Forum Aski - Türkiye'nin En Eğlenceli Forumu
 

Go Back   Forum Aski - Türkiye'nin En Eğlenceli Forumu > Televizyon Dünyası > Anime - Çizgi Film Tanıtımları > One piece
facebook bağlan


One Piece Tanıtımı

One piece kategorisinde açılmış olan One Piece Tanıtımı konusu , Nico Robin Nico Robin (Niko Robin) Hasır Şapka Korsanları'nın arkeoloğudur. Hasır Şapka Korsanları'na katılmadan önce Gizli suç örgütü Baroque Works'ün Yardımcı Başkanı Bayan Hep Pazar (Miss All Sunay) olarak bilinmekteydi. ...


Like Tree2Beğeni

Yeni Konu aç  Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Arama Stil
Alt 04.10.2012, 15:03   #11 (permalink)
Kurucu

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: One piece tanıtımı  • Nico Robin

Nico Robin (Niko Robin) Hasır Şapka Korsanları'nın arkeoloğudur. Hasır Şapka Korsanları'na katılmadan önce Gizli suç örgütü Baroque Works'ün Yardımcı Başkanı Bayan Hep Pazar (Miss All Sunay) olarak bilinmekteydi. Tayfanın yedinci üyesidir. Tayfaya katılan altıncı üyedir. Tayfadan ayrılıp, Enies Lobby'de tekrar girmiştir. Nami ve Usopp'tan sonra tayfadan ayrılıp geri dönen 3. kişidir. Ayrıca eski bulunduğu örgütün ilk üyesidir. Hana Hana no Mi'yi yemiştir. Marineford Savaşı sonrası iki yıl boyunca Devrim Ordusu'nun himayesinde kalmıştır. Hayali Rio Poneglyph'ini bulup Gerçek Tarih'i ortaya çıkarmaktır. Ödülü 80.000.000 Beli'dir.

Görünümü

Robin uzun boylu, parlak siyah saçlı,ince vücutlu ama atletik bir kadındır. Gözleri büyük ve koyu mavi renkte (Mangada ve 10. filmde gözleri kahverengidir.) ve uzun, ince bir burnu vardır. Robin'in özellikle bacakları aşırı derecede uzundur. Boyunun uzunluğu ona dövüşlerinde muazzam bir katkı sağlamaktadır. Serideki diğer kadın karakterler gibi Robin'in de beli incedir. Seri içerisindeki çoğu karakter onun güzel ve çekici olduğunu düşünmektedir.
Robin'in tayfadaki diğer karakterler gibi markalaşmış bir nesnesi yoktur. İlk tanıtıldığında mor ve kadınlara özgü bir kovboy elbisesi giymiş, ancak daha sonra bu elbiseyi giyerken görülmemiştir. Genellikle koyu renklerde (siyah ve mor) giyinir ve elbiseleri daha çok deri ağırlıklıdır. Dekolteli elbiseleri ve yüksek topuklu ayakkabıları tercih ettiği görülmektedir. Robin ve Nami'nin giyimleri birbirine çok benzer, ancak yüksek topuklu ayakkabılar Robin'in yolda yürüyüşüne, duruşuna, boyuna ve hızına etki etmez.
Robin'in ten rengi animede daha koyu yapılmıştır. Mangada ise animeye göre teni daha açık renktedir. Robin, saçları ve koyu teni hariç büyük ölçüde annesine benzer.
Robin, Alabasta'da, mor bir üstlük ve mini etek giymiştir. Bunlara ek olarakta astarlı beyaz bir kürk, kovboy şapkası ve yüksek topuklu botları vardır. Püskülleri de dikkat çeken ayrı noktalarıdır. Robin'in bu giyinişi kadın kovboylarınkine benzer.
Skypeia'da, kafasında yine beyaz kovboy şapkası vardır. Üstüne sarı renkte askılı bir bluz ve dizlerine kadar uzanan mor bir pantolon giymiştir. Belinde basit bir kemer ve ayaklarında da yüksek topuklu mor sandallar vardır. Ayrıca sol kolunun üstünde beyaz renkte bir süs bulunur.
Water 7 ve Enies Lobby'de, uzun kollu, önü fermuarlı siyah renkte deri bir mini elbise giymiştir. Bu elbisesinin altında puantiyeli beyaz renkte bir polka vardır. Ayaklarında yüksek topuklu çizmeler vardır.
Enies Lobby'den sonraki bölümlerde, önünde Galley-La şirketinin resmi olan kırmızı renkli dar bir tişört ve siyah renkte pantolon giymiştir. Ayaklarında ise yüksek topuklu bir çift beyaz ayakkabı vardır. Daha sonra tişört yerine, mor renkli bir kazak giymiş, yüksek topuklu beyaz ayakkabılarını da yüksek topuklu koyu renkli ayakkabılarla değiştirmiştir.
Thriller Bark'ta, kenarları dantel işlemeli mor renkte bir elbise, bacaklarına ise uyluklarına kadar ulaşan bir jartiyer giymiştir. Botları ise önden düğmeli ve yüksek topukludur.
Spa Adası'nda, pembe kayışları olan beyaz renkte bir bikini giymiştir. Ayrıca belinde dökümlü, sarı renkte bir havlu vardır.
Sabaody Takımadaları'nda, kovboy şapkası ile birlikte siyah renkte (animede mor) bir elbise giymiştir. Üzerinde önü açık kolsuz, yakaları sarı renkte ve siyah konsantrik şekilleri olan bir gömlek, ve üstündekine uyacak biçimde dizlerinin altına kadar uzanan bir pantolon vardır. Ayakkabıları yine yüksek topukludur. Ayrıca belinde boncuklu bir süs ve sarı halkalı kemer bulunur.
Tequila Wolf'te tutukluyken, mavi renkte ve tek parça bir mahkum üniforması giymiştir. Elbisenin önü çok açık olduğundan göğüsleri fazlasıyla belli olmaktadır. Tutulduğu yerin etrafı zincirle çevrilmiş ve bileklerine de de Kairoseki'den yapılma kelepçeler takılmıştır.
İki yıllık zaman atlamasından sonra, Robin'in saçları iyice uzamıştır. Kendiside saçlarını arkaya atmış, alnını ve kulaklarını ortaya çıkarmıştır. Elbise seçimi de eskiye göre çok değişmiştir. Göğüslerini ortaya çıkaran mor renkte dar bir yelek, Boa Hancock'unkine benzeyen pembe renkte işlemeli bir etek giymiştir. Kafasında da Kizaru'nun gözlüklerine benzeyen turuncu renkte Lacoste marka bir gözlük vardır. Nami gibi, Robin'in de göğüsleri büyümeye devam etmektedir. Animede her zaman koyu olan rengi, zaman atlamasından sonra açılmıştır. Şuanki hali ile mangada olan açık renkli ten tonuna biraz daha yaklaşmıştır.

Serinin yaratıcısı Oda, Robin'nin bedeni ile ilgili fanların sorduğu sorulara sorulara şu cevapları vermiştir:

- Robin'in boyu 1.88'dir. Tayfadaki en uzun üçüncü kişidir.
- Beden ölçüleri ise (Bu ölçüler Sanji ve Oda'nın ortaklaşa çalışması sonucu ortaya çıkmıştır.) 99-59-89'dur.

Oda'ya göre Robin bir turna gibidir. Onu temsil eden renk mordur ve Robin çiçek kokar. Onu temsil eden en iyi çiçek ise Casablanca'dır.

Kişiliği

Tarihteki en büyük akademisyenlerin içinde yetişen Robin, arkeolog ve tarihçi olarak Hasır Şapka Korsanları'na katılmıştır. Rahatına düşkündür. Dünya'nın gizemlerini çözmek istediğinden olabildiğince özgür kalmaya çalışmaktadır. Robin'in sessiz sakin biridir Kolay kolay duygularını belli etmez (Adalet Kulesi'nde yaşanan olaylar ve Aokiji ile olan karşılaşma hariç.). Yüz mimiği en az olan tayfa üyesidir. Kendi tayfasına karşı bile oldukça sessizdir. Sık sık onlar hakkında uğursuz şeyler söyler. Sanji, Robin'in "olgun bir çekiciği" olduğunu söylemiştir. Ayrıca ürkütücü ve karanlık bir tarafı vardır. Bazı durumlarda gerçekleri açıkça söyler. Bu durum Nami ve Usopp'ta tiksinti yaratır.

