Forum Aski - Türkiye'nin En Eğlenceli Forumu
 

Go Back   Forum Aski - Türkiye'nin En Eğlenceli Forumu > Eğitim - Öğretim > Kişisel Gelişim
facebook bağlan


Mutlaka Okunması Gereken 15 Kişisel Gelişim Kitabı

Kişisel Gelişim kategorisinde açılmış olan Mutlaka Okunması Gereken 15 Kişisel Gelişim Kitabı konusu , Mutlaka Okunması Gereken 15 Kişisel Gelişim Kitabı 1. Evrenden Torpilim Var – Aykut Oğut Aykut Oğut.kitapta kendi yaşadıklarından yola çıkarak, gerçekten istenildiği takdirde başarılamayacak hiçbir şeyin olmadığının altını çiziyor. Kendisinin ...


Like Tree7Beğeni

Yeni Konu aç  Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Arama Stil
Alt 25.02.2016, 15:28   #1 (permalink)
Kahve Aşktır
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Mutlaka Okunması Gereken 15 Kişisel Gelişim KitabıMutlaka Okunması Gereken 15 Kişisel Gelişim Kitabı1. Evrenden Torpilim Var – Aykut Oğut

Aykut Oğut.kitapta kendi yaşadıklarından yola çıkarak, gerçekten istenildiği takdirde başarılamayacak hiçbir şeyin olmadığının altını çiziyor. Kendisinin daha önce 150 kg olduğunu, hiç dil bilmeden Amerika’ya gittiğini, daha sonra 70 kg’a düştüğünü, Amerika’da seslendirme işleri yapacak kadar İngilizcesini geliştirdiğini ve her eline attığı şeyin altın bir yumurtaya dönüştürdüğünü anlatan eğlenceli ve öğretici bir kitap.


“Eğer mutluluk formülünüz şöyle ise,
FALANCA OLAYIN OLMASI = MUTLULUK.

Falanca olay olmadığında bu formül aynen şöyle değişir:
FALANCA OLAYIN OLMAMASI = MUTSUZLUK.

Bu da demektir ki, mutluluğunuz aslında pamuk ipliğine bağlı. Başkalarının ne dediğine, nasıl davrandığına, olayların nasıl geliştiğine bağlı. Yani HER AN DEĞİŞEBİLİR! Valla kolay gelsin. İnsan herhalde böyle bir mutluluk anlayışı ile kafayı yer. Çok ciddiyim.

“BİR MAĞARAYA ÇEKİLİP, BEN ERDİM ARTIK, bi tarafım göğe yükseldi, oramdan buramdan ışıklar saçıyorum” demek çok kolay. Gelin, şehrin göbeğinde, kavga gürültünün ortasında, trafiğin içinde, ev kirası öderken, patronla kavga ederken “ERİN”, ben de göreyim.”

2. Duygusal Zeka – Daniel Goleman

IQ ile ölçülen zeka, insanların okul ve iş yaşamındaki başarısını belirleyen değişmez bir etken midir? Öyleyse, neden yüksek IQ’lu çocuklar, ortalama IQ’ya sahip arkadaşlarına göre hayatta daha başarısız olabiliyor?

Dr. Daniel Goleman , psikoloji alanında çığır açan bu kitabında, EQ’nun (duygusal zeka) IQ’dan daha önemli olduğunu kanıtlıyor. Duygusal zekayı, özbilinç, azim, dürtülerini frenleme, başkalarının duygularını paylaşabilme gibi özellikleri içeren bir zeka olarak tanımlıyor. Araştırma bulgularına göre, duygusal zeka yoksunluğu, kişinin aile yaşamından mesleki başarısına, toplumsal ilişkilerinden sağlık durumuna kadar birçok alanda çok kötü sonuçlar doğurabiliyor. Ancak, Dr. Goleman’a göre, duygusal zeka doğuştan gelen bir özellik değil. İnsan beyninin yapısı dolayısıyla, çocuklukta alınan duygusal dersler, yaşam boyunca davranış tarzını belirliyor.


