Forum Aski - Türkiye'nin En Eğlenceli Forumu
 

Go Back   Forum Aski - Türkiye'nin En Eğlenceli Forumu > Televizyon Dünyası > Anime - Çizgi Film Tanıtımları > One piece
facebook bağlan


One Piece Tanıtımı

One piece kategorisinde açılmış olan One Piece Tanıtımı konusu , Roger Korsanları Gol D. Roger Gol D. Roger (Gōru D Rojā), daha çok Gold Roger (Gōrudo Rojā) olarak bilinen ilk ve tek Korsanlar Kralı (Kaizoku-Ō)'dır. Ayrıca efsanevi hazine "One Piece"in ...


Like Tree2Beğeni

Yeni Konu aç  Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Arama Stil
Alt 04.10.2012, 14:56   #1 (permalink)
Kurucu

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart One Piece TanıtımıRoger Korsanları

Gol D. RogerGol D. Roger (Gōru D Rojā), daha çok Gold Roger (Gōrudo Rojā) olarak bilinen ilk ve tek Korsanlar Kralı (Kaizoku-Ō)'dır. Ayrıca efsanevi hazine "One Piece"in de sahibidir. Portgas D. Rouge'un sevgilisi ve Portgas D. Ace'in öz babasıdır.


Görünümü

Roger uzun boylu bir adamdır. İdamına giderken gururla yürümüştür. En belirgin özellikleri kavisli uzun bıyıkları, her zaman sırıtan suratı ve yoğun bakan gözleridir. Ayrıca koyu siyah saçları ve kısa bir boynu vardır.
Birçok korsan kaptanı gibi kırmızı uzun bir paltoya sahiptir. Üzerine mavi bir gömlek giymiş ve beline yaşil bir kuşak bağlamıştır. One Piece Serisi'nde varolan diğer korsanlardan farklı olarak beyaz bir kravat bağlamış ve lacivert renkte pantolonla takılmıştır. Gösterildiği çoğu sahnede ayaklarında siyah deniz botları vardır. Korsanlık yaptığı dönemlerde benekli yaşil bandanasının üzerinde, kendi simgesinin olduğu trikon bir şapka takmıştır. Edd Savaşı'na katıldığında bunlardan farklı olarak koyu mavi bir yelek giymiştir. Roger, kalıplaşmış korsan imajına uygun az sayıda karakterden biridir.
Roger'ın geçmiş görüntülerinde Rayleigh ile ilk tanıştığı sahne gösterilmiştir. Roger'ın o zamanlar hasır şapkanın sahibi olduğu ve tip olarak Luffy'e çok benzediği ortaya çıkmıştır.

Kişiliği

"Kazanma şansının olmadığı devasa düşman orduları karşısında bile dimdik durdu ve geri çekilmedi."
- Monkey D. Garp

Roger'ın korkusuz bir adam olduğu söylenir. O gün Roger'ın idamında bulunanlar, onun ölmeden önce kahkahalarla güldüğünü iddia etmiştir. Roger'ı yakinen tanıyan insanlar kişiliğini büyük ölçüde Luffy'e benzetmiştir. Roger'da Luffy gibi düşünmeden iş yapmayı sever. Örneğin, Rayleigh'e tayfasına katılma teklifi sunduğunda, ne başka bir tayfa üyesi, ne de bir gemisi vardı. Beyazsakal, Ace'e kişiliğinin Roger'a benzemediğini söylemiştir. Ace ile babasının paylaştığı ortak yönlerden biri "Savaştan kaçma!"dır. Garp, Roger'ın tayfasını korumak için hiçbir düşmandan kaçmadığını söylemiştir.
Roger, büyük ve gösterişli şeyleri seven bir adamdı ve ölmeden önce Korsanlar Kralı unvanını almıştır. Görünüş itibarı ile pek belli etmesede, kızdığı zaman acımasız bir düşmana dönüşmektedir. Bilinmeyen kişisel sebeplerden dolayı Squardo'nun tüm tayfasını katletmiştir.
Çok çabuk sinirlenen bir adamdır. Öyle ki tayfasından herhangi birine edilmiş en küçük hakareti bile ölüm nedeni olarak görmüştür. Garp, Roger için, şiddet yanlısı, bencil ve asabi biri demiştir. Ancak hareketlerinin çoğunu, çocuksu ve düz mantık yaptığını, pervasız bir mizacı olmasına rağmen şans eseri Korsanlar Kralı olduğunu söylemiştir. Roger'ın pervasız davranışlarını Luffy, çabuk sinirlenmesini ise Ace ile bağdaştırabiliriz.

Yetenek ve Güçleri

Zenginlik, şöhret ve güç.
Bu dünyadaki herşeye sahip olan adam, Korsanlar Kralı, Gold Roger!
- We Are introsunun açılışı.

Roger, Korsanlar Kralı olan ilk ve tek kişi olduğundan, neredeyse durdurulamaz bir gücü vardır. Seride Roger ile mücadele edebilecek kapasiteye sahip iki kişi vardır. Bu kişilerden biri teslim olmadan önce, ilerlemiş yaşına rağmen Roger'ı defalarca köşeye sıkıştırmış olan Kor-Amiral Monkey D. Garp, diğeri ise Roger'ın ölümünden sonra "Dünyanın En Güçlü Adamı" unvanı almış ve Gura Gura no Mi'nin eski kullanıcısı olan Beyazsakal Edward Newgate'dir. Ayrıca büyük bir korsan armadasına sahip olan Shiki ile sayısız kez savaşmıştır. Birçok ülkenin ordularını tek başına yenmiştir. Muhtemelen Roger, rakibi Beyazsakal ile birlikte dünyanın en güçlü adamıdır. Roger'ın gücüne başka bir örnekte, ikinci kaptanı Rayleigh'in ilerlemiş yaşına rağmen Amiral Kizaru ile başabaş mücadele etmesidir.
Roger, Poneglyphler'i okuyup yazabilen birisidir. Ancak yazan metinleri doğru bir şekilde deşifre edip edemediği bilinmemektedir. Sağ kolu olan Rayleigh Roger'ın Ohara Bilginleri gibi biri olmadığını belirtmiştir. Roger, Deniz Kralları'nın seslerini duyabilen iki kişiden biridir (diğeri Luffy).

Silahları

Shiki ile yaptığı savaş sırasında Roger'ın bir elinde kılıç diğer elinde ise silah taşıdığı görülmüştür.

Savaşları (Manga)

- Gol D. Roger vs. Shiki (Gösterilmemişdir.) (Çok sayıda olmuştur.)
- Gol D. Roger vs. Edward Newgate (Gösterilmemişdir.) (Çok sayıda olmuştur.)
- Gol D. Roger vs. Monkey D. Garp (Gösterilmemişdir.) (Çok sayıda olmuştur.)
- Roger Korsanları vs. Altın Aslan Korsanları (Edd Savaşı) (Yenmiştir.)
- Roger Korsanları vs. Squardo'nun ilk tayfası (Gösterilmemiştir.) (Yenmiştir.)

Galeri


Gol D. Roger (Gōru D Rojā), daha çok Gold Roger (Gōrudo Rojā) olarak bilinen ilk ve tek Korsanlar Kralı (Kaizoku-Ō)'dır. Ayrıca efsanevi hazine "One Piece"in de sahibidir. Portgas D. Rouge'un sevgilisi ve Portgas D. Ace'in öz babasıdır.

Silahları

Shiki ile yaptığı savaş sırasında Roger'ın bir elinde kılıç diğer elinde ise silah taşıdığı görülmüştür.
Savaşları (Manga)

- Gol D. Roger vs. Shiki (Gösterilmemişdir.) (Çok sayıda olmuştur.)
- Gol D. Roger vs. Edward Newgate (Gösterilmemişdir.) (Çok sayıda olmuştur.)
- Gol D. Roger vs. Monkey D. Garp (Gösterilmemişdir.) (Çok sayıda olmuştur.)
- Roger Korsanları vs. Altın Aslan Korsanları (Edd Savaşı) (Yenmiştir.)
- Roger Korsanları vs. Squardo'nun ilk tayfası (Gösterilmemiştir.) (Yenmiştir.)
Savaşları (Anime)

- Gol D. Roger vs. Katil Dev (Gösterilmemiştir.) (Yenmiştir.)
- Gol D. Roger vs. "Kral" Eric Dow (Gösterilmemiştir.) (Yenmiştir.)
- Gol D. Roger vs. Dev adamlar Gowns Kardeşler (Gösterilmemiştir.) (Yenmiştir.)
- Gol D. Roger vs. Ünlü silahşör Silver-Silver (Gösterilmemiştir.) (Yenmiştir.)
- Roger Korsanları vs. Naguri Korsanları (Gösterilmemiştir.) (Yenmiştir.)

Galeri


Roger'ın tam yüzü ortaya çıkmadan önce gösterilen görüntüsü.Roger, Edd Savaşı'ndaRoger'ın hasır şapka takan gençlik görüntüsü.Roger, Rayleigh'le tanışıyor.Roger ve tayfası, Shiki ve tayfasına karşı.Roger, Beyazsakal ile muhabbet ediyor.Roger, oğlunu Garp'a emanet ediyor.
Ek Bilgiler

- Doktor Kureha, Gol D. Roger ismini kullanan ilk kişidir. O zamana kadar Roger'ın adı hep Gold Roger olarak geçmiştir. Zaten Roger'ın kendisi de Gol D. Roger adını tercih etmektedir.
- One Piece serisi içerisinde kişilerin hazine anlayışları (örneğin Luffy'nin şapkası) olduğu için Roger'ın One Piece olarak nitelenen hazinesinin kendisine göre başka birşey olduğunu düşünen takipçiler çoktur.
- Roger, D. sırrını bilen az sayıda kişiden biridir. Bu sırrı Beyazsakal'a anlatmıştır.
- Serinin birçok takipçisi Roger'ın Raftel'e bir hazine bırakmadığına inanmaktadır. O adaya ulaşana kadar Roger'ın elde ettiği şeyleri ulaşan kişininde elde edeceği düşüncesi hakimdir.
- Shanks'ın geçmişinde Roger'ın idamı sırasında fırtına çıktığı görülmüştür. Aynı olay, aynı yerde Buggy, Luffy'i öldürecekken de gerçekleşmiştir.
- Portgas D. Rouge, Ace'i doğurmadan önce 20 ay (Roger ölmeden önce 5, öldükten sonra 15 ay) karnında taşımıştır. Ace'in doğum tarihi olan 1 Ocak'tan yola çıkarak Roger'ın Eylül ya da Ekim ayında idam edilmiş olması kuvvetle muhtemeldir.
- Roger, seride adı geçen ve yüzü görünen ilk karakterdir.
- Roger, 4. One Piece Popüler Karakterler sıralamasında (Chopperman ve Van Augur ile birlikte) 83. sıradadır.
- Roger, Gold Roger isminden nefret etmektedir. Gerçek adını daha çok sevdiğini belirtmiştir.
- Animenin 85. bölümünde, Hililuk, Chopper'a bir korsanı anlatırken, Roger'ı tarif etmiştir.
- Roger'ın hazine çağrısının Olivier Levasseur'ün kendi hazinesini bıraktığı yeri yazdığı mesajdan esinlenildiği düşünülmektedir. ancak bu mesaj asla bulunamamıştır.
- Roger, şuan da Luffy'nin taktığı hasır şapkanın bilinen ilk sahibidir.
- One Piece Yeşil Veri Kitapçığı'nda yazana göre Roger'da bıyık olarak gördüğümüz şeyler aslında uzamış burun kıllarıdır. (Muhtemelen bu, Oda'nın yaptığı bir şakadır.)

Künye

Adı: Gol D. Roger.
İlk görünümü: Manga: 1, Anime: 1.
Üyelikleri: Roger Korsanları.
Meslekleri: Kaptan, Korsan.
Lakapları: Altın Roger (Jap. Gōrudo Rojā, İng. Gold Roger), Korsanlar Kralı (Jap. Kaizoku-Ō, İng. Pirate King).

Hak sahibi

Kaynak : onepiece.wikia
Çeviren : Smoker

Jineps beğendi.
__________________

Narsinha isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla
Alt 04.10.2012, 14:56   #2 (permalink)
Kurucu

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: One Piece Tanıtımı

* Silvers Rayleigh"Dark King" Silvers Rayleigh (Mei-Ō Shirubāzu Reirī) eski Jolly Roger Korsanları'nın ikinci kaptanı ve "Korsanlar Kralı'nın Sağ Kolu" (Kaizoku-Ō no Migiude)'dur. Gol D. Roger ölüp tayfası dağıldıktan sonra Sabaody Takımadaları'na yerleşip gemi kaplama işi yapmaya başlamıştır. İki yıllık zaman diliminde Luffy'e Haki konusunda eğitim vermiştir.

Görünümü

Rayleigh'in en ayırt edici özellikleri sakalındaki şeritleri ve yuvarlak çerçeveli gözlükleridir. Ayrıca sağ gözünün üzerinde yıllar önce aldığı bir yara vardır.
Kara Kral gibi ürkütücü bir lakabı olsa da Rayleigh basit elbiseler giymeyi tercih eden bir adamdır. İnsan içine çıkacağı zaman kapüşonlu beyaz bir palto giyer. Geniş paltosuna rağmen, yaşlı bir adama göre şaşırtıcı derecede iri olan vücudu belli olur.
Rayleigh gençliğinde düzgün kesimli çilek sarısı saçlara (Animedeki ilk çiziminde siyahtır.) ve şeritli sakallara sahipti. Aradan geçen yıllar saçlarını uzatmış ve kar beyazı renge bürümüştür. Ayrıca sakalları da uzayarak top şeklini almıştır. Çıplak gösterildiği tek sahnede oldukça yapılı ve kaslı bir vücudu olduğu gösterilmiştir. Ayrıca kolunda ve göğsünde yara izleri vardır.

Kişiliği

Rayleigh, açık yürekli, eğlenmeyi seven ve iyi kalpli bir adamdır. Geçmişinde tayfayı çok iyi disipline ettiği ve konumunun gerektirdiği ölçüde ciddi bir insan olduğu gösterilmiştir.
Roger Korsanları'nın üyesiyken aşırı disiplinci ve ciddi olan Rayleigh'in bu özellikleri, yaşlanınca tersine dönmüştür. Ayrıca tayfası dağılıp, kaptanı öldükten sonra etrafında disipline edebileceği kimse de kalmamıştı. Bu yüzden Rayleigh, emekliliğinde kazandığı paraları içkiye, kumara, karıya kıza harcamaya başlamış ve kafasına göre bir hayat yaşamayı tercih etmiştir.
Ciddi durumlarda bile Rayleigh'in eğlenmesine devam ettiği görülmüştür. Bunu da özellikle beklenmedik yerlerde, beklenmedik zamanlarda uygulamıştır. Yaşlıların her zaman dediği gibi "Bedenim buna uygun değil." deyipte inanılmaz şeyler yapmıştır.
Rayleigh dikbaşlı bir adam değildir. Klasik ihtiyarlar gibi bir konuda inat etmez. Ayrıca harekete geçmeden önce küçükte olsa mutlaka bir plan yapmayı uygun görür.
Rayleigh, soğukkanlılık konusunda aşmış karakterlerden birisidir. Bir Denizci Amiral ile kapışırken heyecanlanmamış, gemisi Deniz Kralları'nın yuva yaptığı yerde battığı halde panik yapmadan yüzerek yoluna devam etmiştir.
Tıpkı Beyazsakal gibi Rayleigh'te geçmiş hakkında konuşmaktan büyük zevk alır. Yaptığı savaşları ve uzak, yakın geçmişte olan büyük olayları yorumlamayı sever. "Nerde o eski bayramlar." sözünün sahibidir. Pek taraftarı olmasa bile Karanlık Yüzyıl hakkında bile konuşmaktan çekinmeyecek kalibrede biridir. Açık sözlü ve konuşkan biri olduğundan lafı açıldığı için Robin'e Karanlık Çağı anlatmayı teklif etmiş ama Robin bunu kabul etmememiştir.
Shakky'nin söylediğine göre kadınları ve içkiyi seven bir adamdır. Zaten ilk gösterildiği sahnede de elinde bir içki şişesi tutarken görülmüştür. Rayleigh kendisine "Ray-san" denmesini tercih eder. Eskiden düşman oldukları Beyazsakal Korsanları'nın kaptanı Beyazsakal'a karşı, kendi kaptanı Roger'a duyduğu kadar saygı duymuş, Beyazsakal öldüğü zaman ağlamıştır.