Örnek olarak:

- Luffy, Zoro ve Sanji gökyüzünden düşen gemiyi araştırırken, gemiyi dev bir kaplumbağa yiyince, Robin "Gemiyle birlikte onlar da yenilmiştir." demiştir.
- Nami kendisine Zoro'yu köpekbalıklarının yemiş olabileceğini söylediğinde, "Zoro'yu köpekbalıkları yemiş olsaydı, bulutların rengi kırmızıya dönüşürdü." demiştir.
- Nami, köpekbalıklarının üzerinden bir iple geçmek zorunda olduğunda ona, yüksekliğin 50 metre olduğunu ve düştüğü takdirde öleceğini söylemiştir.
- Skypeia'da Zoro ve Nami ile birlikte gemiye döndüp Chopper'ı bulamadıklarında onun "parça pinçik olmuş" olabileceğini söylemiştir.
- Davy Back Fight'ta oyun kaybedilip sonra Chopper, Foxy Korsanları tarafından alınınca, Nami Foxy için "Ya Foxy nadir hayvan koleksiyoncusuysa?" deyince, Robin "Umalım da nadir kürk koleksiyonu yapan biri çıkmasın." demiştir.
- Tayfa hep birlikte yeni gemileri "Thousand Sunny"e isim ararken, Robin'in söylediği isim Being of Darkness (Karanlığın Varoluşu)'tir.
- Thriller Bark'ta, Luffy ve Franky ile birlikte Hayalet Ada'yı araştırmak için gönüllü olmuştur. Nami'ye bu konu için "heyecan verici" demiştir.
- Nami, Mini-Merry II'yu test ederken çığlık atınca, Robin onun hayaletler tarafından lanetlenmiş olabileceğini söylemiştir.
- Thriller Bark'a kendilerine saldıran Cerberus'u "sevimli" bulduğunu söylemiştir.
- Hasır Şapkalar, Hayalet Ada'da Nami, Usopp ve Chopper'ı ararken, Robin, eğer boğulmuşlarsa, bir daha onların seslerini duyamayacaklarını söylemiştir.
- Tayfa Sanji'nin Duval'in suratı konusunda şanslı olduğunu söylerken, Robin bir gün ilginç bir şekilde öleceği yorumunu yapmıştır.
- Luffy, Zoro ve Sanji, Kraken'i yendikten sonra kaybolunca, Robin "Umalımda deniz canavarlarına yem olmamış olsunlar." şekilde konuşmuştur.
- Hasır Şapka Korsanları ve Yeni Balıkadam Korsanları arasında yaşanan savaşın ortasında ortaya çıkan Nuh'un adaya çarpması halinde okyanusun kırmızıya boyanacağını söylemiştir.

Sadece kaydadeğer bir durum olduğunda daha çok konuşur. Bir çok konuda engin bilgilere sahiptir. Özellikle tarih konusunda olağanüstü bir bilgi birikimine sahiptir. Bu kadar sakin olmasının altında yatan sebep, muhtemelen çok zorlu geçen çocukluğudur. Ohara Felaketi o zamanlar küçük bir çocuk olan Robin'in üzerinde derin ve travmatik izler bırakmıştır.
Robin insanların tarihe neden önem vermediğine anlam veremez. Ona göre tarihi eserlere zarar vermekten daha kötü birşey yoktur. Kendisine dünyaya geniş bir perspektiften bakmayı öğretmiştir. Dünya tarihi ile ilgili araştırmalar yapar. Spandam ve Crocodile'ın aradığı Antik Silahlar'a karşı ilgisiz olduğu çok kez görülmüştür. Ancak, yine de bahsi geçen silahları uyandırabilecek tek kişi olması muhtemeldir.
Robin dövüşler esnasında bu sakinliğini önemli ölçüde korumayı başarır, ancak kapasitesini aşan durumlarda istemsiz olarak meydana gelmektedir. Çoğu zaman rakibine karşı sarsılmaz bir sakinlikle yaklaşır. Küçük işlerini halletmek için de güçlerini kullanır. Acılar içinde bir geçmişi olduğu için dövüş esnasında Zoro gibi merhametsiz birine dönüşmektedir. Öldürücü güç kullanmaktan asla çekinmez. Af dileyen bir düşmanın bile boynunu kırar. Bu özelliği Shandora kalıntılarının yakınında Yama ile yaptığı dövüşte açıkça görülmüştür. Her ne kadar sakin ve akıllı bir görüntüsü olsa da, istediği zaman korkutucu ve güçlü olabilir. Sakinliği bazen ürkütücü olabilmektedir. Örneğin Brook'un bir türlü konuyu anlatmayışı Robin'i sinirlendirmiştir.

Robin: Yok ettiğin şeyler paha biçilemez tarihi eserlerdi. Onların değeri hazine ile ölçülemez... Tarih belki hep kendini tekrar eder ama, insanlar geçmişe gidemezler... dediklerimi anlamadın, değil mi?
Yama: An... Anladım... Bir daha... Yapmayacağım... Affet beni...
Robin: Hayır.
- Robin, Yama'yı cezalandırıyor.

Robin'in kişisel gururla ilgili güçlü bir duygusu vardır. Franky'nin Oars'a karşı yapılan savaşta uygulamaya geçirdiği "15. Taktik" isimli saldırısına katılmayı reddetmiştir. Çünkü bunu "utanç verici" bulmuştur. Daha sonra da böyle şeyleri kesinlikle teklif etmemeleri gerektiğini belirten bir bakış atmıştır.
Yetenek ve Güçleri

Robin, çocukken yediği Hana Hana no Mi'nin gücü ile Buster Call'da yer alan altı savaş gemisini batırdığı için o yaşta başına 79.000.000 Beli ödül koyulmuştur. Tabi ödül koyma sebebi külliyen yalandır. Olayın asıl sebebi Robin'in poneglyphleri okuyabilen biri olması ve Karanlık Yüzyıl'ı aydınlatabilme ihtimalidir. Gerçekte gemileri batıran kişi Jaguar D. Saul'dur ve bunu Robin'i Ohara'dan kurtarmak için yapmıştır. Robin, 8 yaşından beri tek başına, başındaki büyük ödülle birlikte zorlu hayatta, hayatta kalmanın yollarını öğrenmiştir. Eski Amiraller'den biri olan Aokiji, onun CP9'dan kaçabileceğini hissettiğini belirtmiştir.
Robin, ayrıca tarih ve kültür hakkında geniş bilgi birikimi olan yetenekli bir arkeologdur. (Eğer tek değilse) Tarih kayıtlarını içeren Poneglyph tabletlerini okuyabilen yaşayan bir kaç kişiden biridir. Bu yüzden başındaki ödül bu kadar yüksektir. Robin Ohara'da ki büyük kütüphanede kendi kendine çalışarak bu becerileri kazanmıştır. Tarih dışında dünya hakkında da bilgili biridir. Kızıl-Saçlı Shanks, Monkey D. Dragon ve Gekko Moriah'ı tanımaktadır.
Robin, atletik vücudu ve Şeytan Meyvesi gücü dışında öyle insan üstü bir güce sahip değildir. Kırılgan bir yapısı varmış gibi bir görüntü çizse de, aslında hiçte öyle olmadığı defalarca gözümüze sokulmuştur. Yama'dan gelen darbeleri direk bedenine almış olmasına rağmen savaşmaya devam edebilmiştir. Ayrıca Jigoro gibi güçlü bir zombiyi de durdurabilmiştir. Yine de zarif bir çevikliği vardır.Kolları X şeklinde savunma pozisyonunda bekler ve kaptan seviyesindeki bir tabur Denizci askerini kolayca indirebilir. Robin'in gücü çok sayıda olan düşmanlara karşı oldukça kullanışlıdır. Kendi gücünü tayfa üyeleri de kabul etmiştir. Canavar Üçlü düzeyinde bir gücü olduğu, Skypeia'da Gan Fall'ın verdiği düdüğü istememesinden anlayabiliriz. Thriller Bark'ta Kabus Luffy olay yerine gelmeden önce, Oars'ın içinde duran Shichibukai Moriah'a karşı dövüşen tek Hasır Şapka Korsanları üyesi Robin'dir.
Robin'in etkileyici yönlerinden biri de oldukça sağlam olan iradesidir. Moriah onun gölgesini çaldığında çok geçmeden ayağa kalkabilmiştir (Normal bir insan en az iki gün komada kalır). Çeviktir. Düşmanına karşı nasıl menavra yapacağını bilir. Bedeni çabuk kendini toparlar. Örnek olarak; kendisiyle birlikte Zoro, Gan Fall ve Wiper Enel'in meyve gücü tarafından etkisiz hale getirildiğinde, ilk kendine gelen kişi Robin olmuştur. Ağır yaralanmasına rağmen meyve güçlerini kullanabilmiş, Chopper'dan yardım almadan kendi kendine iyileşmiştir. Robin, eski bir Çin atasözü olan "Mantığın bittiği yerde şiddet başlar." sözünü esas alan karakterlerden biridir. Şayet çözüm olacaksa şiddet kullanmaktan çekinmez. Franky, tayfaya gelme konusunda naz yapınca, onu özel bölgesinden yakalamış, böyle şeyleri çok seven Luffy bile "Yeter!" demiştir. Varın gerisini siz düşünün. Robin'in casusluk yapma gibi bir alışkanlığı vardır. Gizli konuşmaları dinlemeyi sever. Örneğini Thriller Bark'ta görmüştük. Water 7'da bu alışkanlıklarının 7 yaşında kalma olduklarını Chopper'a itiraf etmiştir.

