Forum Aski - Türkiye'nin En Eğlenceli Forumu
 

Go Back   Forum Aski - Türkiye'nin En Eğlenceli Forumu > Eğitim - Öğretim > Kişisel Gelişim
facebook bağlan


Kişisel Gelişim Ve İletişim üzerine Kitap tanıtım konusu

Kişisel Gelişim kategorisinde açılmış olan Kişisel Gelişim Ve İletişim üzerine Kitap tanıtım konusu konusu , Kişisel Gelişim Ve İletişim üzerine Kitap tanıtım konusu. Neden Kitap okumalıyız ? Bize yararları nelerdir ? 1-Kitap Okuma Bir İlaçtır: 2-Kitap Okuma Hayatı Sevdirir 3-Kitap Okuma Hayal gücümüzü geliştirir. 4-Kitap ...


Yeni Konu aç  Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Arama Stil
Alt 09.09.2015, 11:21   #1 (permalink)

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Kişisel Gelişim Ve İletişim üzerine Kitap tanıtım konusuKişisel Gelişim Ve İletişim üzerine Kitap tanıtım konusu.
Neden Kitap okumalıyız ? Bize yararları nelerdir ?

1-Kitap Okuma Bir İlaçtır:
2-Kitap Okuma Hayatı Sevdirir
3-Kitap Okuma Hayal gücümüzü geliştirir.
4-Kitap Okuma Stresi Azaltır
5-Kitap Okuma Zihni Açar, Hantallıktan Kurtarır
6-Kitap Okuma Güzel Görmemizi Sağlar
7-Kitap Okuma Bizi ‘Bir Bilen” Yapar
8-Kitap Okuyanın Güvenilir Bir Çevresi Oluşur
9-Bilgi dağarcığımızı ve kelime hazinemizi zenginleştirir.
10-Anlama gücümüzü ve konuşma yeteneğimizi kuvvetlendirir.
11-Genel kültürümüzü artırır. Etkin ve etkili bir insan olmanın yollarını açar.
12-Meslek hayatımızdaki başarı düzeyimizi yükseltir.
13-Dünyaya bakış açımızı değiştirir.
14-Toplumsal ilişkilerimizin kalitesini artırır.
15-0kul hayatındaki başarıları pekiştirir,
16- Kitap Okuma Düşünceleri Olgunlaştırır Okuma; düşünceyi besleyen, geliştiren ve çabuklaştıran ana kaynaklardan biridir.
17-Okumak haz duymaya, zihnimizi süslemeye, karar verme yeteneklerimizi geliştirmeye yarar. İnsanı olgunlaştırır, erdemli kılar.

__________________
Kadının gücünü
Hafife Alma.
Her Yol Sana Çıkar
Galatasaray !


EbruLi isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla
Alt 09.09.2015, 11:22   #2 (permalink)

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Kişisel Gelişim Ve İletişim üzerine Kitap tanıtım konusu


Her Şey Seninle Başlar
Yazar:Mümin Sekman

Kişisel Kurtuluş Savaşınızı Başlatın!

Mümin Sekman’ın bu kitabı “Öğrenilmiş çaresizlik” kavramı ve başarıyı öğrenmenin yöntemlerini anlatılıyor. Kitabın sloganı: Çaresizsen, çare sensin!
Kitap sosyal başarı türünde best seller formatına göre yazılmıştır.
Çaresizlik öğrenilmiştir.
Başarılı olmak da öğrenilebilir.
Sende sandığından fazlası var!
Gelebileceğin en iyi yerde değilsin.
Yeni bir hayat için gereken, yeni bir akıldır.
Doğru şeyi yapmak için yanlış zaman yoktur.
Rüzgarı suçlamayı bırak, yelkenleri kullanmayı öğren!
Seyirci koltuğundan sıkıldıysan, sahneye çık.
Zirvede her zaman bir kişiye daha yer var.
Her şey seninle başlar!
Başkaları yapabildiyse, sen de yaparsın.
Hayatta ya tozu dumana katarsın,
Ya da tozu dumanı yutarsın.
Seçim senin!