Yetenek ve Güçleri


Rayleigh, gençken Gol D. Roger'ın gemisinde ikinci kaptanlık yapmış ve tayfayı komuta etmiştir. Gemide ki denetleme görevlerini bile kendisi yapmıştır. İflah olmayan Buggy ve Shanks'ı yola getirmesine rağmen bu ikili çoğu zaman hangi kutbun daha soğuk olduğu konusunda kavga etmiştir. Gol D. Roger ölüp, tayfası dağıldıktan sonra Rayleigh, Sabaody Takımadaları'na yerleşip Balıkadam Adasına gidebilmek için gemilere kaplanan Yakuriman Reçinesi kaplama işi yapmaya başlamıştır. Burada geçen süre içersinde gemi kaplama işinde ustalaşmıştır.
Rayleigh son derece güçlü bir adamdır. Çoğu kişinin gemiyle gidemediği mesafe kadar yüzmüş, üstelik bir Deniz Kralını'da öldürmüştür. Bedenini kullanma konusunda yeteneklidir.
Rayleigh One Piece dünyasında oldukça tanınan bir karakterdir ve her adının geçtiği yerde ne kadar güçlü olduğuna vurgu yapılır. Shakky, iş ortağı Rayleigh hakkında 11 Süpernova'ya atıfta bulunarak "Siz gençlerin hepsinin toplamından 100 kat daha güçlü biridir." demiştir. Ayrıca eski Kor-Amiral Monkey D. Garp Rayleigh'in Sabaody Takımadaları'nda olduğuna dair bir haber alınca, adamlarına ona bulaşmamalarını ve eski Filo Amirali Sengoku'yu bu konu hakkında bilgilendirmelerini söylemiştir. Garp'ın bunu yapmaktaki amacı Denizciler'in aynı anda Beyazsakal ve Rayleigh gibi iki efsane ile başa çıkamayacağını düşünmesindendir. Rayleigh, olağanüstü gücü sayesinde Amiral Kizaru ile eşit mücadele edebilmiştir. Ancak, gençliğindeki kadar güçlü olmadığını ve çabuk yorulduğunu itiraf etmiştir. Eski Shichibukailer'den Jinbe, Beyazsakal'ın gücünü görmesine rağmen Rayleigh'in yetenekleri karşısında şaşkına dönmüştür. Eustass Kid'de Rayleigh'in "bir efsane" olduğunu belirtmiştir.
Rayleigh'in gücüne başka bir örnek olarak Keimi'nin patlayıcı boyunluğunu patlamadan hemen önce uzaklaştırması verilebilir.
Çok dayanıklı bir adamdır. Büyük bir okyanus olan Calm Belt'i yüzerek geçip Amazon Lily'e gelmiştir. Gelirken yolda karşısına çıkan Deniz Kralları'nı da öldürmüştür. Yüzme yeteneği olduğundan kendisini efsane yapan gücünün Şeytan Meyvesi'nden gelmediğini kanıtlamıştır.
Rayleigh, "Gerçek Tarihi" bilen sayılı kişilerden biridir. Ancak kendisinin ve tayfasının Ohara Bilginleri gibi kültürlü değil, sadece basit korsanlar olduğunu ve metinlerden çıkardıkları anlamın yanlış olabileceğini de söylemiştir.
Rayleigh, bu kadar güçlü olmasına rağmen bindiği gemi batmıştır. Burdaki durum takipçilerin yorumuna bırakılmıştır. Yani buna ister "kötü şans" isterseniz de "kötü rota bilgisi" diyebilirsiniz.
Rayleigh'in dikkat çeken başka bir özelliği de, algısının çok kuvvetli olmasıdır. Müzayede evindeki salona girdikten saniyeler sonra tüm olayları kavramıştır.

Haki

Rayleigh'in inanılmaz gücünün kökeni Haki'den gelmektedir. Seri içerisinde Monkey D. Luffy ve Beyazsakal ile birlikte Haki'nin üç türü olan Kenbunshoku Haki, Busoshoku Haki ve Haoshoku Haki'yi kullanabilen 3. kişidir. Rayleigh Haki konusunda gerçekten çok bilgilidir. Bu bilgisi ile Luffy'e bu gücün temelini öğretmiştir.

Haoshoku HakiRayleigh, Haoshoku Haki konusunda uzmanlaşmıştır. Bu gücünün etkin özelliğini istediği kişilere gönderebilir. Göz teması kurmadan yakın ya da uzaktaki tüm hedefleri etkileyebilir. Bu gücünü salona uyguladığında ayakta kalabilenler Hasır Şapka Korsanları, Kid Korsanları, Kalp Korsanları, Keimi ve Pappug'dur. Daha sonra Rayleigh salonda bayılmayan korsanların sıradan çaylaklar olmadığını söylemiştir. Sadece çok güçlü ve kararlı kişiler bu gücün karşısında bilinçlerini kaybetmezler. Rayleigh'in şovu esnasında Trafalgar Law'ın adamları bayılma noktasına gelmiştir. Hatta Trafalgar Law ve Eustass Kid güçten dolayı terlemiştir.

Busoshoku Haki

Busoshoku Haki, Rayleigh'e bedeninin etrafını görünmez bir zırhla kaplama gücü verir. Rayleigh, Luffy'e verdiği eğitimler esnasında bu gücün meyve kullanıcılarının "gerçek bedenleri"ne vurabilme imkanı sağladığını söylemiştir. Zaten kendisi bu özelliğini kullanarak, Amiral Kizaru'nun saldırısını başka bir yöne saptırmıştır. Ayrıca Luffy'e eğitim verirken devasa bir fili de bu güçle devirmiştir.
İlerlemiş yaşına ve çabuk yorulmasına rağmen Kizaru'yla kafa kafaya mücadele etmiştir. Kenbunshoku Hakisini kullanarakta kendisine saldıran fili durdurmuştur.

Kenbonshoku Haki

Bu güçle de Rayleigh, başkalarının hislerini sezebilmektedir. Ayrıca karşısındaki kişilerin güç seviyesini de bu Haki türü ile ölçebilmektedir. Çünkü Rayleigh Luffy'e Rusukaina Adası'nda "ondan güçlü 500 canlı" olduğunu söylemiştir. Ayrıca yine bu gücünü kullanarak file bakmadan ondan gelen saldırıları savuşturmuştur.

Silahları
Rayleigh, kendisinin yarı boyunda katanaya benzeyen düz ağızlı bir kılıç kullanır. Zaman atlamasından sonra, Luffy'nin peşine düşen Denizciler'i durdurduğunda elinde katana vardır. Bu katana özel yapım gibi görünmese bile Rayleigh gibi bir adamın elinde durduğundan oldukça tehlikeli bir silahtır. Animede hava saldırısı kullanarak yeri kestiği gösterilmiştir.
Rayleigh, kılıç konusundaki yeteneklerinin azda olsa köreldiğini Amiral Kizaru ile dövüşürken belirtmiştir. Ayrıca koskoca Amiral Kizaru'nun yüzüne ince bir çizik atıp kanatmayı başarmıştır. Buda kılıcı ile Busoshoku Haki'sini ahenkle kullandığının kanıtıdır.
Animede, gelen saldırıları durdurmak için mermi kullandığı gösterilmiştir.

Savaşları

Roger Korsanları vs. Beyazsakal Korsanları (Çok sayıda olmuştur.) (Gösterilmemiştir.)
Roger Korsanları vs. Altın Aslan Korsanları (Yenmiştir.)
Silvers Rayleigh vs. Amiral Kizaru (Berabere bitmiştir.)
Silvers Rayleigh vs. Çok sayıda Deniz Kralı (Yenmiştir.)
Silvers Rayleigh vs. Devasa bir fil (Yenmiştir.)
Silvers Rayleigh vs. Denizciler (Dövüş yaşanmamıştır.)

Galeri


Rayleigh'in genç hali (Anime).Rayleigh, Edd Savaşı'nda.Rayleigh'in 22 yıl önceki hali.Rayleigh'in çıplak bedeni.Rayleigh'in zaman atlamasından sonraki görünümü.Rayleigh, Roger ile tanışıyor.Rayleigh köle olarak satılmayı beklerken.Rayleigh, Kizaru'nun saldırısını durduruyor.Rayleigh, Beyazsakal'ın ölümüne ağlıyor.Rayleigh, Sandersonia, Marigold ve Nyon'la hasret gideriyor.Rayleigh, kendisine saldıran fili etkisiz hale getiriyor.

Ek Bilgiler

- Rayleigh'in adı büyük olasılıkla 16. yüzyıl İngiliz gezginlerinden olan Sir Walter Raleigh veya Hazine Adası'nda yer alan karakterlerden biri olan John Silver'dan gelmektedir. Bunların haricinde Rayleigh saçılımını bulan fizikçi Lord Rayleigh'te bu abimizin isim babası olabilir.
- Gümüş geleneksel olarak altından sonraki en değerli madendir. Rayleigh'te tayfasında kaptandan sonraki en önemli kişi olduğundan Silver lakabını almıştır.
- Rayleigh'in korsanlık yaptığı dönemde başına konulan ödül hala aktiftir.
- Rayleigh, Roger Korsanları'nın ilk üyesidir.
- Rayliegh solaktır. Çoğu işini sol eliyle yaptığı görülmüştür.

Künye


Adı: Silvers Rayleigh
İlk görünümü: Manga: 19, Anime: 8.
Üyelikleri: Roger Korsanları (Geçmişte).
Meslekleri: Gemi kaplama ustası (Hala devam etmekte), İkinci kaptan (Geçmişte), Korsan (Geçmişte).
Lakapları: Korsanlar Kralı'nın Sağ Kolu (Jap. Kaizoku-Ō no Migiude, İng. Right Hand of the Pirate King), Kara Kral (Jap. Mei-Ō, İng. Dark King).
Doğum Günü: 13 Mayıs.
Ödülü: Bilinmiyor.
Hak sahibi

Kaynak :
onepiece.wikia
Çeviren : Smoker

Jineps beğendi.
__________________

Narsinha isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla
Alt 04.10.2012, 14:57   #3 (permalink)
Kurucu

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: One Piece Tanıtımı

* CrocusCrocus (Kurokkasu), Laboon'un bakıcılığını yapan ve İkiz Burun Deniz Feneri'n de yaşayan bir dokturdur. Döndüren Dağı'n Grand Line'a bakan yamacında bulunan fenere hayatı boyunca bakmıştır. Sadece Gol D. Roger'ın tayfasına katıldığı üç yıl boyunca görevinden ayrı kalmıştır.

Görünümü


Crocus, görünüm olarak aynı adı gibi çiçeğe benzer ve başının arkasında yapraklar vardır. Tıknaz biridir. Kolları yaralıdır ve başının üst kısmı keldir. Ancak beyaz top sakala ve ense saçlarına sahiptir.
Üzerinde mor halkalar, sarı ve yeşil şeritler olan pembe bir gömlek giyer. Yeşil taşlardan oluşan bir bileklik ve üç tane altın bilezik takar. Gözlükleri ve deniz yosunundan yapılmış kolyesi de her zaman üzerindedir.
Kişiliği

Crocus, akıllı ve şefkat dolu bir adamdır. Ancak kendisine sorulan sorulara cevap verdiğinde, vakit kaybettiğini düşünmek gibi garip bir alışkanlığı vardır.

Yetenek ve Güçleri

Bir doktor olan Crocus, tıp alanında bir uzmandır. Law ve Chopper'ın eline verir yani bu konuda. Yetenekleri o kadar iyidir ki, Roger'ın sağlığını Grand Line'ın sonuna kadar sağlam bir şekilde tutmuştur. Crocus'un baktığı Roger, Beyazsakal, Shiki, Garp ve daha nice süper güçlü kişilere karşı dövüşmüştür. Ayrıca devasa bir balina ona Laboon'a bakabilmesi, veterinerlik konusunda da bilgili olduğunu göstermiştir.
Crocus, yetenekli bir savaşçıdır. Roger Korsanları, Shiki Korsanları'na karşıyken, savaşa o da katılmıştır. Tercihen zıpkın kullanmaktadır. Tek başına devasa deniz canlılarını yenebilmektedir. Acıya karşı oldukça dayanıklıdır. Mr. 9'dan gelen bazuka vuruşunu Laboon'u korumak için direk olarak karşılamış ve bundan sonra ilerlemiş yaşına rağmen iki üç dakika sonrasına kadar herhangi bir acı belirtisi göstermemiştir.

Ek Bilgiler

- Crocus'un adı kafasında yaprakları bulunan çiğdem çiçeğinden gelmektedir.
- Crocus, İkizler Burcu'ndandır.
- Crocus'un kan grubu AB'dir.
- Crocus, nedeni yokken dramatik bir şekilde bakmayı sever.
- Crocus, Roger Korsanları'na sonradan katılmış olsa bile, Roger'la ilgili çoğu şey hakkında bilgi sahibidir.
- Roger Korsanları'nın bir üyesi olan Crocus, diğer mürettebat gibi One Piece'in yerini ve nasıl alınacağını bilmektedir.

Hak sahibi

Kaynak :
onepiece.wikia
Çeviren : Smoker

__________________

Narsinha isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla
Alt 04.10.2012, 14:57   #4 (permalink)
Kurucu

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: One piece tanıtımı

* Jolly Roger PiratesJolly Roger Korsanları (Rojā Kaizoku Dan) Grand Line'ın sonuna yani Raftel'e ulaşabilen ve Yeni Dünya'yı fetheden tek korsan tayfasıdır. Kaptanları eski Korsanlar Kralı Gol D. Roger'dır. Denizciler'in güçlü askeri Monkey D. Garp ve şöhreti herkesçe bilinen büyük korsan filosu Beyazsakal Korsanları gibi büyük rakiplerle savaşmışlardır.
Bütün tayfa Grand Line'ı baştan sona dolaşmıştır. Jolly Roger Korsanları gerek tayfasından çıkan şimdinin güçlü korsanları gerekse efsanevi kaptanları sayesinde 22 yıl sonra bile adının şanını korumaktadır. Grand Line'dan Skypeia'ya , Water 7'dan Raftel'e kadar meşhur gemileri Oro Jackson'la dolaşmışlardır.
İronik olarak bu korsan tayfasından görünen aktif kişiler yoktur. Kaptanları çok ünlü olmakla birlikte şuan isim yapmış büyük korsanlardan aktif olarak bir tek Shanks vardır. Buggy'de bu tayfadan olmasına rağmen güçsüz bir okyanus olan East Blue'dan çıkmadığı için tanınan biri değildir.

