Forum Aski - Türkiye'nin En Eğlenceli Forumu
 

Go Back   Forum Aski - Türkiye'nin En Eğlenceli Forumu > Hayat ve Eğlence > Astroloji > Oğlak

2019 Yılı Oğlak Burcu Yorumu

Oğlak kategorisinde açılmış olan 2019 Yılı Oğlak Burcu Yorumu konusu , ...


Yeni Konu aç  Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Arama Stil
Alt 31.12.2018, 13:22   #1 (permalink)
Iron Lady

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart 2019 Yılı Oğlak Burcu Yorumu


2019 Yılı Oğlak Burcu YorumuOCAK AYLIK YORUMU

1-6 OCAK HAFTASI

Sevgili Oğlaklar 1 Ocak saat 05:20-14 Şubat saat 13:51 tarihleri arasında Mars-Koç burcunda seyrini sürdürecek. Evimiz, ailemizle ilgili konularda hızlı ve baskın şekilde karar verebiliriz. Bu kararları uygulamada sabırsız olabiliriz. Bir yer kiralamak, satın almak veya bir meseleyi çözüme kavuşturmak için aktif davranabiliriz. Eğer önemli ve hayati bir karar verilecekse, tabii ki bunun yarar-zarar hesabını mutlaka yapalım. Hoşumuza giden bir şey olsa dahi, bu ileride bir sorun çıkartır mı diye bakmak gerekiyor. Mars Koç burcunu yönetir. Bu dönemi nasıl geçireceğiniz, size bağlıdır. İster, ona buna çatarsınız veya -Evet ben bunu istiyorum, başarmalıyım diyerek cesaretle kendinize bir yol çizersiniz. Şimdi ev-ailevi-hedef-yerleşim-değişim anlamında gücünüz yükseliyor. Ailede söz sahibi olabilirsiniz. Yeter ki, bilinçli düşünün ve enerjinizi doğru şekilde kullanmak için buradaki notları önemseyin. O zaman dönemi verimli şekilde geçirirsiniz.

5 Ocak saat 06:40 - 24 Ocak saat 08:49 tarihleri arasında burcunuz üzerinde ilerleyecek Merkür, disiplinli ve belli prensipler çerçevesinde düşünmenin işaretçisidir. Sağlamlık, güvenilirlik ve istikrar ilkesi ve sorumluluk bizim dış dünyadaki durumları ele almamızdaki kriterlerimizdir. Saygı görmeyi ve takdir edilmeyi severiz. Bunu duymak bizi hoşnut kılar. Amacımız vardır ve buna ulaşmak adına hırslıyızdır. Ulaşmak istediğimiz yer ne kadar yüksekte olursa olsun, onu istiyorsak, tüm zihnimizle odaklanır, sabırlı ve kararlı bir şekilde planlarımızı uygulamak isteriz.

6 Ocak saat 04:41 burcunuzda oluşacak Kısmi Güneş Tutulması sizler açısından önemli bir gelişim işaretçisidir. Son derece faydalıdır. Önümüzdeki 1 yıllık süreçte başarıya doğru adım adım ilerlersiniz. İnsanlar sizi takdir edeceklerdir. Tutulmanın tüm görünümleri büyümek adına verimlidir. Çevrenizin size desteği yüksek olur. Attığınız adımlar bunca yıl çektiğiniz sıkıntıların karşılığı olarak doğru ve yerindedir. Hedefe varmak kolay olur. Kendinizi geliştirdiğiniz, yetenekli olduğunuz, tecrübe edindiğiniz ne varsa şimdi meyvesini alırsınız. Tutulmalar Yengeç-Oğlak aksında oluştuğu için, tabii ki ilişki mevzularında test ediliyoruz. Ancak burcunuzda oluşan bu Güneş Tutulması, size doğru yönü gösteren bir ışıktır. Sanatsal konularda, insanlara hizmet edilen mesleklerde, kardeşlerinizle ilişkinizde, iş ve özel hayatınızda sizi memnun edecek gelişmeler var. Güzel niyetleriniz belki bugüne dek karşılık bulmamıştı. Çabaladınız, emek sarf ettiniz ama istediğiniz gibi geri dönüşler yaşamadınız. İşte bu Tutulma bundan sonra yolun aydınlıktır diyor. Hadi şimdi şöyle arkanıza yaslanın ve rahatlayın olur mu?

7-13 OCAK HAFTASI

Sevgili Oğlaklar 7 Ocak saat 14:18 - 4 Şubat saat 01:29 tarihleri arasında, Venüs-Yay burcunda ilerleyecek. İç dünyanızın zenginliği, ruhun kendini özgür hissetmesi bu döneme rastlar. Pozitif düşüneceğiz, rahatlayacağız. Oğlaklar her şey düzenli olsun isterler. Ancak biraz da insanın kendine zaman ayırması gerekiyor. Hobilerimize zaman ayırabiliriz. Hayatı denetlemekten vazgeçelim. Sorumluluk alayım diye kendimizi yormayalım. Hafta sonları kısa turlara katılalım. Kitap okuyalım. Gezelim. Değişik yerler keşfedelim. Keyiflendiren, güldüren, kafamızı boşaltmamızı sağlayacak eğlenceli aktivitelere katılalım. Venüs geçişini zenginleştiren bir başka önemli seyir, Jüpiter ışıltısıdır. Bilge yönleriniz hayatı farklı bir pencereden görebilme ve kendinizi geliştirme yönünde son derece verimlidir. Hani eskilerin deyimiyle ayan beyan oldu derler. Hissedişler öylesine zengindir ki, yaşamsal bir meditasyon gibidir. Hayatın zorlu karmaşık yönlerini yaşamış ve idrak etmiş Oğlaklar için bu süreç karamsarlığı geride bırakıp, özündeki güzelliklerle buluşma vaktidir.

14-20 OCAK HAFTASI

Sevgili Oğlaklar, 20 Ocak saat:12:00 - 19 Şubat saat:02:04 tarihleri arasında Kova burcunda ilerleyecek Güneş süresince kısıtlanmaktan pek hoşlanmayız. Finansal konularda sürpriz gelişmeler yaşanabilir. Elimize para geçebileceği gibi harcamalarımız da artabilir. Ölçüyü kaçırmamakta yarar var. Bu bir aylık süreçte, işverenleriniz ve toplumsal ilişkilerinizde ölçülü, sabırlı ve bilinçli davranınız. Parasal konularda bütçenizi aşabilecek alışverişlerden kaçınınız.

21-31 OCAK ARASI

Sevgili Oğlaklar, 21 Ocak saat 08:12 Aslan burcunda Tam Ay Tutulmasının ilk önemli vurgusu, ilişkilerde güven olgusunu sorgulamak, sorumlukları paylaşmak, birbirimizin hayatında ne anlam ifade ettiğinizi tespit etmektir. Bu yeni bir anlayış ve bakış açısı geliştirilerek yapılır. Evet birbirinin duygularını anlamak önemli ama bu sürekli bir tarafın gösterdiği anlayışla olmaz. Her iki kişi de bunu istemeli. Zaten bundan sonraki Tutulmalar da bunu vurguluyor. Artık yeni bir devir başlıyor. Gündemde ilişkiler yer alıyor. Gelelim bu Tutulmanın bir başka etkisine, dürtüsel kararlar almaya neden olabilir. Aileden ayrılmak, kendi başımıza yaşamak, evliliği bitirmek veya evlenmeye karar vermek gibi. Bunlar doğaldır. Ancak en başta söylediğim gibi, hayati konularda aceleci olunmamalı, eğer bir adım atıyorsak, güvenilirlik, sağlamlık ilkeleri gözetilmelidir. Kızdım boşandım, istedim evlendim gibi dürtüsel hareket edilmelidir. Bu Tutulma finansal ilişkilerde egomuza yenilmemize, sadece kendi isteklerimize düşkünlük göstermemize neden olabilir. Sırf güçlü görüneyim, param olsun, herkes beni zengin bilsin diye kredi çekilmez, borçla hayat sürdürülmez, birilerine güvenilmez. İhtiyaçlarınıza göre bütçenizi ayarlayın. Başkasından gelir veya gelmez, elimize geçene göre hareket etmeliyiz. Tabii ki güzel yaşayalım istiyoruz. Fakat bu kredi kartlarımıza yüklenmekle, kredi çekip ödemekle, kazandığımızdan daha fazla harcamakla olmaz. Bu Tutulma böyle kişiler için zorlayıcı olabilir. Beklediğiniz para gelmez, borçlar sıkıştırır, güvendiğimiz dağlara kar yağabilir. Akıllı olalım. Özellikle ailevi konularda, ev ve yerleşim yerimizle ilgili meselelerde, parasal her anlamda bilinçli olalım.

24 Ocak saat 08:49 - 10 Şubat saat 13:50 tarihleri arasında etkili Merkür-Kova geçişinde, kazanç elde etme yönünde arkadaş çevreniz, hizmette bulunduğunuz kişiler, günü birlik işler, internet, yazışmalar, bilgi paylaşımları hayli etkilidir. Hangi konuda tecrübemiz varsa, başkalarına eğitmenlik yapabiliriz, yol gösterebiliriz, aktif bir şekilde yönlendirebiliriz. Ancak geleni bereketiyle karşılamayı, olmayan bir işi de hayrımıza bilmeyi unutmayalım. Dostumuzu düşmanımızı bilelim.

OCAK Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 1-5-6-10-11-15-16-23-24-27-28
Zayıf Enerjili Günler : 13-14-19-20-25-26
Aşkta En Şanslı Günler : 15-16
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 7-8-9

Yeniay : 4-5-6-7
(Ay-Oğlak burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 19-20-21
(Ay-Yengeç burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

ŞUBAT AYLIK YORUMU

1-10 ŞUBAT ARASI

Sevgili Oğlaklar 4 Şubat saat 01:29 - 1 Mart saat 19:45 tarihleri arasında Venüs-burcunuzda ilerleyecek. İletişimde ve ilişkilerde güveni, sağlamlığı önemseyeceğiz. Saygı görmeyi, umursanmayı, takdir edilmeyi beklersiniz. Güven, istikrar, uzun vadelilik önemli olacak. Kendinizden emin, gerektiğinde mesafeli, mantıklı ve sorumluluk sahibi kişi olarak takdir kazanırsınız. İlişkilerde ciddiyet ön plandadır. Venüsün burcunuzda ilerleme dönemi, mesleki açıdan sizi destekleyicidir. Karar verirken her yönüyle gözden geçirirsiniz. Adım attığınız ve başladığınız işleri başarılı şekilde bitirirsiniz. İnsanlar sizi mesafeli ancak güvenilir bir kişi olarak görürler.

5 Şubat saat 00:03 Kova burcunda doğacak Yeniay, parasal açıdan özgür hareket etmek, rahat yaşamak, değişimde bulunmak isteğimizi körüklüyor. Sıra dışı bir şeyler yapmak isteyeceğiz. Para durumumuz iyiyse, hoşumuza gideni alacağız, düşünmeden harcayacağız. Bu doğru mu? Değil belki ama buna epeyce istekliyiz. Değilse, nereden büyük bir para kazanabilirim, istediğim gibi nasıl yaşarım, nasıl özgür olabilirim soruları kafamızın içinde dolaşacak. Çıkış yolları arayacağız. Çünkü paranın özgür olmakla birebir ilgisi olduğunu düşüneceğiz. Dışarıdan ne kadar rahat ve pozitif gibi görünsek de, aslında istediğimiz gibi yaşamadığımız için sıkıntılıyız. Fakat şunu söyleyeyim. Bu Yeniay size olağanüstü bir içsel güç sağlıyor. Bu sayede direnciniz yükselecek. Bunu psikolojik ve bedensel anlamda kuvvetlendirici bir aşı gibi görün. Sorunları pesimist değil, daha iyimser bir açıdan ele alacak, bütün sıkıntıları aşacağınıza dair hissiyatınız yükselecek. Bunlar hafife alınacak şeyler değil. Hayat bazen üstümüze gelir. Ama inançlı, şükür duygusu yüksek olan kişiler her türlü engelle baş etmesini bilir. Ailevi konular, eviniz, parasal durumlar sizi düşündürse de sahip olduklarınızın tadını çıkarmayı bileceksiniz.

10 Şubat saat 13:50 - 5 Mart saat 21:19 tarihleri arasında Balık burcunda seyrini sürdürecek Merkür, sadece çevresel konularda değil, çalışma hayatınız, sağlık, yurtdışı, eğitim, ihtisas, tayin terfi, inanç ve hayata bakış açınızla da birebir ilgilidir. Burcunuzla yapacağı olumlu görünüm, gerek günlük hayatta gerekse çalışma ortamındaki kişilerle olan ilişkinizde iyi niyet ve şefkatle düşünmenin işaretçisidir. Ancak bunun ayarını bilmek gerekir. Sonra oturup, neden böyle davrandı, niye böyle konuştu diye üzülmeyelim. Merkür Balık burcunda hayali düşünmeye, ayrıntıları gözden kaçırmaya neden olur. Lütfen bilinçli olalım. Bu süreç özellikle yaratıcı tarzda çalışan sanatçılar, mistik konularla uğraşan şifacılar, edebiyatla ilgilenen kişiler için gayet yararlıdır. Psikolojik danışmanlık, hastane, eğitim sektörü ve insanlara yardım amaçlı faaliyetlerde bulunabiliriz.

11-17 ŞUBAT HAFTASI

Sevgili Oğlaklar, 14 Şubat saat 13:51 - 31 Mart saat 09:12 tarihleri arasında Mars-Boğa burcunda geçişini sürdürecek. İki yıl sonra aynı noktaya gelen Mars, aşkta sağlamlık, uzun vadelilik, dinginlik, sadakat ve ilerisi adına ciddi düşünmeyi sağlayacak. Bu Mars doğasına aykırı bir durum. Fakat Mars yine mücadeleden vazgeçmeyecek. Sadece niteliği bu saydığım olgular çerçevesinde olacak. Çocuklarımızın geleceği, çocuk sahibi olmanın özünde yatan duygu, hayattan alınacak keyif hep maddi ve manevi sahiplik ilkesiyle örtüşecek. Bir başka önemli konu, Mars-Boğa burcu seyrini yöneten Venüsün Kova ve Balık burcunda ilerleyişidir. Sizin maddi konularda rahatlamanızı sağlayacak ilişkilere, ortaklıklara veya desteklere ihtiyacınız var. Tamam belki aşk güzel de, güvence de önemli diye düşüneceksiniz.

18-28 ŞUBAT HAFTASI

Sevgili Oğlaklar, 19 Şubat saat:02:04-21 Mart saat:00:58 arasında etkili olacak Güneş-Balık burcu seyir dönemi, eğitimden iş hayatınıza, başkalarıyla olan her türlü ilişkinizden, yaşamı ele alış biçiminize kadar her konuda hassasiyetin yükseldiği zamandır. Hayal gücümüz ön plandadır. İnandığımız bir alana, kişiye, olguya kendimizi adamaya hazırızdır. Dönemin kendi içindeki özelliği bizi gerçekçi düşünmekten alıkoyabilir. Onun için tabii ki şartlarınızı zorlamamaya, sınırları aşan bir fedakarlıkta bulunmamaya, kolay etki altında kalmaya da özen göstermek lazımdır. Oğlaklar her ne kadar gerçekçi ve aklı başında insanlar olsalar da, aslında gizli duygusal bir yapıları vardır. Bu da onların, bazı kötü niyetli ve bencil insanlar tarafından üzülmelerine neden olur. Demek oluyor ki, dikkati de elden bırakmayacağız.