"Hayatta ya tozu dumana katarsın, ya da tozu dumanı yutarsın. Seçim senin!" sloganıyla çıkan ve okurunu "kişisel kurtuluş savaşınızı başlatmaya" çağıran Her Şey Seninle Başlar, 2 Yılda 500.000 baskıya ulaşarak Türkiyenin "en başarılı başarı kitabı" olmuştu...

Her Şey Seninle Başlar, bir sosyal başarı kitabıdır. Kitabın içinde yerel ve evrensel örneklerle, başarısızlığın nasıl öğrenildiği ve başarılı olmanın nasıl öğrenilebileceği anlatılıyor.
Kitabın temelindeki soru şu: Neden başarısızız, nasıl daha başarılı olabiliriz?
Kitap Türkiyede kendini geliştirme bilincini yaygınlaştırmayı ve kişisel gelişimin saygınlığını artırmayı amaçlıyor.

EN "BAŞARILI" BAŞARI KİTABI!
6 YILDA 800.000 İNSANA ULAŞAN KİTAP.

"Başarıyı öğreten kitap" olarak çıktığı yolda kitabın kendi başarı öyküsü de oluştu.
İlk baskısı 100.000 adet yapılan kitabın, 2 yılda 500.000 baskıya ulaşarak türünde Türkiye rekoru kırdı.

Bu sonuçla "en başarılı başarı kitabı" oldu.
Her şey seninle başların büyüme serüveni burada da durmadı. Her yıl kendi rekorunu yükselterek ilerledi. Altıncı yılında 900.000 okura ulaştı.
Her şey seninle başlar, sadece kişisel gelişim değil eğitim ve psikoloji kategorilerinde de en çok baskı yapan kitap oldu.
Kitabın ulaştığı bu başarı, içindeki fikirlerin gücünün bir kanıtı kabul ediliyor.

YOLDA KARŞILAŞTIĞINIZ HER YÜZ KİŞİDEN BİRİ HŞSB OKURU!

Her Şey Seninle Başlar, birçok insanın beynindeki ortak nokta.
Başarılı olmak isteyen birçok insanın baş ucu kitabı, yol haritası.
Öyle ki, Türkiyede yaşayan her 100 kişiden en az 1'i bu kitabın okuru.
Büyük şehirlerde bir caddede yürürken karşılaştığınız her yüz kişiden birinin bu kitabı okumuş olması büyük bir ihtimal.

HEDEF 10 YILDA 1.000.000 İNSANA ULAŞMAK.

Her Şey Seninle Başlar, Türkiye'nin adeta "A milli başarı kitabı"
Çok sayıda insan bu kitabı okuyarak başarı motivasyonunu ve metotlarını geliştiriyor.
Kitabın hedefi, 10 yıllık bir dönemde 1.000.000 okura ulaşmak.

KİTABIN ÇIKIŞ NOKTASI NEYDİ?

Mümin Sekman kitabın çıkış noktasını şöyle özetliyor:

"Bu kitap üniversite öğrencisiyken kurduğum bir hayalden doğdu. Başarılı olmak ile ilgili temel bilgileri, olabildiğince çok sayıda başarılı olmak isteyen insana iletmeyi hayal ediyordum.
Bana Konfüçyüs'ün bir sözü ilham verdi. "Bir insana gerçekten yardım etmek istiyorsanız ona balık vermek yerine balık tutmayı öğretin. Balık vererek bir öğün, balık tutmayı öğreterek bir ömür karnını doyurabilirsiniz."
Bu kitap balık tutmayı öğretiyor. Okul hayatında ve hayat okulunda başarıyı öğretiyor. Etiketine bakılmadan alınabilsin diye, ekonomik bir fiyat koyduk. Kitabın fiyatı, kitabın çıkış noktasındaki iyi niyeti ve ticari düşünmeme tercihini göstermektedir.
Başarılı insanların inceleyip, nasıl başardıklarını analiz edip, başarılı olmak isteyenlere anlatıyorum. Bir tür entellektüel Robin Hoodluk yapıyorum.
Bu tür kitaplar, başarı bilgisine ulaşmada fırsat eşitliği sağlıyor. Bütün amacım Türkiyede metrekareye düşen başarılı insan sayısını artırmak."