“Depresyonun en güçlü ve terapi dışında pek az kullanılan panzehiri ise, hayatı farklı görmek ya da yeni bilişsel çerçeve yaratmaktır. Bir ilişkinin bitişiyle kederlenmek ve “demek ki ben artık hep yalnız kalacağım” gibi düşüncelerle kendine acımak doğal olsa da, yılgınlık duygusunu arttıracağı kesindir. Bir an bunun dışına çıkarak ilişkinin o kadar da harika olmayan taraflarını ve ikinizin uyuşmayan yanlarını düşünmek yani kaybınızı farklı bir açıdan görmek üzüntünün ilacıdır.”

3. Üstün Başarı – Acar Baltaş

* Çalışmak istediğiniz halde çalışamıyorsanız
* Sıkıntı ve kaygılarınızdan ötürü dikkatinizi toplayamıyorsanız,
* Yaklaşan sınavların baskısı altında eziliyorsanız,
* Öğrendiklerinizi hatırlayamıyorsanız.

Bu kitapta:
* Öğrenmenin özünü ulaşarak başarılı olmanın yolarını
* Çalışma davranışınızı, sınav kaygınızı ve stres düzeyinizi ölçmek için özel testleri,
* Hızlı okuma ve bilgiyi özümleme tekniklerini,
* Unutmayı önleme ve hafızayı geliştirme için özel yöntemleri,
* Öğrenmenin bilimsel esaslarını ve ÜSTÜN BAŞARI’ya ulaşmanın anahtarlarını bulacaksınız..“Başarılı olmak için hedefinizi (amacınızı) tespit edin. Başarı için, öğrencinin hayattan ne beklediğini amacının ne olduğunu bilmesi gerekir. Başarılı olmanın tek ve mutlak ölçüsü iyi bir üniversiteye girmek, herkesin gıpta ettiği bir mesleğe sahip olmak değildir. Elbette önemlidir ama insan, yetenekli olduğu çok değişik alanlarda, severek yapabileceği çeşitli işlerde kendini ortaya koyabilmişse, yaşamdan zevk alan biri ise, başarılı olmuş demektir. Hayatta en büyük amaç mutlu olmaktır. Her şey bunun uğruna yapılmaktadır. Ancak herkesin mutlu olmak için kullandığı araçlar farklıdır.”

4. Savaşçı – Doğan Cüceloğlu

“Seni diğerlerinden farksız yapmaya tüm gücüyle gece gündüz çalışan bir dünyada kendin olarak kalabilmek, dünyanın en zor savaşını vermek demektir. Bu savaş başladı mı artık hiç bitmez.”

Bedenen büyüdüğü halde, duygu ve heyecanları bakımından gelişip olgunlaşamayan insanlara psikologlar yetişkin çocuk adını verirler. Yetişkin çocuğun içinde, kendinin de bilmediği, doldurulamayacak bir boşluk vardır. Bu boşluk kişinin davranışlarında kendini belirtir. Kişi mutsuzdur ve mutsuzluğunun kaynağını dışarıda bir nesne, olay ya da kişide bulur. Örneğin, mutsuz olan kişi “Bir arabam olsa (nesne), Avrupa gezisine çıkabilsem (olay), patron beni takdir etse (kişi), ne kadar mutlu olurum” diyebilir. Fakat olanaklar ve koşullar el verip arabayı alınca, Avrupa’ya geziye gidince, ya da patron kendini takdir edince mutluluğu uzun sürmez. Bu defa mutsuzluğunun nedeni olarak daha başka nesneler, olaylar ve kişiler bulur.