Şeytan Meyvesi

Hana Hana no Mi


Nico Robin (Niko Robin) Hasır Şapka Korsanları'nın arkeoloğudur. Hasır Şapka Korsanları'na katılmadan önce Gizli suç örgütü Baroque Works'ün Yardımcı Başkanı Bayan Hep Pazar (Miss All Sunay) olarak bilinmekteydi. Tayfanın yedinci üyesidir. Tayfaya katılan altıncı üyedir. Tayfadan ayrılıp, Enies Lobby'de tekrar girmiştir. Nami ve Usopp'tan sonra tayfadan ayrılıp geri dönen 3. kişidir. Ayrıca eski bulunduğu örgütün ilk üyesidir. Hana Hana no Mi'yi yemiştir. Marineford Savaşı sonrası iki yıl boyunca Devrim Ordusu'nun himayesinde kalmıştır. Hayali Rio Poneglyph'ini bulup Gerçek Tarih'i ortaya çıkarmaktır. Ödülü 80.000.000 Beli'dir.
Görünümü

Robin uzun boylu, parlak siyah saçlı,ince vücutlu ama atletik bir kadındır. Gözleri büyük ve koyu mavi renkte (Mangada ve 10. filmde gözleri kahverengidir.) ve uzun, ince bir burnu vardır. Robin'in özellikle bacakları aşırı derecede uzundur. Boyunun uzunluğu ona dövüşlerinde muazzam bir katkı sağlamaktadır. Serideki diğer kadın karakterler gibi Robin'in de beli incedir. Seri içerisindeki çoğu karakter onun güzel ve çekici olduğunu düşünmektedir.
Robin'in tayfadaki diğer karakterler gibi markalaşmış bir nesnesi yoktur. İlk tanıtıldığında mor ve kadınlara özgü bir kovboy elbisesi giymiş, ancak daha sonra bu elbiseyi giyerken görülmemiştir. Genellikle koyu renklerde (siyah ve mor) giyinir ve elbiseleri daha çok deri ağırlıklıdır. Dekolteli elbiseleri ve yüksek topuklu ayakkabıları tercih ettiği görülmektedir. Robin ve Nami'nin giyimleri birbirine çok benzer, ancak yüksek topuklu ayakkabılar Robin'in yolda yürüyüşüne, duruşuna, boyuna ve hızına etki etmez.
Robin'in ten rengi animede daha koyu yapılmıştır. Mangada ise animeye göre teni daha açık renktedir. Robin, saçları ve koyu teni hariç büyük ölçüde annesine benzer.
Robin, Alabasta'da, mor bir üstlük ve mini etek giymiştir. Bunlara ek olarakta astarlı beyaz bir kürk, kovboy şapkası ve yüksek topuklu botları vardır. Püskülleri de dikkat çeken ayrı noktalarıdır. Robin'in bu giyinişi kadın kovboylarınkine benzer.
Skypeia'da, kafasında yine beyaz kovboy şapkası vardır. Üstüne sarı renkte askılı bir bluz ve dizlerine kadar uzanan mor bir pantolon giymiştir. Belinde basit bir kemer ve ayaklarında da yüksek topuklu mor sandallar vardır. Ayrıca sol kolunun üstünde beyaz renkte bir süs bulunur.
Water 7 ve Enies Lobby'de, uzun kollu, önü fermuarlı siyah renkte deri bir mini elbise giymiştir. Bu elbisesinin altında puantiyeli beyaz renkte bir polka vardır. Ayaklarında yüksek topuklu çizmeler vardır.
Enies Lobby'den sonraki bölümlerde, önünde Galley-La şirketinin resmi olan kırmızı renkli dar bir tişört ve siyah renkte pantolon giymiştir. Ayaklarında ise yüksek topuklu bir çift beyaz ayakkabı vardır. Daha sonra tişört yerine, mor renkli bir kazak giymiş, yüksek topuklu beyaz ayakkabılarını da yüksek topuklu koyu renkli ayakkabılarla değiştirmiştir.
Thriller Bark'ta, kenarları dantel işlemeli mor renkte bir elbise, bacaklarına ise uyluklarına kadar ulaşan bir jartiyer giymiştir. Botları ise önden düğmeli ve yüksek topukludur.
Spa Adası'nda, pembe kayışları olan beyaz renkte bir bikini giymiştir. Ayrıca belinde dökümlü, sarı renkte bir havlu vardır.
Sabaody Takımadaları'nda, kovboy şapkası ile birlikte siyah renkte (animede mor) bir elbise giymiştir. Üzerinde önü açık kolsuz, yakaları sarı renkte ve siyah konsantrik şekilleri olan bir gömlek, ve üstündekine uyacak biçimde dizlerinin altına kadar uzanan bir pantolon vardır. Ayakkabıları yine yüksek topukludur. Ayrıca belinde boncuklu bir süs ve sarı halkalı kemer bulunur.
Tequila Wolf'te tutukluyken, mavi renkte ve tek parça bir mahkum üniforması giymiştir. Elbisenin önü çok açık olduğundan göğüsleri fazlasıyla belli olmaktadır. Tutulduğu yerin etrafı zincirle çevrilmiş ve bileklerine de de Kairoseki'den yapılma kelepçeler takılmıştır.
İki yıllık zaman atlamasından sonra, Robin'in saçları iyice uzamıştır. Kendiside saçlarını arkaya atmış, alnını ve kulaklarını ortaya çıkarmıştır. Elbise seçimi de eskiye göre çok değişmiştir. Göğüslerini ortaya çıkaran mor renkte dar bir yelek, Boa Hancock'unkine benzeyen pembe renkte işlemeli bir etek giymiştir. Kafasında da Kizaru'nun gözlüklerine benzeyen turuncu renkte Lacoste marka bir gözlük vardır. Nami gibi, Robin'in de göğüsleri büyümeye devam etmektedir. Animede her zaman koyu olan rengi, zaman atlamasından sonra açılmıştır. Şuanki hali ile mangada olan açık renkli ten tonuna biraz daha yaklaşmıştır.

Serinin yaratıcısı Oda, Robin'nin bedeni ile ilgili fanların sorduğu sorulara sorulara şu cevapları vermiştir:

- Robin'in boyu 1.88'dir. Tayfadaki en uzun üçüncü kişidir.
- Beden ölçüleri ise (Bu ölçüler Sanji ve Oda'nın ortaklaşa çalışması sonucu ortaya çıkmıştır.) 99-59-89'dur.