19 Şubat saat 18:55 Başak burcunda oluşacak Dolunay, hem kendimize hem başkalarına faydalı olacak projelere ve çalışmalara yönelmemizi sağlıyor. Zihnimiz ve bedenimizle yaptığımız işe odaklıyız. Böyle doyuma ulaşacağımızı, başarılı olursak insanların dikkatini çekeceğimizi, kendimizi mutlu edeceğimizi düşünüyoruz. Araştırıyoruz, kılı kırk yarıyoruz, sürekli bir arayış içinde kendimizi bulmaya çalışıyoruz. Maddi güvence ve rahat yaşamın özlemi içindeyiz. Çalışmak veya eğitim için başka bir yere yerleşebiliriz. Karşımıza çıkan fırsatları değerlendirebiliriz. Tutulmanın yöneticisi Merkür, Neptünle kavuşum yapıyor. Mistizm, sanat ve psikolojiyle yakından ilgilenebiliriz. Bu yönde bir eğitim veya kurs görebiliriz. İnsanlara kendi hayallerini gerçekleştirmeleri için destek verebiliriz. Ancak çok önemli kararların iyi analiz edilmesi gerekiyor. Yakınlarımızla ilişkimiz, çevresel faktörler, hassasiyet nedeniyle kendimizi pek rahat hissetmeyiz. Daha iyi şartlarda yaşamak isteyeceğiz. Yeni bir yere taşınmak, değişimde bulunmak arzumuz yükselecek. Bütün bunlar bir arayışın işaretçisidir. Ben bu Dolunayı Oğlaklar açısından olumlu buluyorum. Ancak dikkat edilecek nokta, ne istediğimizi bilmekten geçiyor.

ŞUBAT Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 1-2-6-7-11-12-20-24-25-28
Zayıf Enerjili Günler : 9-10-16-22
Aşkta En Şanslı Günler : 11-12
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 4-5

Yeniay : 1-2-3-28
(Ay-Oğlak burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 15-16-17
(Ay-Yengeç burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

MART AYLIK YORUMU


1-10 MART ARASI

Sevgili Oğlaklar 1 Mart saat 19:45 - 26 Mart saat 22:43 tarihleri arasında Kova burcunda ilerleyecek Venüs, aile-ev-para-kariyerinizle alakalı her türlü ilişki, gelişme ve değişimlerin işaretçisidir. Siz bu etki altında yenilikte bulunmak, huzur bulmak, ihtiyaçlarınızı temin etmek, evdeki huzurun devamını sağlamak istersiniz. Parasal konulardaki olumlu gelişmeler bu süreçte yaşanabilir. Ancak benim size tavsiyem, bütçenizi zorlayacak harcamalardan kaçınmanızdır. Venüs-Kova burcu geçişini yöneten güç Uranüs-Boğa burcunda ilerliyor. Bu seyri göz önüne alırsak, Oğlaklar artık aşk konusunda cesurlar ve değişimi arzuluyorlar. Hayatın sıradanlıkları içinde kaybolmak niyetinde değiller. Hayat orada ve oğlaklar onu tüm güzellikleriyle yaşamaktan yanalar. Aşkta sıkıntı çekmek istemiyorlar. Ona göre tercihlerini yapacaklar.

5 Mart saat 21:19 - 28 Mart saat 16:59 tarihlerinde Merkür-Balık burcunda gerileyecek. Hem çevrenizle olan ilişkinizde, hem de içinde bulunduğunuz şartları gözeterek, dağılmadan, karmaşaya düşmeden esnek ve empatik tarzda iletişimde bulunmalısınız. Ancak bu iletişimin özünde iyi niyetliliğin sınırlarını iyi çizmek gerekiyor. Kendimizi zora sokacak, yoracak halimiz yok. Her şeyin dengeli olmasında yarar var. Eğitim hayatında olanlar derslerine, iş hayatında olanlar işlerine, ev yaşamını sürdürenler ailelerine olan özeni göstermeliler. Eğer yenilik anlamında bir değişim, çalışma yaşamımızla alakalı bir girişim düşünüyorsak, bunu iyice gözden geçirmeliyiz. Enine boyuna düşünmeliyiz. Geri hareketlerin bir mola, onarım, geçmişe yeni bir gözle, yeniye mercek tutma dönemi olarak ele alınmasını yıllardır köşemde vurguluyorum. Ama, maalesef her seferinde bu dönem tedirginlikle ele alınıyor. Bu süreçte sezgileriniz, iç sesiniz sizi yönlendirebilecek, rahatlatabilecek ışığınızdır. Bir konu, bir kişi, bir mesele üzerinde ilk izleniminiz çok önemli. İlk hissettiğiniz duyguyu not alın. Bu not sizi koruyacaktır.
Gölgeli Günler: Tedbirli olmak açısından geri hareketin başlangıç tarihinden önceki bir hafta (26 Şubat-4 Mart) ve bitiş tarihinden sonraki bir haftalık (29 Mart-4 Nisan) süreci gölgeli günlerdir. Geri hareketin etki süresine dahildir. Yukarıda yorumunuzda belirtilen noktalara dikkat edilmelidir)

6 Mart saat 19:04 Balık burcunda doğacak Yeniay, Merkür geri hareketiyle örtüşünce, çevremizdeki gelişmelere, insanlara daha hassas yaklaşırız. Bir şeyler bizi doyurmuyor, tam olarak rahat ettirmiyor gibi gelebilir. İçe yönelerek muhasebede bulunuruz. Ben bu yaşadığım yerde rahat mıyım, hedeflerime uygun mu diye düşünürüz. Bunları olumsuz görmeyin. Sadece kendiniz ve yakınlarınızla alakalı bir tespitte bulunma halidir. Birilerine yardımcı olmak, empatide bulunmak, maddi-manevi değerlerinizi önemsemek, güvende olmak isteği yükselir. Fakat bu herkese karşı aynı düzeyde olmaz. Bir iki hafta önce yaşanan veya üzerinde durduğunuz konular tekrar gündeme gelir. Seyahat, girişim, eğitim, aşk hayatı, çocuklar, kişisel anlamda dikkatlice ele alınır. Sanatsal ve mistik konular üzerinde çalışılır. Bir yerlere gitmek ihtiyacı duyulur. Kafamızı boşaltmak rahatlamak isteriz. Geçmişi hatırlarız. Anılarımızı tazeleriz. Aşkta güvenilirlik kadar duyguların tatmini de önemlidir. Yaptığımız iyiliklerin kıymeti bilinsin isteriz. Bir proje üzerinde çalışabilir, daha önce başlanan bir işi bitirebiliriz. Kardeşlerimize destek veririz. Tasarlama, hayal etme ve gerçeğe dönüştürme becerimiz yükselir. Tabii ki Merkür gerilediği için, yeni olan her şey mercek altına alınmalı, dikkatle gözden geçirilmelidir. Söylenen sözlerin gerçekliği araştırılmalıdır. Ani kararlar vermeyin.

11-17 MART HAFTASI

Sevgili Oğlaklar, haftanın en etkin görünümü, İkizler burcunda oluşacak ilkdördün olup, sözel iletişime önem vererek, insanları etkilemek arzunuzdur. Amacınız, hakimiyet kurmak ve isteklerinizin yerine getirilmesini sağlamaktır. Hatta çoğu zaman kendinizi rahatlatmak içindir. Çünkü endişe içindesinizdir. İyi bir şeyler duymaya fazlasıyla ihtiyacınız olduğu bir günde olduğunuzu söyleyebilirim. Bazılarınız ilkdördün etkisi altında, bir işle alakalı haber bekliyor olabilir. Bu haberin gelmesi halinde birçok şey yerli yerine oturacaktır. Bu ve buna benzer örnekler çoğaltılabilir. Bu enerjinin bugün hissettirdiği en önemli duygu, sizi yakından ilgilendiren mevzularda rahatlamak ihtiyacınızdır. Çevrenizdeki insanların size destek olması, teskin etmesi veya isteklerinizi yerine getirmeleri sizi fazlasıyla memnun edebilir. Benim size önerim, kendi kendinizi sakinleştirerek ve durumunuzun olumlu sonuçlanacağına dair inancınızı güçlü tutarak rahatlamanızdır. Yani sizi ne üzüyorsa veya rahatsız ediyorsa bunun çözümü öncelikle sakin olmak ve dağılmamaktır. Bir de unutmayalım, Merkür geri hareket dönemindeyiz. 28 Mart tarihine kadar etkili olacak. Sadece bu hafta değil, iyi niyetliliğin sınırlarını iyi çizmek gerekiyor. Kendimizi zora sokacak, yoracak halimiz yok. Her şeyin dengeli olmasında yarar var. Eğitim hayatında olanlar derslerine, iş hayatında olanlar işlerine, ev yaşamını sürdürenler ailelerine olan özeni göstermeliler. Eğer yenilik anlamında bir değişim, çalışma yaşamımızla alakalı bir girişim düşünüyorsak, bunu iyice gözden geçirmeliyiz.

18-24 MART HAFTASI

Sevgili Oğlaklar, 21 Mart saat:00:58-20 Nisan saat:11:55 tarihleri arasında Koç burcunda ilerleyecek Güneş süresince yuvadaki huzur, güvenlik ve bütünlüğün sağlamasına özen gösterilmesi gereken zamandır. Tartışmak ve huzuru bozmak yanlıştır. Gergin tepkilerde bulunmak, insanlarla aranızda gerilime yol açabilir. Eğer eviniz, ailenizle ilgili bir yenilik düşünüyorsanız öncelikle iş şartlarınız buna uygun mu, doğru olur mu bir bakmak lazım. Aileleriyle yaşayanların da birlik ve beraberlik içinde hareket etmelerinde fayda var. Başka bir şehre yerleşme veya başka bir eve taşınmak gibi değişimler gündem maddenizde yer alabilir. Bu geçişi yöneten güç Mars-İkizler burcunda ilerliyor. Bilgilenme, uygulama, harekete geçme yönünde genelde istekli oluruz. Fakat akıl ve mantık süzgecinden geçirmeden karar vermeyelim. Sadece kendimiz değil, eşimiz, iş ortağımızla ilgili konular üzerinde de duracağımız bu dönemde, meseleleri mantıklı bir şekilde ele almak, olasılıkları gözden geçirmek, işlerimiz, sağlığımız, projelerimiz gibi konulara mercek altına almakta yarar var.

21 Mart saat 04:43 Terazi burcunda oluşacak Dolunay, mesleki konular, ailevi yaşam üzerinde birebir etkilidir. Çalışanlar için, üst yönetimle maaş konusunda görüşmeniz olabilir. Hemen cevap vermeyebilirler. Beklemeniz söylenebilir. Bu kabul edilmeyecek anlamına gelmiyor. Sadece üzerinde düşünüyorlardır. İş görüşmesinde bulunabilirsiniz. Bu görüşme ikinci kez tekrarlanır. O konuda da sabırlı olunuz. Bu Dolunayda iş ortamında, toplum içinde, ilişkinizle ilgili konularda nezaket ve uyumlu olmanız beklenir. Sizi bir şeyler yorsa da, bunları ılımlı şekilde ifade etmekte yarar var. Problemin üstünü örtün demiyorum ama agresif tepkiler, sabırsızlık sorunları büyütebilir. Dolunay, iç dünyanızda çabuk tepki vermeye, isteklerinizi kabul ettirmeye sizi yöneltir. Ancak başkaları böyle düşünmez, sizden işbirliğinde bulunmanızı, anlayışlı olmanızı beklerler. Bu Dolunayın yöneticisi Venüsün görünümleri, parasal ihtiyaçların göstergesi olduğu gibi, harcamaların da işaretçisidir. Harcamalara dikkat etmek, bütçeyi aşmamak gerekiyor. Kaldı ki, madem daha iyi kazanç için mücadele veriyoruz. O zaman niye tutumlu olmayı bilmiyoruz. Bu Dolunay, ilişkide sadakatin önemini vurguluyor. Sorunlar olsa da, eğer partnerimiz bize güven veriyorsa, dert etmeyiz. Evlilikte, maddi güvence bu Dolunayda önem taşısa da, bizim asıl isteğimiz empatide bulunabilen, vicdanlı ve dürüst bir kişiyle olmak. Ancak unutmayalım, Merkür geriliyor. Hayalleri değil, gerçekleri önemseyelim. Eğitimde, ticarette, görüşmelerde, trafikte dikkat dağınıklığı yaşanabilir. Tedbirli olmayı unutmayalım.

25-31 MART ARASI

Sevgili Oğlaklar, 26 Mart saat 22:43 - 20 Nisan saat 19:10 tarihleri arasında Venüs-Balık burcunda ilerleyecek. Bu süreç, aşkta ılımlı bir dönemin, güzel paylaşımların, çevremizle olan hoş bağlantıların işaretçisidir. Duyarlı yönlerimiz bilhassa ön plandadır. İnsanları mutlu etmek, kendilerini iyi hissetmelerini sağlamak bizi de rahatlatır. İş konularında yaratıcı çalışmalara yönelmenin işaretçisidir. Sanatla alakalı işler, mistik faaliyetler, ürünlerimizi sergilemek, etrafımızı güzelleştirmek gibi çalışmalara yönelebiliriz. İşimizde paradan daha ziyade, insanların beğenisini, onlara yardımcı olmanın güzelliğini önemseriz. Venüs, bu burçta yücelim gücü kazanır ve kişinin gerek yakın çevresinde bulunan kişilerle ilişkisini güçlendirdiği gibi, aşk hayatınız, mesleki konularda üzerinde de etkisini hissettirir. Venüs kariyer evinizin yöneticisi olduğu için, kişi emeğinin karşılığını görmek ister. Çevresinde sevilen, el üstünde tutulan kişi, her türlü ilişkisine şefkatle yaklaşmayı başarır. Ancak gerçekçi olmayı da bilelim dostlarım.

28 Mart saat 16:59-17 Nisan saat 09:00 tarihleri arasında Balık burcunda seyrini sürdürecek Merkür, sadece çevresel konularda değil, çalışma hayatınız, sağlık, yurtdışı, eğitim, ihtisas, tayin terfi, inanç ve hayata bakış açınızla da birebir ilgilidir. Burcunuzla yapacağı olumlu görünüm, gerek günlük hayatta gerekse çalışma ortamındaki kişilerle olan ilişkinizde iyi niyet ve şefkatle düşünmenin işaretçisidir. Ancak bunun ayarını bilmek gerekir. Sonra oturup, neden böyle davrandı, niye böyle konuştu diye üzülmeyelim. Merkür Balık burcunda hayali düşünmeye, ayrıntıları gözden kaçırmaya neden olur. Lütfen bilinçli olalım. Bu süreç özellikle yaratıcı tarzda çalışan sanatçılar, mistik konularla uğraşan şifacılar, edebiyatla ilgilenen kişiler için gayet yararlıdır. Psikolojik danışmanlık, hastane, eğitim sektörü ve insanlara yardım amaçlı faaliyetlerde bulunabiliriz.

31 Mart saat 09:12 - 16 Mayıs saat 06:09 tarihleri arasında Mars-İkizler burcunda geçişini sürdürecek. Bilgilenme, bildiklerinizi uygulama, harekete geçme yönünde genelde istekli oluruz. Fakat akıl ve mantık süzgecinden geçirmeden karar vermeyelim. Sadece kendimiz değil, eşimiz, iş ortağımızla ilgili konular üzerinde de duracağımız bu dönemde, meseleleri mantıklı bir şekilde ele almak, olasılıkları gözden geçirmek, işlerimiz, sağlığımız, projelerimiz gibi konulara mercek altına almakta yarar var. Her ne kadar Merkür geri hareketi 28 Mart tarihinde sona erse de, gölgeli günleri 4 Nisan tarihine kadar önem taşıyor. O nedenle gözden geçirmeler önemini hala koruyor.

MART Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 1-2-6-7-10-11-19-20-23-24-28-29
Zayıf Enerjili Günler : 8-9-15-16-21-22
Aşkta En Şanslı Günler : 10-11
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 3-4-30-31

Yeniay : 1-2-27-28-29-30
(Ay-Oğlak burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 14-15-16-17
(Ay-Yengeç burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

NİSAN AYLIK YORUMU

1-7 NİSAN HAFTASI

Sevgili Oğlaklar, 5 Nisan saat 11:50 itibariyle Koç burcunda doğacak Yeniay, ev alanı içinde hakimiyetinizi kabul ettirmeye çalışacağınızı gösteriyor. Benim isteklerim, arzularım önemli diyeceksiniz. Aslında bu iktidar gücü yüksek ancak sabırlı Oğlakların biraz ters ve tepkisel davranmaları anlamı taşıyor. Sorumluluklar yoruyor. İnsan kendini kapana kısılmış gibi hissettiğinden doğal olarak isyanını belli ediyor. Şöyle de diyebiliriz. Bir çocuk gibi dilediğinizi yapmak isteğinize, hayat karşı çıktığı için tepkilisiniz. Birileri kabul eder veya etmez. Ancak şu var ki Oğlaklar bir değişim istiyorlar. Yenilik peşindeler. Belki bir yere taşınmak, farklı bir yaşam kurmak niyetindeler. Ancak bu Yeniay Merkür-Balık burcu seyir dönemiyle örtüştüğü için, zihnimiz hassas. Tamam belki tepki göstereceksiniz veya çabuk kararlar alacaksınız. Fakat bunun beden ve zihin yorgunluğundan kaynaklanıyor. Dışarıda ılımlı, yardımsever, anlayışlı konuşurken evde ve iş hayatında tepkisel davranabiliriz. Birkaç proje veya iş üzerinde çalışabilirsiniz. Sanatsal-mistik-psikolojik konularda danışmanlık verebilirsiniz. Fikirlerinizi iletişim kanallarını kullanarak yazıya, söze dökerek ifade edebilirsiniz. Bir şeyler sizi rahatsız ettiğinde, üzdüğünde yakınlarınıza söylersiniz ama yabancılara belli etmezsiniz. Evde ürettiğiniz ürünleri dışarıda farklı tarzda sergilersiniz. Serbest çalışmak istersiniz. Kimsenin sizi yönetmesine izin vermezsiniz. Tamam iyiyim ama bir yere kadar demeyi bilirsiniz.

