Forum Aski - Türkiye'nin En Eğlenceli Forumu
 

Go Back   Forum Aski - Türkiye'nin En Eğlenceli Forumu > Eğitim - Öğretim > Kişisel Gelişim
facebook bağlan


Psişik Korunma ve Rahatlama Teknikleri

Kişisel Gelişim kategorisinde açılmış olan Psişik Korunma ve Rahatlama Teknikleri konusu , Psişik Korunma ve Rahatlama Teknikleri Psişik Korunma ve Rahatlama Teknikleri" Akaşa Yayınları kitaplarından... Psisik Korunma ve Rahatlama Teknikleri Guzel Bir Aniya Donmek Bunun olusabilmesi icin gevsemis durumda bulunmalisiniz. Size mutluluk ...


Yeni Konu aç  Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Arama Stil
Alt 20.02.2014, 13:16   #1 (permalink)

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Psişik Korunma ve Rahatlama TeknikleriPsişik Korunma ve Rahatlama Teknikleri

Psişik Korunma ve Rahatlama Teknikleri" Akaşa Yayınları kitaplarından...
Psisik Korunma ve Rahatlama Teknikleri

Guzel Bir Aniya Donmek
Bunun olusabilmesi icin gevsemis durumda bulunmalisiniz. Size mutluluk vermis olaylardan birini hatirlamak icin birkac saniye dusunun. O anin butun ayrintilarini hatirlayin. O duygulari yeniden bedeninizde tecrube etmeye basladiginizi yavasca gorun. Gevseyin bilgelik dolu sicak gulumsemenizi takinin ve birakin tecrubenin sicakligi her yaninizi sarsin. Tam bir sakinlik icinde o yuce guzellik anlarini hatirlayin.

Sallanmak
Kendi kendinizi iyice sallamanız üzerinize yapışmış kötü enerjileri serbest bırakır. Sallanın gerinin atlayın sıçrayın etrafta dolaşın. Fiziğinizi bütün olarak hareket ettiren ve oynatan bir şeyler yapın. Kendinizi kısa bir süre sonra iyi hissettiğinizi fark edeceksiniz.

İlginç Sesler Çıkarmak
Rahatlatıcı bazı ilginç sesler çıkarmak etkili bir yöntemdir. Bağırmak soluyarak konuşmak ve inlemek eskiden beri uygulanan gerilim atma yöntemleridir.

Su'yun gücünden yararlanmak
"Su"yun negatif enerjilerinden kurtulmak ta üstünlüğü tartışılmaz. Su bedenimize yapışmış psişik tortuları temizleyenyıkayan ve süzen enerjiyi hareket ettiren bir akışkandır. Sıkıntılı bir toplantıdan izin isteyerek birkaç dakika ayrılıp ellerinizi yıkamanız sıkıntıyı üzerinizden atmanıza çok yardımcı olacaktır. Tartışma ve kavgaların ardından duş almak banyo yapmakta çok etkili bir yöntemdir.

Havva'nın gücünden yararlanmak
Günün olumsuz enerjilerinden kurtulmak için havanın gücünden de yararlanabilirsiniz. İşten döndüğünüzde ilk işiniz üzerinizdeki giysileri çıkartıp ya çamaşır makinesine atmak ya da silkelemek olsun. Sonra İyice gerinin sallanın banyo yapın ya da temiz havaya çıkın. Tütsü yakıp dumanını vücudunuzda gezdirmenizde etkili olacaktır. İş saatleri sırasında çok bunaldığınızda elinizdeki işi bırakıp çok kısa bir sürede olsa açık
havaya çıkmanız size çok iyi gelecektir. Yeniden işinizin başına döndüğünüzde size sıkıntı veren durumlarla daha iyi baş ettiğinizi hissedeceksiniz.

Dualar
Dualar insanları rahatlatıcı özellik taşırlar. İnsanlara inanarak okunduklarında büyük oranda pozitif enerji akışı sağlarlar. Kendinizi kötü hissettiğinizde dua sizi olumlu enerjilerle dolduracak önemli bir yöntemdir.

Sözün gücünü hissetmek
İnsan psikolojisinde telkin çok önemli rol oynar. . Sizi olumlu sözleriyle avutan bir dostta bu konuda aynı yararı sağlayacaktır. Size önerimiz sürekli olarak olumsuzluklardan ve aksiliklerden söz eden
insanlardan mümkün olduğunca uzak kalmaya çalışmanızdır. Unutmayın enerjiler
bulaşıcıdır.

Sevginin gücünü hissetmek
En sıkıntılı anlarınızda "en sevdiklerinizi" aklınıza getirin. Hatta bir kağıt alarak yazın. Her yazdığınızın üzerinde bir süre sevgiyle düşünün.
"Eşim çocuğum kedim tanrım Dünya vb..."