Oda'ya göre Robin bir turna gibidir. Onu temsil eden renk mordur ve Robin çiçek kokar. Onu temsil eden en iyi çiçek ise Casablanca'dır.
Kişiliği

Tarihteki en büyük akademisyenlerin içinde yetişen Robin, arkeolog ve tarihçi olarak Hasır Şapka Korsanları'na katılmıştır. Rahatına düşkündür. Dünya'nın gizemlerini çözmek istediğinden olabildiğince özgür kalmaya çalışmaktadır. Robin'in sessiz sakin biridir Kolay kolay duygularını belli etmez (Adalet Kulesi'nde yaşanan olaylar ve Aokiji ile olan karşılaşma hariç.). Yüz mimiği en az olan tayfa üyesidir. Kendi tayfasına karşı bile oldukça sessizdir. Sık sık onlar hakkında uğursuz şeyler söyler. Sanji, Robin'in "olgun bir çekiciği" olduğunu söylemiştir. Ayrıca ürkütücü ve karanlık bir tarafı vardır. Bazı durumlarda gerçekleri açıkça söyler. Bu durum Nami ve Usopp'ta tiksinti yaratır.

Örnek olarak:

- Luffy, Zoro ve Sanji gökyüzünden düşen gemiyi araştırırken, gemiyi dev bir kaplumbağa yiyince, Robin "Gemiyle birlikte onlar da yenilmiştir." demiştir.
- Nami kendisine Zoro'yu köpekbalıklarının yemiş olabileceğini söylediğinde, "Zoro'yu köpekbalıkları yemiş olsaydı, bulutların rengi kırmızıya dönüşürdü." demiştir.
- Nami, köpekbalıklarının üzerinden bir iple geçmek zorunda olduğunda ona, yüksekliğin 50 metre olduğunu ve düştüğü takdirde öleceğini söylemiştir.
- Skypeia'da Zoro ve Nami ile birlikte gemiye döndüp Chopper'ı bulamadıklarında onun "parça pinçik olmuş" olabileceğini söylemiştir.
- Davy Back Fight'ta oyun kaybedilip sonra Chopper, Foxy Korsanları tarafından alınınca, Nami Foxy için "Ya Foxy nadir hayvan koleksiyoncusuysa?" deyince, Robin "Umalım da nadir kürk koleksiyonu yapan biri çıkmasın." demiştir.
- Tayfa hep birlikte yeni gemileri "Thousand Sunny"e isim ararken, Robin'in söylediği isim Being of Darkness (Karanlığın Varoluşu)'tir.
- Thriller Bark'ta, Luffy ve Franky ile birlikte Hayalet Ada'yı araştırmak için gönüllü olmuştur. Nami'ye bu konu için "heyecan verici" demiştir.
- Nami, Mini-Merry II'yu test ederken çığlık atınca, Robin onun hayaletler tarafından lanetlenmiş olabileceğini söylemiştir.
- Thriller Bark'a kendilerine saldıran Cerberus'u "sevimli" bulduğunu söylemiştir.
- Hasır Şapkalar, Hayalet Ada'da Nami, Usopp ve Chopper'ı ararken, Robin, eğer boğulmuşlarsa, bir daha onların seslerini duyamayacaklarını söylemiştir.
- Tayfa Sanji'nin Duval'in suratı konusunda şanslı olduğunu söylerken, Robin bir gün ilginç bir şekilde öleceği yorumunu yapmıştır.
- Luffy, Zoro ve Sanji, Kraken'i yendikten sonra kaybolunca, Robin "Umalımda deniz canavarlarına yem olmamış olsunlar." şekilde konuşmuştur.
- Hasır Şapka Korsanları ve Yeni Balıkadam Korsanları arasında yaşanan savaşın ortasında ortaya çıkan Nuh'un adaya çarpması halinde okyanusun kırmızıya boyanacağını söylemiştir.

Sadece kaydadeğer bir durum olduğunda daha çok konuşur. Bir çok konuda engin bilgilere sahiptir. Özellikle tarih konusunda olağanüstü bir bilgi birikimine sahiptir. Bu kadar sakin olmasının altında yatan sebep, muhtemelen çok zorlu geçen çocukluğudur. Ohara Felaketi o zamanlar küçük bir çocuk olan Robin'in üzerinde derin ve travmatik izler bırakmıştır.
Robin insanların tarihe neden önem vermediğine anlam veremez. Ona göre tarihi eserlere zarar vermekten daha kötü birşey yoktur. Kendisine dünyaya geniş bir perspektiften bakmayı öğretmiştir. Dünya tarihi ile ilgili araştırmalar yapar. Spandam ve Crocodile'ın aradığı Antik Silahlar'a karşı ilgisiz olduğu çok kez görülmüştür. Ancak, yine de bahsi geçen silahları uyandırabilecek tek kişi olması muhtemeldir.
Robin dövüşler esnasında bu sakinliğini önemli ölçüde korumayı başarır, ancak kapasitesini aşan durumlarda istemsiz olarak meydana gelmektedir. Çoğu zaman rakibine karşı sarsılmaz bir sakinlikle yaklaşır. Küçük işlerini halletmek için de güçlerini kullanır. Acılar içinde bir geçmişi olduğu için dövüş esnasında Zoro gibi merhametsiz birine dönüşmektedir. Öldürücü güç kullanmaktan asla çekinmez. Af dileyen bir düşmanın bile boynunu kırar. Bu özelliği Shandora kalıntılarının yakınında Yama ile yaptığı dövüşte açıkça görülmüştür. Her ne kadar sakin ve akıllı bir görüntüsü olsa da, istediği zaman korkutucu ve güçlü olabilir. Sakinliği bazen ürkütücü olabilmektedir. Örneğin Brook'un bir türlü konuyu anlatmayışı Robin'i sinirlendirmiştir.

Robin: Yok ettiğin şeyler paha biçilemez tarihi eserlerdi. Onların değeri hazine ile ölçülemez... Tarih belki hep kendini tekrar eder ama, insanlar geçmişe gidemezler... dediklerimi anlamadın, değil mi?
Yama: An... Anladım... Bir daha... Yapmayacağım... Affet beni...
Robin: Hayır.
- Robin, Yama'yı cezalandırıyor.

Robin'in kişisel gururla ilgili güçlü bir duygusu vardır. Franky'nin Oars'a karşı yapılan savaşta uygulamaya geçirdiği "15. Taktik" isimli saldırısına katılmayı reddetmiştir. Çünkü bunu "utanç verici" bulmuştur. Daha sonra da böyle şeyleri kesinlikle teklif etmemeleri gerektiğini belirten bir bakış atmıştır.
Yetenek ve Güçleri

