığından dolayı bu cümle ile kendine gelecektir. Ertesi gün yine aynı şikayetlerde bulunursa "Peki Ahmet bu konuda ne dedi'' diye sorarak onu tekrar istediğiniz yola sokabilirsiniz.

PENÇELERİNİZİ GÖSTERİN: Erkek arkadaşınız durumunu düzeltmek için hiçbir hamlede bulunmuyorsa onu bu durumdan ancak sertlikle çıkarabilirsiniz. Sevgiliniz durumundan yakınırken tüm enerjisini harcıyor ve belki de bu sayede kendisini daha iyi hissediyor ve rahatlıyor olsa da ileride başka bir şey yapmak konusunda daha isteksiz bir hale geliyor. Sevgilinize onu sevdiğinizi ve desteklediğinizi söyleyin. Ama bir yandan da uzun zamandır kendi kendisine acı çektirmesinden dolayı üzüldüğünüzü de belirtin. Hiçbir şey yapmadan söylenmeye devam ederse daha fazla terapist rolüne bürünemeyeceğinizi belirtin.

ESKİ SEVGİLİSİNİ FACEBOOK'UNA EKLEDİ

FAZLA ÜZERİNE GİTMEYİN: İlişkiniz muhteşem ve sevgiliniz çok nadir olarak sizi kıskandıracak tavırlar sergiliyor. Birdenbire eski sevgilisi ortaya çıktığında ihtiyatlı davranmak istemeniz ise çok normal. Çift Becerileri (Couple Skills) kitabının yazarı psikolog Matthew McKaysevgilinizin size mesafeli davranıp davranmadığı konusunda tetikte olmanızı tavsiye ediyor. Guelph Üniversitesi'nde yapılan bir araştırmada sevgilinizin Facebook sayfasına ne kadar çok bakarsanız -ortada bir şey olmasa bile- o kadar şüpheleneceğiniz ortaya çıkmış. Ona bu konuyu açmayı deneyebilirsiniz. McKay gibi uzmanlar bunda bir sakınca olmadığını söylüyor ama ses tonunuzu fazla yükseltmemeniz gerektiği konusunda da uyarıyor. Ona "Eski sevgilinle yeniden arkadaş olduğunuzu gördüm. Neler yapıyormuş'' gibi bir soru yöneltebilirsiniz. Bu şekilde sanal alemde bile neler yaptığı konusunda haberdar olduğunuzu belli etmiş olursunuz. Size "İyi sanırım'' diye cevap verdiğinde ise konuyu fazla uzatmamak adına kendinizi zorlamalısınız.

PENÇELERİNİZİ GÖSTERİN: Facebook'ta eski sevgilisiyle arkadaş olduktan sonra tavırlarında bir değişiklik olup olmadığına dikkat edin. Sadece sorduğunuzda o gün neler yaptığını kısa cümlelerle anlatıyor veya telefon ya da bilgisayar başında daha çok zaman geçiriyorsa ve daha da kötüsü **** hayatınız sekteye uğradıysa biraz diş göstermenin zamanı gelmiş demektir. Berger eski kız arkadaşıyla Facebook'ta arkadaş olduğundan beri bazı değişiklikler fark ettiğinizi ona söylemenizi tavsiye ediyor. Sizi diken üstünde oturtacak bir ilişki istemediğinizi söyledikten sonra eğer o size karşı sadıksa sizin de aynı durumda olduğunuzu dile getirin. Roller tersine döndüğü takdirde ona ne hissedeceğini sorun. Bu sayede yaptıklarını gözden geçirmeye başlar. Kesinlikle eski sevgisiyle konuşmasını yasaklamayın.

SİZ EVLENMEYE HAZIRSINIZ AMA O ÇEKİNGEN DAVRANIYOR

FAZLA ÜZERİNE GİTMEYİN: Bir yıldır ciddi bir ilişkiniz olduğu halde şimdiye kadar evlilik konusunu hiç açmadınız diyelim. Onun hayatınızın erkeği olduğunu bilseniz bile evlilik için acele etmemek karşınızdaki erkeği tanımak için size zaman kazandırır. Çünkü hazır olmadığınız bir evlilik için bastırmak ileride bazı sorunlara sebep olabilir. Ona "Seni seviyorum ve uzun vadede harika bir çift olacağımızı da hissedebiliyorum. Sence evli bir çift olarak nasıl görünürüz'' diye sorun. Ne zaman evlenme teklifi etmeyi planladığını sormak yerine sorunuzun ucunu açık bırakmak onun kendini köşeye sıkışmış gibi hissetmemesini sağlayacaktır. Bu soruyu sorarken ciddi olduğunuzu ona hissettirin. Cevap vermekten kaçınır veya konuyu değiştirirse üstelemekten kaçının. Sadece daha sık evlilik konusunu açmaya bakın.

PENÇELERİNİZİ GÖSTERİN: Bu konuyu daha önce üç kez konuştuğunuz halde ilişkinizi bir üst seviyeye taşımak konusunda hiçbir adım atmıyor veya evlenmek istediği halde size teklif etmiyor olabilir. Berger bu iki durumda da sertleşebileceğinizi söylüyor. Erkek arkadaşınıza "Net olmana ihtiyacım var. İlişkimiz biterse üzülürüm ama evleneceğimizi düşünmüyorsan da bunu bilmek isterim'' deyin. Ne yapmak istediği konusunu biraz düşünüp sizsiz hayatın ne kadar kötü olduğunu anlaması için ona biraz zaman tanıyın. Evliliğin sizin için önemli olduğunu ve sizinle aynı düşünceleri paylaşmadığı takdirde gideceğinizi anladığında kaybetme korkusuyla gelecek konusunda gerçek anlamda düşünmeye başlayabilir. Endişe her zaman için gerçek bir motivasyon aracıdır.

__________________
Taklitler aslını yaşatır.
KIPSS.

Ben soğuk değilim, siz cıvıksınız.
.
Jineps isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Yukarı'daki Konuyu Aşağıdaki Sosyal Ağlarda Paylaşabilirsiniz.


(Tümünü Görüntüle Konuyu Görüntüleyen Üyeler: 0
Henüz kimse konuyu görüntülememiş.
Seçenekler Arama
Stil

Yetkileriniz
Konu Açma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum hakkında Kullanılan sistem hakkında
Forumaski paylaşım sitesidir.Bu nedenle yazılı, görsel ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenmektedir.Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir.Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazılı, görsel ve diğer materyalleri 48 saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır. Bildirimlerinizi bu linkten bize yapabilirsiniz.

Telif Hakları vBulletin® Copyright ©2000 - 2016, ve Jelsoft Enterprises Ltd.'e Aittir.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.

Saat: 18:10