Forum Aski - Türkiye'nin En Eğlenceli Forumu
 

Go Back   Forum Aski - Türkiye'nin En Eğlenceli Forumu > Kültür - Sanat > Kitap Tanıtımları
facebook bağlan


Elizabeth Holt - Bir Aşk Masalı Kitap Özeti

Kitap Tanıtımları kategorisinde açılmış olan Elizabeth Holt - Bir Aşk Masalı Kitap Özeti konusu , Elizabeth Holt - Bir Aşk Masalı Kitap Özeti Lucy bugünlük kasabada yapacak işlerini bitirmiş yürüyerek evine dönüyordu ki yolda ölü çıplak bir adamım yerde yattığını gördü. İlk defa ölü birini ...


Yeni Konu aç  Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Arama Stil
Alt 23.10.2013, 10:59   #1 (permalink)
Root Administrator

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Elizabeth Holt - Bir Aşk Masalı Kitap ÖzetiElizabeth Holt - Bir Aşk Masalı Kitap ÖzetiLucy bugünlük kasabada yapacak işlerini bitirmiş yürüyerek evine dönüyordu ki yolda ölü çıplak bir adamım yerde yattığını gördü. İlk defa ölü birini görüyordu ve ne yapacağını bilmiyordu. Onu bu şekilde gömülmemiş olarak bırakmamaya karar verdiğinde yabancının birden çok hafif kımıldadığını gördüğünde çok heyecanlandı. O yaşıyordu ve doktora acilen ihtiyacı vardı. Bu sırada Lucy uşağı geldi ve adamı orada bırakmayı teklif etti ama Lucy bunu kabul etmedi onu eve götürmeye karar verdi. Eve geldiklerinde babası olanları öğrenince çok öfkelendi bir yabancı evine gelmişti. Onun hırsız yada kanun kaçağı olduğunu bilemezlerdi. Üstelik evde bekar bir kızı varken bu uygun değildi. Lucy babasını ikna etti ve yabancıyı kardeşinin odasına yerleştirdi. Nasıl olsa kardeşi donanmada görevliydi ve eve uzun bir süre gelmeyecekti.
Bu yabancı Lucy etkilemişti. Adam sırtından bıçaklanmış, dövülmüş ve çırılçıplak soyularak kenara atılmıştı. Burada yabancının ne işi vardı ve neden bu haldeydi Lucy bunları öğrenmeye niyetliydi. Yabancı doktorun tavsiyesine göre bakılıyordu ve yakında kendine gelecekti.
Simon uyandığında canı çok yanıyordu ama karşısında masada oturmuş bir şeylerle meşgul olan kadını görünce rüyada olduğunu sandı. O bir melek kadar güzeldi ve onu çok etkilemişti. Simon sesi Lucy dikkatini çekti ve onun yanına gitti. Simon olanları Lucy öğrendi ama Lucy başından geçenleri hırsızların yaptığı yalanını söyledi.Lucy buna inanmamıştı ama konuyu kurcalamamaya karar verdi şimdilik tabiî ki.


Balo salonuna giren James diğer adamların yanına gitti. Ve Vikontun icabına bakıldığını söyledi :Bu onları çok kızdırdı. Vikontun öldüğüne dair Jamesin kuşkusu yoksada onları buna inandıramadı. Şimdi beklemek kalmıştı onlara acaba gerçekten ölmüşmüydü. Artık ondan kurtulmuşlar mıydı.


Simon her geçen gün iyiye gidiyordu. Bunun sebebinin Lucy bakımı olduğunu biliyordu. Lucy ilk gördüğünden beri ona sahip olmayı istiyordu ama onu hayatına sokarak üzülmesini istemiyordu. Simon hayatı berbattı. Şimdiye kadar düellolarda bir çok kişiyi öldürmüştü . Daha da intikamını almayı henüz sonlandırmamıştı. Abisini öldüren kişiyi öldürmüştü ama ağbisinin bir komploya gittiğini inanıyordu ve o adamları ortaya çıkartıp öldürmeye yemin etmişti. Lucy bunları asla anlatamazdı ve onu lekeleyecek bir şey yapamazdı.