Robin, çocukken yediği Hana Hana no Mi'nin gücü ile Buster Call'da yer alan altı savaş gemisini batırdığı için o yaşta başına 79.000.000 Beli ödül koyulmuştur. Tabi ödül koyma sebebi külliyen yalandır. Olayın asıl sebebi Robin'in poneglyphleri okuyabilen biri olması ve Karanlık Yüzyıl'ı aydınlatabilme ihtimalidir. Gerçekte gemileri batıran kişi Jaguar D. Saul'dur ve bunu Robin'i Ohara'dan kurtarmak için yapmıştır. Robin, 8 yaşından beri tek başına, başındaki büyük ödülle birlikte zorlu hayatta, hayatta kalmanın yollarını öğrenmiştir. Eski Amiraller'den biri olan Aokiji, onun CP9'dan kaçabileceğini hissettiğini belirtmiştir.
Robin, ayrıca tarih ve kültür hakkında geniş bilgi birikimi olan yetenekli bir arkeologdur. (Eğer tek değilse) Tarih kayıtlarını içeren Poneglyph tabletlerini okuyabilen yaşayan bir kaç kişiden biridir. Bu yüzden başındaki ödül bu kadar yüksektir. Robin Ohara'da ki büyük kütüphanede kendi kendine çalışarak bu becerileri kazanmıştır. Tarih dışında dünya hakkında da bilgili biridir. Kızıl-Saçlı Shanks, Monkey D. Dragon ve Gekko Moriah'ı tanımaktadır.
Robin, atletik vücudu ve Şeytan Meyvesi gücü dışında öyle insan üstü bir güce sahip değildir. Kırılgan bir yapısı varmış gibi bir görüntü çizse de, aslında hiçte öyle olmadığı defalarca gözümüze sokulmuştur. Yama'dan gelen darbeleri direk bedenine almış olmasına rağmen savaşmaya devam edebilmiştir. Ayrıca Jigoro gibi güçlü bir zombiyi de durdurabilmiştir. Yine de zarif bir çevikliği vardır.Kolları X şeklinde savunma pozisyonunda bekler ve kaptan seviyesindeki bir tabur Denizci askerini kolayca indirebilir. Robin'in gücü çok sayıda olan düşmanlara karşı oldukça kullanışlıdır. Kendi gücünü tayfa üyeleri de kabul etmiştir. Canavar Üçlü düzeyinde bir gücü olduğu, Skypeia'da Gan Fall'ın verdiği düdüğü istememesinden anlayabiliriz. Thriller Bark'ta Kabus Luffy olay yerine gelmeden önce, Oars'ın içinde duran Shichibukai Moriah'a karşı dövüşen tek Hasır Şapka Korsanları üyesi Robin'dir.
Robin'in etkileyici yönlerinden biri de oldukça sağlam olan iradesidir. Moriah onun gölgesini çaldığında çok geçmeden ayağa kalkabilmiştir (Normal bir insan en az iki gün komada kalır). Çeviktir. Düşmanına karşı nasıl menavra yapacağını bilir. Bedeni çabuk kendini toparlar. Örnek olarak; kendisiyle birlikte Zoro, Gan Fall ve Wiper Enel'in meyve gücü tarafından etkisiz hale getirildiğinde, ilk kendine gelen kişi Robin olmuştur. Ağır yaralanmasına rağmen meyve güçlerini kullanabilmiş, Chopper'dan yardım almadan kendi kendine iyileşmiştir. Robin, eski bir Çin atasözü olan "Mantığın bittiği yerde şiddet başlar." sözünü esas alan karakterlerden biridir. Şayet çözüm olacaksa şiddet kullanmaktan çekinmez. Franky, tayfaya gelme konusunda naz yapınca, onu özel bölgesinden yakalamış, böyle şeyleri çok seven Luffy bile "Yeter!" demiştir. Varın gerisini siz düşünün. Robin'in casusluk yapma gibi bir alışkanlığı vardır. Gizli konuşmaları dinlemeyi sever. Örneğini Thriller Bark'ta görmüştük. Water 7'da bu alışkanlıklarının 7 yaşında kalma olduklarını Chopper'a itiraf etmiştir.
Şeytan Meyvesi

Hana Hana no Mi
Spoiler :

Robin, Hana Hana no Mi olarak bilinen meyveyi çok küçükken yemiştir. Güçlerini kullanırken görüldüğünde ise 8 yaşındadır. Ta o yaşlarda bile Profesör Clover ve diğer araştırmacıların yaptığı çalışmaları casusluk yaparak dinlemeye başlamıştır. Bu meyve sayesinde Robin, her yüzeyde, istediği organının kopyasını istediği kadar çıkarabilir. Ancak kopyalanmış organlardan birine zarar gelirse, asıl beden de bunu hisseder. Robin güçlerini kullanacağı zaman kollarını, göğüs hizasında X şeklinde tutar. Robin yeteneklerini nasıl en etkili şekilde kullanacağını çözebilecek kadar zeki biridir. Sadece yerinde bekleyip, ellerini kullanarak düşmanlarını durdurabilir. Her ne kadar Meyve ve Robin çok güçlü olsa da Robin'in gerçek vucüduna ya da başka yerden çıkmış olan organına bir zarar gelmesi halinde etkisini kaybeder. Bu meyvenin zayıf noktasıdır. Güçleri çok tehlikeli durumlarda oldukça yararlıdır. Elleri ya da ayaklarıyla arkadaşlarını taşıyabilir. Yine güçleriyle düşmanlarına akıl almaz acılar çektirebilir.
Şimdiye kadar Robin bu meyvenin gücüyle ellerini, ayaklarını, gözlerini ve kulaklarını saldırmak için ya da başka uygulamalarda kullanmıştır.
Robin yeteneklerini çok çeşitli şekillerde kullanmaktadır. Düşen birini yakalamak için kollarını birleştirip dev bir ağ yapabilir ya da yine kollarını kullanarak sırtından kanatlar çıkarıp birkaç saniye uçabilir. Ayrıca kollarını üst üste çıkarıp istediği nesneyi yükseklere çıkarabilir ve kollarını sıra sıra çıkararak eşyaları hızlı bir biçimde taşıyabilir. Aynı zamanda bilgi edinmek için gözlerini ve kulaklarını kullanabilir. Usopp, Beyaz Deniz'de kaybolduğunda Luffy'nin uzayan kolu üzerinde gözlerini çıkarıp Usopp'u görmeye çalışmıştır. Zaman atlamasından sonra Robin'in suya direnci biraz daha artmıştır. "Manos Gigantes" isimli tekniğini sualtında geçici bir süre kullanabilmiştir.
Saldırılarında Fransızca, İspanyolca ve İngilizce dillerinden kelimeler kullanır. Örneğin ''Cinco Fleur'' Cinco İspanyolca'da beş anlamına Fleur ise Fransızca'da çiçek anlamına gelir. İngilizce saldırı isimleri ise çok azdır.
Robin'in yetenekleri sınırsız gibi görünmektedir. Oda şaka maksatlı Robin'in güçlerini "200 Hana Hana Mesafesi"nde kullanabileceğini söylemiştir. Ancak bunu yanlış anlayan gerizekalı bazı mahluklar Robin'in organlarından sadece 200 tane çıkarabildiğini sanmışlardır. Ancak bu arkadaşların mal oldukları Robin'in zaman atlamasından sonraki bir tekniğinde en az bin organ çıkarması ile ortaya çıkmıştır.
Zaman atlamasından sonra Robin meyvenin seviyesini daha ileriye taşıyarak, kendini klonlamıştır. Buna ek olarak "Mil Fleur": "Giganto Manos" adını verdiği tekniğinde devasa bacaklar yaratabilmektedir.

Silahları

Robin belinde bir bıçak taşır, ancak bunu dövüşürken kullanmaz. Çünkü meyve güçleri kendisine yeter. Bıçağını sadece kendini korumaya çalışırken Crocodile'a karşı kullanmıştır.
CP9'a katıldığında ise çok sayıda tabanca taşıdığı görülmüştür.
Savaşları

- Nico Robin vs. Pell (Yenmiştir.)
- Nico Robin vs. Tashigi ve çok sayıda Denizci askeri (Yenmiştir.)
- Nico Robin vs. Crocodile (Yenilmiştir.)
- Nico Robin vs. Yama (Yenmiştir.)
- Nico Robin, Roronoa Zoro, Wiper ve Gan Fall vs. Enel (Yenilmiştir.)
- Nico Robin vs. Spandam (Yenmiştir.)
- Nico Robin, Franky, and Brook vs. Tararan (Yenmiştir.)
- Nico Robin ve Tony Tony Chopper vs. Cindry, Inuppe, Jigoro, ve Dr. Hogback (Yenmiştir.)
- Nico Robin, Roronoa Zoro, Usopp, Sanji, Tony Tony Chopper ve Franky vs. Oars (Sonuçsuzdur.)
- Nico Robin, Roronoa Zoro, Nami, Usopp, Sanji, Tony Tony Chopper, Franky ve Brook vs. Oars ve Gekko Moriah (Yenilmiştir.)
- Hasır Şapka Korsanları ve Brook vs. Oars (Yenmiştir.)
- Hasır Şapka Korsanları vs. Altın Aslan Korsanları
- Nico Robin vs. Agehaguera (Yenmiştir.)
- Hasır Şapka Korsanları vs. Uçan Balık Sürücüleri (Yenmiştir.)
- Hasır Şapka Korsanları vs. PX4 (Yenmiştir.)
- Nico Robin, Monkey D. Luffy, ve Tony Tony Chopper vs. Sentomaru (Yenilmiştir.)
- Nico Robin vs. Ammo Şövalyeleri (Yenmiştir.)
- Hasır Şapka Korsanları ve Jinbe vs. Yeni Balıkadam Korsanları (Yenmiştir.)
- Nico Robin vs. Hammond (Yenmiştir.)
Savaşları (Filler)

- Nico Robin vs. Boo Kong (Yenmiştir.)
- Nico Robin vs. Lil (Yenmiştir.)
- Nico Robin vs. Tequila Wolf korumaları (Yenmiştir.)