5. Şu Hortumlu Dünyada Fil Yalnız Bir Hayvandır – Ahmet Şerif İzgören

Kişisel gelişim kitaplarına düşkün herkesin kısa sürede okuyup bitireceği, okurken eğleneceği ve öğrendiklerini tekrar hatırlayacağı güzel sözler ve hikâyelerden oluşmuş sıcak ve içten bir kitaba imza atmış A. Şerif İzgören. Kim olduğunuz, benlik, alışkanlıklar, sevgi, işiniz, olumlu düşünce, hayat, dinlemek, mücadele, iyilik, idealler, hırs, gülümsemek, değer vermek, karar almak, doğallık, üretmek, anlamak, görünüş, inanç, iletişim, yurt sevgisi başlıkları altında kısacık hikâyelerle örülmüş bu kitapla gözünüzden kaçırdıklarınızı, üzüntülerinizin ve başarısızlıklarınızın kaynağını saptayabilir, belki de harekete geçmeyi bekleyen diğer yarınızı uyandırabilirsiniz.

“Başınıza gelen ve kötü sandığınız bir çok olayı hatırlasanız bile. Üç sene sonra düşündüğünüzde yüzünüze bir gülümseme gelir. Hayat size verilmiş en büyük armağandır. Değerini anlamasanız bile en azından hak etmeye çalışın. Hayatın ne kadar büyük bir armağan olduğunu anlamanız için başınıza mutlaka büyük bir acı gelmesini beklemeyiniz.
Gülümsemek size iç huzur getirir. Beyin vücut kaslarının hareketlerini takip eder ve hormon dengesini değiştirir. En mutsuz anınızda gülümseyin rahatladığınızı görürsünüz. Gülümsemek iletişime değer katar.”6. Beden Dili – Joe Navarro

Emekli FBI ajanı Joe Navarro (57), kitabında 25 yıllık kariyeri boyunca elde ettiği deneyimlerden yola çıkarak vücut dilinin şifrelerini açığa çıkarmış. Kitabın dili yalın, insan vücudunu bölümlere ayırarak gayet rahat bütünü görmenizi sağlayacak şekilde yazmış. Kitap beden diliyle ilgili bilinenlerin yanı sıra ilk kez duyulan bilgileride içeriyor.

“Yayılarak ve geriye doğru yaslanarak oturmak: Kişinin özgüveni yüksektir ve taleplerini açıkça gösterir.
Eller dizde: Kişi stres altında ve gergindir. Sakinleşmek için ellerini dizlerinin üzerinde sabitler.
Bacakları sandalyenin ayaklarına dolamak: Aniden bu hareketi yapmak korku, kaygı ya da gerginliğin işaretidir.”7. Eşitler Evi – Üstün Dökmen

Üstün Dökmen, Eşitler Evi: Küçük Şeyler-4’te, ailede, işyerinde baskıcı tavırları açıklarken, eşitler evinin oluşturulması için bireylere düşen sorumlulukları da anımsatıyor. Evimizde, insan temel ölçüt olarak alınıyorsa, herkes birbirine eşitse, evimiz eşitler evi oluyor. Evin beyi, kendini reis olarak görüyorsa esirler evindesiniz demektir. Tüm sorun, esirler evini, eşitler evine çevirmek. Yazar, bize örneklerle, güncel olaylarla, eşitler evini kurmayı öğretiyor.

“Sözgelimi; kadın eşine: ”Bana bir gün göstermedin” diyorsa, burada, eşitsiz karı-koca ilişkisi vardır.
Toplumda, erkeğe abartılı değer verilmesi, eşitler evini bozan bir olgu. Erkeğin kadına öfkesi, baskısı da eşitler evini, esirler evine çeviriyor. Öfkenin oluşmasında, “model alma”, “eski senaryolar”, “beklenti yoğunluğu”, “bastırılmış korkular” vb. etkili oluyor. Çocuklar, büyüdüklerinde ailede gördüklerini yansıtıyorlar.”

8. Aklını En İyi Şekilde Kullan – Tony Buzan

Psikolog, eğitimci ve şair olan Tony Buzan’a göre “Beyniniz uyuyan bir dev gibidir.” Kitapta, beynin sağ ve sol yanının yanı sıra beynin alt ve üst kısımlarına, hızlı okuma ve not tutma tekniklerinden de özel hafıza sistemlerine kadar örneklerle birlikte oldukça kapsamlı bilgilere yer veriyor. Normalde beyin kapasitemizin çok küçük bir kısmını kullandığımız, artık oldukça yaygın bir bilgi. İşte bu kitap geri kalanın kullanılmayan muazzam gücünü geliştirmek için bir rehber niteliği taşıyor.