Lucy bugün pederle dolaşmaya çıkmıştı. Peder ile 3 yıldır görüşüyordu ama ondan halen bir evlilik teklifi alamamıştı. Lucy artık bir teklif beklemekten vazgeçmeye başlayacaktı. Peder ona iyi bir koca olabileceğini yıllardır düşünüyordu ama adam bir türlü harekete geçmiyordu Lucy sıkılmıştı artık. Simon a karşı duyguları vardı ve buda onu çıkmaza sokuyordu.
Simon artık daha iyiydi. Evde Lucy ve ailesi ile yemek yiyordu ama bu hiç kolay olmuyordu. Lucy bu yemek sırasında babası ilşe Simon arasında geçen tartışmalara çok canı sıkılıyordu. Babası Simonu sevmediğini ve istemediğini her lafta ima ediyordu.
Bir gün Simonun uşağı ve arkadaşı Christian Fletcher geldi ve Simon Lucy babasına inadt onları eve davet etti. Christian ve Simon olanları konuştular. Günler geçiyor ve Christian Simon a geri dönmesi için ikna etmeye çalışıyordu. Simon Lucy ayrılmak istemiyordu. Birgün Lucy evde yalnızdı ve Simon onu uygunsuz yakalamıştı. Simon hemen evden ayrılma kararı aldı çünkü Lucy hayatına sokamazdı. Sonunda Simon Lucy konuşarak vedalaştı ve evden ayrıldı. Lucy bunu kabul etti.
Günler geçiyor ama Lucy mutlu olmuyordu. Peder sonunda ona evlenme teklif etmişti ama Lucy bunu geri çevirdi.
Simon intikam peşinde diğer adamı bulmaya çalışıyordu.Aklı halen Lucy takılı kalmıştı ve bir gece dayanamayarak Lucy yaşadığı yere gitti ve ona evlenme teklif etti.
Lucy bunu sevinçle karşıladı ve evlilik hazırlıkları için Londra ya Simonun yengesinin yanına yerleşti. Simon ona her imkanı sunuyordu. Yeni elbiseler yeni bir ceyiz ama Lucy sadece onu istiyordu.
Simon aradığı adamı buldu adı James idi ve onu düelloya ikna etti. Sonunda onu öldürerek birini daha ortadan kaldırmıştı ama kendide hafif yaralanmıştı. Onu evinde yaralı olarak Lucy gördü ve olanları anladı. Simon onu asla bırakamazdı ve Lucy evlilikten vazgeçmemesi için söz aldı. Sonunda beklenen gün geldi ve ikisi evlendiler.
Lucy yeni hayatına alışmaya çalışıyordu ve Simon onunla evli olmaktan keyif alıyordu. Tek korkusu Lucy bir gün onu terk etmesiydi. Bir sabah o not geldi ve Simon deliye döndü. İntikam almaya çalıştığı adamlar eğer durmazsa Lucy öldürmekle tehdit ediyorlardı. Simon onu canı pahasına korumalıydı ve Lucy olanları bilmemeliydi.
Bir gece tiyatro çıkışı Simon arabayı bulmak için Lucy i yengesi ve arkadaşı ile yalnız bıraktı ve Lucy saldırıya uğradı . Olaylar çok çabuk olmuştu ce saldırıyı yapanları yakalayamamışlardı. Simon karısını hemen eve götürmüştü. Lucy ufak bir bıçak yarası ve birkaç morlukla atlatmıştı durumu. Simon çok öfkeliydi ve artık onlara dur deme zamanı gelmişti.
Lucy Simon un kendisinden saklı ne yaptığını bilmiyordu. Simon sonunda 4. adamı da bulmuş ve onu düello yapmaya ikna etmişti. Lucy Simonla konuşmak için çalışma odasında gece geç saatlere kadar beklemişti. Simon odaya girdiğinde onu görmemişti. Masada son vasiyetini karısı için yazıp bırakmıştı. Lucy sesini hiç çıkarmamıştı. Simon çıkınca kağıdı okudu ve Simon düello yapmasına imkan vermemek için peşinden takip etti. Simon Walket ile düelloya başlamıştı ve Lucy elinden bir şey gelmiyordu. Olanları izledi ve Simon adamı öldürdüğünde Lucy ortaya çıktı. Simon şok olmuştu. Lucy olanlara inanamamıştı ve orada Simonu yalnız bırakarak eve gitti. Ölen adamın son sözleri Simon şaşırtmıştı. Abisini öldürtenler arasında Christian babasının da bu olayın içinde olması beklenmedik bir şeydi. Christian hemen oradan ayrılarak babasını bulmaya gitti.