8-14 NİSAN HAFTASI

Sevgili Oğlaklar, Yengeç burcunda oluşacak ilkdördün 8-14 Nisan haftasının etkili görünümüdür. İlişkinizle alakalı konularda üstünü örttüğünüz ve düşünmek istemediğiniz bazı mevzuların ön plana gelmesi mümkündür. Anılar, yaşanmışlıklar üzerinde duruyoruz. Bir yandan ilişkinize sahip çıkmaya çalışırsınız diğer yandan yalnız başınıza yol almak istersiniz. İçinizdeki ses, hadi bir şeyler yap, şöyle bir hayatına çeki düzen ver diyerek uyarır. Diğer bir ses, gerçekten emin misin yapacaklarından diyerek durdurur. Bizim burada dikkat etmemiz gereken nokta, tabii ki gerçekçi düşünmek, şartların farkında olmak, bilinçli bir şekilde önümüzdeki durumu ele almaktır.

10 Nisan saat 20:01-11 Ağustos saat 16:37 tarihleri arasında Jüpiter-Yay burcunda gerileyecek. Bu dönem insanın kendi özüyle teması ve içsel anlamda hayatı, gidişatı, fiziki ve ruhsal anlamda gözden geçirişidir. Bir sorgulama veya sufilerin deyimiyle tefekkür halidir. Yaşam nedir, insan kendine ne kadar yakın ve uzaktır. Doğumdan ölene kadar geçen zaman içinde insan nelere sahiptir, neler onu büyütür ve geliştirir bunların idrakine varacağız. Bazen insan kendi kendine zulüm eder. Psikolojik ve bedensel anlamda düştüğü boşlukta debelenir durur. Geçmişi geçmişte bırakmaz, kurcalar, aynı hataları tekrarlar ve bir kısır döngü içinde kendini perişan eder. Aşırı hırs, bazen çok fazla iyi niyet, kimi zaman aşk, para, iş derken kendiyle iç teması kesip kaybolur gider. Bunlar hayata ve insana dair gerçeklerdir. İşte geri hareket dönemleri kendimizi hapsettiğimiz yerden çıkartır, seçimlerini gözden geçirtir, tecrübelerini hatırlatır ve yeni bir sayfa açmaya insanı hazırlatır. Sizler bu dönemde gizli düşmanların sizi üzmesine, hayatı zorlaştırmasına izin vermeyecek, geçmişle hesabınızı bitirecek, endişe ve gereksiz yüklerden kurtulacak kendinizi keşfedeceksiniz. Bu yeni siz, geri hareket sonucunda bilgelik kazanmış, kendine zarar verenlerden arınmış, canlanmış şekilde yolunu çizecek. Dışarısı ile içerisi uyumlu, hayatın doğal döngüleriyle uzlaşı içinde adımlar atacaksınız.

15-21 NİSAN HAFTASI

Sevgili Oğlaklar, 17 Nisan saat 09:00 - 6 Mayıs saat 21:25 tarihleri arasında Merkür-Koç burcunda seyrini sürdürecek. Güneş de bu bölgede ilerliyor. Bizler de, yuvamız içerisinde fikirlerimizi bir hayli aktif ve ateşli bir şekilde ifade etmek istiyoruz. İstiyoruz da, bunun ayarını bilmek gerekiyor. Ailemizle, işverenimizle, toplumsal ilişkilerimizle bir bütün oluşturduğumuzu unutmayalım. Dış şartlara bakalım. Acele karar vermeyelim. Bir başka önemli nokta, Merkür-Koç geçişini yöneten Mars-İkizlerde ilerliyor. Tempomuz hızlanıyor. Bir yandan evinizde diğer taraftan çalışma hayatında hızlı düşünüp hızlı karar verebiliriz. Kendimizi yorabiliriz. Sağlığımıza özen gösterelim. Spor yaparken, araba kullanırken, evimizde tamirat, bakım ve düzenlemeler yaparken tedbirli olalım.

19 Nisan saat 14:13 itibariyle ikinci kez Terazi burcunda oluşacak Dolunay, iş hayatı-aile-ilişkimizle ilgili konularda etkilidir. Huzurumuz ve güvencemiz için bazı şeylere göz yummak zorunda kalabiliriz. İdare edebiliriz veya problemli görmezden geliriz. Ancak bu çözüm değildir. Çünkü bir Oğlak prensipleri olan kişidir. Eğer bir şeyler ters gidiyorsa, onu memnun etmiyorsa sabır gösterir ancak bir yere kadar. Bu Dolunay sabrımızı zorluyor. İş hayatında bizden anlayış bekleyenler, ilişkide mantığımızı zorlayanlar, sorumluluk almayıp karşısındakine bırakanlar bizi yoruyor. Doğal olarak belli bir baskı üstümüzde oluşuyor. Biz de bütün bunlara anlayış göstermeye zorlanıyoruz. Bu Dolunayda iş-aile dengesini sağlamaya, başkalarının istek ve beklentilerini karşılamaya çalışacağız. Bu oldukça yorucu. Ancak büyük bir problem oluşturmaz. Sadece, neden hep ben anlayışlı olmak zorundayım diye düşünürüz. Başkaları beğensin, aman huzur kaçmasın diyerek idare etmemize sebep olur. Sözgelimi daha iyi şartlarda bir iş bulamadığımız için, olanı korumaya çalışırız. Mevcut ilişkide partner zayıf kaldığı için, sorunlarla biz boğuşuruz. Ailede hakim kişi olduğumuz halde, iş hayatında idare eden insan oluruz. Bazılarımız eşinden, iş hayatından, aileden uzaklaşabilir. Farklı bir yaşam arzularız. Bu Dolunayda yeni projelere, kendimizi ifade edebileceğimiz ortamlara yöneleceğiz. Büyümek, gelişmek için değişime açık olmak gerektiğini düşüneceğiz.

20 Nisan saat:11:55-21 Mayıs saat:10:59 tarihleri arasında Güneş-Boğa burcunda ilerleyecek. Sağlamlık, garanti, huzur, güvence aşkta, çocuklarımızla ilgili konularda bizim için kıymetlidir. Hiçbir şeyi hafife almayız. Bedenimizi, ruhumuzu dinlendiren, hoşluk yaratan, kaliteyi, güvenceyi hayatımızda tesis eden ilişkileri tercih etmeliyiz. Sağlıklı yaşamın önemi kendini bu dönemde bir hayli hissettirir. Biz de güzelliğimiz, bakımımız, kendimizi iyi hissetmemiz için elimizden geldiğince, gücümüz yettiğince kararlar alırız. Paramıza sahip çıkarız. Kaliteli ürünleri tercih ederiz.

20 Nisan saat 19:10 - 15 Mayıs saat 12:46 tarihleri arasında Venüs-Koç burcunda seyrini sürdürecek. astrolojik açıdan bir hayli etkili bir dönemi işaret ediyor. Oğlak öncü bir burçtur. Kariyer evinizin yöneticisi olan Venüs çalışma hayatında daha fazla başarılı olmak için diğer kişilerle rekabeti kızıştırıcıdır. İç dünyanızda aktif rol oynama arzusu belirir. Ev ve ailevi konularda temkinli olmak gerekir. En soğukkanlı Oğlak bile, Venüs-Koç burcu geçişinde şöyle bir canlanır. Aktif roller üstlenir. Hakkını sahip çıkabilir. Sözünün dinlenmesinden hoşlanır. Birlikte yaşadığınız kişi veya kişiler üzerinde baskın rol oynamaya çalışmanız mümkündür. Ayrıca eviniz sınırları içinde hareketlilik yoğundur. Venüs-Koç burcunda ilerlerken Mars, şu aralar İkizlerde seyrini sürdürüyor. İçimizden geçenleri sözümüzü sakınmadan söylemekten yanayız. Haksızlığa gelemiyoruz. Ailemizdeki birlik ve beraberlik, günlük hayatta ise iletişimin önemi büyük. Zihin hızlı çalışıyor, hızlı karar vermeye açık. Baharın gelişiyle birlikte doğa nasıl canlanıyorsa, şimdi bizler de bedenimizi ve ruhumuzu canlandıracağız.

22-30 NİSAN HAFTASI

Sevgili Oğlaklar 30 Nisan saat 03:54 - 18 Eylül saat 11:47 tarih aralığında Satürn, burcunuzda gerileyecek. Bu dönem yeniden bir çok meseleyi gözden geçirmede önem taşıyor. Ek bir süre gibi, onarım zamanı gibi görebiliriz. Sorumluluk sahibi Oğlakların Satürnün derslerine alışıktırlar. Onun ödüllerini veya zorluklarını bilerek yaşarlar. Ancak yaşı henüz genç Oğlaklar da geri hareket döneminde olgunlaşma, sorumluluk alma, kendilerini geliştirmeyi öğrenecekler. Eğitim, iş, aile, parasal konularda disiplinli çalışanlar, son aylarda alın teriyle emek sarf edenler, niyet güzelliğiyle hareket edenler şimdi ödüllerini alacaklar. Tam tersi durumda olanlar bu şekilde hareket etmenin dersleriyle karşılaşacaklar.

NİSAN Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 2-3-7-8-16-20-24-25-29-30
Zayıf Enerjili Günler : 4-5-11-12-18
Aşkta En Şanslı Günler : 7-8
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 27-28

Yeniay : 24-25-26
(Ay-Oğlak burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 11-12-13
(Ay-Yengeç burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

MAYIS AYLIK YORUMU

1-5 MAYIS HAFTASI

Sevgili Oğlaklar, 5 Mayıs saat 01:45 Boğa burcunda doğacak Yeniay, her görünümüyle sizi kucaklayıcıdır. Olumlu yönleri o denli fazla ki, nereden başlasam acaba dedirtti bana. İlk önce şunu söyleyeyim. Aşkta güven olgusunun yükseldiği bir zamandayız. Çiftler birbirinin değerini bilerek, devamlılığı sağlayarak, ilişkiyi ciddi boyutlara taşıyacaklar. Evlenmek gibi. Maddi-manevi güvenceyi önemsediğimiz bu Yeniayda, huzur olgusu başımızın tacı olacak. Bunu yüreğimizde, bedenimizde hissetmek bizi mutlu edecek. Üretken olacağız. Sözgelimi toprakla uğraşmak, tohum ekmek, büyüdüğünü izlemek, kazanmak, büyütmek, süreklilik sağlamak her konuda öne çıkacak. Bastığımız yeri bileceğiz. İçimizden geçenleri dürüstlükle dile getireceğiz. Sağlıklı yaşamı önemseyecek, kilolardan kurtulmak için kendimize söz vereceğiz. Boğa burcunda oluşan bu Yeniayda iştahımız açılabilir. Şimdiden söylüyorum yürüyüşleri ihmal etmeyelim. Bu Yeniay önümüzdeki iki haftalık sürenin para kazanmak amaçlı işlere yönelmemizdeki etkisini gösteriyor. Yeteneklerimizi bir iş kolunda değerlendiririz. Hobi olarak yürüttüğümüz işleri kazanca dönüştürebiliriz. Çocuk sahibi olabiliriz. Hamile kalabiliriz. Bu anlamda tedavi görebiliriz. Çocuklarımızın geleceğini garanti altına almak için kararlar verebiliriz.

6-12 MAYIS HAFTASI

Sevgili Oğlaklar 6 Mayıs saat 21:25 - 21 Mayıs saat 13:52 tarihleri arasında Boğa burcunda ilerleyecek Merkür, aşk hayatımız, çocuklarımız, hayatı ele alış biçimimizle alakalı olarak güvenirlik, sağlamlık ve verimlilik olgularını gözden geçirmede önem taşıyor. Zihnimiz bu konularda soru işaretleriyle dolu ise, bunlara cevap bulmaya çalışacağız. Huzur arayışımız çok daha belirgin hale geliyor. Yavrumuzun sağlığı, eğitimi, hayatı veya bir evlat sahibi olmanın sorumluluğu üzerinde duracağız. Kaliteli bir yaşamın, sağlıklı bir hayat sürmenin başarı ve içsel anlamda ne kadar keyif verici bir şey olduğunu düşüneceğiz. Kendimize zaman ayıracağız ve molalar vereceğiz. Verimsiz, işlerliği olmayanlar yerine, kazandırıcı ve geliştirici olanı tercih edeceğiz. Kendimize, sevdiklerimize, hayatımıza önem vereceğiz. Aşkta gelir geçer olanı değil, uzun vadeli olanı tercih edeceğiz. Bu geçişin yöneticisi Venüs, 15 Mayıs itibariyle Boğa burcunda ilerleyecek. Böylece aşkta şansınız artacak. Huzur, konforlu bir yaşam, parasal güç ve güven olgularına daha fazla önem vereceksiniz.

13-19 MAYIS HAFTASI

Sevgili Oğlaklar, 15 Mayıs saat 12:46 - 9 Haziran saat 04:37 tarihleri arasında Venüs-Boğa burcunda ilerleyecek. Bu Oğlaklar gibi sağlamcı burç mensupları için rahatlatıcı, ilişkilerinde huzuru temel almanızı, güven ve uzun vadeli olana yönelmesinde destekleyici bir geçiştir. Hayatın içinde çoğu zaman tercihler yapıyoruz. Bunların tadımlık değil ömürlük olmasını istiyoruz. Bazen başarıyor kimi zaman zorlanıyoruz. Uyarılarla karşılaşıyoruz. Fakat neyin ne olması gerektiğini, neye ihtiyacımız olduğunu bildiğimiz halde yanlışlar yapıyoruz. İşte Venüs-Boğa geçişinde kazandırıcı olana yöneleceğiz. Huzur olgusu insandan insana tanımlansa da, bir gerçek var ki, bu dönemde aşkta, çocuklarımızla ilgili konularda ve her şeyde huzur, sağlamlık, güvenilirlik, uzun vadelilik ilkesini gözeteceğiz.

16 Mayıs saat 06:09 - 2 Temmuz saat 02:19 tarihleri arasında Mars-Yengeç burcunda ilerleyecek. Bu geçiş süresince ilişkimiz, aile yaşantımız, evimiz, hedeflerimiz tümüyle önemli hale geliyor. Çünkü karşıt burcumuzda ilerleyen Mars, bizim yaşam amacımıza ters düşen, engel çıkartan bir güç olarak karşımıza çıkıyor. Bu engelin özünde zayıflık, güçsüzlük var. Demek oluyor ki, eşimizin kendine olan güvensizliği veyahut karşımıza çıkan kişinin pasif halleri canımızı sıkabilir. Bu nedenle biz daha fazla baskın davranarak onu kendi istediğimiz kıvama getirmeye çalışacağız. Bazen de eş, kendi değerlerini koruma refleksiyle yaklaşabilir. Bunların tümü doğaldır. Ne yapmak gerekiyor? Birbirinizin hayat görüşü, ilişkiye yaklaşım biçimi testten geçiyor. Ortaklaşa yaşamın kalitesinin belirlenmesi, tarafların güven, sevgi, saygı üçlemesine verdikleri önem, bu sınav sürecinin aşılmasında önem taşıyor. Kimsenin kimse üzerinde baskı uygulamaya, zorlamaya hakkı yok. Bir de sağlığınıza bu dönemde özen göstermek lazım. Stresten uzak durmalısınız.