Düşmanları bile sevgiyle düşünmek
Biliyoruz bu çok zor. Ama en nefret ettiğiniz insanı sadece bir dakikada olsa sevgiyle düşünebilmeniz emin olun ki sizi çok rahatlatacaktır. Hatta ona sevginizi gönderdiğinizi bile imgeleyebilirsiniz. Unutmayın ki hayatta ne ekerseniz onu biçersiniz. Düşmanınıza bile sevgi duymayı başarırsanız alacağınız daima sevgi ve Tanrısal ödüller olacaktır.

Meditasyon yapmak
Meditasyon çok etkili bir rahatlama yöntemidir. Çok sevdiğiniz bir müziği dinlemek çocuğunuzu sevmek bulutları seyretmek sevdiğiniz bir kitap okumak kısacası; size sevgi dolu ruhsal bir tatmin yaşatan her şey bir meditasyondur. Ama illaki kendi içinize yönelerek meditasyon yapmak istiyor fakat yoğunlaşamıyorsanız şu yöntemleri deneyebilirsiniz;
*Rahatlatıcı ve sevdiğiniz bir müzik odayı doldursun.
*Tütsü yakın.
*Eğer isterseniz alnınızın iki kaşın arasındaki bölümüne nane yağı da sürebilirsiniz.
*Yüksek benliğinizi çağırın. Bunun için ona sadece "Yüksek Benliğim yanıma gelir misin?" demeniz yeterlidir. Yüksek benliğinizin geldiğini ve sizi koruyucu bir ışıkla kuşattığını imgeleyin. Bu ışığın tüm vücudunuzu sardığını düşlerinizde canlandırın. Eğer isterseniz inancınıza göre size koruduğuna inandığınız duaları da okuyabilirsiniz.
*Kendinize üzerinde rahatça oturabilecek büyüklükte bir yer örtüsü hazırlayın. Ve meditasyonlarınızı daima bu örtünün üzerinde yapmaya özen gösterin.
*Kendinizi en rahat hissettiğiniz biçimde oturun veya uzanın.
*Vücudunuzdaki kasların gevşediklerini hissedin. Bu gevşemeyi ayaklardan veya başın en tepe noktasından başlayarak yapabilirsiniz. Hangi yönden başlarsanız başlayın başladığınız yönün sırasını takip edin. Örneğin baştan başladıysanız alnınyanakların boynun omuzların gevşediklerini imgeleyin.
Aşağıdaki şekilde bir alıştırma yapmanız da yoğunlaşabilmenizde yardımcı olacaktır;
Gözlerinizi kapayıp gevşeyin. Derin soluk alın. Bedeninizdeki tüm geriliminYerküre'ye akmasına izin verin. Bir kaç dakika boyunca hiç direnç göstermeden enerjilerin size tamamen nüfuz etmelerine izin verin. Sonra şu onaylamaları birkaç kez sessizce tekrarlayın;
BEN IŞIĞIM
BEN SEVGİYİM
BEN YOLUM GERÇEĞİM VE HAYATIM
BEN AÇIK KAPIYIM
BEN BEN'İM

"Yaşadığınız mekandaki" negatif enerjileri temizleme yöntemleri
Hazırlık;
Kendinizi sakin bir şekilde yoğunlaştırın. Odaya gidin ve sessizce oturun. Kendinizi gevşetin topraklayın ve nefesinizi rahat bir ritme getirin. Sonra sakinleşince o yeri hissedin. Sanki canlı ve şuurluymuş gibi o yeri selamlayın.
Gözlerinizi açın ve yavaşça etrafınıza bakın. Tabanın duvarların ve tavanın durumuna dikkat edin. Her şeyi algılayın. Eğer bir evi temizliyorsanız ve zamanınız da varsa her odada sessizce oturun ve aynı işlemi uygulayın. Şayet vaktiniz yoksa bir tek odada oturun sonra yavaş yavaş bütün evi dolaşın. Her köşeye ve deliğe bakın. Her dolabı
ve kapıyı açın. Tavan arasına ve merdivenlerin altına bakın. Bunları yaparak sizin ya da bir başkasının çalıştığı veya oturduğu yere tamamen farkındalığınızı taşıyorsunuz. Bu yarım saatlik bir yatırımdır fakat çok rahatlatıcı ve destekleyici yararlar getirir.

Titreşimler
Titreşimi dikkatli şekilde oluşturmak fiziksel temizliğe yardımcı olabilir. Ayakları yere vurmak iyidir; yere ve duvarlara vurmak da öyle. Perdelerin yatakların yastıkların ve minderlerin tozlarının sopayla iyice alınmasına ihtiyaçları vardır. Özellikle koltuk grupları titreşimleri tutarlar. Eğer mümkünse bütün pencereleri açın sandalyeleri sallayın ve koltukları silkeleyin.