Galeri
Robin'in 8 yaşındaki hali (Manga).
Robin'in 8 yaşındaki hali (Anime.)
Robin'in 16 yaşındaki hali
Robin'in mavi gözlü hali (Manga).
Robin'in kahverengi gözlü hali (Manga).
Robin'in ilk aranma posteri.
Robin'in şuanki aranma posteri.
Robin'in One Piece: Unlimited Adventure oyunundaki elbisesi.
Robin'in One Piece: Unlimited Cruise oyunundaki elbisesi.
Robin'in Skypeia'daki elbisesi.
Robin'in Thriller Bark'taki elbisesi.
Robin'in One Piece Film: Strong World'de ki elbisesi.Robin'in Sabaody Takımadaları'ndaki elbisesi.Robin'in Tequila Wolf'te mahkumken giydiği elbiseRobin, Ohara'da kitap okuyor.Robin, annesi Olvia'nın ellerini tutuyor.Kuzan, Robin'in kaçmasına izin veriyor.Robin, Bayan Hep Pazar.

Crocodile, Robin'in işini bitiriyor.
Robin, Yama'ya haddini bildiriyor.Robin, Aokiji tarafından donduruluyor.CP9, Robin'i buluyor.Robin, Iceburg'a suikast düzenliyor.
Robin, hayatı için ağlıyor.Robin, hayata tutunuyor.Robin, Aokiji ile konuşuyor.
Robin'in eşsiz tekniklerinden biri; Cien Fleur: Wings.Robin, tayfasıyla birlikte Oars'a karşı.Robin, Zoro ve Sanji, güneş ışığında yok oluyorlar.Robin, Pacifista'yı tuzağa düşürüyor.Robin, Tequila Wolf'te tutuklanıyor.Robin, Devrimciler'le birlikte.Robin, Sabaody Takımadaları'na geri dönüyor.Robin, gemiyi kurtarıyor.
Robin, Balıkadam Adasın'daki Poneglyphi okuyor.
Robin'in yeni tekniklerinden Mil Fleur: Gigantesco Mano.

Ek Bilgiler

- 97. bölümde Nami'nin denediği elbiselerden biri, Robin'in Alabasta'da giydiği elbisedir.
- Robin, Luffy'nin tayfaya davet etmediği tek tayfa üyesidir.
- 355. bölümdeki flashbackte Robin'in ödülü 78.000.000 Beli şekilde yanlış yazılmıştır.
- Robin, tayfada ödül açılışı en yüksek olan üyedir. Ayrıca bir süreliğine de olsa ödülü Luffy'den yüksek olan tek tayfa üyesidir.
- Robin, Kuma'nın Sabaody Takımadaları'dan gönderdiği 7 kişidir. Sabaody Takımadaları'na dönüşte de Robin adaya ayak basan 7. üyedir.
- Robin'in Tequila Wolf'teki mahkum numarası 3926'dır.
- Bir Shonen Jump dergisi sorusunda Oda'ya hangi karakter olmak istediği sorulmuştur. Oda da bu soruya "Robin olmak isterdim. Bu sayede 20 kat daha hızlı manga çizerdim." cevabını vermiştir.
- Robin, son One Piece Popüler Karakterler Sıralaması'nda Nami'den sonraki en popüler kadın karakter olarak 7. sıradadır.
- Robin'in en sevdiği yiyecekler sandviç, şekersiz kek ve kahvenin yanında yenebilecek herşeydir.
- Robin, tayfanın annesi olarak tarif edilmiştir.
- Eğer One Piece gerçek olsaydı, Robin bir Rus olurdu.
Künye

Adı: Nico Robin
İlk görünümü: Manga: 114, Anime: 67.
Üyelikleri: Hasır Şapka Korsanları, Baroque Works (Geçmişte), Ohara Klanı (Geçmişte), Devrimci Ordusu (Geçmişte).
Meslekleri: Arkeolog, Korsan, Suikastçi, Baroque Works Yardımcı Başkanı (Geçmişte).
Lakapları: Bayan Hep Pazar (Jap. Misu Ōrusandē, İng. Miss All Sunday), Şeytanın Çocuğu (Jap. Akuma no Ko, İng. Devil Child), Devrimin Işığı (Jap. Kakumei no Tomoshibi, İng. Light of the Revolution)
Yaşı: 28 (Eski), 30 (Zaman atlamasından sonra)
Doğum Günü: 6 Şubat.
Boyu: 1.88cm
Ödülü: 80.000.000 Beli.
Şeytan Meyvesi

Adı: Çiçek Çiçek Meyvesi (Jap. Hana Hana no Mi, İng. Flower Flower Fruit).
Adının Anlamı: Çiçek, Filizlenmek.
Türü: Paramecia
Hak sahibi

Kaynak : [Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL]
Çeviren : Smoker

__________________

Narsinha isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla
Alt 04.10.2012, 15:04   #12 (permalink)
Kurucu

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: One piece tanıtımı

  • Tony Tony Chopper
[Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL] [Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL]

Tony Tony Chopper (Tonī Tonī Choppā) Hasır Şapka Korsanları'nın doktorudur. Chooper Hito Hito no Mi yemiş ve insan özellikleri kazanmış bir ren geyiğidir. Davul Adası'ndan tayfaya katılmıştır. Tayfaya altıncı olarak katılmıştır.
Görünümü
Chopper çoğu zaman küçük insan/ren geyiği karışımı bir şekilde gezer. Duruma göre meyvesinin gücüyle şeklini değiştirir. Sol boyuzu eskiden yaptığı bir dövüşte kırılmıştır. Bu yüzden sol boynuzunda metal bir plaka vardır. Pembe renkte üzerinde çarpı işareti olan silindir şeklinde bir şapka ve sırtına içinde tıbbi malzemelerin olduğu mavi renkte bir çanta takar. Ayrıca altına mor renkte bir şort giyer. Chopper'ın ilginç bir özelliğide diğer ren geyiklerinden farklı olarak mavi bir burnu olmasıdır. Oda Chopper'ı chibi tarzında tasarlamıştır. Bunun anlamı daha büyük bir kafa ve gözlerdir.
Chopper yabancılar tarafından hep tanukiye benzetilmiştir (Tanuki Rakun anlamına gelir. Benimde almak istediğim bir hayvandır).
Chopper'ı en şirin bulan karakter Porche'dir.
Oda Chopper'ı pembe renklerde tasarlamıştır. Nasıl koktuğu ile ilgili bir soruya ise ''Nereden bilebilirim?'' şeklinde esprili bir cevap vermiştir.Kişiliği


Chopper son derece ürkek ve saf birisidir. Kandırması çok kolaydır. Ne söylerseniz hemen inanır. Çocuk gibi hareketleri vardır. Tıpkı Usopp ve Nami gibi korkaktır. Bunun nedeni çocuksu oluşu ve kendindeki güven eksikliğidir. Buna rağmen kendine bir görev verildiğinde eksiksiz yerine getirmeye çalışır. Sözde övülmeyi sevmez. Övüldüğü zamanlarda ise övene dans ederek bir araba laf söyler. Chopper'ın düşünceleri CP9 Arc.'ın da gözardı edilmiştir. Chooper Usopp'un yeniden tayfaya alınmasını istemiştir. Fakat kimse Chopper'ı dinlememiştir. Ayrıca Chopper Usopp'un söylediği bütün yalanlara inanır.
Chopper çok çabuk panik olur. Hatta tıbbi bir müdahale söz konusuyken kendisinin doktor olduğunu unutup doktor diye bağırır. Mesleği olan doktorluk konusunda çok ileri bir seviyededir. Hayali bütün hastalıkları iyileştirebilen bir ilaç yapmaktır. Dr. Hogback bir çok kişiyi iyileştirdiği için ona büyük bir saygı duymuştur.
Chopper'ın bir başka saflığıda eşyaların arkasına saklandığını sanmasıdır. Saklandığı zaman duvarın arkasında kalması gereken kısmı görünür bir haldedir.