Simon eve birkaç gün gelmedi. Lucy onu terk edeceği fikrine dayanamıyordu. Sonunda eve geldiğinde Lucy odasında buldu. Lucy ile arasında tüm olanları konuştu. Lucy kocasından ayrılmak istemiyordu ama sorun halen çözülememişti. Simon son intikam için düello yapmaya kararlıydı.
Christian babsı ile kavga etti. Olanlara inanamıyordu ve Simon u kendisi ile düello yapması için ikna yolu olarak karısına zarar vereceğini söyledi ve Simon bu söz üzerine onunla düello yapmaya karar verdi.
Lucy olanları duyduğunda Simona yalvardı ama onu ikna edemedi. Lucy sonunda Simonun tüm engellemelerine karşı babasını evine giderek onu terk etti. Simon karısı gidince dağılmıştı. Her gece sarhoş oluyordu. Sonunda bu son düellosu olacağını biliyordu. Christian güçlü bir rakipti ve Simon karısının olmayacağı bir hayatı istemiyordu ve bilerek ölüme gidiyordu.
Lucy olanları babası ile konuştu. Babası kocasını affetmesini öğütledi. Noel arifesiydi ve 2. gün Lucy fikrini değiştirerek kocasının yanına döndü. Ama geç kalmıştı. Simon düello yapmaya çoktan gitmişti. Lucy beklemeye karar verdi. Ama sonra kocasının o çok sevdiği seranın halini görünce ve kocasının ona bıraktığı mektubu okuyunca onu bulmaya karar verdi.
Düello başlamıştı. İkisi de çok iyidiler ama Simon sonunda omzundan yara almıştı tabi Christian yaraları vardı. Artık ikisi içinde durma vaktiydi. Ama Simon durmuyordu. Tam bu sırada Christian babsı ortaya çıktı ve Simon a tüm varlığını vermek istediğini ancak düellodan vazgeçmesini istediğini belirtti. Simon için artık bu sondu ve düelloya bir son verdi. Christian babasına ailesi ile birlikte sürgün olarak başka bir ülkeye gitmesini istediği belirtti aksi takdirde Christian ile tekrar düello edecekti. Christian babası adına bunu kabul etti.
Simon eve dönmüştü ve karısının tekrar eve döndüğünü duyunca çok mutlu olmuştu. Lucy Simonu karşısında canlı görünce ve düellonun ölümle sonuçlanmadığını duyunca çok sevindi. Artık intikam bitmişti ve mutlu olacaklardı.


MUTLU SON

__________________
[Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL][Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL][Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL][Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL][Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL][Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL][Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL][Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL][Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL][Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL][Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL][Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL]
Jaqen isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Yukarı'daki Konuyu Aşağıdaki Sosyal Ağlarda Paylaşabilirsiniz.


(Tümünü Görüntüle Konuyu Görüntüleyen Üyeler: 8
boomerang, epsilon, GONCA61, Kraliçe, Laura, safa, Seref234, seymur
Seçenekler Arama
Stil

Yetkileriniz
Konu Açma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum hakkında Kullanılan sistem hakkında
Forumaski paylaşım sitesidir.Bu nedenle yazılı, görsel ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenmektedir.Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir.Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazılı, görsel ve diğer materyalleri 48 saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır. Bildirimlerinizi bu linkten bize yapabilirsiniz.

Telif Hakları vBulletin® Copyright ©2000 - 2016, ve Jelsoft Enterprises Ltd.'e Aittir.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.

Saat: 17:52