Forum Aski - Türkiye'nin En Eğlenceli Forumu

Forum Aski - Türkiye'nin En Eğlenceli Forumu (https://www.forumaski.com/)
-   Kitap Tanıtımları (https://www.forumaski.com/kitap-tanitimlari/)
-   -   P.C. CAST - Tanrıçalar Serisi Kitapları-2 - Bahar Tanrıçası Kitap Özeti (https://www.forumaski.com/kitap-tanitimlari/61726-p-c-cast-tanricalar-serisi-kitaplari-2-bahar-tanricasi-kitap-ozeti.html)

Jaqen 23.10.2013 10:51

P.C. CAST - Tanrıçalar Serisi Kitapları-2 - Bahar Tanrıçası Kitap Özeti
 
P.C. CAST - Tanrıçalar Serisi Kitapları-2 - Bahar Tanrıçası Kitap Özeti

[Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL]

Lina 43 yaşında sevimli bir pastane işleten balık etli sempatik bir bayandı. Başı bir sürü sorunla dertteydi. İlkm önce çok sıkıntılı bir evlilikten 2 yıl önce ancak kurtulabilmiş ama eski kocasının baskısı son altı aya kadar devam etmişti. Bu arada birde kendi ilettiği pastanenin muhasebe işlerine bakan salak adam yüzünden borç batağına girmiş ve sevimli işini kaybetme noktasına gelmişti. Pastanede çalıştığı diğer arkadaşları ile yeni bir menü yaratarak pastaneyi kurtarmaya çalışacaklardı.
Demeter (toprak ve hasat tanrıçası) uçarı ve söz dinlemeyen kızı persephone (bahar tanrıçası) için bir şeyler yapmalıydı kızının bir an önce olgunlaşması gerektiğini biliyordu.
Lina kütüphaneden aldığı tanrıçaların mutfağı adlı kitabı okumaya başladığında biraz çakır keyfi olmuştu. Kitaptaki bulduğu büyülerle anlatılan bir pizza tarifini yapmaya karar verdiğinde başına geleceklerden habersizdi.
Lina gözlerini açtığında başka bir diyarda olduğunu anlaması uzun sürmemişti. Ruhu aynıydı ama bedeni başka biriydi. Demeter olanları ona anlattığında önce inanamadı sonrada kabul etmek zorunda kaldı. Demeter onun kızı Persephone nin yerine geçtiğini ve kızının da onun yerine geçip pastaneyi altı aylığına işleterek onu borç batağından kurtaracaktı. Lina nın tek yapması gereken bu zamanı ölüler diyarında geçirmekti ve sırrını kimseye söylememesi gerekiyordu.. Tabi bu diyarda birde Ölüler diyarı Tanrısı korkunç Hades vardı. Lina bunu kabul etti ve yeni diyara yolculuğu başladı.
Demeter ondan Linayı bir ölü ruha teslim ederken giriş kapısına kristal küre koyacağını söyledi ve istediği zaman buraya gelerek onunla irtibata geçmesini söyledi. Lina yanındaki ruhla birlikte ölüler diyarında ki saraya yolculuğa başladı. Yolda karşılarına çıkan ölü ruhlar onun diyarlarına geldiğini görünce çok mutlu oluyorlardı. Çünkü daha önce hiçbir tanrı yada tanrıça onları ziyaret etmemişti. Yolda Hades le karşılaşması tam bir kargaşa oldu. Hades in korkunç atları önce Lina yı istemedi ancak Lina nın insanken de var olan hayvanlara karşı çekim gücü onları da etkisi altına aldı ve korkunç hayvanlar uysal birer köpek gibi davranmaya başlamaları Hades i bile çok şaşırttı. Hades onu sarayında istemiyordu ama elinden de bir şey gelmiyordu. Lina ve hades in ilk yemekleri olaylı geçmişti ve Hades odayı terk etmişti. Hades ondan etkileniyordu ama buna inanmak istemiyordu.Lina da ondan etkilenmişti ama kendine hakım olması gerekiyordu çünkü o beden kendisine ait değildi bahar tanrıçasının bedenini ve güçlerini kullanıyordu.