Yetenek ve Güçleri

Şeytan Meyvesi


Hito Hito no Mi
Temel Dönüşümler : Chopper bir Zoan tipi olan Hito Hito Meyvesi (İnsan İnsan Meyvesi) yemiştir. Standart Zoan'lar gibi üç temel dünüşümü vardır.

Walk Point : Chopper'ın ren geyiği tipinde dolaştığı dönüşümdür.

Brain Point : Chopper'ın en çok gördüğümüz küçük insan şeklindeki dönüşümüdür.

[Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL] [Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL]
Beyin Noktası

Heavy Point : Bu dönüşümde Chopper dev gibi kaslı bir gorile benzer.

[Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL] [Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL]

Ağırlık Noktası

Rumble Ball Dönüşümleri : Chopper'ın bulduğu ekstradan dört dönüşüme daha olanak sağlayan bir toptur. Dört farklı dönüşüm tipi vardır.

Jumping Point : Chopper'ın insan/ren geyiği formunda uzun bacaklarıyla uzak mesafelere atladığı dönüşümdür.

[Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL] [Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL]
Zıplama Noktası

Arm Point : Chopper'ın ikinci en güçlü formudur. Bu dönüşümde Chopper'ın kolları inanılmaz kaslara ve vuruş gücüne sahip olur.

[Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL] [Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL]Kol Noktası

Horn Point : Walk Point'e benzer bir dönüşümdür. Ancak bu dönüşümde Chopper büyük bir ren geyiğine dönüşür ve büyük keskin boynuzları oluşur. Ayrıca elleri insan ellerine benzer.

[Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL] [Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL]Boynuz Noktası

Guard Point : Bu dönüşümde Chopper kürkünü kalınlaştırır ve top şeklinde delinmez bir zırha dönüştürür.

[Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL] [Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL]Savunma Noktası

Monster : Chopper üç Rumble Ball'u aynı anda yiyince girdiği formdur. Bu dönüşümde Chopper dev gibi bir yaratığa dönüşür ve bilincini kaybeder. Bu dönüşümün nasıl durdurulduğu bilinmemektedir. Chopper bu dönüşümü iki kez kullanmıştır. Birinde Franky Chopper'ı suya atıp normale çevirmiştir. Diğerinde ise Kuma patilerini kullanıp Chopper'ı başka bir yere göndermiştir.

Ek Bilgiler
- Chopper Rumble Ball'ı altı saatte bir yiyebilir. Aksi takdirde dönüşüm yapamaz.
- Chopper tayfadaki en genç kişidir.
- Chopper'ın en sevdiği yiyecekler pamuk şeker, çikolata ve diğer tatlı yiyeceklerdir.
Hak sahibi

Kaynak : [Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL]
Çeviren : Smoker

__________________

Narsinha isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla
Alt 04.10.2012, 15:05   #13 (permalink)
Kurucu

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: One piece tanıtımı

  • Franky
[Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL] [Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL]

Franky (Furankī) Hasır Şapka Korsanları'nın gemi marangozudur. 34 yaşında bir sayborgdur ve eski Franky Family adlı grubun lideridir. Franky seride gösterilen iki sayborgdan biridir. Gerçek adı Cutty Flam (Kati Furamu)'dır. Ancak Iceburg Franky'den gerçek adını gizlemesini istemiştir. Her ne kadar Franky ve adamları başta Hasır Şapka Korsanları'yla düşman olsalarda daha sonra birleşip müttefik bir güç oluşturmuşlardır. Franky'nin Hasır Şapka Korsanları'na katılmasını Franky Family istemiştir. Tayfaya sekizinci olarak katımıştır. Franky eskiden düşman olupta sonradan tayfaya katılan ikinci kişidir (Diğeri Nico Robin).

Görünümü


Franky sayborg olmak için yapılan değişikliklerin ardından kaslı bir vücuda sahip olmuştur. Gövdesine nazaran bacakları incedir. Boyu çok uzundur. Tayfadaki en uzun ikinci kişidir. Ön kolları çok büyüktür (Bknz. Temel Reis). Parlak mavi renkte saçları vardır. Giydiklerinden dolayı insanlar onun sapık olduğunu düşünmektedir Çünkü üzerine önü açık bir gömlek ve altına da sadece bir mayo giyer. Oda Franky'i boğaya benzetir, onu parlak mavi renklerde ve kola kokan bir şekilde tasarlamıştır.

Kişiliği


Franky güçlü iradeli, özgür ruhlu ve kural tanımayan birisidir. Küçük güçlü gemiler yapmaktan hoşlanır ve yaptığı gemileri çok önemser. Tayfada ki en eksantrik tiptir. Franky sık sık gitar eşliğinde şarkı söyler. Duygularını ağlayarak dışa vurur. Fakat ağladığını hep inkar eder. Hemde ağlarken.
En çok kullandığı kelime Süper (Supa)'dir. Kendini övmeye ve övülmeye bayılır (Örn. Bu haftaki en süper adam benim!!)
Giydiklerinden ve konusmalarından dolayı hep sapık damgası yemiştir. Moda anlayışıda biraz eksiktir. Altına sadece bir mayo üstüne ise desenli gömlekler giyer. Boynuna da altından büyük bir zincir takar.

Yetenek ve Güçleri


Franky mekanik parçalarla döşenmiş bir sayborgdur. Bu sayede inanılmaz güçlü bir hale gelmiştir. Franky'nin ön kısmı çok sağlamdır. Top mermilerine bile dayanabilir. Ancak arka kısmı hala normal bir insanın ki gibi et ve kemikten oluşmaktadır. Çünkü Franky sırtına ulaşamadığı için o bölge normal halde kalmıştır. Bu yüzden arka kısmı Franky'nin en zayıf bölgesidir. Değişiklik yapmamış olsa bile sırtı tabanca mermilerine dayanabilir. Gemi marangozu olması kendi kendini sayborg yapmasında çok etkili olmuştur. Bir fili bile durdurabilen korkunç bir güce sahiptir. Gücünün kaynağı koladır. Franky'nin mücadele yetenekleride fazladır. Bu sayede eğitimli bir suikastçi olan CP9 üyesi Fukurou'yu yenmiştir. Hatta yerin dibine sokmuştur. Ona meydan okuması bile cesaretinin bir kanıtıdır. Bir boksör gibi dövüşür. En katı çelikle takviye edilmiş bir vücudu vardır. Ancak bu özelliğin ilginç bir tarafı suda batmamasıdır. Normal bir metal suda batarken Franky'nin tasarımı yüzebilir bir özelliktedir. Hatta bir Şeytan Meyvesi kullanıcısını bile sudan çıkarabilir. Bu Franky'nin sayborg olmadan önce iyi bir yüzücü olduğunun göstergesidir.
Franky sol kolunu öncelikle bir silah olarak kullanır. Bileğini dışarı çıkararak çok namlulu bir makineli tüfek oluşturabilir. Elini yana açarak bir top mermisi fırlatabilir. Elinin üstünde de bir hedef aygıtı bulunur. Franky'nin sağ eli fırlatılabilir bir şekilde tasarlanmıştır. Uzak mesafelere ulaşmak için içinde uzun bir zincir vardır. Ayrıca sağ elinin derisini çıkararak demir bir yumrukta yapabilir.

Saldırıları


Ağız

- Fresh Fire
- Master Nail
- Super Size Hi no Tori Boshi

Saç

- Regent Hairstyle
- Onion Hairstyle

[Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL] [Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL]

Onion Hairstyle

- Onsen Hairstyle
- Franky Triangle Jacker

Gövde

- Franky Invincible
- Pirates Docking 6: "Big Emperor"
- Pirates Docking 3

Omuzlar

- Franky Destroyer Hou
1.Chaser Bullets

[Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL] [Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL]Franky Destroyer Hou

Sağ Kol

- Strong Right

[Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL] [Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL]

Strong Right

1.Strong Hitter
- Strong Hammer
1.Ultimate Hammer
2.Frapper Gong
- Oyasai Punch
- 600,000,000 Beli Jackpot

Sol Kol

- Weapons Left
- Beans Left
- Ouch Finger
- Hoshi Shield
- Hakugeki Hou

[Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL] [Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL]Coup de Vent

1.70mm Koukei 0.2 Cola Hou Coup de Vent
2.70mm Koukei 1.5 MAX Cola Power Coup de Vent
- Franky Boxing
- Franky Butterfly
- Heavy Nunchaku
- Franky Skywalk
- Knee Crash

Bacaklar

- Franky Kentauros

[Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL] [Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL]Franky Kentauros

Kalçalar

- Coup de Boo

Ek Bilgiler
- Franky One Piece Popüler Karakterler sıralamasında 13. sıradadır.
- Franky'nin en sevdiği yiyecekler hamburger, Fransız kızartması ve koladır.