19 Mayıs saat 00:12 itibariyle Akrep burcunda oluşacak Dolunay, dostlukların, hedeflerin, umutların, plan ve projelerin, kısaca dışarısıyla olan her türlü temasın özünü anlamak için bir vesiledir. Kimlerle bağlantı kuruyoruz, nasıl bir toplumda yaşıyoruz, ideallerimiz ve amacımız nedir? Bunları gözden geçireceğiz. Yalanlar, sahte duygular, dost gibi görünen ancak hiç de öyle olmayan kişilerle yollarımızı ayıracağız. Gerçeklerin peşine düşeceğiz. Madde ve mana olgularının insan ilişkilerinde anlamını kavrayacağız. Kendimizi çok fazla tanıdığımızı düşünürken, ne kadar az tanıdığımızı göreceğiz. Biz nasıl insanları kendimize çekiyoruz. Özel hayatımızda bu kadar kriterlerimizi yüksek tutarken, her şeyi köşelerken, dostluklarda neyi merkez alıyoruz bunları sorgulayacağız. Sadece dar kalıplar içinde belli hedefler belirleyerek yaşamak bize yetiyor mu? Kendimizden yola çıkıp, vardığımız yere bakacağız. Bu Dolunayda önemli olan, neye sahip olduğumuzdan çok, nelerin bize sahip olduğunu anlamaktır. Başkalarının görüşlerini duymazdan gelip, sadece kendi sesimizi duyarsak, yalnızlığın insanı oluruz. Sürekli bir şeyleri kurcalayıp, ne kadar güvenilir, ne kadar doğru diye yargılamak yerine, doğru veya güvenilir olmayanı da hayatın bir parçası olduğunu bileceğiz. Kötünün de örnekliği bazen iyi örnekten daha fazla öğreticidir. Dolunayın yöneticisi Mars, karşıt burcumuz Yengeçte ilerliyor. Böylece ilişkimizi gerçekçi ve tarafsız şekilde ele almak vakti geldi. Neleri paylaşıyoruz, nerelerde ayrılıyoruz? Nasıl insanları kendimize çekiyoruz? Bu yüzleşmeler doğru bir hedef, ilişki ve paylaşım için son derece önem taşıyor.

20-31 MAYIS ARASI

Sevgili Oğlaklar, 21 Mayıs saat 10:59-21 Haziran saat:18:54 tarihleri arasında Güneş-İkizler burcunda ilerleyecek. Çalışma hayatınızla ilgili konularda mantıklı ve zeki biçimde hareket edebilme, durumları gözden geçirme gücümüz yüksek. Akış neyi gerektiriyorsa siz de ona göre hızlı biçimde işlerinizi yoluna koyabilirsiniz. İletişim, haberleşme, eğitim, bilgilenme anlamında gücünüz yüksek. Bir takım belirsizlikler söz konusu ise, bunları aydınlatmanın yolu kısa vadeli değil uzun vadeli düşünmektir. Bu süreci yöneten Merkür-İkizler burcunda ilerliyor. Böylece işlerimizi akıllıca gözden geçirip, iletişimde bulunarak fikirlerimizi ifade edebileceğiz.

21 Mayıs saat 13:52 - 4 Haziran saat 23:04 tarihleri arasında Merkür-İkizler burcunda ilerleyecek. Bu dönem genel olarak, çalışma hayatında yoğunluğun artışı, bilgilenme, iletişim, internet yoluyla işlerin halledilmesi, haberleşme, görüşmelerin artışı, aktif çalışma yönünde etkili oluyor. Ancak zaman zaman bu yoğunluk sağlığınızı etkileyebilir. Bir yanıyla işlerinizi halletmek diğer taraftan kendinize zaman ayırmak kolay değildir. Bu dönemi, işlerinizi dikkatlice ve sağlığınızı önemseyerek bilinçli geçirmenizde yarar var. Yeni girişimlerde bulunmak, iş ortamındaki değişimlere adapte olmak, birlikte çalıştığımız insanlarla iletişimin yoğunlaşması söz konusudur. Planlı şekilde ilerlersek hızlı şekilde görevlerimizi yerine getiririz.

MAYIS Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 4-5-13-17-18-21-22-26-27-31
Zayıf Enerjili Günler : 2-3-9-15-16-29-30
Aşkta En Şanslı Günler : 4-5-31
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 24-25

Yeniay : 21-22-23
(Ay-Oğlak burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 8-9-10
(Ay-Yengeç burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

HAZİRAN AYLIK YORUMU

1-9 HAZİRAN ARASI

Sevgili Oğlaklar, 3 Haziran saat 13:02 İkizler burcunda doğacak Yeniay, iş yoğunluğu ve ilgilenmenizi gerektiren zorunlulukları işaret ediyor. Ayrıca eş veya iş ortaklarınızla alakalı hassasiyeti vurguluyor. Bir koşturmaca içindesiniz. Bu sağlık sektöründe çalışanlar için, hastalarının psikolojik ve bedensel şikayetlerinin artması anlamına gelir. Evden çalışmak veya bir ortakla ofis açmak mümkündür. Aileyi, çocukları veya güvenliği ilgilendiren alanlarda çalışabilir, yiyecek-içecek sektörü, sağlık, bakımla ilgili mesleklere meraklı olabilirsiniz. Bu Yeniay, tatile çıkmak, ailenizle bir araya gelmek, kendinizi toparlamak yönünde faydalıdır. Yorulan beden ve zihninizi rahatlatmanız iyi olur. Yeniay, aşk hayatınızı, çocuklarınızla ilgili konuları olumlu yönde destekleyicidir. Sağlamlık, güven, huzur ve maddi-manevi açıdan sizi rahatlatıcı gelişmeler yaşanır. Bekar Oğlaklar hassas, duyarlı bir kişiyle tanışmanızı sağlayabilir. İlişkisi devam edenler için olumlu bir zamandır. Aranızdaki güven yükselir. Birbirinizin sıkıntı ve sorunlarında destek olursunuz. Bu Yeniayda bir şeylerin düzenlenmesi, rahatlamanız, kendinizi huzurlu hissetmeniz için başkalarının takdiri, ilgisi, sevgi ve güven olgusu çok önemlidir. Tek başınıza altından kalkmakta zorlandığınızda bir canın, bir elin sırtınızı sıvazlaması, iyi ki varsın demesi ne büyük zenginliktir. Dilerim bu Yeniay size böyle bir güzellik yaşatsın.

4 Haziran saat 23:04 - 27 Haziran saat 03:19 tarihleri arasında Yengeç burcunda ilerleyecek Merkür, çalışma hayatı, sağlık ve birebir ciddi ilişkinizle alakalı konular üzerinde ihtiyaçların gözden geçirilmesi ve güvenlik çerçevesinde ele alınmasında önemlidir. Sözgelimi iş konularında sözleşmelerin gözden geçirilmesi ve her türlü noktanın önemle ele alınması önemlidir. Sağlığınızla ilgili konulara da önem vermek lazım. Eğitim, bir başka yere yerleşim, ihtisas, ticari konularda iyi düşünmek gerekiyor. İlişkilerde, görüş ayrılıkları var mı diye bir bakalım. Eğer evlenmeyi düşünüyorsak nerede yaşanacak, partnerin iş durumu, ailesine olan bakış açısı bunları iyice ele almak gerekiyor. Diyelim ki ayrılık kararı verdik. Duygusal düşünmemeli, probleme neden olan noktaları tekrar gözden geçirmeliyiz.

9 Haziran saat 04:37 - 3 Temmuz saat 18:18 arasında Venüs-İkizler burcunda seyredecek. İş yerimizde, evimizde yoğunluğumuz artabilir. İki ayrı proje, iş, meşguliyet bazen bedenimizi yorabilir. Dinlenmek zamanıdır. Bu süreçte kendi doğrularınızı kabul ettirmeye veya durumları kendinize göre ele almaya çalışacaksınız. Özellikle yaptığınız işleri görmezden gelen ve hakkınız olanı vermeyen kişilere karşı fevri konuşabilirsiniz. Bu dönemde yazışmalar, haberleşme, iletişim yoğun olabilir. Yeni iş fırsatları karşınıza çıkabilir. Yatırım, kredi gibi parayla alakalı işlerinizi gayet akıllı şekilde düzenleyebilirsiniz. Venüs-İkizler geçişini yöneten güç Merkür, 27 Haziran tarihine kadar Yengeç burcunda ilerleyecek. Eğitim, bir başka yere yerleşim, ihtisas, ticari konularda iyi düşünmek gerekiyor. İlişkilerde, görüş ayrılıkları var mı diye bir bakalım. Eğer evlenmeyi düşünüyorsak nerede yaşanacak, partnerin iş durumu, ailesine olan bakış açısı bunları iyice ele almak gerekiyor.

10-16 HAZİRAN HAFTASI

Sevgili Oğlaklar haftanın hemen başında ilkdördün oluşacak. İnsanların sevgisine, sıcaklığına ilgi ihtiyaç duyarsınız. Size güzel sözler söylemeleri, en azından takdir etmeleri sizi mutlu eder. İşinizle alakalı konularda şu an için en fazla istediğiniz şey sakinlik ve destek görmektir. Eğer birileri sizi eleştirmeye, yönlendirmeye kalkarsa kırıcı olabilirsiniz. Benim tavsiyem hem geçtiğimiz bir hafta önceki durumları bir daha gözden geçirmek, kendinizi ve yaptığınız işi özgüven duygunuzla ortaya koymak, eksikleriniz varsa bunları tamamlamaktır. Merkür-Yengeç burcunda ilerlediği için ilişkinize bakış açınız gayet duyarlı. Aynı durum partneriniz için de geçerli. Duygularınızı birbirinizle açıkça paylaşın. Hislerinizi, sorunlarınızı ılımlı şekilde konuşun. Birbiriniz üzerinde egemenlik kurmayın. Bu sizin için de onun için de geçerlidir. Empati çok önemli. Birbirinizi anlamak, dinlemek önemli. Sağlıklı ilişki yaşamak için bunlar gerekiyor.

17-23 HAZİRAN HAFTASI

Sevgili Oğlaklar, 17 Haziran saat 11:31 Yay burcunda oluşacak Dolunay, ruhumuzun iç derinliklerini pozitif yönde besleyici ve büyütücü tılsımlı bir ışıktır. Yansımalarında hayatın farklı ve pek de bilinmeyen gizli zenginliklerini rüyalarınızla, ruhunuzla, sezgilerinizle hisseder ve şahit olursunuz. Sizden gizlenenler aşikar olur. Geçtiğimiz 3 Haziran tarihinde çalışma temponuz hızlanmış, nereye koşturacağınızı bilemiyordunuz. Yine bu tempo devam ediyor. Ancak şimdi daha derinlikli çalışmalar gündemde. Biraz mecburiyetlerden uzaklaşabilmek, kendinizle baş başa daha rahat çalışabilmek adına güç kazanıyorsunuz. Tatile gidebilir, ne zamandır istediğiniz, hayalini kurduğunuz yere gidebilirsiniz. Sorunların ardında yatanları keşfetme gücünüz, farklı bir bakış açısıyla meseleyi ele almanızı, kolayca çözmenizi sağlar. Pozitif yönde inancınız yükselir. Hayat bizi çoğu zaman çalışma hayatı, ilişkiler veya genel yoğunluğuyla peşinden koşturuyor. İster istemez kendimize zaman ayırmakta zorlanıyoruz. Ancak şimdi şöyle bir zaman boşluğu yakalamak mümkün. Bu Dolunayın yöneticisi Jüpiter Ağustos ortasına kadar geriliyor. Bu durum, spritüel ve felsefik konulara duyulan merakın, bu yönde ruhunuzu ve bedeninizi güçlendirmede olumludur. Bilinçaltımızı temizlemede etkilidir. İçsel huzurun tesis edildiği bugünlerde önyargılarınızdan kurtulursunuz. Bu Dolunay, ikili ilişkide hayallerin gerçekle buluşmasını, çiftler arasında geleceğe dönük kararların verilmesini, şifa-sevgi-şefkat duygularının güçlenmesini sağlayıcıdır.

21 Haziran saat:18:54 - 23 Temmuz saat:05:50 tarihleri arasında etkili olacak Güneş-Yengeç burcu seyri, ilişkinizle ilgili konularda dikkatli olunması gereken süreçtir. Birbirinizden farklı görüşleriniz aranızda problem yaratabilir. Eşin sorunları veya sizin içinde bulunduğunuz durum hassas düşünmeye neden olur. Birbirinizi anlamanız, paylaşımda bulunarak sıkıntıları aşmanız gerekiyor. İlişkisi olmayanlar bu süreçte, bir partnerde ne aradıklarını, ne gibi kriterleri önemsediklerini tespit edecekler. Bu dönemin özünde güven olgusu kadar, hayatımızı garanti altına almanın da rolü büyük olacak.

24-30 HAZİRAN HAFTASI

Sevgili Oğlaklar, 27 Haziran saat 03:19 - 8 Temmuz saat 02:14 tarihleri arasında etkili Merkür-Aslan burcu süresince, bir ortaklık yapılacaksa zekice düşününüz. Para hesabınızı iyi yapınız. Bu dönemde, ilişkilerimizi her anlamda gözden geçireceğiz, çalışma hayatımızla ilgili konular üzerinde duracağız. En iyisini ortaya koymaya çalışacağız. Eğer ilişkinizde bir sorun varsa birbirinize karşı dürüst bir şekilde konuşunuz. Yeni ilişkiye başlayanlar, en başından her şeyin açık bir dille ifade edilmesinde, kibirden uzak durulmasında, egosantrik hareketlerden kaçınılmasında yarar var. Merkür 8 Temmuz-19 Temmuz tarihlerinde Aslan burcunda gerileyecek. Yorumunuzda dikkat edilecek noktaları tekrar gözden geçiriniz.

HAZİRAN Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 1-9-10-13-14-18-19-23-24-28-29
Zayıf Enerjili Günler : 5-6-11-12-25-26
Aşkta En Şanslı Günler : 1-28-29
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 20-21

Yeniay : 17-18-19-20
(Ay-Oğlak burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 4-5-6
(Ay-Yengeç burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

TEMMUZ AYLIK YORUMU

1-7 TEMMUZ HAFTASI

Sevgili Oğlaklar, 2 Temmuz saat 02:19 - 18 Ağustos saat 08:18 tarihleri arasında Mars-Aslan burcunda ilerleyecek. Bu geçişte, hem ortaklaşa kazançlarımız üzerinde duracağız hem de tutkulu, kararlı ve oldukça inatçı biçimde sahip olmak istediğimiz her ne varsa ona ulaşmak için mücadele edeceğiz. Hep birlikte, ortaklaşa kazanmaktan mı yanayız, yoksa birilerini devre dışı bırakıp payımıza düşeni kapmak mı niyetimiz? Bu sorunun cevabı sizde saklıdır. Ancak şu var ki, irademizi devreden çıkarmadan mevcut duruma bakmakta yarar var. Çünkü bazen hırsımız, egomuz, aşırı gururumuz, kibrimiz bizi yanlışa sürükleyebilir. Şöyle bir kendimizle yüzleşmekte de yarar var. Cinsel hayatımıza, güce ve paraya olan meylimizi veya eşimiz, sevgilimiz veya iş ortağımızın bu konuları ele alış biçimini bu dönemde daha yakından anlama fırsatı bulabiliriz. Bu dönemde mücadele gücümüzün özünde tutkularımız bir hayli etkili. Kazanmak istiyoruz ve başkalarını etkilemek niyetindeyiz. Bu isteklilik, iyi hesaplama, doğru planlama ile arzularımıza ulaşabiliriz. Şimdiden önemli bir hatırlatmada bulunayım. Mars-Aslan burcunda ilerlerken, 8 Temmuz-1 Ağustos arasında Merkür iki ayrı burçta gerileyecek. Bu tarihler arasında yüksek faizli bir borcun altına girmek, gereksiz ve yüksek harcamalar yapmak doğru değildir. Birilerini memnun edeceğiz diye kendimizi zorlamayalım. Sözgelimi borç vermeyelim.