“Yunanlıların başta edebiyat ve felsefe olmak üzere pek çok alanda öncü olduklarını biliyoruz tarihten. En ünlü felsefecisi olan Aristo, hafıza konusunda bir araştırma yapmış ve vardığı sonuç hakikaten şaşırtıcı. Aristo, algı ve hafıza merkezinin kalpte yer aldığına kararını vermiş! Ve bu durum Rönesans’a kadar devam etmiş, sonrasında kafada yer aldığı ortaya çıkmış.”

9. Negatif Limanlardan Pozitif Sulara – Oğuz Saygın

Yazar kitabında isteyen herkesin hayatta başarılı olabileceğini bunun için mutlaka iyi bir niçini olması gerektiğini, yol gösterici olarak da NLP (Neuro-Linguistic Programming)’i göstermektedir. “Beyninizdeki zincirleri kırın” adlı ilk bölümde, yazar verdiği seminerler neticesinde insanlarda meydana gelen değişimin çok ilginç örneğini anlatmaktadır. Ayrıca hayatındaki büyük değişikliklere, topluluk önünde nasıl konuşmayı öğrendiğine, adanmak denilen kelimenin hayatından canlı örneklerle tarifine ve başarıyı anlatırken kendisinin nasıl başardığına değinmiştir.

İkinci bölümü NLP varsayımları ile ilgili. “Hedefe doğru” adlı üçüncü bölümde, bizlere hedef merkezli yaşamanın insanlara kazandırdıklarından söz etmektedir. “Sorular cevaplardır” adlı dördüncü bölümde, bizleri biraz düşünmeye sevk etmek için başarı ve motivasyonla ilgili güzel sözleri düşündürücü bilmecelere dönüştürerek anlatmaktadır.

“Bir şeyi gerçekleştirmeye olan arzumu üç basamakta incelenebilir. En alt basamağın adı dilektir. Eğer biz arzu ettiğimiz şeye, bir sinemaya gitmek kadar önem veriyorsak bunun gerçekleşmesi çok zordur. İstek basamağına çıkmış olan bir arzu artık bizim tarafımızdan ciddi ciddi gerçekleştirilmesi düşünülen bir hedeftir. Bu mertebeye yükselmiş bir hedefin gerçekleştirilmesine tarafımızdan yatırım yapılmaya başlanır. Üçüncü basamağın adı adanmaktır. Adanmanın en basit tarifi bir işin delisi olmaktır. Bir işin delisi oldunuz mu, artık o sizin damarlarınızda dolaşmaya başlar. Günde 24 saat onunla meşgul olursunuz.”

10. İnsan Olma Yolculuğu – Osho

Osho yirminci yüzyılın en ilham veren spiritüel öğretmenlerinden biridir. “İnsan, hayvan ve kutsal olan arasında bir köprüdür ve tabiatımızın bu ikili niteliğine dair farkındalığımızdır bizi insan yapan” der Osho . Bizi huzursuz yapan, çatışmalarla dolduran ve genelde bencillikle cömertliğin, sevgiyle nefretin, kırılganlıkla gücün, umutla çaresizliğin kavşaklarında bırakan da budur. Kırılganlıkla gücün, umutla çaresizliğin kavşaklarında bırakan da budur. İnsan Olma Yolculuğu, bu çelişkiler arasında seçim yapmak yerine, onları nasıl hayat yolculuğunun her zorluğunu olmamız gereken bireye dair yeni bir keşfe dönüştürmenin anahtarı olarak kabulleneceğimizi anlatır.