Geçmişleri

Son Macera

Grand Line'ı ele geçirmeden 4 yıl önce Roger'a iyileşemeyeceği o amansız hastalığın tehşisi konulmuştur. Bunun üzerine Roger ekibini toplamış ve son büyük yolculuğuna çıkmaya karar vermiştir. Loguetown'dan Reserve Mountain'a ulaşan Roger ve saz arkadaşları fenerde yaşayan Dr. Crocus'u da tayfaya almışlardır. Crocus'un görevi Roger'ın amacına ulaşana kadar sağlığını kontrol etmektir. Grand Line'da ilerleyen ekip Skypeia'ya çıkmış ve Tanrı Gan Fall ile tanışmışlardır. Skypeia'dan sonra Water 7'a ulaşan tayfa, burada Tom'a ünlü gemileri Oro Jackson'ı yaptırmışlardır. Grand Line'ın yarısını geçen ekip, Red Line'ı da aştıktan sonra Yeni Dünya'da hızla ilerleyip Raftel'e ulaşmışlardır. Jolly Roger Korsanları dünya açısından çok önemli bir şey yapmışlardır. Herkesin merak ettiği, bu uğurda binlerce insanın öldüğü Karanlık Yüzyıl'ın kitabesini bulup okumuşlar. Fakat Ohara Bilginleri gibi olmadıklarından bu bilgileri açıklayamamışlardır.

Tayfa Gücü

Grand Line ve Yeni Dünya'da yelken açmış bir korsan tayfası olan Jolly Roger Korsanları'nın bilinen çok az üyelerinin hepsi çok güçlüdür. Jolly Roger Korsanları'nın bırakın kaptanı ikinci kaptanı bile korkunç bir güce sahiptir. Sabaody Takımadaları'n da ki The Eleven Supernovas'tan 100 kat daha güçlüdür. Ayrıca üstün Denizci askerlerinden biri olan Amiral Kizaru ile rahatça kapışmıştır. Gemide çıraklık yapmış olan Shanks bile şuan dünyanın en güçlü 4 korsanından biridir. Hem Shanks hemde Rayleigh çok güçlü Haki'ye sahiptir. Tayfanın doktoru olan Crocus'un gücü bilinmemektedir. Ancak Crocus orijinal tayfa üyesi değildir. Sadece son yolculuğunda Roger'ı canlı tutması için tayfaya alınmıştır. Buggy Şeytan Meyvesi yemiştir. Buggy'nin çok güçlü olduğu söylenmektedir. Ama henüz bu gücünü gösterememiştir. Ancak Grand Line'da yapılan büyük savaşlardan sağ çıktığı düşünülürse yetenekli bir savaşçı olduğu söylenebilir. Kaptanları Korsanlar Kralı Gol. D. Roger ise şimdiye kadar yaşamış en büyük ve en güçlü korsandır.

Dağılmaları

Grand Line'ın fethinden ve Raftel'e ulaşılmasının ardından kaptan Gol D. Roger Korsanlar Kralı olarak anılmaya başlandı. Roger ve tayfası gösterişli şeyleri sevdikleri için bu yakıştırmaya çok sevinmişlerdir. Sonra kaptan Roger hastalığı nedeniyle tayfasını dağıtmıştır. Dağılan tayfa üyelerinin çoğu kaybolup gitmiş bir kısmıda başka kulvarlardan yoluna devam etmiştir. Bu olaydan bir yıl sonra Roger okyanustan vazgeçmiş ve Denizciler'e teslim olmuştur. Bu fırsatı iyi kullananan Denizciler Roger'ı kendileri yakalamış gibi gösterip doğduğu şehirde binlerce kişinin önünde idam etmiştir : Loguetown.
Roger Loguetown'un büyük meydanında dünyanın en tanınmış büyük korsanlarının saygı duyduğu Korsanlar Kralı olarak ölmüştür. İdamında tanıdık simalardan Red-Haired Shanks, Buggy the Clown, Donquixote Doflamingo, Crocodile, Juracule Mihawk, Gecko Moria ve Devrimci Monkey D. Dragon bulunmuştur. Roger'ın ölmeden önceki kısacık sözleri Denizciler'in korsanlara gözdağı verme planını suya düşürmüş. O sözlere karşılık veren kişiler korsan olmuş ve Korsanlar Kralı Gol D. Roger ölümüyle yeni bir çağ başlatmıştır. Büyük Korsanlar Çağı.

__________________

Narsinha isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla
Alt 04.10.2012, 14:58   #5 (permalink)
Kurucu

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: One piece tanıtımı

Hasır Şapka Korsanları

Monkey D. Luffy
Monkey D. Luffy (Monkī D. Rufi) korsan ve One Piece anime ve manga serisinin ana karakteridir. Devrimci Orduları komutanı, Dragon'un oğlu, Ünlü Denizci Kahramanı, Garp'ın torunu bir dağ haydutu olan Curly Dadan'ın bir nevi evlatlığı ve daha sonradan "Ateş Yumruk" olarak tanınan Portgas D. Ace ve Sabo'nun üvey kardeşidir. Luffy'nin amacı Korsanlar Kralı Gol D. Roger'ın ardında bıraktığı efsanevi hazine One Piece'i bulup, yeni Korsanlar Kralı olmaktır. Ona göre Korsanlar Kralı tüm denizlerdeki en özgür kişidir. Gomu Gomu no Mi olarak bilinen Şeytan Meyvesi'nin kullanıcısıdır. Hasır Şapka Korsanları'nı oluşturan kişi, bu tayfanın ilk üyesi ve yine bu tayfanın üç ana savaş gücünden biridir.
Luffy'nin gerçekleştirdiği eylemler Shichibukailer, Denizciler ve hatta Yonkolar'ın bile dikkatini çekmiştir. Dünya Hükümeti, Luffy ve tayfasını büyük tehditlerden biri olarak görmektedir. Giriştiği işlerden dolayı "umursamaz" ve bazı zamanlarda "çılgın" biri olarak kendini göstermiştir. Bu düşüncelere neden olan olaylardan bazıları Enies Lobby baskını, Impel Down isyanı ve Marineford Savaşı'na katılmasıdır. Luffy, hükümetin en önemli üç mekanına giripte canlı çıkabilen tek korsandır. Bir Tenryubito yumruklaması Luffy'i "Geleceğin En Tehlikeli Korsanları"ndan biri yapmıştır. Luffy'nin Marineford Savaşı'nda Filo Amirali Sakazuki'nin elinden kaçması, Sakazuki'nin de Ace'i öldürmesi bu ikili arasında kişisel bir kan davasına sebep olmuştur.
Tabii ki Luffy'nin yaptığı onca şey karşılıksız kalmamış ve Denizciler tarafından başına 400.000.000 Beri'lik ödül konulmuştur. Bu miktar seride gösterilen ikinci en yüksek ödüldür. Luffy, Sabaody Takımadaları'na geldiğinde 300.000.000 Beri'lik bir ödüle sahipti. Bu yüzden o dönemde Grand Line 'ın ilk yarısını aşabilen ve ödülü 100.000.000 Beri'yi geçmiş çaylak korsanlar olan "11 Süpernova"dan biri olarakta isim yapmıştır.

Görünümü

Luffy her zaman ona lakabını veren bir hasır şapka takar. Bu şapkayı efsanevi korsan Kızıl Saçlı Shanks'ten almıştır. Görünüm olarak Shanks'ı taklit eder. Kısa pantolon, sandal ve genellikle kırmızı bir yelek giyer. Sol gözünün altında çocukluktan kalma bir yara izi vardır. Saçları kısa ve siyahtır. Cılız biri olsada, şaşırtıcı derecede iyi bir fiziği vardır.
Luffy hep aynı kıyafetleri giyer. Bazı yerlerde pantolonunun ve yeleğinin rengi değişiktir. Sadece bulunduğu bölgenin iklimi farklı ise elbisesini değiştirir (Örn. Arabasta ve Davul Adası). Normal bir yerde maceraya atıldığında eski elbiselerini geri giyer.
Ne olursa olsun hasır şapkası başındadır. Yalnızca dövüştüğü zamanlarda zarar görmemesi için çıkarır. Bazen şapkasına bir kayış bağlayıp sırtında taşımaktadır. Kayış formülünden önce şapkasını genelde Nami'ye emanet etmiştir. Eiichiro Oda Luffy'nin yüzünü maymuna benzetir.
Marineford'da sessizce dua ederken, kolunda 4 karakterli bir dövme görülmüştür. Dövme 3D2Y'dir, ancak 3D'nin üzerinde çizik vardır. Luffy bu dövmeyi tayfasına buluşma zamanını aktarabilmek için yaptırmıştır. 3 Day (3 Gün) tayfanın Sabaody Takımadaları'n da buluşma zamanıydı. Ancak Luffy 3D'nin üzerini çizip bu planı iptal etmiş, 2 Year (2 Yıl) diyerek yeni zamanı belirlemiştir. İki yılın ardından Luffy'nin giyimi Roger'a benzemiştir. Üzerine uzun kollu bir gömlek giymiş, beline de bir kuşak bağlamıştır. Göğsünde Akainu'dan aldığı X şeklinde büyük bir yara izi vardır. Ayrıca bu süre zarfından boyu da uzamıştır.

Kişiliği

Luffy'nin en belirgin iki özelliği saf olması ve korkusuzluğudur. Muhtemelen korkusuzluğunun kaynağı tehlikeli durumları farkedememesidir. Luffy çok basit şeyler karşısında hayrete düşebilir. Aklı hep bir karış havadadır. Bir keresinde beraber çukur kazdığı adamın yanına bir çukur daha kazmıştır. Fakat açtığı çukurun toprağını yandaki adamın açtığı çukura doldurmuştur. Canavarları ve garip kişileri hemen tayfasına davet eder (Thriller Bark'ta gördüğü her canavarı tayfasına almaya çalışmıştır.). Tıp bilgiside çok eksiktir. Nami'nin yüksek ateşi olduğu bir zamanda soğuk yemek yerse ateşinin düşeceğini, Kuma ile dövüşünden sonra Zoro'nun sake sevdiği için, sake içinde daha çabuk iyileşeceğini söylemiştir. Düşünmeyi sevmez, gerçi çok fazla düşünebildiği de pek söylenemez. Amazon Lily'den nasıl kurtulacağını biraz düşünmüş, sonra çok düşündüğü için kendisini hasta hissetmiştir. Luffy'nin mantıklı olmaması bazen işine yaramaktadır. Örneğin Hancock'un gücünden etkilenmemiştir. Çünkü güzellikten ve çekicilikten pek anlayan birisi değildir. Hancock'un ışıklarını Foxy'nin ışınları sanmış ve yavaşlayacağı için korkmuştur. Ancak saf bir kalbi olması, onu Hancock'un gücünden korumuştur. Luffy'e bir şeyi anlatmak zordur. Çünkü anlamaz. Birşeyi ne kadar detaylı anlatırsanız anlatın, o şey Luffy için gizemlidir. Örneğin Arabasta'da ki Dans Tozu'na, Gizemli Toz demiştir. Luffy için hayat reaksiyonu biraz yavaş işler. Kar adasına geldikleri halde yazlık elbiselerle durmuş, biri ona üşümüyor musun diye sorduğunda üşüdüğünü farketmiştir. Ancak savaş alanında kolayca bir mermiden sıyrılabilir.
Luffy'nin dünya görüşü açık ve basittir. Amacının arkasından koşar. Karşısındaki kişi düşmanıysa geçmişine pek önem vermez. Ancak saflığından dolayı en basit tuzaklara bile yakalanır. Kafası dövüşürken çalışır. Crocodile'ın meyvesinin zayıflığını ve Enel'in Mantra'sını nasıl kıracağını keşfetmiştir. Ayrıca uzun bir eğitimle öğrenilen Soru tekniğini yapanlardan görerek uygulamıştır. Rayleigh'in Haki'yi iki yılda öğrenmenin çok zor olduğunu söylemesine rağmen, Luffy bunu daha kısa sürede başarmıştır. Korkunç durumlarda bile kin gütme gibi bir alışkanlığı vardır. Ancak, sivil insanlara zarar vermekten hoşlanmaz, hatta o sivil kişi kendisine saldırsa bile karşılık vermeden kaçar. Oda Luffy'i çizerken onun için ne istediğini ve nasıl hissetmesi gerektiğini düşündüğünü söylemiştir. Mangada Luffy'nin konuşma balonlarını Luffy'nin yerine düşünerek doldurur. Luffy çok saf ve dürüst birisidir. Her ne kadar bir insanın içini görebilsede bariz benzerlikleri fark edemez (Örn. Sogeking ve Foxy). Luffy, dövüşlerinde kendine göre doğru, izleyenlere göre komik, rakiplerine göre ise sinirlendirici haraketler yapar. Örneğin Crocoile ile olan dövüşünde bir fıçı suyu içmiş ve garip bir görünüme kavuşmuştur. Arlong ile olan dövüşünde, Arlong'un dişlerini kendi ağzına takıp saldırmayı denemiştir. Luffy, dövüşleri sırasında her zaman ciddidir. Ancak rakibini yendiğinde ve yeneceğine emin olduğunda son hareketi gülümsemektir. Örneğin, Buggy'i havaya tam uçurmadan önce aniden gülümsemeye başlamıştır.
Luffy çoğu zaman rakiplerinin avantajını, kendi lehine dönüştürebilir. Örnek olarak, Galdino'nun Candle Lock ya da Enel'in Gloam Paddling saldırısını verebiliriz. Foxy'nin Noro Noro Beam saldırısını ayna ile yansıtıp, Foxy'e karşı kullanmıştır. Son olarak, Marineford Savaşın'da Mihawk'tan kurtulamayacağı anlamış ve Buggy'i kendine kalkan olarak kullanmıştır.
Luffy salak olduğu için çoğu zaman dövüşler sırasında kendini kazayla dövüşemeyecek duruma sokar. Ne zaman ki tayfası tüm zayıf rakipleri yener, Luffy'de bir şekilde geri dönüp ana kötüyü yener. Genelde tüm düşmanlar yenilir ve geriye sadece Luffy'nin yenebileceği kişi kalır. Birçok Arc.'ta Luffy, ya bir kafase girer, ya biryerlere sıkışır, ya suyun içine düşer, ya kaybolur, ya ciddi şekilde yaralanır, ya birşeyin altında kalır, ya uyur ya da bir yılınan midesine girer.
Diğer D. adını taşıyanlarda olduğu gibi Luffy'de ölümden korkmaz. Hedefinin arkasından koşar. Hedefine giden yolda ölmek onun için sorun olmaz. Buggy onu Lougetown'da öldürecekken kendisine yardım geldiği halde ölümü kabullenip gülümsemiştir. Düşünmeden konuşur ve hareket eder. Bir işe girdiği zaman sonucunu düşünmez.
Luffy maceraya susamış bir canavardır. Amacı Korsanlar Kralı olmaktır. Çünkü Korsanlar Kralı'nın tüm okyanuslarda ki en özgür kişi olduğuna inanmaktadır. Maceracı bir doğası olduğu için Arabasta'ya giderken Robin (O zamanlar Miss All-Sunday'dı.)'in verdiği Eternal Pose'u kırmış ve rotayı kendisinin belirlediğini söylemiştir. Bir şeyi bilmeden yapmayı sever. Öyle ki One Piece'in var olup olmadığını öğrendiği dakika korsanlığı bırakacağını açıklamıştır.
Luffy, hiçbir arkadaşına hoşçakal demez, mutlaka sonradan görüşeceklerine inanır.
Luffy'nin adında D harfi olması onu da diğer D'ler gibi hayallere inançlı biri yapmıştır. Fakat çoğu özelliği diğer D'lerden farklıdır. Özellikle yemek konusunda bir balığı kemikleriyle birlikte yutabilir ya da lastik kollarını kullanıp başkalarının yemeğini çalabilir. Ayrıca, kardeşi Ace gibi yemek yerken uyuma alışkanlığı vardır. Ancak Ace'ten farklı olarak uyurkende yemek yiyebilir.
Değişik bir şey gördüğü zaman müthiş diye bağırır ve ve gözllerinde yıldızlar çıkar. Düşmanlarına alçaltıcı lakaplar takma konusunda uzmandır (Örn. Moria - Pırasa, Enel - Kulakmemesi). Luffy savaş kıyafetlerine bayılır. Thriller Bark'ta üstüne şövalye zırhı giymiştir. Luffy adam gibi hakaret edemez. Zoro'ya hakaret olarak söylediği şey Yontoryuu (Dört kılıç stili)'dur. Luffy'nin olduğunu neredeyse her sahnede dövüş olsun olmasın mutlaka komik bir olay vardır. Luffy, yalan söyleyemez. Söylese bile hemen belli olur. Ayrıca düşmanlarından gelen güçlü bir saldırıyı son anda savuşturduğunda dudaklarını emer. Örneğin, Enel'in elektrik saldırısı ve Hancock'un Mero Mero saldırını gösterebiliriz. Bu andaki yüz ifadesi gerçekten çok komiktir.

