Forum Aski - Türkiye'nin En Eğlenceli Forumu

Forum Aski - Türkiye'nin En Eğlenceli Forumu (https://www.forumaski.com/)
-   Link Aktiviteleri - Link Paylaşımları (https://www.forumaski.com/link-aktiviteleri-link-paylasimlari/)
-   -   Google Seo Hakkında Bildiklerim (https://www.forumaski.com/link-aktiviteleri-link-paylasimlari/66250-google-seo-hakkinda-bildiklerim.html)

Asi Ruh 11.11.2013 15:36

Google Seo Hakkında Bildiklerim
 
Google Seo Hakkında Bildiklerim

[Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL]


Her site google amcayla iyi geçinmelidir çünkü siteye gelen ziyaretçilerin yaklaşık %90'lık kısmı google.com bağlantılıdır. Google'la iyi olmak için gereken şey seo yani arama motoru optimizasyonudur sitenizi google amcanın istediği gibi yapmanızdır.

Peki google amca bizden ne istiyor?

1) Siteniz iyi bir hosta sahip olacak kapanmayacak ağır olmayacak.
2) Özgün çalışmalar olacak herkeste olan sendede varsa google için diğerlerinden farklı olamazsın onun için database'sini boşuna dolduran basit bir site olursun.
3) Diğer siteler sizi tavsiye edicek ama forum sitesini başka bir forum tavsiye ederse 10 numara olur.
4) Sitede çok kategori üstüne az ve öz kategori olucak ki google botu rahat indekslesin. :)
5) Siteyi ne yapıp edip dmoz'a kaydettirmek gerek google'la anlaşmaları var sanki :D
6) Pagerank hilelerine başvurmadan devam etmek lazım google eninde sonunda anlıyor. Ondan sonrası sandbox'a düşüyorsun çık çıkabilirsen oradan :D
7) 10 tane basit site tavsiye edeceğine 1 tane kaliteli site tavsiye etsin google için daha iyidir. :)
8) Sitenizde bir sürü sitenin reklamı olmayacak link çıkışı ne kadar az olursa o kadar iyi olur. (google reklamları olabilir. :))

Başka sorularınız varsa cevaplayabilirim şimdilik aklıma bu kadarı geldi.

Devturk 28.11.2013 21:54

Cevap: Google Seo Hakkında Bildiklerim
 
Forumlarda sıklıkla görebileceğiniz seo çalışmasını detaylı inceleyecek olursak, arama motorlarında (gooogle gibi) ilk sıraya yada sayfaya çıkmak için yapılan çalışmaların tamamına seo çalışması denir. Türkiye’de teknik manada seo bilen neredeyse hiç olmadığı için (teorik olarak zaten herkes seo danışmanı!) rekabet oldukça düşük olmakla beraber geneli hep hileye, illegal tekniklere başvurarak seo çalışması yaptığını zanneder. Seo çalışması kesinlikle 3-5 backlink yada tanıtım yazısı almakla, birkaç bloga spam yorum yapmakla, hacklink satın almakla olacak iş değildir.

Hakeza seo nasıl kurulur diye aratan arkadaşlar var, onlar sanırım ya wordpress için seo all in one eklentisini duymuşlardır onu arıyorlardır yahut da kurulunca olan birşey sanıyorlardır. Yanlış! Seo öyle para veriyormuşun ilk sayfada/sırada çıkıyormuşun olayı değildir. Programla yapılacak bir iş kesinlikle değildir!

Seo nasıl yapılmaz yazısında detaylıca bahsettiğim yöntemleri tekrar değinmek istemiyorum ancak o yollarla yapılan işten hayır da gelmez, başarı da sağlanmaz. Tabii ki spam sayesinde başarı kazanan vardır (hangiuniversite.com gibi) yok denemez ama sahibine hayır etmeyeceği kesindir. Peki seo için ne yapmak gerekir?

Yaptığınız proje ne olursa olsun içerik çok önemli olduğu için olabildiğince özgün şeyler yazın. Aynı zamanda sizinle benzer içeriklerden sizi tanıtmalarını sağlayın ancak bunu spam yorumlarla değil! Belki paravan bloglar açılabilir bu konuya daha sonra değiniriz.