“Mutlu olduğunda sıradan olursun, çünkü mutlu olmak doğal olmaktır sadece. Mutsuz olmak sıra dışı olmaktır. Mutlu olmanın hiçbir özel tarafı yoktur… Varoluş, mutluluk denen şeyden oluşur. Mutsuzluk seni özel kılar. Mutsuzluk seni egoist yapar. Mutlu bir insana kıyasla, mutsuz bir insanın daha yoğun egosu bir vardır. Mutlu bir insanın egosu olamaz, çünkü insan ancak ego olmadığında mutlu olabilir… Mutlulukla bir arada var olamazsın; yalnızca mutsuzlukla var olabilirsin. Mutlulukta çözünme vardır.”

“Ford ilk arabasını ürettiğinde geri vitesi yoktu. Eve dönmenin çok zor olduğunu uzun zaman sonra fark etti. Uzun dönüşler yapmak, gereksiz kilometreler kat etmek zorundaydın geri gidebilmek için. Bunun üzerine geri vites eklendi. Ama zamanda geri vites yoktur, geri dönemezsin.”

11. Beynine Format At – M. Barış Muslu

“Pozitif düşün, hayallerin gerçek olsun” diyen, kişisel gelişim kitaplarından farklı olarak, NeuroFormat yöntemiyle, bütün korkularınızdan, fobilerinizden, sigara bağımlılığından, kilolarınızdan kurtulmanızı, kronik ağrılarınıza, hayatınızı zorlaştıran yanlış inançlarınıza son vermenizi sağlıyor Barış Muslu bu kitabıyla.

Beynimizin ve bilinçaltımızın ne kadar güçlü olduğu sürekli söylenir. Ancak bilinçaltı çok güçlü olsa da, ne yazık ki çok da akıllı değil. Yaptığımız en büyük yanlış, onun mükemmel bir bilge olduğunu ve bir anda son haline geldiğini düşünmek. Ancak bu doğru değil. Beynimiz yenilenmeden, şu anki ihtiyaçları planlanmadan bu hale gelmiş. Ek yazılımlar, yamalar daha eski programlara eklenmiş. Milyonlarca yıl önceki ihtiyaçlara cevap veren yazılımlar hala çalışmaya devam ediyor. Bir başka deyişle yeni programlar eskilerle beraber çalışıyor.

“Bilinçaltımız negatifleri işleyemiyor. Bir başka deyişle, aklımıza her ne geliyorsa o bilinçaltımız tarafından “istediğimiz” ya da karşı karşıya kaldığımız bir durum olarak algılanıyor. İşte sırf bu yüzden, iyiyi düşünenler daha iyi, kötümserler daha kötü hayatlar yaşıyor. Bilinçaltımız, genel kural olarak, bize neye odaklanırsak bize onu yaşatıyor.”

12. Kendine İyi Bak Enneagram İle Kişilik Analizi – Uğur Batı

Enneagram, dünyanın kişilik tanıma, kendini tanıma konusunda en etkili yöntemi. ABD’de en çok satan konular arasında yer alıyor. Dünyanın en prestijli üniversitelerinden Standford MBA programının ders programında yer alıyor. Harvard Hukuk Fakültesi’nde uygulamalı mahkeme savunmalarında pratik ediliyor. Yine dünyanın en prestijli üniversitelerinden USC ve UCLA’de MBA programlarında liderlik eğitiminde kullanılıyor.

Kitap 2 bölümden oluşmaktadır: 1. Bölümde Ennagram ile kişilik analizi anlatılmaktadır. 2. Bölümde ise Enneagram tipleri anlatılmaktadır. Uğur Batı kitabında bizi hayatımızın akışında farkına varmadan kaçırdığımız, basit gibi görünen birçok ayrıntıyı yeniden anlamlandırmaya davet ediyor. Sorular soruyor ve kendi sorularımızı sormamız için bizi kışkırtıyor adeta.