Lina ya eşlik eden ölü kadının ruhu ona çok düşkündü sonunda Hades onu Lina nın yardımcısı olarak ona yakın bir yere yerleştirmişti. Lina Persephone nin bedeninde kendini çok farklı hissediyordu. Tanrıçaların ve tanrıların bulunduğu bu dünyada ona Persephone nin iç sesi yardımcı oluyordu. O bie bahar tanrıçasıydı ve ölüler diyarında olması bir farklılık yaratmıştı. Hades ölüler diyarına onun gelişiyle canlanma olduğunu biliyordu bütün ölü ruhlar onun gelmesini sevinçle karşılıyorlardı.
Hades bir gün ölü ruhları dinleyip onların akibetine karar verdiği salona onuda götürdü ve kendi yardımcısı için karar verme yetkisini ona bıraktı. Verdiği karar Lina yı huzursuz ediyordu ve sonunda yanlış karar verdiğini anladı ve kendi başına yanlış kararı doğru yöne çevirdi. Hades ona aşık olmuştu ve onu hep yanında istiyordu fakat bahar tanrıçasını ölüler diyarında kalmaya niyeti olmadığını da farkındaydı. Birgün ona diyarındaki ikiz ruhların hayatta yeniden doğup tekrar bir araya tekrar gelmesiyle ilgili olayı gösterdi. Lina çok etkilenmişti .Lina Hades in yanında olmayı çok istiyordu ama o bir ölümlüydü ve dünya ya geri dönmesi gerekiyordu Bu olayı konuşmak için Demeter le konuşmak için kürenin olduğu yere gizlice gitti. Demeter ona tanrıların sevemeyeceğini ve onun bu dünyada yeri olmadığın söyledi Lina da görevini bitirip geri döneceğini söylerken Hades in onun bu son sözünü gizlice dinlediğini bilemezdi üstelik tüm olanlar olurken birde ışık tanrısı Apollon ortaya çıkmış ve Lina ya birden sarılmıştı. Hades bu olaya çok sinirlenmişti ve oradan uzaklaştı.
Lina saraya geri döndüğünde Hades onu aşağlayarak konuştu ve onu geri dönmesi gerektiğini söyledi. Lina müthiş hayal kırıklığına uğradı ve oradan bilinçsiz bir şekilde kaçtı. Ölüler diyarının en karamsar yerine ulaştığında kendinde değildi ve kabuslar onu ele geçirmeye başlamıştı bile. Hades ona olanları öğrendi ve peşine gitti. Onu kendini kaybetmiş bir şekilde yerde yatarken buldu ve sarayına iyileştirmek için geri getirdi. O gece ikisi arasında yakınlaşma oldu . Artık her şey farklılaşmıştı. Fakat olanlar bir gün Demeter ortaya çıktı ve Lina hakkındaki tüm gerçeği Hadese açıkladı Lina ölümlü dünyasına kırık bir kalple dönmüştü. Hades ise kendi mutsuzluğunun içinde kötü günler geçiriyordu. Persephone gerçektende pastaneyi iyi duruma getirmişti ve Lina nın görüntüsünü bile iyi yönde değiştirmişti. Lina çok mutsuzdu ve Haadesi özlüyordu.
Persephone dünyada yaşamayı çok sevmişti ve Lina ile yeni bir anlaşma yapmak istiyordu Yılın altı ayı o dünyada Linada onun bedeninin içinde Hades in yanında geçirebilecekti. Lina bunu düşünmek istediğini söyledi ve onları gönderdi. Birgün buzda kaymaya çalışırken Hades karşısına af dilemek için çıktı. Lina olanlara inanamıyordu ve onu gördüğüne çok sevinmişti. Tekrar onunla olmaya karar verdi ve Presephone nin teklifini ölene kadar kabul etti. Öldüğünde ise artık 43 yaşındaki kendi haliyle ölüler diyarı kraliçesi olarak yerini almıştı. Artık sonsuza kadar ayrılmayacaklardı.
SON


Saat: 12:31

Telif Hakları vBulletin® Copyright ©2000 - 2018, ve
Jelsoft Enterprises Ltd.'e Aittir.


SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.