Luffy, Enel'in saldırısını görünce dudaklarını emiyor.Luffy ne kadar kötü olursa olsun hiç kimseyi öldürmemiştir. Oda, bu ahlakın suçları cezalandırmanın bir yolu olmadığını açıklamıştır. Öldürmek yerine hayalleri olan bir adamın neler yapabileceğini göstermenin daha iyi bir ceza yöntemi olduğunu düşünmüştür. Luffy'nin düşmanları hakkında komik düşünceleri olabilmektedir. Örneğin, Wapol'un zengin bir oyuncak fabrikası sahibi olabileceğine değinmiştir.
Luffy'nin bir başka egemen özelliğide karşısında ki ne kadar güçlü olursa olsun dövüşmekten asla vazgeçmemesidir. Geçmişte Ace'e çok kez, Smoker ve Crocodile'a iki kez, Aokiji, Moria, Kuma ve Lucci'ye bir kez yenilmiştir. En son Magellan onu yenmiştir. Buna rağmen iki Shichibukai mağlup etmiş ve Enies Lobby'de Dünya Hükümeti'nin bayrağını yakmıştır. Luffy yaptığı şeylerle övünmeyi sevmez. Gecko Moria'yı yendiği zaman Sengoku bunun duyulacağı konusunda endişelenmiştir. Fakat büyükbabası Garp Luffy'nin bunu kimseye anlatmayacağını söylemiştir. Anime ilerledikçe Luffy da olgun hale gelmiştir (Sadece gergin zamanlarda). Olgun bile olsa çoğu davranışı hala aynıdır.
Luffy, bir hayvanın ikinci bir formu olduğunu gördüğünde onu ikinci formu ile çağırır. Örneğin, Gaimon'un adasındaki köpek/tavuğa, köpeğe benzediği halde tavuk, yılan/tavşana, yılana daha çok benzediği halde tavşan, domuz/aslana, domuza çok benzediği halde aslan demiştir. Bananawi timsahlarına bile alakasız olarak muz demiştir. Uma Uma no .Mi meyvesi ile ata dönüşen kuş Pierre'e at demiştir. Longring Longland'da ki hayvanlara hiç girmiyorum.
Luffy dostlarına çok sadıktır. Onlar zarar gördüğünde çok sinirlenir. Luffy yeni tanıştığı bir insana bile önem verir. İntikamı varsa gider ve alır. Luffy iyi olan herkesi kendi yoldaşı olarak görür ve korur. Başka bir kimsenin kendi yoldaşına yaptığı haksızlığa dayanamaz. Örnek olarak Kuro'nun kendi adamlarını öldürmesi, Don Krieg'in kendi sağ kolu olan Gin'e saldırması, Boa Hancock'un kendi kabilesinde ki insaları taşa çevirmesini verebiliriz. Tenryuubito Saint Charloss, arkadaşı Hatchan'ı vurduğu için olacakları bildiği halde Charloss'u yumruklamıştır. Ayrıca ilerde dostu olacak insanları seçer. Gorgon Kardeşler'in işaret sırrını bildiği için, Sandersonia kendisini öldürmeye çalıştığı halde işaretin üzerini kapatmıştır. Luffy'nin kalbinin temiz olmasından mıdır nedir, tüm insanları etrafında toplamayı başarmaktadır. Çok sinirli bir adam olan Beyazsakal'ı bile etkilemeyi başarmıştır. Mihawk, bunun okyanustaki en tehlikeli güç olduğunu söylemiştir.
Üvey kardeşi Ace, savaşta kendi kolları arasında ölünce ruhsal bir çöküntü yaşamıştır. Luffy, bu durumdan uyandıktan sonra kendisini dağlara taşlara vurarak öfkesini çıkarmaya çalışmıştır. Bundan sonrada kendisine Korsanlar Kralı olmasının imkansız olduğunu ve çok güçsüz olduğunu söylemiştir. Jinbei ve Rayleigh, Luffy'i biraz teşvik edip ona güvenini tekrar kazandırmıştır.
Zaman atlamasından sonra, Luffy gereksiz yere tartışmalara girmeyeceğini göstermiştir (Mock Town'da Teach ile tartışması gibi). İki yıllık eğitiminde öğrendiği Haki ile Sahte Luffy ve tayfasını bayıltıp, olayı büyütmeden bitirmiştir.

Yetenek ve Güçleri

Hasır Şapka Korsanları'nın kaptanı Monkey D. Luffy'nin taşları bile kıran insanlık dışı bir gücü vardır. CP9 (Cipher Pol. No.9) ajanlarından öğrendiği teknikle çok hızlı hareket edebilir. Luffy bu gücünü ve becerisini büyükbabasının ağır eğitim yöntemlerine borçudur. Tüm ailesinde olduğu gibi kendisinde de süper insan gücü vardır. Luffy'nin büyük güç gösterilerinden biri sapasağlam temeli olan iki binayı ortadan ayırmasıdır. İnanılmaz derece çeviktir ve çok dayanıklı bir bünyesi vardır. Thriller Bark'ta içine 100 gölge alarak bunu kanıtlamıştır. Normal bir insanın 2-3 gölge alabildiği göz önüne alındığında bu çok büyük bir rakamdır. İradesi normal bir insanın kat kat ötesindedir. Zehirlendiği halde ayağa kalkıp Haki'sini kullanabilmiş, Ivankov'un hormonları ile yirmi saatte ayağa kalkmıştır. Normal şartlarda bu süre iki gündür. Gücünün diğerlerinden üstün olduğu çoğu zaman gösterilmiştir. Örneğin Buggy ve Galdino'nun uğraştığı Minotaurus'u tek yumrukla yenmiştir.
Zoro ve Sanji'nin aksine Luffy'nin dövüşme tarzı doğaçlamadır. Rakibine Allah ne verdiyse girişir. Dövüşlerinde onuru pek umursamaz. Gerektiğinde başkalarını canlı kalkan olarak kullanabilir. Luffy, dövüştüğü zamanlarda yerinde düşünebilir ve bu sayede güçlü rakiplerini yenmiştir. Mizu Luffy formu çok komik olduğu halde Luffy çok ciddi olduğunu söylemiştir. Enel'in yıldırımının kendisine işlemediğini bilmekteydi, Luffy'nin elektriğin lastiğe işlemediğini bilecek kadar zeki olduğu düşünülmektedir. Hipnotizma ve tuzaklara hemen yakalanır. Örnek olarak Jango ve Miss Goldenweek'in saldırılarını verebiliriz. Güç konusunda hemen etkilenen biridir. Chopper'ın dönüşümlerini, Sunny'nin Gaon Cannon'unu ve Galdino'nun Candle Champion'unu görünce kendinden geçmiştir.
Luffy'nin uyurken yemek yemek gibi garip bir yeteneğide vardır. Luffy'nin (varsa) beyni dövüşürken ve yerken çalışır. Çizimi berbattır. Çizimlerine örnek olarak, balıkadam resmi, Laboon'un burnuna kendi simgelerini ve Foxy'nin bayrağını verebiliriz. Ayrıca çene kasları güçlüdür. Buggy'nin ve Moria'nın kendisini kapattığı kafesleri ısırarak kırmaya çalışmıştır. Ayrıca inanılmaz bir hayatta kalma becerisine sahiptir. Basil Hawkins, Luffy'nin yaşama şansının hiç sıfıra inmediğini belirtmiştir.

Luffy'nin çizim yeteneğine bir örnek.

Ayrıca Juracule Mihawk, Luffy'nin okyanuslardaki en tehlikeli güce sahip olduğunu söylemiştir. Bu güç, eski düşmanları dahil herkesi kendi yandaşı yapma gücüdür. Fake Luffy, Luffy'nin insanların gözünde korkulan ve acımasız biri olduğu izlenimini yaratmıştır.

Şeytan Meyvesi


Gomu Gomu no Mi

Luffy, efsanevi meyvelerden biri olan Gomu Gomu Meyvesi'ni yemiştir. Bu meyve ona lastik gibi bir esneklik ve istediği kadar uzayabilme gücü vermiştir. Meyveyi küçük bir çocukken yemesi ve bu güçle ağır bir eğitim alması Luffy'nin gücüne güç katmıştır. Dövüşlerinde ağırlıklı olarak Şeytan Meyvesi gücünü kullanır. Unutulmaması gereken noktalardan biride, Luffy, Mister Fantastic ve Plastic Man gibi otomatik olarak uzayamaz. Yani uzadığı zaman istediği süre boyunca öyle kalamaz. Ancak, Water 7'da Usopp'u almak için kolunu bir süre uzun tutmayı başarmıştır.
Luffy gücünü en iyi kullanma konusunda yaratıcıdır. Yıkıcı bir gücü vardır. Hızlıdır ve isabet oranı yüksektir. Vücudunun mermilere, toplara, yumruklara ve elektriğe karşı bağışıklığı vardır. Luffy' sıkılan bir mermi lastik olduğu için atana geri gider. Keskin nesnelere karşı zayıftır. Kılıç, bıçak gibi. Luffy başka maddeleride saldırmak ya da savunma yapmak için kullanır.
Tüm meyve kullanıcıları gibi Luffy'e yüzemez. Ancak su sporları yapmaktan da geri durmaz.
Gears

Gear Second (Gia Sekando): Bu teknikte Luffy bacaklarını kullanarak vücuduna daha hızlı kan pompalar. Gear Second'un aktive olabilmesi için vücutta besin biriktirmek gerekmektedir. Bu teknikte Luffy'nin kalp atışları inanılmaz derecede hızlanır. Normal bir insan bunu yaparsa bedeni patlar. Ancak meyve Luffy'nin damarlarınıda lastik yaptığından Luffy buna dayanabilir. Luffy bu formu ile daha hızlı ve daha güçlü olur. Rokushiki'nin Soru tekniğini bu formuna uygulayarak çok yüksek hızlara çıkmayı başarmıştır. Luffy bu tekniği 7. filmde şans eseri bulmuştur. Teknik her açıdan mükemmele yakın olsada Lucci bu tekniğin Luffy'nin ömrümden yediğini söylemiştir.

Gear Third (Gia Sādo): Bu teknikte ise Luffy havayı kemiklerinden geçirerek organlarını büyütür. Bu sadece lastik bir adamın kullanabileceği bir tekniktir. Teknik görünüş olarak Fuusen'e benzer. Ancak ondan daha etkilidir. Luffy bu teknikle kolunu ya da bacağını bir devinkinden daha büyük hale getirir. Bu büyük organlarla vuruş gücü inanılmaz bir seviyeye çıkmaktadır. Bu tekniğin kötü olan tarafı ise kullanıldığı süre kadar Luffy'i küçültmesidir. Luffy, bu tekniği ilk Blueno üzerinde denemek istemiş, ancak Lucci ile olan dövüşünde kullanma imkanı bulmuştur.

Gear ThirdHaki


Luffy'de milyonda bir kişide görülen Haoushoku Haki vardır. Luffy bu gücünü eğitimine kadar bilinçli olarak hiç kullanmamıştır. İlk kez Duval'in Motobaro'sun da kullanmış ve hayvanı yere yıkmıştır. Diğer kullandığı yer Amazor Lily'dir. Çok sinirlenmiştir ve ''Sana dur dedim!!''diye bağırarak tribundeki seyircilerin çoğunu bayıltmıştır.
Luffy, eğitiminden önce Marineford savaşında Haōshoku Haki'sini en güçlü şeklinde kullanmıştır.
Luffy, Haki'nin başka bir türü olan Kenbunshoku Haki'yide kullanmıştır. Savaş sırasında Mihawk'a vuracakken kollarının kesildiğini görmüş ve son anda saldırısını başa yere yönlendirmiştir.

Luffy, Kenbunshoku Haki kullanarak kolunun kesildiğini görüyor.Rayleigh, Luffy'e Haki'nin temel eğitimlerini vermiştir. Sonrada Luffy'den altı ay önce adadan ayrılmıştır. Luffy, adadaki vahşi hayvanları kontrol altına alabilmiştir. Haki'sine hakim olduğu Sabaody'de küçük bir grubu bayılttığında anlaşılmıştır. Yine de Haki'sinin ne kadar güçlü olduğu henüz bilinmemektedir.

Saldırıları

- Gomu Gomu no Pistol
- Gomu Gomu no Rocket
- Gomu Gomu no Bazooka
- Gomu Gomu no Gatling Gun
- Gomu Gomu no Bullet
- Gomu Gomu no Bow Gun
- Gomu Gomu no Shotgun
- Gomu Gomu no Rifle
- Gomu Gomu no Cannon
- Gomu Gomu no Muchi
- Gomu Gomu no Tsuchi
- Gomu Gomu no Kama
- Gomu Gomu no Yari
- Gomu Gomu no Ōgama
- Gomu Gomu no Ono
- Gomu Gomu no Ōzuchi
- Gomu Gomu no Fuusen
- Gomu Gomu no Kane
- Gomu Gomu no Kazaguruma
- Gomu Gomu no Tate
- Gomu Gomu no Ami
- Gomu Gomu no Ikebana
- Gomu Gomu no Stamp
- Gomu Gomu no Dame Da!
- Gomu Gomu no Sensuikan
- Gomu Gomu no Baku Baku
- Gomu Gomu no Marunokogiri
- Gomu Gomu no Storm
- Gomu Gomu no Hanabi
- Gomu Gomu no Boh...
- Gomu Gomu no Tako
- Gomu Gomu no Tako Hanabi
- Gomu Gomu no Mikata Robo
- Gomu Gomu no Kazan
- Gomu Gomu no Ame
- Gomu Gomu no Pachinko
- Gomu Gomu no Neji
- Gomu Gomu no Amidori
- Gomu Gomu no Tsuribashi
- Gomu Gomu no Nagenawa
- Gomu Gomu no Propeller
- Gomu Gomu no Zenmai
- Gomu Gomu no Hittakuri
- Gomu Gomu no Sadowari
- Gomu Gomu no Shoot
- Gomu Gomu no Tomotsuna
- Gomu Gomu no Bungee
- Gomu Gomu no Tomozuna
- Gomu Gomu no Warp
- Gomu Gomu no Home Run
- Gomu Gomu no Yo-Yo
- Gomu Gomu no Koma
- Gomu Gomu no Jutte
- Gomu Gomu no Senjukannon
- Gomu Gomu no Gomu Douryoku
- Gomu Gomu no Twin Pistol
- Gomu Gomu no Flail
- Gomu Gomu no 100,000 Degree Bazooka

Ek Bilgiler


- Luffy'nin favori yiyeceği ettir.
- Oda o anda ''Luffy'' adını hissettiği için başrole Luffy adı verilmiştir.
- Oda'ya Luffy'nin ki uzuyor mu diye sormuşlar. Oda 514. mangada görürsünüz cevabı vermiş.
- Eğer Luffy gerçekten yaşasaydı Brezilyalı olurdu.
- Luffy, seride gösterilen ilk D.'dir.
- Luffy, One Piece Popüler Karakterler Sıralamasında 1.'dir. Ayrıca Gomu Gomu no Mi en sevilen meyve ve Gomu Gomu no Gatling Gun'dur.