Enneagram ,insanları, dünyaya bakış açılarına, dünyayı algılayıp değerlendirme ve tepki verme şekillerine göre dokuz farklı kişilik tipine ayırır. Bu tipler ise şöyle:

Mükemmeliyetçi / Reformcu,
Yardımsever / Şefkatli
Başarı Odaklı / Motivatör
Özgün / Bireyci
Araştırmacı / Gözlemci
Sadık / Sorgulayıcı
Maceracı / İstekli
Meydan Okuyan / Lider
Barışçı / Uzlaştırıcı

13. Güzel ve Etkili Konuşma Sanatı – Emin Özdemir

Kitap, birbiriyle bağıntılı beş ana bölümden oluşmaktadır. Birinci bölümde konuşmanın günlük yaşamımızdaki yeri ve işlevi üzerinde durulmuştur. Ayrıca güzel ve etkili konuşma sanatı açısından kendi konuşmamızı değerlendirme, kendimizin bir özeleştirisini yapma işi, eleştirel nitelikli kılavuz sorularla gösterilmiştir.

İkinci bölümde bir konuşmayı yapılandıran temel öğeler, bu öğelerin belirleyici nitelikleri işlenmiştir. Üçüncü ve dördüncü bölümlerde de konuşmaların hazırlanış evreleri, sunuluş biçimleri ele alınmıştır ayrı ayrı. Son bölümde ise konuşmanın değişik türleri topluca sergilenmişti

Güzel ve Etkili Konuşmanın İlkeleri Nelerdir:

İyi Bir Konuşma, Yıkıcı Değil, Yapıcıdır: Yapıcı konuşma, dinleyicilerin inançlarını, değer yargılarını, düşüncelerini olumlu bir yönde değiştirmeyi amaçlar.
İyi Bir Konuşma, İlginç ve Değerli Konuları Kapsar.
İyi Bir Konuşma, Konuşmacının Kişiliği İle Bütünleşir.
İyi Bir Konuşma, Belli Bir Amaca Yönelir.
İyi Bir Konuşma, Konuşmayı Etkileyen Etkenleri Çözümleyerek Oluşur.
İyi Bir Konuşma, Sağlam Bir Konuşma Yöntemi Üzerine Kurulur. Genellikle konuşmalarda dört ana amaç ve bu amaçlara yönelik dört ana yöntem vardır: Tartışma, savunma, öğretme ve duygulandırma.
İyi Bir Konuşma, Dinleyicilerin İlgi ve Dikkatini Toplar.


14. Güçlü Hafıza – Ahmet Yıldız

Güçlü Hafıza beyni etkili ve doğru kullanmak için yazılmış bir kişisel gelişim kitabıdır. Çok zeki diye gözüken kişilerin aslında bizden hiçbir farkının olmadığı, sadece bilerek ya da bilmeyerek beynini doğru kullandıkları araştırılmıştır. Eğer her insanın beyin yapısı aynıysa, neden bazıları hafızalarını etkili kullanıyor da, bazıları kullanamıyor, diye bir soru aklınıza gelebilir. Cevap, herkesin beyin yapısı ve hafıza gücü aynı olabilir, ama herkes onu tanıyıp, bu gücü kullanamıyor. Kullananlar ise bunu nasıl kullandıklarını bilmiyorlar.

Ahmet Yıldız, herkesin güçlü hafızası olması için bir formül geliştirdi.

Beynimizin (Hafıza) Çalışma Prensibi+Güçlü Hafızaya Ön Hazırlık+Hafıza Biyolojisi+Hafıza Destek Sistemleri+Güçlü Hafıza Tekniklerinin ilkeleri+Güçlü Hafıza Teknikleri= GÜÇLÜ HAFIZA

“Unutkan insan yoktur,hafızasının nasıl çalıştığını bilmeyen insan vardır.”

“Dünyadaki en hızlı ve güçlü bilgisayarlardan birisi: NASA’nın kullandığı CRAY’dır. Yaklaşık olarak 7 ton ağırlığında olan bu bilgisayar, saniyede yarım milyona yakın işlem gerçekleştirebilmektedir. CRAY’in “100 sene” çalışarak gerçekleştirebileceği toplam işlem sayısını, iki kilogramdan hafif beynimiz ise sadece “iki saatte” gerçekleştirebilmektedir.”

15. Her Şey Seninle Başlar – Mümin Sekman

Çok satan kişisel gelişim kitabı yazarlarından olduğu için listeye dahil ettik. Kitabını yazma öyküsünü şöyle anlatır.