KARAMAN İLİNDEKİ İLGİNÇ BAŞARI DENEMESİ!

Karaman ilindeki BİFA bisküvileri 2006-2007 öğretim yılında şehrin insan kaynağının kalitesini artırmak ve kişisel gelişime dayalı kentsel kalkınma sağlamak projesiyle 5000 adet Her Şey Seninle Başlar kitabını üniversiteye hazırlanan öğrencilere dağıttı. Hediye ettikleri öğrencilerden tek istekleri, sınavda başarılı olmak için ellerinden geleni yapma sözüydü...

Kitabı okuyan bir öğretmenin, şirket sahibi Necati Babaoğluna kitabı tavsiyesiyle başlayan bir süreçti bu. Öğreten Hilmi Erdoğdu ve birkaç arkadaşı mesai saatleri dışında bile bu proje için çalıştılar. Öğrencilerden gelen yoğun istek üzerine, ikinci, üçüncü, beşinci derken toplam 25.000 adet kitap BİFA tarafından satın alınarak ilde dağıtıldı.
Bu arada Karaman ilinin merkez nüfusu 100.000 kişiliktir! Bu nedenle kitap neredeyse her eve girdi. Her Şey Seninle Başlar bilgisi, tüm kentin ortak bilinçaltına işlemiş oldu.
BİFA'nın kapsamlı sosyal sorumluluk çabasını öğrenen Mümin Sekman da Karaman'a gidip öğrenciler ve veliler için ücretsiz birkaç başarı semineri verdi. Hedef bu idealist projeye destek vermekti. Kitapları alan, seminerlere katılan öğrenciler öğretmenlerine ve BİFA'ya sınavda başarı sözü verdiler.

Sonuç ne mi oldu?

2005-2006 döneminde Karaman ÖSS'de başarılı iller sıralamasında 28. sıradaydı ve en iyi derecesi Türkiye 31.liğiydi. Bu projenin başlamasından sonra 2006-2007 ÖSS sonuçlarına göre: Karaman ÖSS'de barajı geçenlerin/sınavı kazananların yüzdesine göre Türkiyedeki iller sıralamasında 4. oldu. Yani üniversiteye en çok öğrenci gönderen 4. il.
Daha önceki yıla göre 24 basamak yükseldi!
Karaman ayrıca öss de eşit ağırlıklı puan türüne göre Türkiye 2.sini, sözel ağırlıklı puan türünde Türkiye 3üncüsünü, sayısal ağırlıklı puan türünde Türkiye 5.sini çıkardı.
Birkaç idealist adam, bir şehrin kaderini değiştirdi. Hedef koydular, zaman ayırdılar, çaba gösterdiler, birbirilerini motive ettiler ve herşeyden önemlisi sonuç aldılar, skor tabelasında tepeye yükseldiler.
Ders aynı: Her şey bir insanla başlar, diğer insanların katılımıyla büyür, sonuç alınmasıyla başarıya ulaşır.
__________________

__________________
Kadının gücünü
Hafife Alma.
Her Yol Sana Çıkar
Galatasaray !


EbruLi isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla
Alt 09.09.2015, 11:24   #3 (permalink)

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Kişisel Gelişim Ve İletişim üzerine Kitap tanıtım konusu