__________________

Narsinha isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla
Alt 04.10.2012, 15:00   #6 (permalink)
Kurucu

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: One piece tanıtımı


__________________

Narsinha isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla
Alt 04.10.2012, 15:01   #7 (permalink)
Kurucu

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: One piece tanıtımı

* Roronoa ZoroRoronoa Zoro, şimdi korsan olmuş, eski bir ödül avcısıdır. One Piece Serisi'nin ana karakterlerinden biridir. Hasır Şapka Korsanları'na katılan ikinci kişidir ve kaptanı Luffy'den sonra tayfanın en tehlikeli üyesidir. Lakabı Korsan Ünlü ve yetenekli bir kılıçustasıdır. Yetenekleri ve davranışları göz önüne alındığında asıl kaptanın o olması gerektiği düşünülmektedir. Ayrıca tayfa dışındaki kişiler Zoro'yu geminin yardımcı kaptanı sanmaktadır. Tayfadaki en güçlü üç savaşçıdan biridir ve hayali dünyanın en büyük kılıçustası olmaktır. Zoro, bir zamanlar Sabaody Takımadaları'na gelmiş ve ödülü 100.000.000 Beri'nin üzerinde olan 11 Süpernova'dan biridir. Ödülü 120.000.000 Beri'dir.

Görünümü

Zoro kalıplı ve kaslı bir adamdır. Her zaman sağ kalçasının üzerinde kılıçlarını taşır. Bu kılıçlar yeşil bir haramakiye bağlıdır. Bu sayede kılıçlarını istediği zaman sol eliyle rahatça çekebilmektedir. Çoğu zaman sağ elini kılıçlarının üzerinde dinlendirir ve sağ eliyle de kılıçlarını yerinden çıkarabilir. Sol kulağında üç tane altın küpe vardır. Ayrıca sol kolu üzerinde siyah bir bandana taşır. Sadece ciddi olan dövüşlerde bu bandanayı takar.
Zoro, elbiselerini az sıklıkta değiştirir. Genelde paçalarını botlarının içine soktuğu siyah bir pantolun giyer. Tişörtü beyaz renkte ve yakasında üç tane düğmesi olan bir modeldedir. Thriller Bark'tan sonra bu tişörtü giymemiştir.
Zoro'nun bedeni yaptığı sayısız savaşlarda aldığı yara izleriyle doludur. Bunlardan en dikkat çekeni, ön tarafında Baratie'de dünyanın en güçlü kılıçustası Juracule Mihawk'tan aldığı sol omzumdan kalçasına kadar uzanan derin ve büyük yaradır. Ayrıca Little Garden'da Mr. 3'nin Dev Mum Servis Seti'nde mum olmaktan kurtulmak için kendi bacaklarını kesmeye çalışmıştır.
Zoro'nun en belirgin özelliği yeşil renkteki saçlarıdır. Sanji, saçları nedeniyle sık sık Zoro'ya ''marimo'' (yosun kafa) diyerek onunla dalga geçer.
İki yıllık zaman atlamasının ardından Zoro, sol gözünün üzerine yeni bir yara aldığı görülmüştür. Şu ana kadar gösterildiği tüm anlarda sol gözü kapalı olduğu için, o gözünün kör olduğu düşünülmektedir. İki yılın ardından boynu daha kalınlaşmış, kasları belirginleşmiş ve saçları uzamıştır. Zoro, şuan koyu yeşil bir ceket giymekte ve beline kırmızı bur kuşak bağlamaktadır. İçine birşey giymediğinden, haramakisinin altında vücudu belli olmaktadır. Ayrıca boyunun uzadığı da belirginleşmiştir. Normalde kendisinden uzun olan Robin'in yanında onunla aynı boyda gibi görünmektedir.
Oda Zoro'yu köpekbalığına benzetir. Oda Zoro'yu yeşil ağırlıklı renklerde ve çelik kokan bir şekilde tasarlamıştır.
Kişiliği

Zoro genellikle ciddi, sert ve bağımsız görünür, ancak ciddiyetini kaybettiğinde akılsız, abartılı ve komik bir karikatür karakteri gibi olur. Çok çobuk sinirlenen biri olduğundan, zayıf rakipleri karşısında korkudan titrer. Canavarımsı bir öldürme isteği vardır. Eğer Luffy vurmamış olsa, Tennryubito'yu ortadan ikiye ayrıcağını belirtmiştir. Zoro sadece dövüştüğü zamanlarda merhametsiz birine dönüşmektedir. Tayfaya katılmadan önce birisini öldürdüğü belirtilmiştir. Genel olarak duygu yoksunu, soğukkanlı kayıtsız ve iştahsız bir karakter olarak tasvir edilmiştir. Ancak iyi bir kalbi vardır. Serinin başlarında küçük bir çocuğu beladan kurtarabilmek için ölümü göze almıştır. Zayıf rakiplerini yaralamamak için kılıcının tersini kullanır (Aşırı güçlü olduğu için yine de adamların canını yakar.).
Zoro'nun güçlü bir liderlik ve nedensellik duygusu vardır. Teknik olarak bir samuray gibi olmasa da, Bushido özelliği daha fazla ön plandadır (Kılıçustaları için arkadan darbe almanın utanç verici olduğunu söylemesi buna özelliğine örnek verilebilir.). Kaptanı Luffy'e bağlıdır. O yüzden onun kararlarını beğense de beğenmese de sorgulamadan yerine getirir. Ciddi durumlarda tayfanın liderliğini üstlenir (Usopp'un tayfadan ayrılması olayı vb.).
Zoro dövüşmediği zamanlarda inanılmaz komik ve saf bir karakter olmaktadır. Yön duygusu çok zayıftır. Öyle ki düz bir yolda bile kaybolabilir (Longring Longland). Kaybolmasının temel nedeni kendisine tarif edilen yönleri anlamamasıdır. Arabasta'da Usopp'un işareti şehrin içindeyken, Zoro dışındaki ormanda işareti aramaktaydı. Davul Adası'na doğru gidilirken Nami, Zoro'yu geminin düz gittiğine emin olması için nöbete diktiğinde, Zoro gemiyi bir buluta (Bulutun şekli ve yönü sürekli değiştiği halde) göre yönlendirmiştir. Davul Adası'nda da nehre atlamış, ardından nasıl olduysa ormanın içinde kaybolmuştur. Enies Lobby'de herkes merdivenlerden giderken Zoro aksi yöne doğru koşuyordu. Zoro, her zaman mutlaka kaybolur ve içinden ''Bizimkiler yine kayboldu.'' der. İşin acı tarafı yön duygusunun kötü olduğunun farkında olmamasıdır. Zaman atlamasından sonra tayfadan Sabaody Takımadaları'na gelen ilk kişi olmuştur. Bu durum Sanji'yi şoka uğratsa da, sonradan Zoro'yu adaya getiren kişinin Perona olduğu ortaya çıkmıştır. Birçok kişi zaman atlamasının Zoro'nun bu özelliğini değiştirdiğini savunsa da, Zoro bizleri yanıltmamış ve Balıkadam Adası'na gidecek olan kocaman bir galyonla, balıkçı teknesini karıştırıp değişmediğini göstermiştir.
Zoro, hem bir kılıç ustası, hemde "Korsan Avcısı" olduğu için ilk ödülü 60.000.000 Beri'dir. Ödülünü gördüğü zaman bundan büyük gurur duymuştur. Enies Lobby'de yeni ödülü Sanji'den yüksek olduğu için onunla çok dalga geçmiştir. Enies Lobby saldırısında Denizciler Zoro'yu tayfanın "ikinci adamı" olarak tanımlamıştır. Zoro'nun kötü şöhretinin hep Sanji'den önde olması, bu ikilinin sürekli birbirlerine girmelerine neden olmuştur. Ayrıca Zoro, zaman atlamasından sonra Sanji adaya 7. gelen olduğu için, Sanji'ye 7. diye lakap takmıştır. Zoro, kişisel gururuna ve öz saygısına rağmen arkadaşları uğruna herşeyi yapar. Tek derdi Luffy'i alıp gitmek olan Kuma'ya Luffy'nin canı yerine kendisini sunmuştur. Daha sonra ise arkadaşlarını korumak uğruna baş düşmanı Mihawk'a kendisini eğitmesi için yalvarmıştır.
Zoro, zamanının çoğunu uyuyarak geçirir. Genelde Sanji, Nami veya (yanlışlıkla) Luffy tarafından şiddetli bir şekilde uyandırılır. Nasıl Luffy eti Nami parayı Sanji kadınları seviyorsa Zoro'da içkiyi çok sever. Malak gibi yatmadığı zamanlarda vücut çalışır. Going Merry'nin dev gibi çapasını genelde Zoro kaldırmıştır. Nami gibi, ne kadar içerse içsin asla sarhoş olmaz. Senaryodan mıdır bilinmez, Zoro tüm dövüşleri sırasında mutlaka bir zorluğa denk gelir. Ya ağır yaralıdır, ya rakibi çelikten bir adamdır, ya kılıçlarını kaybetmiştir ya da tayfasından birinin salaklığına kurban gitmiştir. Örneğin, Kaku ile dövüşünde Sogeking, yanlışlıkla kendini Zoro'ya kelepçelemiştir. Zoro, Hasır Şapka Korsanları'n da birini öldürmek için saldıran ve öldürmeyi teklif eden tek kişidir.
Zoro'da, Luffy gibi asla pes etmeyen birisidir. Hedefine ulaşmak ya da rakibini yenmek için elinden geleni ardına koymaz. Dünya'nın En İyi Kılıç Ustası olabilmek için bütün riskleri göze alabilecek kadar çılgındır. Zaten Zoro bile kendisini "deli" olarak tanımlamaktadır. Zoro, kaçınılmazı gördüğü zaman yenilgiyi kabul edecek kadar erdemli biridir. Ateisttir. Skypeia'da tanrıya inanmadığını kendisi açıklamıştır.
Zoro, dövüşlerinde ciddi olduğu zamanlarda kafasına siyah bandanasını takar. Normalde bu bandana kolunda bağlı durur. Scratchmen Apoo, Zoro'nun "çılgın bir öldürme niyeti" olduğunu söylemiştir. Zoro etrafında "gerçek canavar" olarak bilinir. Sıradan bir insan Zoro ile kapışmaya kalkarsa, Zoro sadece bakışlarıyla rakibinin geri çekilmesine sebep olabilir. Yetenekli bir rakiple karşılaştığında mutluluğunu gülümseyerek gösterir. Zoro, normal zamanlarda gülümsediğinde bile bir canavar izlenimi oluşturur. Zoro'nun rakipleri ise yenildiklerinde yüzlerinde bir gülümseme oluşur.

Kaku: Kılıçlarının şimdiden boğulduğunu görüyorum.
Zoro: Aslında hırıldıyorlar; kan istiyorlar.

Zoro, kritik zamanlarda objektif yorum yapabilme yeteneğine sahiptir. Ciddi durumlarda tayfayı o yönlendirmektedir. Water 7'da Robin'in ihanetine ve yeniden tayfaya alınması konusunda son kararı o vermiş. Going Merry için Luffy ile dövüşüp kaybeden Usopp'un tayfadan kendi isteği ile ayrıldığını ve kimsenin bu durumdan ötürü kendini suçlamaması gerektiğini söylemiştir.
Bu kadar dikkatli ve özenli bir karakter olmasına rağmen, adere karşı güçlü bir inancı vardır ve bazı olayları kadere bırakmayı tercih eder. Kadere olan bu güçlü inancı ve çeşitli özelliklerinden dolayı Karasakal Korsanları'nın üyelerine benzer. Sandai Kitetsu'yu alacağı zaman, kendisine kılıcın lanetli olduğu ve ölümüne yol açabileceği söylenmiştir. Ancak Zoro, kılıcı havaya atmış ve kolunu altına koymuştur. Kılıcın kolunu kesebilecek kadar keskin olduğunu bildiği halde geri çekmemiştir. Kılıç kolunu kesmeyince de satın almıştır.
İki yıllık zaman atlamasından sonra, yanlışlıkla bindiği korsanların gemisini ortadan ikiye ayırıp, bunu kadere bağlamıştır.
Tayfanın diğer üyelerine nazaran Zoro tehlikeli düşmanlara karşı ölümcül güç kullanmaktan çekinmez. Öldürmek için saldırır. Süpernovalar'ın çoğu bunda hemfikir olmuştur.
Ayrıca iki yıldan sonra balık tutmaktan hoşlandığı görülmüştür.