Tasarımı yaptırırken seo kurallarına uygun bir şekilde yaptırmaya çalışın, herkes h2 title kullanmasını bilir ancak nerede kullandığına bile dikkat etmez! Sonra çok fazla resim yüklenmemesini sağlayın, sayfa hızları son zamanlarda önemini artırdığı söylenebilir.

Ücretsiz arama motorlarına kayıt olmayın, bu tarz spam içeriklerle dolu sitelere gireceğim diyerek kendinizi yormayın bunun yerine biraz para harcayarak facebook da doğru reklam vererek kullanıcıyı çekerseniz tekrardan gelecek olduklarında sitenizi aratarak gelmelerini bu sayede bilinirlik sağlarsınız.

Seo danışmanıyla (varsa böyle biri) çalışacaksanız daha önceden yapmış olduğu işlerin referanslarını isteyin, ancak sadece kendi alanınızla ilgili olanları baz alın, birisi oyun kelimesinde çıkmış diye sinema kelimesinde çıkacak diye bir şart yok unutmayın!

Seo uyumlu temalar/içerik yönetim sistemleri mevcut deniyor. Ne kadar doğrudur incelemedim ama bazı cmsler daha rahat uyumlu hale getirilebiliyor doğrudur (bkz. wordpress) WordPress sayesinde daha hızlı yol alabilirsiniz ancak kod bilginiz varsa bu süreci daha da artırabilirsiniz.

Birebir link değişimi yapmayın! Çok fazla işinize yaramayacağı gibi birisinin filtreye, sandbox gibi ceza yemesi diğerini de etkileyecektir.

General90 25.08.2014 15:05

Cevap: Google Seo Hakkında Bildiklerim
 
Evet doğallık az ve öz olması. Google bunu istiyor.

bonafide 04.06.2016 20:49

Cevap: Google Seo Hakkında Bildiklerim
 
Google pagerank olayını artık dış dünyaya kapadı. Özgün ve sade bir anlatımı olan site her zaman kazanır , kazandırır.

thexphones 09.12.2016 17:21

Cevap: Google Seo Hakkında Bildiklerim
 
Seo ciddi anlamda sabır işidir.Bıkmadan usanmadan web sitemiz için kaliteli bağlantılar oluşturmak ve bu bağlantıları sürekli güncel tutmak gerekir.Hızlı Yükselmenin hızlı düşüşü olabileceği gibi bu hızlı çalışmaların yapım aşamasında yapılan bazı ciddi hatalar sizin sitenizin google ile hasım olmasına neden olur halk tabiriyle.

Yapmamız gereken abartmadan günlük olarak biraz Forum Tanıtım,sosyal medya etkileşimleri,bir kaç özgün içerik ilgili site için ve komşu edinme olmalı.

Sonrasında alın terimizin karşılığını kesinlikle alırız ...

Jaqen 19.02.2017 04:20

Cevap: Google Seo Hakkında Bildiklerim
 
Web Sitesi bir çocuk gibidir.
İlginilmediği zaman, büyümez.

Asi Ruh 19.02.2017 09:47

Cevap: Google Seo Hakkında Bildiklerim
 
Alıntı:

bonafide Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 1206681)
Google pagerank olayını artık dış dünyaya kapadı. Özgün ve sade bir anlatımı olan site her zaman kazanır , kazandırır.

Destek de şart artık sosyal medyayı iyi kullanırsan seni kimseye muhtaç olmazsın. :)

Eslem61 02.08.2018 11:50

Cevap: Google Seo Hakkında Bildiklerim
 
@[Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL] reklam var :D

Narsinha 02.08.2018 12:41

Cevap: Google Seo Hakkında Bildiklerim
 
Alıntı:

Eslem61 Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 1447909)
@[Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL] reklam var :D

Tamamdır, sildim mesajı :)

xraptor 27.08.2018 16:36

Cevap: Google Seo Hakkında Bildiklerim
 
Güzel bir yazı olmuş teşekkürler


Saat: 15:07

Telif Hakları vBulletin® Copyright ©2000 - 2022, ve
Jelsoft Enterprises Ltd.'e Aittir.


SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.