2 Temmuz saat 22:23 Yengeç burcunda oluşacak Tam Güneş Tutulması, bugünlerde yorulan bedenin ve ruhun dinlenmesinin şart olduğunu gösteriyor. İster tatile çıkın ister molalar verin ama mutlaka kendinize zaman ayırın. Tutulmanın bir diğer olgusu, ilişkilerde güven, gelecek, samimiyet gibi olgulara verdiğimiz değeri yükseltiyor. Biz olmak için, partnerin iyi niyeti, desteği, ilgisi sizin için çok önemli. Evlilik kararı biraz da buna bağlı olacak. Kimi Oğlaklar bunu bulduklarında evlenmeyi, huzur bulmayı, hayatı birlikte kotarmayı düşünecekler. Evli olanlar, çocuk sahibi olmayı, büyümeyi, gelişmeyi önemseyecekler. Sorunları olan çiftlerin sevgi, ilgi, gelecek anlamında kaygıları varsa, bu Tutulmada oturup konuşmak gerekiyor. Gelişim için bu kesinlikle şart. Biz de bunu önemseyeceğiz. Merak etmeyiniz, halledilmeyecek sorun yok. Ben ayrılık görmüyorum. Sadece halledilmesi gereken konular var. Mali konular, ailevi durum veya sadece bir tarafın bencil düşünmesi, kendini öne almasıyla problem yaşanır. Bunları birlikte aşmaya gönüllü çiftler için bu Tutulma olumlu gelişmeleri işaret ediyor. Mars, şu aralar Aslan burcunda ilerliyor. Doğal olarak parasal konular çok önemli. Eş veya sevgiliniz ilgisi, sevgisi kadar, mali durumu da göz önüne alınıyor. Evlilik kararı verilirken, bu kriter ön planda tutuluyor. Sorunlar buna göre abartılıyor. Samimiyet burada önemli. Birbirinize açık olursanız huzur bulursunuz.

3 Temmuz saat 18:18 - 28 Temmuz saat 04:54 tarihleri arasında Venüs-Yengeç burcunda ilerleyecek. Bu dönem, gerek eş veya iş ortaklarınız gerekse aşk hayatınız, çocuklarınız ve de mesleki konularda güven olgusunun önemini vurgular. Partnerinizin nasıl biri olduğundan tutun da, ilişkinizin özüne, sorunlarınız veya yaşanılan güzelliklere, ileriye dönük planlarınıza kadar her şeyin hassas bir şekilde ele alınması gerekir. İlişkisinde sorun olanlar güçlü bir dayanışma ve sevgi ile problemleri çözebilirler. Ayrılanların birbirine geri dönüş yapması hatta döndükten sonra bir anda evlilik kararı alınması mümkündür.

8-14 TEMMUZ HAFTASI

Sevgili Oğlaklar 8 Temmuz saat 02:14 - 19 Temmuz saat 10:06 Merkür-Aslan burcunda geriliyor. Finansal açıdan tabii ki kendimizi koruyacağız. Başkaları kendi çıkarlarını kollarken bizim bunun aksini düşünmemiz yanlış olur. Ancak pire için yorgan yakmayacağız. Paranın öneminin farkında olacak, ona göre hareket edeceğiz. Belki bazı durumların önüne geçmemiz mümkün olmayabilir. Fazladan harcama yaparız, birine güveniriz ancak beklediğimiz desteği göremeyiz. Mecburen farklı bir çözüm bulmaya çalışırız. İşte bunların dikkatli ve aceleye getirilmemesi gerekiyor. Yüksek faizli bir borcun altına girmek, elimize geçmeden geçecekmiş gibi düşünüp harcamada yapmak gibi. Kendi doğrularımız tamam da, şartları göz önüne alarak hareket etmekte yarar var. Bir de şu husus önemli. Birilerini memnun edeceğiz diye kendimizi zorlamayalım. Sözgelimi borç vermek için doğru zaman değildir.

TÜM BURÇLAR İÇİN ÖNEMLİ NOT

-Merkür 8 Temmuz-1 Ağustos tarihleri arasında önce Aslan burcunda ardından Yengeç burcunda gerileyecek. Yukarıdaki yorumunuzda Aslan burcundaki geri hareket ele alınmıştır.
-Geri hareketin başlama tarihinden bir hafta öncesi (gölgeli günlerin başlangıcı) 1 Temmuz tarihinden önce enine boyuna düşündüğünüz, planladığınız, her türlü şekilde gözden geçirmesini yaptığınız, sağlam olduğuna karar verdiğiniz konuları yürürlüğe koymanızda sakınca yoktur. Çünkü bunlar zaten planlarınız arasında yer almaktaydı.
-Geri hareket esnasında gelen yeni bir teklifi, karşınıza çıkan bir kişiyi, durumu ve olayı dikkatlice gözden geçiriniz. Özellikle planlamanız dışında bir seçenek karşınıza çıksa bile durup bekleyiniz, hesabınızı yapınız, enine boyuna düşününüz. Bunları iki ayrı burçtaki geri hareketin bitiş tarihinden bir hafta sonra yani gölgeli günlerin sonunda 8 Ağustos itibariyle uygulayabilir, işleme koyabilirsiniz.

15-21 TEMMUZ HAFTASI

Sevgili Oğlaklar, 17 Temmuz saat 00:38 itibariyle burcunuzda oluşacak Kısmi Ay Tutulması birebir kendinizi merkez almanız, duygularınızı-isteklerinizi kabul ettirmeye çalışmanızdır. Bu baskın ruh haliniz ilişkide sorunlara neden olabilir. Ancak biz kendimizden ödün vermek niyetinde değiliz. Ne olursa olsun, kendimize karşı sorumluluklarımız olduğunun farkındayız. Eğer partneriniz size bağımlı ve güven sorunu yaşayan bir kişiyse, onun da kendisini toparlaması gerekir. Tutulmanın görünümleri de bunu işaret ediyor. Beraberlikte sevgi, saygı, güven olgusunun önemini vurgularken, tek taraflı özverinin veya bir tarafın baskın oluşunun dengesizliğe yol açabileceğini gösteriyor. Temeli sağlam olmayan ilişkiler bu dönemde kopma noktasına gelir. İletişim sorunları tartışmalara yol açabilir. Merkür bu Tutulma esnasında iki ayrı burçta gerileyecek. Bu durum duygusal yönde kararlar almaya neden olur. Özellikle partnerin bu yönde hareket etmesi mümkün gözüküyor. Geçmişte yaşanan, bir şekilde üstü kapatılmış sorunlar şimdi yeniden gündeme gelir. Birbirinize muhalif olabilirsiniz. Bazen de hayatınıza giren bir kişi, sizi büyütür, olgunlaştırır. Bu mecburi olabilir. Biz bu Tutulmada ne kendimizi ne partnerimizi ihmal edemeyiz. İki ayrı kişilik olduğumuzu unutmadan, ilişkide biz olabilmeyi başarmalıyız. Evlilik-ayrılık-iş ortaklığıyla ilgili kararlarımızı mutlaka yeniden gözden geçirmeliyiz. Bunu partnerimiz de yapacaktır. O da aynı şekilde bu ilişkinin hayatındaki yeri ve önemini belirlemelidir. Sizi bir arada tutan temel duygu ve düşünce nedir bunu gerçekçi bir şekilde tespit etmelisiniz. Şu aralar yaşanan sorun veya gelişmeler dramatik tarzda etkileyici olsa da, zorlukları aşabilecek kadar birbirini seven ve güvenen çiftlerin ilişkileri son derece güçlenir. Biz kendimizin ve ilişkimizin hayatımızdaki yeri ve öneminin farkına varacağımız bir Tutulma yaşayacağız. Oğlaklar için zorlayıcı olsa da, bunu başarmaları mümkündür.

19 Temmuz saat 10:06 - 1 Ağustos saat 06:58 arasında Merkür Yengeç burcuna gerileyecek. Öncelikle ikili ilişkiler konusunda hassasiyetin yoğun olduğu bir dönem yaşanacaktır. Partnerin içinde bulunduğu ailevi durum, ilişkideki problemler nedeniyle alınganlık ve sahiplenme arzusunun yüksekliği olabilir. İçe kapanıklık nedeniyle duygusallığı anlatamama beraberliği zorlayıcı bir etken olabilir. İlişkiye yeni başlayanlar için geçmişin gözden geçirilmesinde yarar vardır. Boşanmaya karar vermiş çiftlerinse yeniden düşünmelerinde fayda vardır.22-31 TEMMUZ HAFTASI

Sevgili Oğlaklar, 23 Temmuz saat:05:50 - 23 Ağustos saat:13:02 tarihleri arasında Aslan burcunda seyredecek Güneş süresince, başkaları üzerinde maddi anlamda etkili olmaya çalışırız. Çıkarlarımızı düşünürüz. Bazen arzularımız öylesine yoğundur ki, kaybetmekten korkarız. Ancak mecburen uymanız, anlayışlı olmanız gereken durumlar oluşabilir. Sözgelimi ilişkide partner bir hayli baskın olabilir veya sorunlar yaşanabilir. Burada dikkat edilecek husus, ortaklığın niteliği üzerinde düşünmektir. Al gülüm ver gülüm hesabı iyi yapılmalıdır. Borçlanma konusunda dikkatli olunmalıdır. Bölüşülen paralar, mallar veya miras davalarında taraflar olarak birbiriniz üzerinde baskı kurmak yanlıştır. İlişkinizi, iş ortaklığınızı mutlaka gözden geçiriniz. Hisseli paralar, vergi, kredi ödemeleri, ameliyat, eş vasıtasıyla elde edilen para veya eşin mali durumu ile ilgili konularda mutlaka bilinçli olunuz.

28 Temmuz saat 04:54 - 21 Ağustos saat 12:06 tarihleri arasında Aslan burcunda seyrine başlayacak aşk evinizin yöneticisi Venüs, her anlamda güçlü bir partnere duyulan ihtiyacın göstergesidir. Sözgelimi cinsel yaşamlarında bu tarih aralığında eş veya sevgilinin tutkulu davranması, sevgisini ifade etmesi, sıcaklığıyla sizi sarıp sarmalaması bir hayli hoşunuza gider. Kendinizi ayrıcalıklı hissetmenizi sağlar. İlişkide ılımlı davranılmasını, cömert paylaşımlarda bulunulması, jestler yapılmasından zevk alırsınız. Övülmek istersiniz. Sevilmek, göklere çıkarılmaktan haz duyarsınız. Ten uyumu, aşkın güçlü titreşimleri erotizmin doruklarına çıkmanızı sağlar. En mesafeli Oğlaklar bile bu dönemde, aşkın derinliklerinde sıcacık paylaşımlarla coşmak isterler. İlişkisinde sorunlar olanlar özellikle ay sonuna doğru yoğunlaşan cinsel arzuların yükselişiyle birbirlerine yönelirler. İlişkisi olmayanlar için bu dönem, arzu ve istekliliğin artması sebebiyle karşı cinse yönelmenizi ve çekici bulunmanızı sağlayabilir. Venüs-Aslan burcu seyri, işinizle alakalı konularda çıkarlarınızı korumanız yönünde itekleyicidir. Bir önemli nokta, Merkür gölgeli günleriyle birlikte 8 Ağustos tarihine kadar gerileyecek. İlişkimizi gerçekçi bir şekilde gözden geçirmemiz lazım. Uyum, paylaşım, denge, güven yönünde durum nedir? Bunları yeniden ele almak gerekiyor. Duygusal kararlardan kaçınalım.

TEMMUZ Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 6-7-11-15-16-20-21-25-26
Zayıf Enerjili Günler : 2-3-8-9-23-24-30
Aşkta En Şanslı Günler : 25-26
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 18-19

Yeniay : 15-16-17
(Ay-Oğlak burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 2-3-4-29-30-31
(Ay-Yengeç burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

AĞUSTOS AYLIK YORUMLARI

1-11 AĞUSTOS HAFTASI

Sevgili Oğlaklar, 1 Ağustos saat 06:12 Aslan burcunda doğacak Yeniay, başkalarıyla ilişkimizi maddi-manevi açıdan sorguladığımız dönemdir. Gururlu dururuz, kimseye taviz vermek istemeyiz. Bu olumsuz olarak görülmemeli. Yerimizi belli etmek isteyeceğiz. Bilerine eğilip bükülmek işimize gelmez. Bizi anlamalarını, takdir etmelerini, destek olmalarını bekleriz. Borçlar, harcamalar, kredi konuları gündemimizde yer alır. Bunlara olumlu yönde çözüm bulmaya çalışırız. Bazen yanlış anlamalar olabilir. Bizi hafife aldıklarını, anlamadıklarını düşünürüz. Yeniayın bir başka etkisi, partnerimizin duygusal yaklaşımları, hassas bir dönemde geçmesi ve bizim de ona destek oluşumuzdur. Ailesiyle ilgili, parasal konularda zorlanabilir. Empati yaparak onu rahatlatabilirsiniz. Tabii ki sizin de desteklenmeye, ilgiye, güvene ihtiyacınız var. 11 Ağustos sonrası Aslan burcunda gezegenler epey etkili olacak. Bu durum ödemeleriniz ve harcamalarınız için ihtiyaç duyacağınız parayı gösteriyor. Ancak olumsuz düşünmeyin. Bu güçlü enerjiler sayesinde kendinizi rahatlatacak çözümler bulacaksınız. Birileri destek verir, uygun bir kredi alınabilir, bir borç bitirilir. Tek dikkat edilecek nokta abartılı harcamalardan kaçınmaktır. Zorlanacağınız işlere kalkışmayınız. Karşınıza gerçekten iyi bir fırsat çıkarsa, birileri size yardımcı olursa, havadan para gelirse o zaman istediğiniz şeyi yaparsınız.

1 Ağustos saat 06:58 - 11 Ağustos saat 22:45 tarihleri arasında düz seyirle Yengeç burcunda ilerleyecek Merkür, çalışma hayatı, sağlık ve birebir ciddi ilişkinizle alakalı konular üzerinde ihtiyaçların gözden geçirilmesi ve güvenlik çerçevesinde ele alınmasında önemlidir. Sözgelimi iş konularında sözleşmelerin gözden geçirilmesi ve her türlü noktanın önemle ele alınması önemlidir. Sağlığınızla ilgili konulara da önem vermek lazım. Eğitim, bir başka yere yerleşim, ihtisas, ticari konularda iyi düşünmek gerekiyor. İlişkilerde, görüş ayrılıkları var mı diye bir bakalım. Eğer evlenmeyi düşünüyorsak nerede yaşanacak, partnerin iş durumu, ailesine olan bakış açısı bunları iyice ele almak gerekiyor. Diyelim ki ayrılık kararı verdik. Duygusal düşünmemeli, probleme neden olan noktaları tekrar gözden geçirmeliyiz.

11 Ağustos saat 22:45 - 29 Ağustos saat 10:48 tarihleri arasında etkili Merkür-Aslan burcu süresince, bir ortaklık yapılacaksa zekice düşününüz. Para hesabınızı iyi yapınız. Bu dönemde, ilişkilerimizi her anlamda gözden geçireceğiz, çalışma hayatımızla ilgili konular üzerinde duracağız. En iyisini ortaya koymaya çalışacağız. Eğer ilişkinizde bir sorun varsa birbirinize karşı dürüst bir şekilde konuşunuz. Yeni ilişkiye başlayanlar, en başından her şeyin açık bir dille ifade edilmesinde, kibirden uzak durulmasında, egosantrik hareketlerden kaçınılmasında yarar var.