Güne James Allen’dan Alacağınız İlhamla Başlayın


Şu anda içinde bulunduğunuz duruma nasıl geldiniz? Bugün ne olduğunuzu sağlayan etkenler nelerdir? Bu sorulara, cevap olarak genetik kodlarımızı, doğal eğilimlerimizi, büyüklerimizin yönlendirmesini, çevresel faktörleri ve psikolojik etkenleri sayabilirsiniz.
Bu etkenler sonuca sadece küçük farklılıklar yaratacak bir doku veya tat katabilirler. Bugün ne olduğumuza veya yarın ne olacağımıza etkisi olan en önemli faktör "düşüncelerimiz" ve bu düşüncelerimiz doğrultusunda seçtiğimiz "kararlarımız"dır.
James Allen'in kaleme aldığı "Düşünmenin Gücü" adlı bu kitap düşünme, karar verme ve sonuç ilişkisini çok ilginç bir şekilde ortaya koyan harika bir eserdir. Sağlıklı, başarılı ve huzur dolu bir yaşam için önce beyninizdeki "düşünmenin gücü"nü keşfetmelisiniz. İyi veya kötü, ancak o zaman geleceğinizin nasıl olacağına karar verebilir ve hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
Düşünceleriniz beyninizdeki tohumlar gibidir. Beyninize doğru düşünceleri yükler veya ekerseniz, olmayı arzu ettiğiniz insan olursunuz. Unutmayın zararlı bir ot ektiğiniz topraktan size bir elma ağacı vermesini bekleyemezsiniz.
Gelin bugün beyninize faydalı bir tohum atın ve güne James Allen’ın "Düşünmenin Gücü" adlı ölmez eserini okumakla başlayın.


Geleceğinizi Değiştirmek İçin, Düşüncelerinizi Değiştirmelisiniz
Düşünmenin Gücü adlı kitap dünya çapında milyonlarca kişiye esin kaynağı olmuş ve ayrıca dünyada bireysel gelişim sanayisinin ortaya çıkmasında da çok önemli bir rol oynamıştır. Bu küçük kitap aralarında Norman Vincent Peale, Denis Waitley ve Tony Robbins gibi pek çok çağdaş yazarı etkilemiştir. Dünya Hafıza Şampiyonlarından olan Melik Duyar başarıyı yakalamak isteyen herkesin mutlaka bu eseri okuması gerektiğini söylemektedir.
[Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL]
Düşünmenin Gücü İçin Neler Söylediler

"Düşünmenin Gücü kitabından çok etkilendiğimi itiraf etmeliyim. Başarıyı yakalamak isteyen herkes mutlaka bu kitabı okumalı." Melik Duyar - Dünya Hafıza Şampiyonu

"Ben Düşünmenin Gücü adlı kitabı 25 kereden daha fazla okudum. . Bu küçük sihirli kitabı geleceğini kontrol altına almak isteyenlerin defalarca okuması gerektiğine inanıyorum." Oğuz Koç - Yazar ve Editör


"Bazı kitaplar o kadar güzel ve anlamlıdır ki, onu elinizden bırakamaz ve defalarca okursunuz. Defalarca okumanızın nedeni; bu tip kitapların çok önemli mesajlar verdiğini bilmeniz ve hiçbir şeyi kaçırmak istememenizdir. Ayrıca bu önemli mesajların zaman zaman kendinize hatırlatılmasını istersiniz. Düşünmenin Gücü işte böyle bir kitap." Roni Horowitz - Yazar, Yaratıcı Düşünmede ASIT Teknikleri

"Bireysel gelişim konusunda tekrar tekrar okuma ihtiyacını hissettiğim tek eser Düşünmenin Gücü adlı kitaptır." Salim Güney - Yönetici, Yeni Eğitim Kariyer Gelişim Merkezi

Neden Kitap okumalıyız ? Bize yararları nelerdir ?