Yetenek ve Güçleri

Zoro, inanılmaz güçlü ve büyük potansiyele sahip genç bir savaşçıdır. Zoro, Hasır Şapka Korsanları'ndaki en üstün üç savaşçıdan biridir. O kadar güçlü biridir ki, çoğu zaman Hasır Şapka Korsanları'nın kaptanı sanılmıştır. Her zaman Luffy en güçlü Zoro ise ikinci en güçlü düşmanla kapışır.
Zoro, iki yıllık Mihawk eğitiminin ardından, daha da güçlü birine dönüşmüştür. İlk gösterildiği sahnede devasa bir kalyonu zorlanmadan ikiye ayırmıştır. Zoro çok sağlam malzemeden yapılmış bir Pacifista'yı bile tek vuruşta ortadan ikiye ayırmıştır.
Zoro'nun eskisi gibi olmadığına Balıkadam Adası'nda vurgu yapılmıştır. Normalde ikinci en güçlü ile karşılaşan Zoro, Luffy'nin düşmanı ve arcın en güçlü kötü karakteri olan Hody Jones'u kolayca yenmiştir. Sualtında bir balıkadama karşı dezavantajı olmasına rağmen, tek vuruşta Jones'u indirmiştir.
Zoro'nun kılıçsız bile canavarımsı bir gücü vardır. Çok küçük yaşlarda kayaları sırtında taşırken, şimdiki gücüyle devasa binaları yerinden kaldırabilmektedir. Kılıçları olmadan da kılıç teknikleri kullanabilir. Oldukça güçlü şekilde yumruk atabilmektedir. Oars'tan gelen yumruğu saptırabilecek kadar güçlü olduğu gösterilmiştir.
Ancak Zoro, zaman atlamasından önce gücünü tam kontrol edememekteydi. Ciddi rakip olarak görmediği Galley-La çalışanlarına karşı kılıçlarının tersini kullanmasına rağmen adamlara çok ciddi hasar vermiştir.
Zaman atlamasından sonraki Zoro, Kral Neptün'ün mızrağı ile yaptığı sağlam bir saldırıyı rahatça durdurabilmiştir.
Zoro, kılıçsız çıplak el dövüşünde de oldukça sağlamdır. Devasa büyüklükteki yaratıkları silahsız şekilde yere yıkabilmektedir. Tekme tokat girişerek bile rakiplerini yendiği bilinmektedir. Sanji ile kılıçları olmadan dövüşebilmektedir.
Zoro'nun çevikliği, hızı ve refleksleri de üst düzeydir. Bacaklarına bağlı dövüşen Sanji'nin ve CP9'dan Kaku'nun Soru tekniğini kullarak yaptığı saldırılardan kaçınabilmiştir. Şaşırtıcı derecede hızlı hareket edebilir ve yüksek yerlere zıplayabilir. Kolaylıkla kendisine sıkılan bir kurşundan sıyrılabilir. Zoro, birçok kez normal bir insanın göremeyeceği hızlardaki saldırıları durdurmuştur. Ryuma ile yaptığı dövüşte yorulan Zoro, Oars'a karşı verilen savaşta da oldukça hasar almasına rağmen, Bartholomew Kuma'nın basınç tabanlı saldırılarından ve lazerlerinden sıyrılabilmiştir.
İki yıllık zaman atlamasının ardından, Zoro, sualtında bir balıkadamdan hızlı hareket edebildiği gösterilmiştir. Bunu bizzat Yeni Balıkadam Korsanları'nın bir üyesi belirtmiştir.
Zoro, Haki hakkında bilgi sahibidir. Ancak bu güce sahip olduğu ya da kullanabildiği görülmemiştir. Luffy, Hody'nin adamlarının yarısını Haoshoku Haki ile bayıltınca Sanji'ye "Bu kadarını yapamasaydı, kendimize başka kaptan bulmak zorunda kalırdık." demiştir. Zoro ve Sanji, Ryugu Sarayı'ndaki "vahşi hayvan"ı (Cariboo) hissedebildiğinden bu ikilide Kenbonshoku Haki olduğu algısı ortaya çıkmıştır.
Gücünün yanı sıra, Zoro'nun inanılmaz bir dayanıklılığı ve acıya töleransı vardır. Defalarca ölümcül yaralar almıştır. Arabasta'da Daz Bones, Zoro'nun kesilmedik yerini bırakmamıştır. Mihawk, Kokutou Yoru ile Zoro'nun göğsünü ikiye bölmüştür. Arlong, testere gibi olan sivri burnunu Zoro'nun göğsüne saplamıştır. Kaku'dan birçok Rankyaku saldırısı almıştır. Oars'tan bir yumruk yemiş ve Kuma'nın Ursus Shock saldırısını karşılamıştır. Sonda bahsedilen saldırıdan bayılmadan çıkabilen tek kişi Zoro'dur.
Zoro'nun en etkileyici hareketi, zombi Ryuma, Oars ve Kuma ile dövüştükten sonra Luffy'nin acılarını içine almaya karar vermesidir. Kuma, Zoro'nun bu hareketinden çok etkilemiş ve onun kesinlikle öleceğini belirtmiştir. Ancak Zoro, tüm bunlardan sağlam çıkmış, Sanji kendini bulduğunda sorduğu soruya ''hiçbir şey olmadı!'' cevabını vermiştir. Luffy, Moriah'ı yendikten sonra bitkinlikten bilinçsizce yere düşmüştür. Zoro tüm o olanlara ve Luffy'nin tüm acısını, yorgunluğunu almasına rağmen Sanji kendisini bulana kadar bilincini kaybetmemiştir. Bulunduktan kısa süre sonrada komaya girmiştir.
Zoro, inanılmaz dayanıklılığı sayesinde normal insanları kolayca öldürecek saldırıları direk alıp sağ kalmıştır. Tüm savaşlarının ardından kan içinde ve ölümcül yaralar almış şekilde görülür. Ölümün kıyısına gelse bile yenildiğini hissetmeden dövüşten vazgeçmez ve dövüşlerde her zaman bilinci yerindedir. Zoro, tüm bu özellikleriyle Şeytan Meyvesi kullanan çoğu kişiden daha güçlüdür ve meyve tabanlı olmadan böyle bir dayanılılığa ulaşması herkesin yapabileceği bir şey değildir. İnsan dışı dayanılılığı, Zoro'yu Hasır Şapka Korsanları'nın en dayanıklı üyesi yapmaktadır.

Yön Belirleme Eksikliği


Dövüşlerin haricinde, Zoro'nun en zayıf yönü, kör bir adamdan bile daha çok yön duygusunun zayıf olmasıdır. Her zaman ve her yerde mutlaka yanlış yönlere giderek kaybolur. Gitmek istediği yolu berlirlediğinde bile yanlış tarafa doğru ilerlemiştir. Kendi belirlediği rotada bile yolunu bulamaz. Gökyüzü Adası'ndayken "sağ"a gitmeye karar vermiş, hemen ardından "sol"dan gitmeye başlamıştır. Enies Lobby'de Nami yol olarak ileriyi göstermesine rağmen, Zoro başka bir tarafa doğru koşarken görülmüştür. Zoro'nun bu özelliği diğer üyeleri endişelendirir ve onunla dalga geçilmesine sebep olur (özellikle Luffy tarafından). Ancak Zoro bu özelliğinin farkında değildir ve her zaman "kaybolan"ın kendisi değil, tayfası olduğunu söyler.
İki yıllık zaman atlamasının ardından, Sabaody Takımadaları'na gelen ilk kişi Zoro olmuştur. Okuyucular dahil herkesi şaşırtan bu olayın Perona sayesinde olduğu ortaya çıkmıştır.

Kılıçustalığı


Zoro usta ve son derece güçlü bir kılıç ustasıdır. Genelde üç kılıç kullanarak savaşır. Ancak bir, iki ve üç kılıcın hepsiyle farklı teknikleri vardır. Uzak mesafeden düşmalarını vurabilmek için çeşitli kılıç teknikleri üretmiştir. Brook, Zoro'nun sınıfının "Yıkım Gücü" (Jap. Hakairyoku, İng. Power of Destruction) olduğunu söylemiştir.
Zoro'nun asıl dövüş tekniği santoryu (üç kılıç stili)'dur. Ancak tek kılıçla da oldukça güçlüdür. Rakiplerinden Nyaban Kardeşler'i, Arlong'un adamlarının çoğunu, Mr. 1 (Daz Bones)'i ve zombi Ryuma'yı tek kılıçla yenmiştir. Mihawk'ın vesayeti altında geçen iki yılın ardından, tek kılıçla sualtında Hody Jones'a tek atmış ve çok sayıda Enerji Streoi'i alıp dönüşüm geçiren Balıkadam Adası'nın en güçlü kılıçustasının can sıkıntısını bile geçiremeyeceğini söylemiştir.
Seride Zoro'dan başka üç kılıç tekniği kullanan kimse görülmemiştir. Bu yüzden bu stili Zoro'nun icat ettiği varsayılabilir. Braham ile yaptığı dövüşte bir tekniğini mükemmelleştirmiştir.
Zayıf rakiplerine karşı (masum ya da yaralanmayı hak etmeyen kişiler) kılıcının tersini kullanır. Galley-La çalışanlara karşı bunu yapmış ama Nami yine de adamların çoğuna ölümcül yaralar verdiğini söylemiştir.
Zoro, uzun uğraşların ardından çeliği kesmeyi başarabilmiştir. Animede saçma bir şekilde Daz Bones'ten önce çelik kesebildiği gösterilmiştir, ancak bu tamamen uydurmadır. Zoro, çeliğe karşı ilk ciddi sınavını Daz Bones'e karşı vermiştir. İki yılın ardından çelikten daha sert maddeleri kolayca kesebildiği görülmüştür. "Meyve doğrar gibi" çelik kesebilmektedir.
Kılıç dövüşlerinde iki eli ve ağzını kullanır. Tahminler Zoro'nun solak olduğu yönündedir. Bunu düşünülmesi kılıçlarını kalçasının sağ tarafında taşıması, kılıçların sol elle daha kolay çekilmesinden kaynaklanmaktadır. Kılıcı genelde sol elinde görülür ve Ittoryu tekniklerini sol eliyle yapar.

AsuraZoro, Kaku ile olan dövüşü esnasında "Asura" adını verdiği yeni bir teknik bulmuştur. Bu teknikte Zoro'nun altı kolu ve üç kafası oluşmaktadır. Zoro, bu tekniği kullandığında etrafında karanlık bir alan oluşur ve zeminde titreşimler oluşturur. Bu tenik Zoro'ya dövüşte dokuz kılıç kullanmasına ve olağandan daha güçlü bir saldırı yapmasına olanak sağlar.
Asura'nın doğası kesin olarak belli değildir. Kaku, bu tekniğin Zoro'nun güçlü ruhundan çıkan bir illüzyon olduğunu düşünmektedir.

Kılıçları

Zoro, seri boyunca çok çeşitli kılıçlar kullanmıştır. Sürekli kulllandığı kılıçlar:

1. Meitou; Wadō Ichimonji (Eski sahibi Kuina)
2. Sandai Kitetsu (Eski sahibi Ippon-Matsu)
3. Meitou; Shuusui (Eski sahibi Ryuuma)

Eski Kılıçları


Bir sebepten dolayı Zoro başkalarının kılıçlarını kullanmak zorunda kalmıştır. Bu kılıçları ya sahiplerine geri vermiş ya da dövüş esnasında kırılmalarına yol açmıştır. O kılıçlar:

1. Katana x2 (Mihawk tarafından kırılmışlardır.)
2. Johnny ve Yosaku'nun kılıçları (Dövüş bittiğinde geri vermiştir.)
3. Meitou; Hana Arashi (Sogeking ve Yubashiri'nin birleşimidir. Kelepçe açılana kadar.)
4. Meitou; Yubashiri (Eski sahibi Ippon-Matsu'dur. Shuu tarafından yokedilmiştir. Şuanda Thriller Bark'ta gömülüdür.)
5. Denizci Kılıçları (Shuu tarafından yokedilmişlerdir.)

Dövüş Handikapları

Zoro, birçok dövüşünden önce hadikapla mücadeleye başlar.

- Morgan ve adamları ile dövüşmeden önce haftalarca aç kalması.
- Buggy'nin kesilme meyvesi yemiş olması.
- Cabaji ile dövüşmeden önce Buggy tarafından bıçaklanması.
- Sham ve Buchi ile dövüşürken iki kılıcını unutması.
- Mr. 5 ile dövüşmeden önce ateşin içinde kalması ve bacaklarının yaralı olması.
- Çelik Adam Daz Bones'i nasıl keseceğini bilmemesi.
- Davy Back Fight, Groggy Ring oyununda kılıçlarının elinden alınması.
- Kaku ve Jyabura ile dövüşürken Sogeking'le kelepçelenmesi.
- Shuu'nun paslandırma gücü.
- Ryuuma ile dövüşmeden önce Yubashiri'yi kaybetmesi.
- Oars'tan aldığı yaralarla Kuma ile karşılaşması.
- Zoro'nun kendi acılarına rağmen Luffy'nin acılarını da içine alması.
- Sabaody Takımadaları'nda aldığı yaralar iyileşmeden babunlarla dövüşmesi.
- Bir balıkadam olan Hody Jones ile sualtında karşılaşması.
Savaşları (Manga)

Zoro vs. Kuina (2001 kez), (Yenilmiştir.)
Zoro vs. Mr. 7 (Gösterilmemiştir.), (Yenmiştir.)
Zoro ve Monkey D. Luffy vs. Morgan (Yenmiştir.)
Zoro vs. Buggy (Yenilmiştir.)
Zoro vs. Cabaji (Yenmiştir.)
Zoro vs. Sham ve Buchi (Yenmiştir.)
Zoro vs. Dracule Mihawk (Yenilmiştir.)
Zoro vs. Hatchan (Yenmiştir.)
Zoro ve Sanji vs. Arlong (Yenilmiştir.)
Zoro vs. Tashigi (Yenmiştir.)
Zoro vs. 100 Baroque Works Ajanı (Yenmiştir.)
Zoro vs. Monkey D. Luffy vs. Mr. 5 ve Miss Valentine (Yenmiştir.) (Luffy ile berabere kalmıştır.)
Zoro vs. Mr. 5 (Yenmiştir.)
Zoro vs. Mr. 1 (Yenmiştir.)
Zoro vs. Braham (Yenmiştir.)
Zoro vs. Ohm (Yenmiştir.)
Zoro, Nico Robin, Gan Fall ve Wiper vs. Enel (Yenilmiştir.)
Zoro ve Sanji vs. Hamburg, Pickles, ve Big Pan (Yenmiştir.)
Zoro, Luffy, Sanji, ve Tony Tony Chopper vs. Franky Ailesi (Yenmiştir.)
Zoro vs. T-Bone (Yenmiştir.)
Zoro ve Sogeking vs. Kaku and Jyabura (Berabere bitmiştir.)
Zoro vs. Kaku (Yenmiştir.)
Zoro vs. Shuu (Yenilmiştir.)
Zoro vs. Helmeppo (Yenmiştir.)
Zoro vs. Ryuuma (Yenmiştir.)
Hasır Şapka Korsanları vve Brook vs. Oars ve Gekko Moriah (Yenmiştir.)
Zoro vs. Bartholomew Kuma (Yenilmiştir.)
Zoro vs, Ettousaurus (Yenmiştir.)
Zoro, Luffy, Usopp, Sanji and Chopper vs. Shiki (Yenilmiştir.)
Hasır Şapka Korsanları vs Altın Aslan Korsanları (Yenmiştir.)
Zoro vs. Indigo (Yenmiştir.)
Hasır Şapka Korsanları vs Uçan Balık Sürücüleri (Yenmiştir.)
Hasır Şapka Korsanları vs. PX4 (Yenmiştir.)
Zoro, Usopp ve Brook vs. Kizaru (Yenilmiştir.)
Zoro vs. Humandrills (Yenmiştir.)
Zoro ve Sanji vs. PX7 (Yenmiştir.)
Zoro ve Hasır Şapka Korsanları vs. Kraken (Yenmiştir.)
Zoro, Nami, Usopp ve Brook vs. Ryugu Sarayı korumaları ve Kral Neptün (Yenmiştir.)
Zoro vs. Hody Jones (Yenmiştir.)
Hasır Şapka Korsanları ve Jinbe vs. Yeni Balıkadam Korsanları (Yenmiştir.)
Zoro vs. Dosun (Dövüş olmamıştır.)
Zoro vs. Hyouzou (Yenmiştir.)

Galeri

Zoro'nun aranma posteri.Zoro'nun çocukluğu.Zoro'nun One Piece Film: Strong World'deki giysisi.Zoro'nun mangadaki siyah temalı elbisesi.Zoro'nun iki yıl sonraki bandanalı hali.Zoro ve Sanji birbirine girmeden önce.Zoro, Luffy'nin acılarına dayanıyor.Zoro ve Kuina birbirlerine söz veriyorlar.Luffy, Zoro'yu tayfasına çağırıyor.Zoro, Cabaji'yi yeniyor.Mihawk, Zoro'yu yeniyor.Zoro, Hachi'yi yeniyor.Zoro, Sandai Kitetsu'yu tutuyor.Zoro, 100 ödül avcısına karşı.Zoro ve Luffy, Mr. 5 ve Miss Valentine'ı yeniyor.Zoro, Nami, Vivi ve Brogy mum oluyor.Zoro, Mr. 1'i yeniyor.Zoro, Luffy'nin emriyle dayak yiyor.Zoro, Ohm'u yeniyor.Zoro ve Sanji "Groggy Rings" oyununu kazanıyor.Zoro ve Robin, Aokiji'ye karşı.Zoro, T-Bone'u yeniyor.Zoro, Kaku ile dövüşüyor.Zoro ve arkadaşları Going Merry'nin cenazesinde.Zoro, Usopp konusunu Luffy'e anlatıyor.Zoro, Ryuma'yı yeniyor.Zoro ve diğerleri Oars'a karşı.Zoro, Bartholomew Kuma'ya karşı.Zoro ve Brook son görevlerini yapıyor.Jewelry Bonney, Saint Charloss'u korumak için Zoro'yu durduruyor.Zoro, Luffy ve Sanji, PX-4'e karşı.