Tuz
Tuzun odadaki sıkıntılı ve "ağır" titreşimleri içine çekmede şaşırtıcı özelliği bulunmaktadır. Odadaki negatif atmosferi içine çekmesi için düzenli olarak odaya birkaç günde bir bir kase tuz koyun. Evinizde veya bulunduğunuz ortamda tartışma gerçekleşmişse ve zorlu konuklarla uğraşmışsanız tuzu mekanın içinde gezdirmeniz de işe yarar. Tuzun bu tür durumlardaki yararlarını şaşırtıcı biçimde hissedebilirsiniz.

Kokular
Bazı kokuların negatif enerjiyi temizlemekte mükemmel bir etkileri vardır. Nane lavanta çam bu kokuların başında gelir. Doğuda en fazla kullanılan sandal otudur. Tütsü yakmak da çok yararlı sonuçlar yaratır.
Atmosferi dengeleme
Sizin için dört elementten birini simgeleyen bir eşya alın ve mekanın dört köşesine onu koyun. Eğer "L" şeklinde bir yerse cisimleri dört köşeye bırakın ve dikdörtgen simetrisine aldırmayın. Toprak için küçük bir kap tuz taş kristal veya toprak da kullanabilirsiniz. Su için bir bardak su hava için de havayı temsilen yükselen dumanıyla yanmakta olan tütsü veya bir tüy ya da yelpaze kullanabilirsiniz.
Ateş için mum veya gaz lambası en uygun olanlardır. Çıplak alev kullanmanın
mümkün olmadığı yerlerde bir parça kırmızı saten kumaş da kullanılabilir. En iyisi bu cisimlerin en az birkaç saat hatta birkaç gün o mekanda bırakılmasıdır. O dört eşyayı topladıktan sonra tuzu ve suyu lavaboya döker ya da bahçeye serpebilirsiniz.
Yaratıcı İmgeleme Tekniklerini Uygulayın
Yaşamınızı düşüncelerinizin yönettiğini kabul edin. İyi düşünürseniz iyilikle kötü düşünürseniz kötülükle yüzleşirsiniz. Yaratıcı imgelemede esas olan her kesin ortak iyiliği için bir şeyleri istemektir. Yaşamınızda olmasını istediğiniz sizi rahatlatacağını düşündüğünüz bir şeyi gerçekleştirmek için;
a: Hedefinizi belirleyin. Ne istediğinize kesin olarak karar verin.
b: Net bir fikir ve görüntü yaratın. Gerçekleşmesini istediğiniz şeyi ya da durumu olmasını istediğiniz biçimiyle hayalinizde canlandırın. Hatta hayalinizde bu durumun sevinclerini heyecanlarını güzelliklerini yaşayın.
c: Sık sık olmasını istediğiniz şeyin üzerine odaklanın. Bu durumu sıklıkla zihninizde canlandırın. Arzuladığınız şeyin üzerinegün içinde tam ve net ama hafif ve yumuşak biçimde hırslardan arınmış olarak odaklanın. Odaklanmalar sırasında tamamiyle olumlu enerjilerle dolu olduğunuzdan emin olun.
d: İsteğinize pozitif enerji yükleyin. Hedefinize odaklandığınızda onunla ilgili yüreklendirici olumlu şeyler düşünün.
e: Bu tür bir çalışma yaptığınızda şu cümleleri söylemeyi ihmal etmeyin; " Bu ya da daha iyi bir şey şimdi benim için ve ilgili herkesin en yüksek iyiliği adına tümüyle doyum verici ve uyumlu yollarla gerçekleşiyor"
f: Olmasını istediğiniz şey gerçekleşene veya siz onun gerçekleşmesi konusundaki isteğinizi yitirene kadar bu yöntemleri uygulamayı sürdürün. Hiç bir zaman başarısız olduğunuzu aklınıza getirmeyin. Unutmayın denemekten vazgeçmek dışında başarısızlık yoktur.

Kaynaklar: "Yaratıcı İmgeleme" "Yükseliş 4"(Akaşa Yayınları) "Psişik

__________________
Taklitler aslını yaşatır.
KIPSS.

Ben soğuk değilim, siz cıvıksınız.
.
Jineps isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Yukarı'daki Konuyu Aşağıdaki Sosyal Ağlarda Paylaşabilirsiniz.


(Tümünü Görüntüle Konuyu Görüntüleyen Üyeler: 0
Henüz kimse konuyu görüntülememiş.
Seçenekler Arama
Stil

Yetkileriniz
Konu Açma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum hakkında Kullanılan sistem hakkında
Forumaski paylaşım sitesidir.Bu nedenle yazılı, görsel ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenmektedir.Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir.Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazılı, görsel ve diğer materyalleri 48 saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır. Bildirimlerinizi bu linkten bize yapabilirsiniz.

Telif Hakları vBulletin® Copyright ©2000 - 2016, ve Jelsoft Enterprises Ltd.'e Aittir.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.

Saat: 00:12