12-18 AĞUSTOS HAFTASI

Sevgili Oğlaklar, 15 Ağustos saat 15:29 itibariyle Kova burcunda bir Dolunay oluşacak. Sizler geçtiğimiz 1 Ağustos tarihindeki Yeniayda, iş ortağınız veya partnerinizle ilgili konuları gündeminizde baş sıraya almıştınız. Samimi, sıcak, paylaşımcı davranmış ve güç birliğinde bulunmaya çalışmıştınız. Bu yaklaşım tarzınızla ne kadar özel biri olduğunuzu göstermek istemiştiniz. Size bu yakışırdı çünkü. Ancak şimdi sıra kendinizi düşünmeye geldi. Tabii ki mesafe koyun, soğuk davranın demiyorum. Ama o yaklaşımın size olumlu yönde geri dönüşünü arzu ettiğiniz bir Dolunay bu. Yoksa mesafe koyabilirsiniz. Ancak benim tavsiyem eğer bir şeyi yapıyorsanız gönülden bunu yapmanızdır. Karşılık beklemek tabii ki hakkınız ama olmuyorsa bunu insani anlamda, sevdiğiniz ve istediğiniz için yaptığınızı düşünün. Bu Dolunayda almak-vermek arasındaki denge çok önemli. Ne başkası iyi niyetinizi kullanmalı ne de siz kendi çıkarınız için hareket etmelisiniz. Bütünün hayrına düşünmek gerekiyor. Bir de hesabınızı bilmelisiniz. Olur olmaz şeylere para harcamayınız. Böyle bir istek doğduğunda, ihtiyaçlarınızı öncelik sırasına göre düzenleyiniz. Sizin ihtiyacınız varsa, başkalarına yardım edeceğim diye kendinizi zor duruma sokmayınız. Hani bir söz vardır. Halik bilmezse malik bilir derler. Gönülden yapılan iyilikleri insanlar bilmese de onun değerini yaradan bilecektir. Bunu da unutmayalım. Ummadığınız yerden kısmet çıkabilir, bir sıkıntınız son bulabilir.

18 Ağustos saat 08:18 - 4 Ekim saat 07:22 tarihleri arasında Başak burcunda ilerleyecek Mars süresince, tedbirli olacağız ve bilinçli şekilde hareket edeceğiz. Yüksek eğitim düşünüyorsak hazırlıklarımızı sürdüreceğiz, çalışacağız, eksiklerimizi tamamlayacağız. Başka bir iş düşünüyorsak, yeteneklerimize göre tercihlerde bulunacağız, planlamalarda bulunacağız. Yabancı bir ülkeye, şehre yerleşmek istiyorsak, titiz gözlemlerde bulunarak, eksileri artıları hesaplayacağız. Aktif olmak isteyeceğiz. Fakat bu düşünülmeden her şeye atlamak tarzında gelişmeyecek. Eğitimi, bilgilenmeyi, detaylı çalışmayı, fikirlerimizi dışa yansıtırken, projelerimizi dışa sunarken başkalarının da görüşlerine yer vereceğiz. Bize uysa da uymasa da, birileri canımızı sıksa da, ne diyor bu kişi diye bir kulak vereceğiz. Titizleneceğiz işlerimizde. Her zaman olduğu gibi, bir işçi gibi emek sarf edeceğiz. Zor değil ama eğer söz konusu bir Oğlak ise, bunları yapmak zor gelmez. İşimiz, ekmeğimiz, inandıklarımız için gayret göstereceğiz. Mars-Başak burcunda ilerlerken, yönetici güç Merkür, 14 Eylül tarihine kadar size başarılı işler ve girişimlerde joker kart olacaktır. Eğitim, proje, inceleme, verimli şekilde ilerlemenizi sağlayacaktır.

19-25 AĞUSTOS HAFTASI

Sevgili Oğlaklar, 21 Ağustos saat 12:06 - 14 Eylül saat 16:43 tarihleri arasında Başak burcunda ilerleyecek Venüs, bizim isteklerimizle hayatın bize sundukları ve mevcut durumumuzun gözden geçirilmesini sağlıyor. Yanlış ve doğrular, artılar ve eksiler, olması gerekenler tespit edilirken oldukça titiziz. Bu dönemde aşkta seçici davranacağız ve düzenden yana olacağız. Farklı insanlar görürüz, selamlaşırız, konuşuruz. Ancak prensiplerimize uymayan tarzda hareket edildiğinde mesafemizi koyarız. Bazen bu denli keskin yargılar sizi zorlayabilir. Şu kişi işe yaramaz, bu kişi tuhaf desek de, bir aradaysak ve aynı dünyada nefes alıyorsak, insanları oldukları gibi kabul etmek durumundayız. Bu dönemde ilişkimizde partnerimize daha fazla dikkat ederiz. Bize nazik davranması, yardımcı olmasını bekleriz.

23 Ağustos saat:13:02 - 23 Eylül saat:10:50 tarihleri arasında, Başak burcunda ilerleyecek Güneş, dünya görüşünüzü, fikirlerinizi geliştireceğiniz bir zaman dilimidir. Eğitimden girişimlerinize kadar geniş bir alanda sıkı çalışmanın işaretçisidir. Her durum titizlikle gözden geçirilir ve yaş tahtaya ayak basılmaz. Bu süreç, maddi ortaklıklar, bölüşümler, parasal konuların da gündeme gelmesini sağlar. Ayrıca sağlığınızı güçlendirici, çalışma hayatında verimliliği yükselticidir. Çevremizle olan ilişkimizde dikkatli olmamız gerekebilir.

26-31 AĞUSTOS HAFTASI

Sevgili Oğlaklar, 29 Ağustos saat 10:48 - 14 Eylül saat 10:14 tarihleri arasında Başak burcunda ilerleyecek. Bu geçişle beraber hem bilgilenme hem de bildiklerimizin işe yarar olmasına dikkat etme sürecimiz başlıyor. Bu iş ve özel ilişkilerimizde de bu yönde gelişebilir. Öylesine konuşmamak için, konuşacağımız konu hakkında bilgi sahibi olmaya çalışırız. Çevremizdeki insanlar da, bizim neyi ne kadar öğrendiğimizi, bildiğimizi test ederler. Çünkü bu geçiş hepimiz için gerekli ile gereksizlerin ayrılma vaktidir. O zaman doğru bilgi ile bir işe yaramayan, boş sözlerin etrafta dolaştığı zaman değildir. Bizim de buna fazlasıyla önem verdiğimiz süreçtir. Eğitimden, iş hayatına, farklı bir yere yerleşim, araştırma ve keşifler için, bütünden ziyade, detaylara önem verilerek analizde bulunma vaktidir.

30 Ağustos saat 13:38 Başak burcunda doğacak Yeniay, iş-eğitim veya özel amaçlı uzaklara gitmek arzumuzu işaret ettiği gibi, bir şeyleri kendimize göre düzenleme ihtiyacının göstergesidir. Kişisel ilgi alanlarınız, hobileriniz farklılaşabilir. Çocuk sahibi olmak veya evlat edinmek gibi konulara sıcak bakabilirsiniz. Tedavi görebilir, bu konuda son gelişmeleri araştırır, hamile kalabilirsiniz. Sanatsal ve yaratıcı yönleriniz öne çıkabilir. Farklı ve yeni bir şeyler deneyeceksiniz. Aşk, sizin kendinizi mutlu ve doyumlu hissedeceğiniz olgu haline gelecek. Alıştığınız ve artık sıradanlaşan ilişkiler yerine, farklı yönlerinizle sizi buluşturan kişiyle olmayı tercih edebilirsiniz. Bu değişim ve yenilenme önce garip bir his uyandırsa da, bunu yaşamayı isteyeceksiniz. Bu çok olumlu bir Yeniay. Yetenekleri değerlendirmede etkili bu Yeniay, el işçiliği, zanaatkarlık ürünlerin satışı, sergilenmesi yönünde etkileyicidir. Hobilerin ticarete dönüştüğü bu yönde fırsatların karşınıza çıkacağı bir dönemdir. Uzmanlaşmak için ideal bir zamandır. Eğitim aldığınız konuda akademik çalışmalar yapabilir, tez hazırlayabilirsiniz. Üniversitede branş tercihleri bu Yeniayla birlikte yapılabilir. Bir meseleyi ayrıntılı şekilde araştırmak, yurtdışıyla ilgili konularda bilgi edinmek, yerleşmek, tatile gitmek açısından bu Yeniayın güçlü enerjisinden yararlanabilirsiniz.

AĞUSTOS Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 3-7-8-11-12-16-17-21-22-30-31
Zayıf Enerjili Günler : 5-19-20-26-27
Aşkta En Şanslı Günler : 21-22
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 14-15

Yeniay : 11-12-13
(Ay-Oğlak burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 26-27-28
(Ay-Yengeç burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

EYLÜL AYLIK YORUMLARI

1-8 EYLÜL HAFTASI

Sevgili Oğlaklar, geçtiğimiz 30 Ağustos tarihinde iş-eğitim veya farklı konularda titiz ve detaylı bir şekilde analiz yaparak, her şeyi düzgün ve yerli yerine koyarak kendimize hedef belirlemiştik. Bu hayata yaklaşım şeklimizdi. Hiçbir şeyi hafife almadık. Kendimize yüksek standartlar koyduk ve başarılı olmayı arzuladık. O günlerde verilen kararları, attığımız adımları, başlattığımız projeleri 6 Eylül tarihinde gözden geçireceğiz. Eksikler var mı, neler yapılması gerekiyor tespit edeceğiz. Ancak bundan daha önemli nokta, bu hafta en azından fırsat bulduğunuzda kendinize zaman boşlukları yaratmayı unutmayın. İç huzurunuz her şeyden önemlidir. Yürüyüş yapın, sevdiklerinizle bir araya gelin, kitap okuyun, meditasyon yapın ve rahatlayın. Dünyayı biz kurtarmayacağız. Öyle değil mi? Böylece enerjiniz toplar daha verimli olabilirsiniz.

9-15 EYLÜL HAFTASI

Sevgili Oğlaklar, 14 Eylül saat 07:33 Balık burcunda oluşacak Dolunay, yakınlarımız ve çok sevdiğimiz kişilerle olan bağımızı güçlendiriyor. Sorumluluk, güvenilirlik, dürüstlük bizim ilkemiz gibi. Adım attığımız her şeyde bu olgulara önem veriyoruz. Dolunayın ilk görünüm etkisinde hissedişlerimiz bunlar. Peki Dolunayın özünde ne var, birlikte bakalım. Çevremizle kurmak istediğimiz ruhsal bağlantılar (Empatide bulunmak arzusu, yardımcı olmak isteği) sevecen yaklaşımlar ve birlik-bütünlük hissi. Bunların tümü çok hoş ve anlamlı, bir o kadar olumludur. Ancak bunu ne kadar gönülden ve içten yaptığımız son derece önemli. Bir şeylerden kaçmak, uğraşmamak, dışarıyla bağı koparıp, bildik tanıdık alana yönelip hareketsiz kalmaksa yanlış olur. o zaman yaptıklarımızın karşılığını bekleriz, alamadığımızda eleştiririz, hatta sonunda kendimize bile acırız. Onun için biz bu Dolunayda kendi duygularımıza kendimiz samimi olmalıyız. Dolunayın gerçekleştiği bugün Merkür ve Venüs Terazi burcunda seyirlerine başlıyor. İki hafta sonra Yeniay doğacak. Bugün itibariyle iş hayatında ve genel olarak ilişkilerde denge, uyum, paylaşım ve tarafsız bakış açısıyla hareket edeceğiz. Birlikten güç doğar ilkesini gözeteceğiz. Merak etmeyiniz insanlar da sizin ılımlı, paylaşımcı, empatik yaklaşımlarınızı karşılıksız bırakmayacaklar. Onun için, ne varsa yine samimi duygularda, haklı ile haksızı birbirinden ayırt etmekte yatıyor. Kendimizi olduğumuz gibi ifade etmeli, başkalarının da görüşlerine aynı önemi göstermeliyiz. Bunun bize çok büyük faydaları olacaktır. Halik bilmezse malik bilir demişler. Bize de yakışan budur.

14 Eylül saat 10:14 - 3 Ekim saat 11:14 tarihleri arasında Merkür-Terazi burcunda ilerleyecek. İş hayatında veya genel anlamda iletişimi önemsemek gerekiyor. Hem fikir alışverişlerinde bulunalım hem de tarafsız şekilde düşünelim. Bunu yapmak kolay mıdır? Bir Oğlak zaten kimseyle çok içli dışlı olmadığından, ayarını bilecektir. Otorite konumunda bulunan kişilerle veya hizmet ettiğimiz insanlarla nazik bir şekilde konuşursak, yaptığımız işe önem vermelerini, bize saygı göstermelerini sağlayabiliriz. Sanatsal faaliyetler, yaratıcı çalışmalar, elle yapılan güzelleştirmeler, halkla ilişkiler, danışmanlık dönem boyunca başarılı işler çıkarabileceğimiz alanlar arasında sayılabilir. İş problemi olanlar yeni görüşmeler yapabilir. Bu süreçte, başkalarıyla işbirliğine dönük konuşmalı, ortaklaşa çalışmalı, ekip veya takım çalışmalarına önem verilmelidir. Merkürün bu geçişini yöneten güç Venüs de bugün Terazide seyrine başlıyor. Bu iş ve toplum ilişkilerinde size artı yönde geri dönecek. İş görüşmeleri olumlu geçecektir.

14 Eylül saat 16:43 - 8 Ekim saat 20:06 tarihleri arasında Venüs-Terazi burcunda ilerleyecek. Yönettiği burç Terazide ilerleyecek Venüs dönemi sizler açısından hem mesleki ve toplumsal hem de aşk hayatınızla ilgili konularda etkilidir. Mesleki konularda en önemli yansıması, kişinin kendi yeteneklerini değerlendireceği bir alanda sorumluluk alması halidir. İnsan, çalıştığı yerde ve otoritelerle olan ilişkisinde huzur, uyum, hakkaniyet ve paylaşım isteyecektir. Eğer böyle bir işe sahipse, bu süreçte tatmin olur, kendini mutlu hisseder. Çünkü bir işten, beklentisi olanları elde ettiği için, geleceğine de umutla bakar. Tam tersi durumda, hayatın sadece iş ve sorumluluklar üzerine kurulduğu düşünerek sıkılır. Bu süreçte sanatsal, sosyal paylaşım, ortaklaşa işbirliği gibi alanlarda çalışabilir. Toplumsal açıdan bu süreçte, kişiler arası ilişkilerde eşitlik ilkesi gözetilir.

16-22 EYLÜL HAFTASI

Sevgili Oğlaklar 18 Eylül - 22 Mart 2020 arasında burcunuzda düz seyirle ilerleyecek yöneticiniz Satürn süresince evleniriz, çocuğumuz olur, iş hayatına atılırız, dış dünyada kendimizi ispat ederiz. Yaşımız ve yaşam biçimimize göre kendimizi kanıtlamak, kabul ettirmek ve birey olarak duruşumuzu belirlemek bu dönemin etkileri arasında yer alır. Genç olanlar disiplinli çalışmayı, sorumluluk almayı, eğitimi veya iş sahibi olmayı başarmakta zorlanabilirler. Fakat hayat bir şekilde bunu öğretecektir. Kişiler, durumlar veya nedenlerle karşılaştırarak sizi büyütecek, geliştirecektir. Siz de diğerleri gibi güçleneceksiniz. Yüzünüze yansıyan ve gözlerinizin kenarında birkaç çizgi oluşturan tecrübeler hep bu zamanda kazanılır. Kazanılır diyorum çünkü bunlar doğru ve temeli güçlü bir yapılandırmanın harcıdır. Belki biraz ıssız, bazen karamsar, oldukça yorgun düşeceksiniz. Ancak ödülünüz, yükselen güven duygunuz, başarılı işleriniz, saygınlığınız ve kendinizle gurur duymanız olacaktır.

23-30 EYLÜL HAFTASI

Sevgili Oğlaklar, 23 Eylül saat:10:50 - 23 Ekim saat:20:20 tarihleri arasında Güneş-Terazi burcunda ilerleyecek. İş ilişkilerimiz önemli. Ancak bu taviz vermemiz anlamına gelmiyor. Ekip çalışmalarında gerekeni yapacağız. Burada önemli olan çıkarlarımızı korumak ancak gerektiğinde politik davranmayı da bilmektir. İşimizdeki başarının sırrı, insanlarla diyalogumuzu güçlü tutmakla mümkündür. Bu dönemde eşimizin veya sevgilimizin toplum içindeki yerini, mesleğini, ailesini önemseriz. İş ortamında huzur, denge, uyum bizim için kıymetlidir. Güzel sanatlar, sosyal hizmetler, siyaset, dekorasyon, tasarımcılık, güzellik ve bakım ilgimizi çeken veya bizzat yetenekli olduğumuz meslekler arasında sayılabilir.