Hak sahibi

Kaynak : [Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL]
Çeviren : Smoker

__________________

Narsinha isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla
Alt 04.10.2012, 15:05   #14 (permalink)
Kurucu

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: One piece tanıtımı

  • Brook
[Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL] [Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL]

Brook (Burukku) Hasır Şapka Korsanları'nın müzisyenidir. Yomi Yomi no Mi meyvesini yiyip yeni bir hayat kazanmıştır. Ölümsüzdür. Tayfaya dokuzuncu olarak katılmıştır. Ayrıca gemide Zoro'dan sonra ikinci kılıç ustasıdır. Brook Luffy'nin uzun yolculuğunun başından beri istediği müzisyendir.
Brook eski Rumbar Korsanları'nın ikinci kaptanıdır. Asıl kaptan olan Yorki'nin hastalıktan ölmesi üzerine kaptanlık pozisyonunu devralmıştır. Brook tayfa ölmeden önce bir Tone Dial'a Laboon için söyledikleri son şarkıyı kaydetmiştir. Brook Rumbar Korsanları'ndan sağ kalan tek kişidir. Ayrıca bundan önce adı açıklanmayan bir krallığın savaş konvoyunu yönetmiştir.[Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL] [Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL]

Brook ve tayfası zehirden ölürken


Görünümü


Brook son derece centilmen giyinen uzun boylu bir iskelettir. Kafasının üstünde silindir bir şapka vardır. Cildi olmamasına rağmen kafasında bonus saçları vardır. Bunun sebebi saç köklerinin çok sağlam olmasıdır. Brook siyah renkte bir eskimiş bir takım elbise giyer. Takımın iç astarları ve yakası turuncu renktedir. Boynunda mavi bir eşarp vardır. Brook mor renkte bir baston taşır. Bu baston aslında bir kılıçtır. Yıllarca aynı gemide kaldığı için elbiseleri çok yıpranmıştır.
Brook ölmeden önce farklı bir yüzü olan 38 yaşında bir adamdır. Yanlarında ve çenesinde hafif keçi sakalları vardır. O zaman ki giysileri şimdikilerin aynısıdır. Alnında omega işaretine benzer bir yara izi vardır (Ω). Bu yara izi iskelet halinde de bir çatlak olarak kalmıştır. Brook'un giyim tarzı ve görümü Ozzy Osbourne, Slash ve başka bir kaç ünlü şarkıcınınkine benzer.
Oda Brook'u ata benzetir. Onu siyah beyaz renklerde ve çay kokan bir şekilde tasarlamıştır.

[Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL] [Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL]


Brook'un yaşarken ki hali.
Yetenek ve Güçleri
Brook çok yetenekli bir müzisyendir. Bütün müzik aletlerini çalabilir. Genellikle müziğini yaparken keman kullanır. Müzik yetenekleri sayesinde Laboon'la iyi dost olmuş ve beraber çok vakit geçirmiştir. Brook'un her durumda komik birşeyler bulmak gibi bir yeteneği vardır.
Ayrıca Brook Thriller Bark'ta ki zombileri öldürmenin yolunun tuz olduğunu keşfetmiştir.

[Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL] [Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL]Brook ve Laboon.
Şeytan Meyvesi


Yomi Yomi no Mi
Brook'un hala yaşamasının sebebi Yomi Yomi Meyvesi'dir. Bu meyve yiyene ikici bir yaşam hediye eder. Brook'un iskelet olmasının sebebi ruhunun bedenini bulamaması yüzündendir. Bir yıllık bir arayıştan sonra çürümüş cesedini bulmuştur. Fakat iskelet olmak ona bazı avantajlar sağlamıştır. Normal bir Şeytan Meyvesi kullanıcısı suda batarken Brook hafif kemikleri sayesinde hızlı bir şekilde suyun üzerinde koşabilir. Güç kullanmadan suyun üzerinde koşabilen tek Şeytan Meyvesi kullanıcısı olduğu sanılmaktadır. Şeytan Meyvesi sayesinde iskelet olmasına rağmen normal bir insan gibi kas güçlerini kullanabilir. Yiyip içebilir, ağlayabilir diğer insanlar gibi normal eylemleri yapabilir. Zarar gören kemiklerinin daha hızlı iyileşmesi için kalsiyuma ihtiyacı vardır. Hafif iskelet vücudu sayesinde çok hızlı koşabilir ve yüksek yerlere zıplayabilir. Ayrıca kafatasının içinde bir Tone Dial saklar.

Dövüş Stili
Brook bastonunun içinde shikomizue olarakta bilinen bir kılıç saklar. Mücadele tarzı daha çok eskrim ve iaido'ya benzer. Brook'un en büyük avantajı iskelet vücudunun verdiği hafifliktir. Bu sayede daha hızlı ve daha çevik bir şekilde saldırabilir. Bir bedeni olmadığı için yaralanmaz. Ancak kemiklerinin kırılma ihtimali vardır. Brook çok güçlü bir savaşçıdır. İskelet vücudu ona bir çok avantaj sağlasada bedeni olmaması gücünü biraz eksiltmiştir. Gölgesine sahip olan Ryuuma'nın ne kadar güçlü olduğunu hepimiz gördük. =)

[Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL] [Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL]Brook eskrim tarzında dövüşürken.

Saldırıları
- Hanauta Sanchou: Yahazu Giri

[Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL] [Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL]Hanauta Sanchou: Yahazu Giri

- Aubade Coup Droit
- Prelude Au Fer
- Gavotte Bond en Avant
- Polka Remise
- Nemuriuta Flanc
- Swallow Bond En Avant
Takım Saldırıları
- Raikotsuken: Gavotte Bond en Avant

[Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL] [Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL]

Raikotsuken: Gavotte Bond en Avant
Ek Bilgiler
- Brook Hasır Şapka Korsanları'n da elbisesini değiştirmeyen tek kişidir.
- Brook başka bir korsan tayfasından Hasır Şapka Korsanları'na katılan üçüncü kişidir.
- Brook One Piece Popüler Karakterler sıralamasında 9. sıradadır.
- Brook Korsanlar Kralı Gol D. Roger'a çaylak demiştir. (Çünkü olanlardan haberi yok..)
- Brook'un da gülüş tarzı farklıdır (Yohohoho!).
- Brook tayfadaki en hafif üyedir.
- Brook'un 45 derece dik açı şakası Michael Jackson kaynaklıdır.
- Brook'un doğum günü 3 Nisan'dır.
- Brook tayfada ki en yaşlı kişidir. (Yaşı 88)
Künye

Kaynak : [Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL]
Çeviren : Smoker

__________________

Narsinha isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Yukarı'daki Konuyu Aşağıdaki Sosyal Ağlarda Paylaşabilirsiniz.


(Tümünü Görüntüle Konuyu Görüntüleyen Üyeler: 16
Aramis, Asi Ruh, ibadeath, JaCk, Jineps, KaRaqiZz, Laura, LazraiL, Narsinha, Neria, Perii, Smilexy, Urahara, Vassago, XxX, YeşiL6
Seçenekler Arama
Stil

Yetkileriniz
Konu Açma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum hakkında Kullanılan sistem hakkında
Forumaski paylaşım sitesidir.Bu nedenle yazılı, görsel ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenmektedir.Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir.Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazılı, görsel ve diğer materyalleri 48 saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır. Bildirimlerinizi bu linkten bize yapabilirsiniz.

Telif Hakları vBulletin® Copyright ©2000 - 2016, ve Jelsoft Enterprises Ltd.'e Aittir.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.

Saat: 15:24