Perona, Zoro'yu buluyor.Perona, Zoro'yu Kumashi'ye çeviriyor.Zoro, kendisini eğitmesi için Mihawk'a yalvarıyor.İki yılın ardından Zoro'nun ilk görünümü.Zoro ve Sanji, PX-7'i yeniyor.Zoro, Kraken'in kollarını kesiyor.Zoro, Kral Neptün'ü durduruyor.Zoro, Robin, Usopp ve Zoro bir ejderle karşı karşıya.

Ön One Piece

Oda'nın en baştaki planı Zoro'yu Buggy'nin adamlarından biri yapmaktı. 3. Cilt'te bununla ilgili olan eskizi paylaşmıştır. Aşağıdan görebilirsiniz.Şarkıları

Eyes of Zoro
Spirit of Zoro
Holy Holiday (Luffy ile birlikte)
Respect! (Luffy, Zoro ve Sanji)
Family (Tüm tayfayla)
Utae! Jingle Bell (Tüm Tayfayla)
You Are the One (Tüm Tayfayla)
Sekai ichi no otoko to yobareru tame ni (Zoro, Sanji ve Usopp)
Akuma no Mi (Luffy, Zoro, Nami, Usopp ve Sanji)
Jungle Fever (Tüm Tayfayla)
A Thousand Dreamers (Tüm Tayfayla)
We Are! (Mugiwara Versiyonu) (Luffy, Nami, Chopper, Zoro, Sanji, Robin ve Usopp)

Ek Bilgiler

- Animede Zoro'nun aranma posteri en başta yanlış çizilmiştir. 152. bölümde hata düzeltilmiştir.
- Mangada 598. bölümde Zoro'nun sağ gözü kapalı çizilmiştir. Oda bu hatayı 599. bölümde düzeltmiştir.
- Zoro One Piece Popüler Karakterler sıralamasında 2. sıradadır. Ayrıca Popüler Saldırılar sıralamasında da Santouryuu Ougi: Sanzen Sekai saldırısıyla 2. sıradadır.
- Zoro, Hasır Şapka Korsanları içerisinde en çok İngilizce dublaj sanatçısı kullanan kişidir (2 yetişkin hali için, 4 çocukluğu için).
- Zoro'nun zaman atlamasından sonra bir galyonu ikiye ayırması, Mihawk'ın Don Krieg'in gemisini ikiye ayırmasına bir göndermedir.
- Zoro, adını gerçekte yaşamış bir korsandan alan tek Hasır Şapka Korsanları üyesidir.
- Oda, Zoro'ya en çok benzeyen hayvanın köpekbalığı olduğunu açıklamıştır.
- Zoro'nun en sevdiği yiyecekler beyaz pirinç, Deniz Kralı eti ve birayla tadı güzel giden herşeydir.
- Hasır Şapka Korsanları bir aile olsaydı, Zoro o ailenin en büyük oğlu olurdu.
- Zoro, gerçek dünyada yaşasaydı Japon olurdu.
Künye

Adı: Roronoa Zoro
İlk Görünümü: 3. Bölüm (Manga), 1. Bölüm (Anime)
Meslekleri: Kılıçustası, Korsan, Ödül Avcısı (Geçmişte)
Lakapları: Korsan Avcısı Zoro (Jap. Kaizoku Gari no Zoro, İng. Pirate Hunter Zoro)
Yaşı: 19 (Zaman atlaması öncesi), 21 (Şimdiki)
Doğum Günü: 11 Kasım
Boyu: 178 cm
Ödülü: 120.000.000 Beri
Hak sahibi

Kaynak : [Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL]
Çeviren : Smoker

__________________

Narsinha isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla
Alt 04.10.2012, 15:01   #8 (permalink)
Kurucu

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: One piece tanıtımı

  • Sanji


Sanji, Hasır Şapka Korsanları'nın aşçısıdır. Tayfaya katılan dördüncü kişi ve tayfanın beşinci üyesidir. Kuzey Mavi doğumludur. Doğu Mavi doğumlu olmayıp Hasır Şapka Korsanları'na katılan ilk üyedir. Hayali tüm denizlerin birleştiği yer olduğu söylenen, varlığı kanıtlanamamış All Blue'yu bulmaktır. 77.000.000 Beri'lik bir ödüle sahiptir.

Görünümü

Sanji, sarı saçlı, uzun boylu, zayıf, daima iyi bir giyimi olan ve saçları mutlak suretle yüzünün bir tarafını kapatan genç bir adamdır. Serinin ilk yarısında Sanji'nin yüzünün kapalı olan kısmı sol taraftı. Bu göz zaman atlamasına kadar hiç açılmamıştır. Ancak, bazı fanlar Sanji'nin sol gözünün nadiren de olsa göründüğünü iddia etmişlerdir. Mangada hiç olamamakla beraber animede 21,27,82,128 bölümlerde ve altıncı filmde görülmüştür (Bu anlar çok kısadır ve animasyon hatası olduğu düşünülmektedir). İki yıllık zaman atlamasının ardından yüzünün kapanan kısmı sağ taraf olmuştur.
Sanji'nin fiziksel özellikleri arasında en belirgin olanı kendine özgü kaşlarıdır. Kaşları spiral şeklindedir ve iki tarafta da farklı uçlarda son bulur. Sağ kaşı dışa doğru bir spiral, sol kaşı ise içe doğru bir spiral oluşturur. Burdan anlaşılacağı üzere Sanji'nin kaşları asimetriktir. Saç stili nedeniyle iki kaşı aynı anda hiç görülmemiştir. Kaşlarıyla dalga geçildiği zaman (Özellikle Zoro) üzülür ve sinirlenir.
Sanji, neredeyse her zaman siyah, kruvaze bir takım elbise giyer. İçine giydiği gömlek çizgilidir ve renkleri değişkenlik gösterir. Gömleğinin renkleri genelde turuncu, mavi ya da siyahtır. Kravatının rengi her zaman siyahtır. Giyimi nadiren değişir. Water 7'da turuncu bir gömlek ve siyah yelek giymiştir. Skypeia'da ise pembe tonların ağırlıkta olduğu desenli bir gömlek ve diz hizasında biten siyah bir pantolonla takışmıştır. Ayağından ayakkabıyı eksik etmez. Bunun en büyük sebebi Kara Bacak dövüş stilini kullanmasıdır. Bu ayakkabılar son derece sağlamdırlar ve onun saldırılarının hasar gücünü büyük oranda arttırırlar. Yine de ayakkabıları olmadan da güçlü saldırılar yapabilir (Kuroobi dövüşü). Sanji tam anlamıyla bir sigara tiryakisidir ve ağzında sigara olmadığı anlar çok nadirdir. Hasır Şapkalar'ın dağılmasının ardından, Sanji düştüğü adada peruk takmış, ağır makyaj yapmış ve tam anlamıyla bir okamaya dönüşmüştür. Alabasta'da turuncu güneş gözlükleri kullanmıştır.
Sanji'nin sağ elinin başparmağında, elma soyarken meydana gelmiş üç küçük kesik izi vardır.
İki yıllık zaman atlamasının ardından, Sanji'nin sağ gözü kapanmış, sol gözü ortaya çıkmış ve saçları öncekine oranla uzamıştır. Üst dudağında ince bir bıyık, çenesinde ise keçi sakalı bırakmıştır. Sağ ve sol kaşının sağ tarafa doğru kıvrıldığı ortaya çıkmıştır. Boynu, tıpkı Zoro ve Luffy'de olduğu gibi kalınlaşmıştır.

Kişiliği

Tıpkı Zoro gibi, Sanji'de göründüğünden daha yeteneklidir ve onun gibi genelde insanlara duymak istediklerini söyler. Bu yüzden mürettebatın sert üyelerden biridir ve yeri geldiğinde Zoro gibi korkunç biri olabilir. Ancak Zoro'nun aksine duygularını saklama gereği duymaz. Eğer gerçekten sinirlenmişse karşısındaki düşmanın işini çok kısa sürede bitirir. Sanji'nin öfkesinin bir özelliği, Jabra ile yaptığı dövüşte ortaya çıkmıştır. Bu özellik ise sinirlendiğinde alev almasıdır. Jabra'dan sonra Absalom ve Duval'e karşı da bu alev alma seramonisi gerçekleşmiştir.
Her ne kadar Sanji tayfanın en sert üyelerinden biri gibi görünse de, akılsızca hareketleri vardır. Tayfadaki zeka yaşı eksilerde olan (Luffy, Usopp, Chopper ve Brook) kişilerle birlikte dans etmesi bu duruma örnek gösterilebilir. Sanji'de Afro'nun güç verdiğine inananlardan biridir.
Sanji'nin macera esnasında kendini gruptan ayırma gibi bir alışkanlığı vardır.

- Luffy, Usopp ve Carue, Mr. 3, Miss Golden Week, Mr. 5 ve Miss Valentine ile dövüşürken, Sanji Going Merry'e geri dönmüş, yolda Mr. 3'ün gizli saklanma yerini bulmuş ve Crocodile'ı Mr. 3 taklidi yaparak kandırmıştır.
- Mr. 2 Bon Kurei, Going Merry'e çıkarma yaptığında güvertede olamayan tek kişi Sanji'dir. Bu sayede Hasır Şapka Korsanları içerisinde kimliği Crocodile'a ulaşmayan tek o kalmıştır.
- Usopp ile birlikte Nami'yi Enel'den kurtarmaya gittiklerinde, Sanji Enel'in gemisini içten yok etmenin yolunu bulmaya çalışmıştır.
- Enies Lobby'de herkes iki yüz Denizci kaptanı ile dövüşürken, Sanji Adalet Kapıları'nı kapatmaya gitmiştir.

Sanji kendisinin mükemmel olmadığının bilincinde olacak kadar olgun birisidir. Diğerlerinin aksine daima bir adım sonrasını düşünür (özellikle tehlikeli durumlarda). Örneğin, Robin CP9 tarafından kaçırıldığında, adamların onu istasyona götüreceğini düşünmüştür. Bu düşüncesi üzerine de CP9 gelmeden önce istasyona ulaşıp, saklanmıştır. Planları tuttuğu zaman genelde "Bingo!" diye tepki verir.
Sanji gördüğü her çekici kadına flört teklif eder ve ona aşık olduğunu söyler. Bu özelliği ona "Ero-Cook" (Sapık Aşçı) lakabını kazandırmıştır. Hasır Şapka Korsanları'na katılma sebebinin %98.72 Nami olduğunu kendi söylemiştir. Özellikle Momoiro Adası'ndan geldikten sonra Sanji daha beter sapıtmıştır. Ne zaman güzel bir kadın görse (özellikle Nami ve Robin) suratı şekilden şekile girmeye başlamıştır. "Gerçek" bir kadına yakın olduğunda çok garip hareketler yapmaktadır.

"Ölümüm anlamına bile gelse, bir kadına vurmam!!!!"
-Sanji'nin dövüş politikası.


Sanji, çekici olsun olmasın, herhangi bir kadına zarar vermeyeceğina dair yemin etmiştir. Bu durum kadın rakiplere karşı kendisini oldukça zor duruma düşürmektedir (yemini kapsamadığı halde kadın düşmanlarından gelen saldırıları engellemez). Bu durum katı bir şekilde yetiştirilmesinin sonucudur. Serideki diğer erkeklerin aksine Sanji bu durumu bir erkek için onur kırıcı olarak görmektedir.
Sanji kendisiniyakışıklı, karizmatik, sevimli ve sıklıkla bir masal prensi gibi görür. Ancak bu özelliklerini kendinden başka farkeden olmamıştır. Hatta kendisini böyle gördüğü için alay konusu olmuştur (örneğin Zoro, Sanji'ye Retardia Prensi demiştir).
Sanji'nin en beligin özelliklerinden biri yiyeceklere karşı olan aşırı saygısı ve mutfaktaki becerileridir. Yiyecekler hayatın devamlılığı için şart olduğudan, onları kutsal sayar ve bir aşçının onlara gereken önemi vermesi gerektiğini düşünür. Sanji, dokuz yıl önce Zeff ile birlikte bir kayanın üstünde mahsur kalana kadar yiyeceklerin önemsiz olduğunu düşünmüş ve artıkları çöpe atmıştır. Müşterilerden arta kalanları yiyen arkadaşlarına; onlardan tiksindiğini söylemiştir. Ancak bir kayalığın tepesinde günlerce aç kalınca, çöpe döktüğü yemekler için pişman olmutur. Sonuç olarak, iğrenç bile olsa her yemeğe önem verir ve tabakta kırıntı bile bıraktırmaz. Ayrıca buzdolabından yiyecek çalınmasına da çok sinirlenir. Luffy bunu çok yaptığı için buzdolabının etrafına kapanlar kurmuştur. İnanılması güç ama Sanji yiyeceklere kadınlardan bile daha çok önem verir. Bunun en iyi örneği G-8'de, Jessica ile arasında yaşananlardır. Sanji, ilk olarak çorbayı döktüğü için Fullbody'i döverken görülmüştür. Ayrıca yiyeceğe ihtiyacı olana mutlaka servis yapar. Diğer şefler burun kıvırsa da Sanji, Gin'e yemek vermiştir.
Momoiro Adası'nda Sanji'de yoldan çıkmış ve erkekliğini kaybetme noktasına gelmiştir. Ivankov'a bu dünyaya kadınlarla arkadaş olmak için değil, onlarla aşk yaşamak için geldiğini söylemiştir. Bunun sonucunda, Sanji iki koca yıl okama olmamak için direnmiştir.
Sanji, iki yılı okamalarla birlikte geçirince, gördüğü kadınlara karşı koyamaz hale gelmiştir. Ne zaman kadın görse hemen ona aşık olmakta ve suratı anlamsız bir şekil almaktadır. Bu durum Sanji'de durdurulamaz burun kanamalarına neden olmuştur. Öyle ki bu burun kanaması Sanji'yi sağlam bir gemi kaplamasından dışarı uçurmuştur. Bundan daha komiği ise Boa Hancock ve Shirahoshi'yi gördüğünde taşa dönüşmesidir. Biraz sıkıntılı bir dönemden sonra, Sanji iki yıl önceki haline dönebilmiştir.
Sanji'nin az bilinen özelliklerinden biri, böceklerden korkuyor olmasıdır. Güney Kuşu'nu arama olayında, böceklere dokunmaktan korktuğunu belirtmiştir.
Yetenek ve Güçleri

Sanji tayfadaki en iyi üç savaşçıdan biridir (ödül konusunda aynı şey söz konusu değildir). Luffy ve Zoro düşmanın en güçlü ilk iki dövüşçüsüyle kapışırken, Sanji'de üçüncüsü ile uğraşır.
Sanji tayfanın en sağlam adamlarından biri olsa da, gerektiğinde iyi taktikler de üretebilir. Little Garden'da Mr. 3 taklidi yaparak Crocodile'ı Hasır Şapka Korsanları'nın öldüğüne inandırmış, Alabasta'da da kendisini "Bay Prens" olarak tanıtarak Hasır Şapkalar'ı Rain Dinners'tan çıkarmıştır. Skypeia'da Usopp, Nami'yi kurtarmak için Maxim'e sızmış, Sanji ile geminin içinde dolaşıp itici motorları parçalamıştır. Water 7'da Robin'in götürüleceği istasyona gidip, düşmanlarının gelmesini beklemiştir. Enies Lobby'de kendisinin ön cephe savaşçısı olduğunu söyleyip Jabra ile dövüşmeye başlamış ve Usopp'a Robin'e uzaktan yardım etmesi halinde daha çok işe yarayacağını söylemiştir. Daha sonra da Adalet Kapıları'nı kapatarak tayfasının Buster Call'dan kaçmasını sağlamıştır.
Sanji'nin çocukken kitap okumaya büyük bir merakı olduğundan çok sayıda "peri masalı" hakkında bilgi sahibidir. Onun bu bilgi düzeyini Robin'in "tarih" konusundaki bilgisine benzetebiliriz. Örnek olarak, görmeden Mavi-Yüzgeçli Fil Tunası hakkında bilgi sahibi olmasını verebiliriz. Montblanc Noland'a itafen yazılmış Yalancılar Kralı Noland isimli kitabı ve Şaytan Meyveleri'nin listesi olan kitabı okumuştur. Suke Suke no Mi'yi bu kitaptan öğrendiğini de kendi söylemiştir.
İki yılın ardından Sanji'nin bedeni güçlenmiş ve hızlanmıştır. Herhangi bir denizaltının basınçtan ezileceği 1524 metre derinlikte kaplama olmadan hareket edebilmiştir. Ayrıca Momoiro Adası'ndaki okamalardan kaçarken Gök Yürüyüşü isimli, Rokushiki tekniklerinden Geppou'ya benzeyen bir stil bulmuştur.
Sanji, Haki hakkında bilgi sahibidir, ancak Haki kullanabildiği henüz görülmemiştir.