28 Eylül saat 21:27 Terazi burcunda doğacak Yeniayın ilk etkili görünümü, elimizdeki işlere odaklanmamızı ve detaylı çalışmamızı sağlıyor. Bundan memnun muyuz? Yoruluyoruz ve zaman aldığı için biraz gergin olsak da, altından kalkacağız. Başkalarına yardımcı olmamız gerekebilir. Yeni projeler ve hızlı çalışma temposuyla Yeniayı karşılıyoruz. İş ilişkileri önem kazanıyor. Birlikte çalışmanın, elbirliğinde bulunmanın kıymeti büyük. İnsanların birbirine nazik, adaletli, barışçıl yaklaşımı, iş verimliliğini yükseltici bir etki olacak. Biz sorumluluk alarak canla başla çalışırken, takdir edilmek isteyeceğiz. Yeni işe girenlerin uyum süreci, eskilerin dayanışma dedikleri bir dönemdeyiz. İşimizle ilgili sosyal aktivitelerin, sunumların, görüş paylaşımının yoğun olacağı bir dönemdeyiz. İş değiştirmeyi düşünenler, işinde yenilik yapmak isteyenler için de ayrıca etkili bir dönemdeyiz. İş-ailevi yaşam arasındaki dengenin önemi büyük. Ev içindeki huzurumuz biraz da işimize bağlı olacak. Venüs bu Yeniayda son derece güçlü. 8 Ekim tarihine kadar iş hayatınızla ilgili olumlu karar verme dönemindesiniz. İlişkilerinizi güçlendirebilir, isteklerinizi elde edebilirsiniz. O tarih sonrası plan ve projeler yürürlüğe konabilir, yeni işe girenler ortama uyum sağlarlar. İşinizde yükselmeler yine bu dönemde gündeme gelir. Bu Yeniayda ortak çıkarlarımız olan kişilerle ilişkimizi güçlü tutacağız. Neye ihtiyacımız olduğunu bileceğiz. Gerektiğinde baskın davranacağız.

EYLÜL Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 3-4-8-9-13-14-18-19-27
Zayıf Enerjili Günler : 1-2-15-16-22-23-29
Aşkta En Şanslı Günler : 18-19
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 10-11

Yeniay : 7-8-9-10
(Ay-Oğlak burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 22-23-24
(Ay-Yengeç burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

EKİM AYLIK YORUMLARI

1-6 EKİM HAFTASI

Sevgili Oğlaklar, 3 Ekim saat 11:14 - 31 Ekim saat 18:41 tarihleri arasında Merkür-Akrep burcunda ilerleyecek. Sosyal ilişkiler, hedeflerimiz, eğitim ve ticari konular, çalışma hayatımızla ilgili meseleleri yine derinlikli bir şekilde gözden geçireceğiz. Etrafımızdaki her şeyi gözlem altına alacağız. Bilinenle, görünenle yetinmeyeceğiz. Öyle pek ılımlı bir iletişimde bulunmayız. İnceleriz, işimize gelirse uygularız. Maddi ve manevi anlamdaki değerlerimizi muhafaza ederiz ve kaybetmek istemeyiz. Genelde bu süreçte sorumluluklar ağır basabilir. Hem dışarıda hem günlük tempoda hem de yenilik içeren işlere, soru işaretiyle yaklaşıp, netleşmesini bekleyeceğiz. Merkür 31 Ekim-20 Kasım tarihleri arasında Akrep burcunda gerileyecek. Yorumunuzda dikkat edilecek hususlar o tarihlerde tekrar üzerinde duracağımız noktalar olacak. Onun için lütfen bir daha gözden geçiriniz.

4 Ekim saat 07:22 - 19 Kasım saat 10:40 tarihleri arasında Mars-Terazi burcunda ilerleyecek. İş hayatı açısından en önemli husus, kafanıza koyduğunuz bir işi, planı, aktiviteyi ortaya koyma arzunuzdur. İş ortamında, toplumsal ilişkilerde gerektiğinde uyumlu, uzlaşıya açık davranmak işe yarayabilir. Ancak rekabet bu süreçte etkilidir. Öne çıkmak için azminiz, mücadele gücünüz yükselecektir. Tabii ki, olur olmazları tartmadan, artısını eksisini hesap etmeden hareket etmeyeceğiniz de açıktır. Bu süreçte sorumluluklar yine ağırdır. Ekip çalışmaları, performans gerektiren işler bazen sinirlerinizi gerebilir. İşbirliğinden uzaklaşabilir, tepkinizi ortaya koyabilirsiniz. Böyle durumlarda lütfen biraz daha sakin olunuz. Mars-Terazi burcu seyrini yöneten güç Venüs, 1 Kasım itibariyle Yay burcunda ilerleyecek. Özgür olmak isteyeceğiz. Pozitif düşüneceğiz, rahatlayacağız. Kendimize ve hobilerimize zaman ayıracağız. Böylece iş hayatındaki stresi üzerimizden biraz olsun atacağız.

7-13 EKİM HAFTASI

Sevgili Oğlaklar, 08 Ekim saat 20:06 - 1 Kasım saat 23:24 tarihleri arasında Venüs-Akrep burcunda ilerleyecek. Bu dönemde fiziksel çekiciliğiniz, bilginiz, duruşunuz, kendinizden eminliğiniz sosyal yaşamda size etkili bir güç katar. Bulunduğunuz yere ayrı bir hava katarsınız. Sizi anlamak, çözmek, size yaklaşmak pek kolay olmasa da, bunun size ayrı bir hava kattığını söylemeliyim. Karşı cinste en fazla dikkat ettiğiniz unsur, güçlü duruşu, toplum içindeki konumu, yaklaşım tarzıdır. Bu testten geçen kişiyle yola devam edersiniz. Sevdiğinizi önemsersiniz. Sahiplenirsiniz, tutkuyla sarılırsınız. İş ve özel anlamda hedeflerimizi belirleyeceğiz ve ilişkilerimize önem vereceğiz. Venüs-Akrep geçişini yöneten Mars, 4 Ekimden bu yana Terazi burcunda ilerliyor. İş ortamında, toplumsal ilişkilerde gerektiğinde uyumlu, uzlaşıya açık davranmak işe yarayabilir. Ancak rekabet bu süreçte etkilidir. Öne çıkmak için azminiz, mücadele gücünüz yükselecektir.

14-20 EKİM HAFTASI

Sevgili Oğlaklar, 14 Ekim saat 00:08 itibariyle Koç burcunda oluşacak Dolunay, aile içinde hakim güç olma isteğinizdir. Bu sadece bireysel bir egemenlik hali değil, aileyi ilgilendiren konular da dışa karşı olan bir tutumdur. Evde yapılacak bir projenin hazırlığı, önemli bir meselenin gündeme gelmesi ve karar verilmesi yönünde de bu Dolunay etkilidir. Mars-Terazi burcunda ilerlediği için bu Dolunayın ardındaki yönetici olarak bizi iş hayatında veya dış dünyada ilişkilerde işbirliğine yöneltiyor. Hani kendi içimizde her ne kadar baskın kişi olmak istesek de, dış dünyada bu pek kolay değil. Politik davranmak gerekiyor. Bu zorlayıcı mıdır? Hayır merak etmeyiniz. Dolunay Koç burcunda egonuzu yükseltse de, nerede nasıl hareket etmeniz gerektiğini bilirsiniz. Arkadaşlarınızdan özellikle destek görürsünüz. Güçlü pozisyonda olan bir kişi size önemli bir teklifte bulunabilir. Bu teklif, uzun zamandır beklediğiniz bir şeydir. Üzerinde düşünülmeye değer. Ancak hem şu andaki işinizi hem de bu işi yapacaksanız her yönüyle inceleyiniz. Sonra sizi zorlamasın. Bir de önemli husus, her ne kadar özgür olmak istesek de, hayat şartları, işinizin durumu, sorumluluklar bu Dolunayda yine etkili olacak.

21-31 EKİM HAFTASI

Sevgili Oğlaklar, 23 Ekim saat:20:20 - 22 Kasım saat:17:59 tarihleri arasında etkili olacak Güneş-Akrep burcu seyri, hedeflerinizi gözden geçirme, güç elde etme ve fırsatlardan yararlanma dönemidir. Hakikaten oldukça güzel bir döneme adım atmış durumdasınız. Şimdi yapmanız gereken bu enerjiden yararlanarak liderlik gücünüzü ve bugüne kadar oluşturduğunuz tüm değerleri ortaya koymak ve yenilikte bulunmak olmalıdır. Gerektiğinde işbirliğinde bulunun. Çevrenizle bağınızı güçlendirin.

28 Ekim saat 06:39 Akrep burcunda doğacak Yeniay hedefimizi, plan ve projelerimizi, dostluklarımızı, başkalarıyla her türlü paylaşımlarımızı gözden geçirme vaktini işaret ediyor. Merkür geri hareketiyle örtüşeceği için bu iç gözlemler son derece işinize yarar. Böylece eksi ve artıları, gözden kaçanları daha iyi tespit edersiniz. Bu bir sorgulama vaktidir. Yanlışlar doğrular ölçülür tartılır. Güvendiğiniz dostlarınız bile sizin ne düşündüğünüzü bilmezler. Çünkü bunlar size özeldir. Bu Yeniay, görünümleriyle birlikte gayet olumludur. Sadece zamana ihtiyaç var. Sözgelimi bir projeye hazırlanma, bitirme yönünde faydalıdır. Aşk hayatınızla ilgili değişim ve yeniliklerin göstergesidir. Hem sosyal yaşamı hem de özel hayatı dengeleyici gelişmelerin işaretçisidir. Şimdiye kadar düşündüklerimizi tekrar gözden geçiririz. Böylece atacağımız adımları tespit ederiz. Bir ilişkide, arkadaşlıkta iş hayatında neler istiyoruz, neler paylaşıyoruz ve neler eksik kalıyor bunlara bakacağız. Kısaca bir çeki düzen vereceğiz hayatımıza. Önceden başlanmış işlerimizi bitireceğiz. Eksikleri tamamlayacağız. Ilişkimizde olumlu gelişmeler yaşanır. Gelecek, fikirler, paylaşım ve ileriye dönük konularda anlaşmak kolaylaşır. Tabii ki sorunlar varsa, bunlara yapıcı çözüm bulunur.

31 Ekim saat 18:41 - 20 Kasım saat 22:11 tarihleri arasında Akrep burcunda gerileyecek Merkür süresince, sosyal ilişkilerinizi, arkadaşlıklarınızı, grup faaliyetlerinizi, ekip çalışmalarınızı derinlikli bir şekilde gözden geçirebilirsiniz. Yetenekli olduğunuz konularda bilgilenme ve araştırmalarda bulunabilirsiniz. Pek konuşmazsınız. Genelde sessiz bir haliniz vardır. Fakat o sessizlikte birçok gözlemde bulunursunuz. Eski bir arkadaşınızla tekrar karşılaşabilirsiniz. Bir meseleyi araştırırsınız. Düşünce zamanıdır. Ancak uygulamada bulunulmaz. Sadece incelenir. Bu süreçte akademik yöndeki çalışmalarınızı bir grup içinde göstermek, araştırma yapmak, bilgilenmeye dönük sosyal çalışmalarda bulunmak, gönüllü olarak yapılan işler, ortaklaşa bir hedef için bir araya gelinmesi gibi konular üzerinde tekrar düşünülmesi gerekir. Bu işlerin mali anlamdaki bütçesi ve bir araya geldiğiniz kişilerin düzgün ve doğru kişiler olup olmadığının araştırılması gerekir. Ayrıca kazanç anlamında işlere yönelmek, mali gücü ve otoritesi olan kişilerle temasta bulunmak, kaynak arayışı (mali yönde) bir işe, ürüne veya projeye para yatırmak gibi planların gözden geçirilmesinde yarar vardır. Tüm burçlar için önemli Not: Bu süreci yöneten güç Mars, 19 Kasım tarihinde Akrep burcuna geçiş yaparak, yukarıda yorumunuzda söz edilen sıkıntı, gecikme ve sorunların üstesinden gelinmesini sağlayacaktır.

EKİM Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 1-5-6-10-11-15-16-24-25-28-29
Zayıf Enerjili Günler : 12-13-20-26-27
Aşkta En Şanslı Günler : 15-16
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 7-8

Yeniay : 4-5-6-7
(Ay-Oğlak burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 19-20-21
(Ay-Yengeç burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

KASIM AYLIK YORUMLARI

1-10 KASIM ARASI

Sevgili Oğlaklar 1 Kasım saat 23:24 - 26 Kasım saat 03:28 tarihleri arasında, Venüs-Yay burcunda ilerleyecek. Özgür olmak isteyeceğiz. Pozitif düşüneceğiz, rahatlayacağız. Oğlaklar her şey düzenli olsun isterler. Ancak biraz da insanın kendine zaman ayırması gerekiyor. Hobilerimize zaman ayırabiliriz. Hayatı denetlemekten vazgeçelim. Sorumluluk alayım diye kendimizi yormayalım. Hafta sonları kısa turlara katılalım. Kitap okuyalım. Gezelim. Değişik yerler keşfedelim. Keyiflendiren, güldüren, kafamızı boşaltmamızı sağlayacak eğlenceli aktivitelere katılalım. Gelelim önemli hatırlatmaya. 31 Ekim itibariyle Merkür geri hareket dönemindeyiz. Sosyal ilişkilerinizi, arkadaşlıklarınızı, grup faaliyetlerinizi, ekip çalışmalarınızı derinlikli bir şekilde gözden geçirebilirsiniz. Yetenekli olduğunuz konularda bilgilenme ve araştırmalarda bulunabilirsiniz.

11-17 KASIM HAFTASI

Sevgili Oğlaklar, 12 Kasım saat 16:34 itibariyle Boğa burcunda oluşacak Dolunay, Merkür geri hareketiyle aynı döneme denk geliyor. Biz, hedeflerimizi yeniden ve dikkatli bir şekilde gözden geçirmeliyiz. Başkalarıyla işbirliğinde bulunuyor muyuz? Sağlıklı ve düzgün ilişkiler kuruyor muyuz? Sadece dışa yönelip, kendimize zaman ayırıyor muyuz? Birilerini memnun edeceğim derken, kendimizi ne kadar tatmin hissediyoruz, bunların tümüne bakalım ki, yaratıcı gücümüzü, bize zevk veren güzelliklerin keyfini çıkaralım. Gölgeli günleriyle birlikte 27 Kasım tarihine kadar etkili olacak Merkür geri öylesine önemli ki, Dolunayı daha iyi anlamamızı sağlıyor. Arkadaşlıkları, bizimle aynı amacı taşıyan kişileri, sosyal ilişkilerimizi, toplumsal konuları, özgürlüğü, hedefimizi, projelerimizi her şeye odaklanıyoruz ve zihnimizde neyi istediğimizi neleri geride bırakmamız, bitirmemiz gerektiğini tespit ediyoruz. Bunları yapmadan gerçekten bize gerekli olan maddi-manevi huzuru ve yolu bulmamız mümkün değil. Merkür gerilemesi buna yarıyor. Kararlarımızı biçimlendiriyoruz. Belki sonuç vakti değil. Başladığımız işleri bitirmek kolay değil. Ancak eksiklerimizi görmek, gerekli ve gereksizleri tespit etmek mümkün. Böylece iki hafta sonra yürürlüğe koyacağız. Dolunayın gerçekleştiği bugün Mars-Jüpiter arasında oluşan olumlu enerji akışı, bize hem iş hayatımız hem de geri planda gözden geçirdiğimiz konularda umut veriyor, destek sunuyor ve daha hızlı çalışarak, işbirliğinde bulunarak her güçlüğün üstesinden gelmemizi sağlıyor.

18-24 KASIM HAFTASI

Sevgili Oğlaklar, 19 Kasım saat 10:40-3 Ocak 2020 saat 12:37 tarihleri arasında Akrep burcunda ilerleyecek Mars, hedefinize ulaşacak irade gücü ve kararlılığı size sunar. Kafanıza bir şey takmışsanız, eğer bunu elde etmek istiyorsanız sizi kimsenin durdurması mümkün değildir. İstediklerinizi kabul ettirmeyi, çıkarlarınızı korumayı iyi bilirsiniz. Bir şeyler ters gidiyorsa çözmeye çalışırsınız. Kaybetmemek için kazanmak gerektiğini, hedefe ulaşmak için strateji geliştirmeyi, adım atılmış bir işi mutlaka bitirmeyi kendinize prensip edinirsiniz. Bu dönemde araştırmalarda bulunmak, meselelerin iç derinliğine ulaşmak, derinden derine kimselere sezdirmeden ilerlemek için uygundur. Ortaya konacak plan, tasarı, iş, oluş tümüyle gizlice yürütülür. Pek kimseye söylenmez, hedefe kilitlenir ve oraya varıncaya kadar da pes edilmez.