“Bu kitap üniversite öğrencisiyken kurduğum bir hayalden doğdu. Başarılı olmak ile ilgili temel bilgileri, olabildiğince çok sayıda başarılı olmak isteyen insana iletmeyi hayal ediyordum. Başarılı insanların inceleyip, nasıl başardıklarını analiz edip, başarılı olmak isteyenlere anlatıyorum. Bir tür entellektüel Robin Hoodluk yapıyorum. Kitabın içinde yerel ve evrensel örneklerle, başarısızlığın nasıl öğrenildiği ve başarılı olmanın nasıl öğrenilebileceği anlatılıyor.”

“Çaresizlik öğrenilmiştir. Başarılı olmak da öğrenilebilir. Sende sandığından fazlası var! Gelebileceğin en iyi yerde değilsin. Yeni bir hayat için gereken, yeni bir akıldır. Doğru şeyi yapmak için yanlış zaman yoktur. Rüzgârı suçlamayı bırak, yelkenleri kullanmayı öğren. Seyirci koltuğundan sıkıldıysan sahneye çık. Zirvede her zaman bir kişiye yer var. Başkaları yapabildiyse, sen de yaparsın. Her şey seninle başlar”

“Hayatta ya tozu dumana katarsın, ya da tozu dumanı yutarsın. Seçim senin!”

Papatya ve Brcu beğendi
Moreas isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla
Alt 26.02.2016, 00:53   #2 (permalink)

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Mutlaka Okunması Gereken 15 Kişisel Gelişim Kitabı

Her şey seninle başlar. İsmini çok duydum ama okumadım. Bu kitabı ve Güçlü Hafıza kitabını okumayı isterim.

Moreas beğendi.
__________________


Papatya isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla
Alt 26.02.2016, 08:58   #3 (permalink)
Özel Üye

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Mutlaka Okunması Gereken 15 Kişisel Gelişim Kitabı

Şu kişisel gelişim kitaplarını da hep saçma bulmuşumdur. İnsan kendini geliştiremezse ne diye eyleme dökmeye yardımcı arasın. Bunlar bence 'Ara gaz' kitapları. Ne kadar süre? kitabın kapağı kapatılır insana bir hırs gelir aradan 3-5 sat geçer sonra normal hayata devam.
Raflarda sürüsüne bereket var hepsinin de içeriği aynıdır. Hayatın-yaşamın sırrını mı veriyor hayır. Yardımcı mı olur peki ? Yine hayır. Tamamen para tuzağı.
'Hayatın sırrı içinizde, içinizde' alın bu da benim kişisel gelişimcilere ara gaz lafım olsun.
Tamamen kapitalizm odaklı kafaların ortak çalışması.

Moreas beğendi.
MalıHulya isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla
Alt 26.02.2016, 09:36   #4 (permalink)
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Mutlaka Okunması Gereken 15 Kişisel Gelişim Kitabı

Odam kişisel gelişim kitaplarıyla dolu diyebilirim. Kişisel Gelişim sonu olmayan bir serüven ^^

Moreas beğendi.
Brcu isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla
Alt 26.02.2016, 20:03   #5 (permalink)
Kahve Aşktır
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Mutlaka Okunması Gereken 15 Kişisel Gelişim Kitabı

@[Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL] Beynine Format At – M. Barış Muslu Ben de bu kitabı övenlerin beğenisini çok duydum. En kısa zamanda almak istiyorum. Söylediğin kitaba da güzel diyorlar.@[Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL] Kesinlikle bambaşka bir serüven. O kitapların bulunduğu biri olmanız ne de hoş.@[Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL] Bazen o ara gazı alabilmemiz için biz kitapseverler tercih ediyoruz işte. En azından bi yerden motive olmamız gerekiyor. İnsan olarak böyle şeylere ihtiyaç duyuyoruz.Söz konusu kitap olunca da para tuzağı gibi görmüyorum. Hiç olmazsa bir iki kelimesi bile kendimizi değiştirmemize neden olabiliyor bence.