1-Kitap Okuma Bir İlaçtır:
2-Kitap Okuma Hayatı Sevdirir
3-Kitap Okuma Hayal gücümüzü geliştirir.
4-Kitap Okuma Stresi Azaltır
5-Kitap Okuma Zihni Açar, Hantallıktan Kurtarır
6-Kitap Okuma Güzel Görmemizi Sağlar
7-Kitap Okuma Bizi ‘Bir Bilen” Yapar
8-Kitap Okuyanın Güvenilir Bir Çevresi Oluşur
9-Bilgi dağarcığımızı ve kelime hazinemizi zenginleştirir.
10-Anlama gücümüzü ve konuşma yeteneğimizi kuvvetlendirir.
11-Genel kültürümüzü artırır. Etkin ve etkili bir insan olmanın yollarını açar.
12-Meslek hayatımızdaki başarı düzeyimizi yükseltir.
13-Dünyaya bakış açımızı değiştirir.
14-Toplumsal ilişkilerimizin kalitesini artırır.
15-0kul hayatındaki başarıları pekiştirir,
16- Kitap Okuma Düşünceleri Olgunlaştırır Okuma; düşünceyi besleyen, geliştiren ve çabuklaştıran ana kaynaklardan biridir.
17-Okumak haz duymaya, zihnimizi süslemeye, karar verme yeteneklerimizi geliştirmeye yarar. İnsanı olgunlaştırır, erdemli kılar.

__________________
Kadının gücünü
Hafife Alma.
Her Yol Sana Çıkar
Galatasaray !


EbruLi isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla
Alt 09.09.2015, 11:27   #4 (permalink)

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Kişisel Gelişim Ve İletişim üzerine Kitap tanıtım konusu


KONSANTRASYONUN GÜCÜKonsantrasyonun Gücü :Her konu için başarıya giden gizli yol...Bu kitapla ilk olarak Dünya Hafıza Şampiyonasına hazırlandığım yıllarda karşılaşmış ve elimden bırakamamıştım. Hala her ay en az bir bölümüne tekrar göz atıyorum. Bu kitabı tek bir cümleyle ifade etmem gerekirse, "Her konu için başarıya giden gizli yol" olarak tanımlayabilirim.
Kitapta önerilen konsantrasyon derslerini uygulamış ve elde ettiğim sonuçlardan çok etkilenmiştim.
Önerilen teknikleri kullandığımda hayatıma sakin ve kesin bir güven hakim olmuştu. Bu kitaptaki bilgileri tam olarak uygularsam yüksek bir hayat standardına hem nasıl ulaşacağımı hissetmiş, hem de başarıya ulaşmanın yolunu keşfettiğimi anlamıştım. Gergin ve endişeli olan kişisel ilişkilerim tamamen değişmiş ve yaşamıma gerçek bir huzur hakim olmuştu.
Yıllar boyunca hayatımda çok önemli bir yeri olan bu kitaptaki bilgileri, kendisini geliştirmek isteyen ve başarıya ulaşma arzusunda olan yakınımdaki insanlarla paylaşmaya çalıştım. Ancak bugüne kadar kitabı çok geniş bir kitleye sunma imkanı bulamamıştım. "Konsantrasyonun Gücü" adlı bu kitabı gerçekten başarılı olmak isteyen herkesin okuması gerektiğine inanıyorum. Bu kitabı ne kadar fazla kişi okursa, dünyadaki mutlu insan sayısı da o kadar artacaktır.
İlk defa 1918 yılında "Advanced Thought Publishing Company" tarafında basılmış olan bu kitaptaki tekniklerin çoğu bugün unutulmuş durumda. Kitapta bulunan her biri birbirinden önemli olan 20 dersi iyi bir şekilde çalışıp, uyguladığınızda, yaşamınızın her alanında kullanabileceğiniz sihirli güçler elde edeceksiniz.
Kitapta, konsantrasyon gücünüzü eğitmek için kullanacağınız, uygulaması çok kolay, ama çok etkin olan egzersizlerle karşılaşacaksınız.
Neler Elde Edeceksiniz:
 • Sadece bu kitapta mevcut olan eşsiz tekniklerle kendinizde istek uyandırarak konsantrasyon gücünüzü nasıl geliştireceğinizi öğreneceksiniz.
 • Öğrendiğiniz derin, fakat basit prensipleri uygulayarak istediğiniz her şeyi nasıl elde edebileceğinizi keşfedeceksiniz.
 • Parasal olarak, çalışma hayatı, insan ilişkileri ve günlük yaşamınızın her alanında tam olarak istediklerinizi elde edeceksiniz.
 • Nasıl başarılı olacağınızı ve başarı ile sizin aranızda duran engelleri nasıl kontrol edeceğinizi öğreneceksiniz.
 • En zor hedeflerinizi nasıl gerçekleştirebileceğinizi keşfedeceksiniz.
 • Yıkıcı güçlerle nasıl başedebileceğinizi öğreneceksiniz.
 • Çevrenizi nasıl kontrol altına alabileceğinizi göreceksiniz.
 • Nasıl bir deha olabileceğinizi ve beyninizdeki kilidi açacaksınız.
 • Dünyadaki en kuvvetli gücün sizin kullanımınız için hazır olduğunu anlayacaksınız.
 • Başarı için gerekli olan motive edici gücün kaynağını bulacaksınız.
 • Günlük basit alışkanlıklarla konsantrasyonunuzu nasıl artıracağınızı öğreneceksiniz..
 • Daha önce tanımadığınız beyninizdeki güçleri geliştirerek, beyninizdeki düşünmenin gücünü yöneteceksiniz.
 • Başkalarının bilmediği, kendinizdeki paha biçilmez değerleri ve sınırsız gücü harekete geçireceksiniz.
 • İstediğiniz ve elde etmeyi çok arzu ettiğiniz şeylere nasıl konsantre olacağınızı öğreneceksiniz.
 • Arkadaşlarınızın, dostlarınızın ve yakınlarınızın da başarıya ulaşmalarına katkıda bulunacaksınız.
Konsantrasyonun Gücü – Kitabın Bölümleri
DERS 1. Çözüm yolu bulan konsantrasyon