20 Kasım saat 22:11 - 9 Aralık saat 12:41 tarihleri arasında Merkür-Akrep burcunda düz seyirle ilerleyecek. Sosyal ilişkiler, hedeflerimiz, eğitim ve ticari konular, çalışma hayatımızla ilgili meseleleri yine derinlikli bir şekilde gözden geçireceğiz. Etrafımızdaki her şeyi gözlem altına alacağız. Bilinenle, görünenle yetinmeyeceğiz. Öyle pek ılımlı bir iletişimde bulunmayız. İnceleriz, işimize gelirse uygularız. Maddi ve manevi anlamdaki değerlerimizi muhafaza ederiz ve kaybetmek istemeyiz. Genelde bu süreçte sorumluluklar ağır basabilir. Hem dışarıda hem günlük tempoda hem de yenilik içeren işlere, soru işaretiyle yaklaşıp, netleşmesini bekleyeceğiz. Tüm burçlar için not: Merkür geri hareketi bugün sona eriyor. Böylece 31 Ekim-20 Kasım tarihinde ele alınan, gözden geçirilen işler bir hafta içinde yürürlüğe konur ve kararlar uygulanır.

22 Kasım saat:17:59 - 22 Aralık saat:07:19 tarihleri arasında Yay burcunda ilerleyecek Güneş süresi, yoğun bir çalışma döneminin işaretçisidir. Satürn de burcunuzda ilerlediğinden, işlerin takibi, bitirilmesi, beden ve ruh sağlığınıza önem verilmesi gerekir. Bazen kendinizi ve bazen de dünyayı yargılarsınız. Akışa ayak uydurmakta zorlanılan bu süreçte kişi hangi durumda olursa olsun, çok fazla sosyal değildir. Kendi dünyasında aktiftir, çalışır, çabalar. Ama bu dışarıdan pek görülmez.

25-30 KASIM HAFTASI

Sevgili Oğlaklar 26 Kasım saat 03:28 - 20 Aralık saat 09:41 tarihleri arasında Venüs-burcunuzda ilerleyecek. Bu da gösteriyor ki yeni yıla sorumluluklarımız, iletişim ve ilişkiler anlamında istikrarı önemseyecek şekilde adım atacağız. Venüs, ayakları yere sağlam basan, duruşuyla güven uyandıran kişilere yönelmenin işaretçisidir. Bu dönemde saygı görmeyi, umursanmayı, takdir edilmeyi beklersiniz. Güven, istikrar, uzun vadelilik önemli olacak. Uzlaşıya açık hem de kendinizden emin, sertleşmeden, belli bir mesafeyi koruyarak, herkesin sizin gibi düşünmek, davranmak zorunda olmadığı bilinciyle hareket ederek, nezaketinizi koruyarak ilişkilerde bulunursanız, hangi konuda ve alanda olursa olsun olumlu sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. İlişkilerde bu süreçte ciddiyet bir hayli yoğundur. Venüsün burcunuzda ilerleme dönemi, mesleki konularda sizi destekleyicidir. İş ilişkilerinde saygı ve takdir edilmenizi sağlar.

26 Kasım saat 18:06 itibariyle Yay burcunda doğacak Yeniay, dışarıyla her türlü ilişkimizde ciddi bir duruşun işaretçisidir. Başkaları bizi mesafeli bulabilir. Saygınlık bizim için önemli olacak. Venüs bugün burcunuzda seyrine başladığı için, bu Yeniayın etkilerinden biri de budur. Temkinli, dikkatli ve snop bir tarzımız olabilir. Bu biraz da yaş tahtaya ayak basmamak için takındığımız bir tutumdur. Yeniayın bir başka özel yanı, kendi dünyamıza çekilmek ve orada aktivitelerde bulunmaktır. Pozitif düşünmek, canlanmak, fiziki ve psikolojik olarak kendimizi arındırmak mümkündür. Hayata bir yandan şefkatli, özverili ve insani yaklaşırken diğer yanıyla aslında özgür olmadığımızı, fedakarlıklarımızın bazen nasıl da kullanıldığını düşünürüz. Sınırlarımızı çizmek isteriz. Bizi biz yapan ruhumuzu besleriz. Bu içe yönelen bir yolculuğa benzer. O gizli dünyada kötülüklere yer yoktur. Ailemiz, evimiz gizli mabedimiz gibidir. Ne kadar dimdik durmaya çalışsak da, duygulanırız fakat pes etmeyiz. Yakın bir zamanda Jüpiter burcunuzda ilerleyecek. Yenilikler yapacağız. Kendimize sağlam temelli bir yaşam kuracağız. Bu yönde olanaklarla karşılaşacak, fırsatları değerlendireceğiz. Oğlaklar hem Satürn hem de Jüpiter desteğiyle aradıkları güvenceye kavuşacaklar. Mars ve Merkür şu aralar Akrep burcunda ilerliyor. Fikirlerimizi, derin düşüncelerimizi güvendiğimiz kişilerle konuşacak, plan ve projelerimiz üzerinde çalışacağız. Bir hazırlık dönemi olarak bu Yeniay size hem içten hem dıştan besleyeceğe benziyor.

KASIM Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 1-2-6-7-11-12-20-21-24-25-29-30
Zayıf Enerjili Günler : 9-10-16-17-22-23
Aşkta En Şanslı Günler : 11-12
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 4-5

Yeniay : 1-2-3-28-29-30
(Ay-Oğlak burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 15-16-17-18
(Ay-Yengeç burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

ARALIK AYLIK YORUMLARI

1-8 ARALIK ARASI

Sevgili Oğlaklar, 2 Aralık 2019-19 Aralık 2020 tarihleri arasında burcunuzda ilerleyecek Jüpiter, yeni bir sayfa açarak dış dünyada kendinizi gayet güçlü şekilde ifade edebilmenizi ve takdirle karşılanmanızı sağlayıcıdır. Kişisel düzeyde tatmin duygusunun her alanda hissedileceği zamanı işaret eder. Bir Oğlak için güvenilirlik, çabalamak, azim ve kararlılık her zaman önemli olmuştur. Jüpiterin desteğiyle şimdi bereketli ve hayırlı kapılar önünüzde açılır. Ne yöne gideceğinizi, ne yapmanız gerektiğini öyle iyi bilirsiniz ki, hani eskilerin deyimiyle taş tutsanız altına çevrilir. Bunca yıl çalışmış, ter dökmüş, emek sarf etmiş Oğlaklar için bu geçiş süreci bir şölen ve armağandır. Güvencenin maddi-manevi anlamda sağlanacağı, çeşitli olanakların emrinize amade olacağı bir dönemdir. Vizyonunuz yükselir. Bazen deriz ya, başıma devlet kuşu kondu diye. İşte bu dönem siz Oğlaklar için bunun işaretçisidir. Kaynaktan beslenmek gibidir. İnsanlar size saygıyla bakarlar. Bilge duruşunuzla başkalarının danıştığı akıl aldığı kişi olursunuz. Şimdi başarılı işlere imza atabilirsiniz. Geleceğiniz için faydalı gelişmelerle ödüllendirilirsiniz. Organizasyonlar, projeler, planlamalar istediğiniz şekilde sürdürülür. Daha iyi olanaklara sahip bir yaşama adım atarsınız. İş fırsatları önünüze gelir. Gençleştiğinizi, canlandığınızı, fiziki ve bedensel anlamda hissedersiniz. Yeni deneyimlere açık, kazanmanın yollarını keşfetmiş bir kişi olarak diyebiliriz ki bu dönem sizler için hayırlara vesiledir.

9-15 ARALIK HAFTASI

Sevgili Oğlaklar, 9 Aralık saat 12:41 - 29 Aralık saat 07:55 tarihleri arasında Merkür Yay burcunda ilerleyecek. Bir içe yöneliş hem de bir gözden geçirişin işaretçisidir. Neler üzerinde duracağız? Finansal meseleler, maddi ve manevi anlamdaki zenginliklerimiz, enerjimizi doğru kullanma teknikleri, yaratıcı düşünme ve temel dürtülerimiz. Bizi biz yapan birçok olgu üzerinde duracağız. Düşüncelerimiz dış dünyadan ziyade iç aleme yönelik olsa da, bize gerçekten güzel niyetle yaklaşanlara can olmaya hazırız. Yarım kalan projelerin tamamlanması anlamında önemlidir. Mali konularda destekler görebiliriz. Bazen kafamızı kaşıyacak vaktimiz olmayacak. Detaylar, bütünü görmemizin önüne geçebilir. Buna da dikkat etmek lazım. İş hayatında bizi rahatsız eden noktaları, güvenlik unsurunu, işin niteliğini, artı ve eksilerini mutlaka bilinçli şekilde ele almalıyız. Bu geçişi yöneten Jüpiter 2 Aralık tarihinden bu yana burcunuzda ilerliyor. Geleceğiniz için faydalı gelişmelerle ödüllendirilirsiniz. Organizasyonlar, projeler, planlamalar istediğiniz şekilde sürdürülür. Daha iyi olanaklara sahip bir yaşama adım atarsınız. İş fırsatları önünüze gelir.

12 Aralık saat 08:12 İkizler burcunda oluşacak Dolunay, yöneticisi Merkürün Yay burcunda ilerlemesi nedeniyle biraz huzursuzluk, meseleleri büyütme, kendimizi fazla yorma, gereksiz şeylere kafamızı takma yönünde sıkıntı yaratabilir. Her işi aynı anda hızlıca yapayım derken, hiç birini tam olarak bitiremeyebilirsiniz. Onun için lütfen gerekli ile gereksizleri ayırt etmekte yarar var. Acele işe gerek yok. Gücünüzü zorlamayınız. Bir proje veya yetiştirilmesi gereken önemli bir işiniz varsa, günlük ajandanızı tekrar düzenleyiniz. Ona göre söz veriniz. Bu Dolunayda sağlığınıza önem verin. Ufak tefek şikayetleriniz bile olsa mutlaka doktora gösteriniz. Bu Dolunay her ne kadar zorluk yaratsa da, ardındaki diğer önemli güç sizden yanadır. Jüpiter bildiğiniz gibi Oğlakta ilerliyor. Böylece problemlere doğru çözüm bulmanızda, kararlı olmanızda, yoğunluğa rağmen işlerinizi zamanında yetiştirmenize destek verecek. Ayrıca yeni bir iş teklifi alabilirsiniz. Ciddi bir projede bilgi ve tecrübenize ihtiyaç duyulabilir. İki hafta sonraki Güneş Tutulması da, bunun bir işaretçisi olarak olumlu gözükmektedir.

16-22 ARALIK HAFTASI

Sevgili Oğlaklar 20 Aralık saat 09:41 - 13 Ocak 2020 saat 21:39 tarihleri arasında Kova burcunda ilerleyecek Venüs, aile-ev-para-kariyerinizle alakalı her türlü ilişki, gelişme ve değişimlerin işaretçisidir. Siz bu etki altında yenilikte bulunmak, huzur bulmak, ihtiyaçlarınızı temin etmek, evdeki huzurun devamını sağlamak istersiniz. Parasal konulardaki olumlu gelişmeler bu süreçte yaşanabilir. Ancak benim size tavsiyem, bütçenizi zorlayacak harcamalardan kaçınmanızdır.

22 Aralık saat:07:19 - 20 Ocak 2020 saat:14:54 arasında burcunuz üzerinde seyrini sürdürecek Güneş, yeni bir yaşa merhaba demek ve yeni hedefler belirlemek zamanıdır. Her konuda sağlamlaştırma, form kazandırma sürecidir. Bunu ister bedensel ister hayatınızı düzenleme anlamında ele alın fark etmez. Bu tarih aralığında mükemmelliği, disiplini, pratik olmayı, sabırlı ve planlı ilerlemeyi seven Oğlaklar, kendi hayatlarını yönlendirmeyi bildikleri gibi, başkalarına da örnek olacaklar. Zirveye kendinden emin adımlarla ulaşırken, sadece iş hayatına değil, kendinize de özen göstererek, özel molalar vermeyi unutmayınız.

23-31 ARALIK HAFTASI

Sevgili Oğlaklar, 26 Aralık saat 08:13 burcunuzda oluşacak Halkalı Güneş Tutulması, önümüzdeki 6 aylık sürece yayılan önemli ve başarılı gelişmelerin işaretçisidir. Öncelikle arzu ve isteklerinize uygun değişimlerde bulunmanızı sağlar. Sizler her zaman sağlamlık, verimlilik ve güvenceyi önemseyen kişilersiniz. Bu Tutulma, işte buna uygun gelişmeleri hayatınıza dahil ediyor. Kendinizi verimli, sağlıklı ve huzurlu ve de doyumlu hissedeceksiniz. Yapılacak işler, atılacak adımlar, verilecek kararlar içinize sinecek. Yaşamınızda gelişen olaylar, hayatınıza dahil olan kişiler size memnun edicidir. Aşk hayatınız da aynı şekilde yenilenir. Bekar Oğlaklar aradıkları güveni her anlamda bulurlar. Devam eden ilişkiler güçlenir. Sorunlu ilişkilerde karşılıklı beklentiler farklı ve bir türlü ortak noktada buluşulmuyorsa sona erebilir. Güneş Tutulmaları bir gelişim evresidir. Önümüzdeki 6 aylık süreç bu anlamda önemli. Verimsiz, köksüz ve sağlam olmayan her şey biter. O nedenle, yeni başlayan ilişki veya devam eden ilişkiler için büyüme, gelişme olgularının tamamlanması ve sonuca bağlanması için çabalayacağız. Bu süre sonunda evlenmeye karar verebilirsiniz veya ilişkinizi güçlendirebilirsiniz. Olmuyorsa hoşçakal dersiniz. Bunlar yaşanması muhtemel ve doğum haritanızla örtüşen enerjilere göre sonuçlanır. Tutulmanın Jüpiter ve Uranüsle görünümleri bize, ilişkilerde bir değişim, yenilenme sürecine girildiğini işaret ediyor. Bunun yanısıra çocuk sahibi olabilirsiniz. Çocuklarınızın hayatında önemli gelişmeler yaşanır. Yaşları büyükse evlenirler. Eğitimden, iş hayatı ve özel yaşamlarında olumlu değişimler gündeme gelir.

29 Aralık saat 07:55-16 Ocak 2020 saat 21:31 tarihleri arasında burcunuz üzerinde ilerleyecek Merkür, disiplinli ve belli prensipler çerçevesinde düşünmenin işaretçisidir. Sağlamlık, güvenilirlik ve istikrar ilkesi ve sorumluluk bizim dış dünyadaki durumları ele almamızdaki kriterlerimizdir. Saygı görmeyi ve takdir edilmeyi severiz. Bunu duymak bizi hoşnut kılar. Amacımız vardır ve buna ulaşmak adına hırslıyızdır. Ulaşmak istediğimiz yer ne kadar yüksekte olursa olsun, onu istiyorsak, tüm zihnimizle odaklanır, sabırlı ve kararlı bir şekilde planlarımızı uygulamak isteriz.

ARALIK Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 4-5-9-18-22-26-27-31
Zayıf Enerjili Günler : 6-7-13-14-20
Aşkta En Şanslı Günler : 9
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 1-2-28-29

Yeniay : 26-27-28
(Ay-Oğlak burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 13-14-15
(Ay-Yengeç burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

MyNet
__________________


.
.
.
.
.
.
..
.
.
.

Pamuk

Brisingr isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Yukarı'daki Konuyu Aşağıdaki Sosyal Ağlarda Paylaşabilirsiniz.

Seçenekler Arama
Stil

Yetkileriniz
Konu Açma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Kapalı
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum hakkında Kullanılan sistem hakkında
Forumaski paylaşım sitesidir.Bu nedenle yazılı, görsel ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenmektedir.Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir.Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazılı, görsel ve diğer materyalleri 48 saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır. Bildirimlerinizi bu linkten bize yapabilirsiniz.

Telif Hakları vBulletin® Copyright ©2000 - 2016, ve Jelsoft Enterprises Ltd.'e Aittir.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler tiktok takipçi satın al deneme bonusu

Saat: 06:12