Papatya ve Brcu beğendi
Moreas isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla
Alt 26.02.2016, 20:15   #6 (permalink)
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Mutlaka Okunması Gereken 15 Kişisel Gelişim Kitabı

@[Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL], beynine format at kitabını istersen yollayabilirim.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

__________________
Gülümsemeye devam et ツ
Brcu isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla
Alt 26.02.2016, 20:19   #7 (permalink)
Kahve Aşktır
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Mutlaka Okunması Gereken 15 Kişisel Gelişim Kitabı

Alıntı:
Brcu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
@[Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL], beynine format at kitabını istersen yollayabilirim.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Çok teşekkür ederim ama kimsenin kitabını gasp etmek istemem.
Kitapların önemli yerlerini çizip notlar falan almak gibi bir huyum var da
Çok teşekkürler çok incesin.

Moreas isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla
Alt 26.02.2016, 21:25   #8 (permalink)
Özel Üye

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Mutlaka Okunması Gereken 15 Kişisel Gelişim Kitabı

Alıntı:
Moreas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster


@[Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL] Bazen o ara gazı alabilmemiz için biz kitapseverler tercih ediyoruz işte. En azından bi yerden motive olmamız gerekiyor. İnsan olarak böyle şeylere ihtiyaç duyuyoruz.Söz konusu kitap olunca da para tuzağı gibi görmüyorum. Hiç olmazsa bir iki kelimesi bile kendimizi değiştirmemize neden olabiliyor bence.
Ne yani şimdi biz derken , ben kitaplardan nefret edenlerdenmiyim? : ) şakatabii.

Herkesin motive alabileceği yerler farklıdır tabii. Sizler 'ara gaz' kitaplarından ben ise tek bir kitaptan. alınsizebilmece.
Bana göre halen saçma. : )
Size iyi okumalar.

MalıHulya isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla
Alt 26.02.2016, 21:48   #9 (permalink)
Kahve Aşktır
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Mutlaka Okunması Gereken 15 Kişisel Gelişim Kitabı

Alıntı:
Kişverküşa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Ne yani şimdi biz derken , ben kitaplardan nefret edenlerdenmiyim? : ) şakatabii.

Herkesin motive alabileceği yerler farklıdır tabii. Sizler 'ara gaz' kitaplarından ben ise tek bir kitaptan. alınsizebilmece.
Bana göre halen saçma. : )
Size iyi okumalar.
Biz kişisel kitapları sevenler diyeyim o zaman.(Ki her türlü kitabın yanında onları da sevenler olarak)
Size de iyi okumalar.

Moreas isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla
Alt 27.04.2016, 08:49   #10 (permalink)
Ada
Siyahı da Gökkuşağından Dışlamadılar mı?

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Mutlaka Okunması Gereken 15 Kişisel Gelişim Kitabı

@[Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL] koptum

__________________
.
Ey ruhumda dolaşan deli taylar!
Ey gönlümü yakan kor alevler..
Söyleyin bana!
Bu mücadelenin sonunda ne var?.


Sevdim Seni bir Kere ...!
Ada isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Yukarı'daki Konuyu Aşağıdaki Sosyal Ağlarda Paylaşabilirsiniz.


(Tümünü Görüntüle Konuyu Görüntüleyen Üyeler: 12
Ada, Brcu, Ceu, EbruLi, EsiLa, kral2131, MalıHulya, Mehru, Moreas, Papatya, Turkuaz, YeşiL6
Seçenekler Arama
Stil

Yetkileriniz
Konu Açma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum hakkında Kullanılan sistem hakkında
Forumaski paylaşım sitesidir.Bu nedenle yazılı, görsel ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenmektedir.Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir.Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazılı, görsel ve diğer materyalleri 48 saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır. Bildirimlerinizi bu linkten bize yapabilirsiniz.

Telif Hakları vBulletin® Copyright ©2000 - 2016, ve Jelsoft Enterprises Ltd.'e Aittir.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.

Saat: 04:44