DERS 2. Kendi kendinizin efendisi olmak.

DERS 3. İstediğiniz şeylere nasıl ulaşabilirsiniz?.

DERS 4. Konsantrasyon; her işte kesin sonuç üreten sessiz kuvvet.

DERS 5. Odaklanmış bir düşünce bütün insanlığı birbirine nasıl bağlar?

DERS 6. İş yapma iradesinin eğitimi.

DERS 7. Yoğunlaşmış zihinsel istek.

DERS 8. Konsantrasyon zihinsel denge ve sebat sağlar.

DERS 9. Konsantrasyon kötü alışkanlıkları yenmenizi sağlar.

DERS 10. Konsantrasyon yoluyla kazanılan iş sonuçları.

DERS 11. Cesaret üzerine yoğunlaşmak.

DERS 12. Zenginlik üzerine yoğunlaşmak.

DERS 13. Konsantre olabilirsiniz, peki olacak mısınız?

DERS 14. Pratik egzersizlerle konsantre olma sanatı.

DERS 15. Konsantre olarak unutmayı unutabilirsiniz.

DERS 16. Konsantrasyon arzularınızın gerçekleşmesini nasıl sağlayabilir?.

DERS 17. Konsantrasyonla gelişen idealler.

DERS 18. Üretimde zihinsel kontrol.

DERS 19. Konsantre olmuş bir iradenin geliştirilmesi.

DERS 20. Konsantrasyonun yeniden gözden geçirilmesi.


__________________
Kadının gücünü
Hafife Alma.
Her Yol Sana Çıkar
Galatasaray !


EbruLi isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Yukarı'daki Konuyu Aşağıdaki Sosyal Ağlarda Paylaşabilirsiniz.


(Tümünü Görüntüle Konuyu Görüntüleyen Üyeler: 0
Henüz kimse konuyu görüntülememiş.
Seçenekler Arama
Stil

Yetkileriniz
Konu Açma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum hakkında Kullanılan sistem hakkında
Forumaski paylaşım sitesidir.Bu nedenle yazılı, görsel ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenmektedir.Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir.Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazılı, görsel ve diğer materyalleri 48 saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır. Bildirimlerinizi bu linkten bize yapabilirsiniz.

Telif Hakları vBulletin® Copyright ©2000 - 2016, ve Jelsoft Enterprises Ltd.'e Aittir.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.

Saat: 21:53