"Blueno, bu adamı küçümseme! Başında bir ödül yok...
Ama aynı onların ana dövüşçülerinden biri gibi!!

-Kaku, Sanji'nin gücünden bahsediyor.

Dövüş Stili
Sanji, eski bir korsan olan akıl hocası Zeff'ten öğrendiği "Kara Bacak Stili" isimli bir dövüş tekniği kullanır. Bütün manevralarını bacakları ve ayaklarıyla yapar (Bayan Hep Pazar'ı durdurmak için silah çekmiştir). Bacakları ve ayakları çok güçlüdür ve kendinden kat kat büyük olan dev gibi yaratıkları yere serebilir (Bananawani ve Mohmoo gibi). Eski hali çok hızlı ve çeviktir. Süperinsan hızında hareket edebilen CP9 üyesi Kalifa'yı kolayca yakalayabilmiştir (Kadınlara vurmadığı için yenilmiştir). İki yıl boyunca Okamlar'dan kaçarken suyun altında kısa sürede olsa koşabilmesine imkan sağlayan Geppou benzeri Mavi Yürüyüş isimli bir teknik geliştirmiştir. Bu teknik sayesinde Arlong Park'ta olanların aksine suyun onu yavaşlatmadığı görülmüştür. Hatta sualtında en az bir balıkadam kadar hızlı hareket edebilmektedir. Ayrıca çok yüksek yerlere zıplayabilir ve uzak mesafeleri koşabilir. En etkileyici tekniklerinden biri Geppou benzeri olan Gök Yürüyüşü'dür. Yemek yaptığı değerli ellerine bir şey olmaması için bacaklarını kullandığını söylemiştir. Zeff'in öğretisinde ellerle dövüşmek yasaktır.
Bu olağandışı dövüş tekniği Brezilya dövüş sanatı Capoeira, Kore dövüş sanatı Taekwondo, kısmen Çin dövüş sanatı Tan Tui ve son derece güçlü ve tehlikeli (hem kullanıcı hem de rakip için) olan Kızıl Bacak tekniğinin harmanlanmış halidir. Fanlar dövüş tekniklerinin içinde Fransız dövüş sanatı olan Savate'nin de olabileceğini belirtmişlerdir. Savate, Fransız denizciler tarafından geliştirilmiş, ellerle destek alıp tekmelere güç verme esasına dayanır ve özellikle sallanan bir gemide oldukça işe yarayan bir tekniktir. Ayrıca o dönemki Fransız yasaları, sadece ellerle birini öldürmeyi suç sayıyordu. Sanji'nin bu tekniğinin, onu seri boyunca kendi özel teknikleriyle dövüşen kişilerle karşı karşıya getirdiği düşünülmektedir (Kuroobi'nin "Balıkadam Karate"si, Bon Kurei'nin "Okama Kenpo"su, Wanze'nin "Ramen Kenpo"su ve Jabra'nın "Tekkai Kenpo"su).
Her ne kadar Sanji bacaklarına dayalı dövüşen biri olsa da, gerektiği yerde kolları ve ellerini de kullanabilmektedir. Skypeia'da tonlarca ağırlıktaki çekici kaldırması bu duruma bir örnektir. Ayrıca Sanji'nin alt kısmıyla dövüşüyor olması sizi yanıltmasın, zira bedeninin üst kısmı süper-insan dayanıklılığındadır. Kuroobi'nin yumruklarını ve Jabra'nın Gekkou Juushigan saldırısını karşı atağa geçmeden önce direk olarak almıştır.
Sanji'nin saldırı listesine bakacak olursak, geniş bir yelpaze ile karşılaşırız. Normalde saldırılarına isim vermez, ancak ciddi dövüşlerde tekmelerini mutlaka isimlendirir. Gerçi o zaman bile vuracağı zaman aklına ne gelirse onu söyler. Saldırı isimleri genellikle Fransızca'dır ve yemek terimleri ile ilgilidir. Ayrıca düşmanının neresine saldırıyorsa, o bölge ile ilgili bir yiyecek adı da kullanabilmektedir. En bilindik saldırıları Mutton Shot ve Anti-Manner Kick Course'dur.
Sanji'nin direk rakibinin suratına yaptığı Parrage Shot isimli bir saldırısı vardır. Bu saldırıda düşmanın yüzüne seri tekmeler indirir.Genelde bu saldırı sonucu, saldırıyı yiyenin tipi kayar. Duval ve Wanze bu tipi kayık arkadaşlara iyi birer örnektirler.Sanji Enies Lobby'de yeni ve en sevilen tekniğini geliştirmiştir, Diable Jambe. Sanji bu tekniğinde ayağının üzerinde dönerek bacak sıcaklığını artırır. Bu sıcaklık artışı bacağı kızıl bir renge sokar. Sıcaklık zaten güçlü olan tekmelere daha da güç verir. "Diable" Fransızca'de "şeytan" anlamına gelir. "Jambe" ise "bacak" demektir. Burdan Şeytanın Bacağı diye bir çeviri yapmak mümkünür. Ancak Diable Jambe'nin kanji yazılışı "Şeytanın Rüzgarı" şeklinde okunmaktadır. Siz hangisini beğeniyorsanız onu kullanın. Sanji'nin bacağını ısıtarak yaptığı tüm saldırıların başında Diable Jambe lafı vardır (Örnek; Diable Jambe: Flambage Shot). Sanji bu tekniği ilk olarak Jabra'ya karşı kullanmıştır. En başta Tekkai'yi bile gıdıklayamazken, bacağının ısısını arttırınca, Tekkai falan tanımamış, Jabra'yı ciddi manada dağıtmıştır.
Tayfa Pacifistalar'a karşı dövüşürken bu tekniğin kötü tarafı ortaya çıkmıştır. Sanji'nin fiziksel gücü az olduğundan teknik sayborglara karşı işe yaramamış, üstelik tekniği fazla kullandığı için Sanji'nin bacağı kırılma tehlikesi atlatmıştır. Sanji, iki yıllık "cehennem" deneyiminin ardından, bu teknikle bir Pacifista'nın boynunu kolayca kırıvermiştir.
Sanji'nin ateşe karşı dayanıklılığı şaşırtıcı olsa da, aşçı olduğu için bu durum normal görülebilir. Düşmanları kül olurken, kendisinin bu teknikten neden etkilenmediğini böyle açıklamıştır. Ancak Oda ile Sanji bu konuda ters düşmektedirler. Çünkü Oda, Diable Jambe'nin Sanji'ye zarar vermemesinin nedeni olarak, Sanji'nin kalbinin ateşten daha sıcak olduğunu düşünmektedir. Ayrıca bu teknik sualtında da oldukça etkilidir. Kraken'in dokunaçlarından birine aşırı derecede zarar vermiştir.
İki yılın ardından Sanji'nin dayanıklılığı büyük ölçüde artmıştır. Luffy ve Jinbe'den aynı anda yumruk yediği halde bilincini kaybetmemiştir. Kendini uçuran Gök Yürüyüşü tekniğinin ise CP9 elemanlarının kullandığı Geppou'dan daha iyi olup olmadığı hala bir sırdır.

Hocho Sabaki
Sanji'nin mutfak bıçaklarıyla yaptığı dövüş stilidir. Normalde Sanji dövüşlerde asla bir mutfak malzemesi ya da ellerini kullanmaz. Ancak bu özel durumda rakibi yiyecekten yapılmış bir zırh giymiş ve dövüş mekanı mutfak olmuştur. Sanji bıçakları çok usta şekilde kullanmaktır, tıpkı bir kılıçustası gibi. Sanji'ni bu tekniğe verdiği isim Hocho Sabaki (Mutfak Bıçakları Yöntemi)'dir.

Mutfak Uzmanlığı
Sanji çok usta bir aşçıdır ve neredeyse her türlü malzemeyi pişirebilme kapasitesine sahiptir. İnanılmaz bir hız ve düzende yemek yapar. Bıçaklarını müthiş kullanır. Tat alma duyusu da oldukça iyidir. Yaptığı yemeğin kıvamının tutup tutmadığını anlayabilir. Çok uğraştıran yemekleri bile kısa bir zaman zarfında hazırlar. İki yıllık Momoiro Adası macerasında Kamabakka Krallığı Saldırı Mutfağı'nın 99 tarifini öğrenmiştir.
Savaşları

- Sanji vs. Zeff (Yenilmiştir)
- Sanji vs. Fullbody (Yenmiştir)
- Sanji vs. Pearl (Sonuçsuzdur)
- Sanji vs. Gin (Sonuçsuzdur)
- Sanji ve Luffy vs. Mohmoo (Yenmiştir)
- Sanji vs. Kuroobi (Yenmiştir)
- Sanji ve Zoro vs. Arlong (Yenilmiştir)
- Sanji ve Luffy vs. Smoker (Yenilmiştir)
- Sanji vs. Şanssızlar (Yenmiştir)
- Sanji vs. Mr. 2 Bon Kurei (Yenmiştir)
- Sanji, Luffy ve Usopp vs. Satori (Yenmiştir)
- Sanji ve Usopp vs. Enel (Yenilmiştir)
- Sanji ve Zoro vs. Hamburg, Pickles ve Big Pan (Yenmiştir)
- Sanji, Luffy, Zoro ve Robin vs. Amiral Aokiji (Yenilmiştir)
- Sanji, Luffy, Zoro ve Chopper vs. Franky Ailesi (Yenmiştir)
- Sanji vs. Jerry (Yenmiştir)
- Sanji vs. Wanze (Yenmiştir)
- Sanji, Sogeking ve Franky vs. Lucci, Kalifa, Kaku ve Blueno (Yenilmiştir)
- Sanji vs. Kalifa (Yenilmiştir)
- Sanji vs. Jabra (Yenmiştir)
- Sanji vs. Absalom (Yenmiştir)
- Sanji, Zoro, Usopp, Chopper, Robin ve Franky vs. Oars (Sonuçsuzdur)
- Sanji, Zoro, Nami, Usopp, Chopper, Robin, Franky ve Brook vs. Oars ve Gekko Moriah (Yenilmiştir)
- Sanji, Luffy, Zoro, Nami, Usopp, Chopper, Franky, Robin ve Brook vs. Oars (Yenmiştir)
- Sanji vs. Kaen Kabuto (Gösterilmemiştir) (Yenmiştir)
- Sanji vs. Shimatori (Gösterilmemiştir) (Yenmiştir)
- Sanji vs. Toramata (Yenmiştir)
- Sanji ve Usopp vs. Cowballs (Yenmiştir)
- Sanji, Luffy, Zoro, Usopp ve Chopper vs. Shiki (Yenilmiştir)
- Hasır Şapka Korsanları vs Altın Aslan Korsanları (Yenmiştir)
- Sanji ve Brook vs. Boxer Penguin, Kill Rabi, Big Tree ve diğer hayvanlar (Gösterilmemiştir) (Yenmiştir)
- Sanji vs. Scarlet (Yenmiştir)
- Sanji, Luffy, Zoro, Nami, Usopp, Chopper, Franky, Robin ve Brook vs. Uçan Balık Sürücüleri (Yenmiştir)
- Sanji vs. Duval (Yenmiştir)
- Sanji, Luffy, Zoro, Nami, Usopp, Chopper, Robin, Franky ve Brook vs. PX4 (Yenmiştir)
- Sanji, Nami ve Franky vs. PX1 (Yenilmiştir)
- Sanji vs. Emporio Ivankov (Yenilmiştir)
- Sanji vs. 99 Newkama Kenpo Ustası (Gösterilmemiştir) (Yenmiştir)
- Sanji ve Zoro vs. PX7 (Yenmiştir)
- Sanji ve Hasır Şapka Korsanları vs. Surume (Yenmiştir)
- Sanji ve Tony Tony Chopper vs. Ammo Knights (Yenmiştir)
- Hasır Şapka Korsanları ve Jinbe vs. Yeni Balıkadam Korsanları (Yenmiştir)
- Sanji vs. Ikaros Much (Yenmiştir)
- Sanji ve Jinbe vs. Wadatsumi (Yenmiştir)
- Franky ve Sanji vs Punk Hazard korumaları (Yeniyor)

Galeri

Sanji'nin aranma posteri
Sanji'nin çocukluğuSanji'nin Skypeia'daki giyinişi
Sanji'nin One Piece Film: Strong World'deki giyimi.
Sanji'nin okama hali (Resim +18'dir)
Sanji'nin iki yıl sonraki yüzünün yakından görünüşü
Sanji'nin One Piece: Unlimited Adventure'daki giyimi
Sanji'nin One Piece: Unlimited Adventure'daki giyimi
Sanji'nin One Piece: Pirate Warriors'daki giyimi (Dikkat! Aşırı derecede karizma içeririr!)
Sanji, Kalifa'ya vuramıyorSanji'nin rehabilite edilme şekliSanji'nin Nami'ye ilk yazılışıSanji, Okamalar'dan kaçıyorSanji ve ShirahoshiSanji'nin yemeğine saygı göstermeyen bir malın hazin sonuSanji, Zeff'in fedakarlığını görüyorSanji, Gin'e yemek veriyor
Sanji, Pearl'le kapışıyor
Sanji, Zeff'e şükranlarını sunuyor
Sanji, Kuroobi'yi yeniyor
Sanji, Viski Tepesi'nde kızlarla takılıyorSanji, Mr. 3 taklidi yapıyor
Sanji ve Luffy, Lapahnlar'a karşı
Sanji, Bon Kurei ile dövüşüyor
Sanji gemi araştırmasındaSanji, Usopp ve Nami, Güney kuşu arayışındaSanji, Luffy ve Usopp, Conis'in derdini dinliyorSanji, Satori'den ayar yiyor
Sanji ve Usopp, Enel tarafından bayıltılıyorSanji yine Enel'den nasibini alıyor
Sanji, top adam oluyorSanji, Luffy, Zoro ve Chopper, Usopp'un intikamını almaya gidiyor
Robin, Sanji ve Chopper'a veda ediyor
Sanji, Wanze ile kapışıyor
Sanji, Jabra'nın ifadesini alıyorSanji, Going Merry'nin cenazesinde
Sanji, ödül posterinden şikayet ediyorSanji, Nami ve Luffy, Brook'la tanışıyorSanji, Absalom'la dövüşüyorSanji, Duval'i insana benzetiyor
Sanji, Saint Roswald'ın tüfeğini durduruyorSanji, Ivankov'a karşıİki yılın ardından Sanji'nin ilk "gerçek" kadın görmüş haliSanji ve Zoro, Pacifista yeniyorSanji, Kraken'e karşıSanji, deniz kızlarıyla oynuyorSanji, Shirahoshi'yi görüp taşa dönüşüyorSanji ve Zoro, Ikaros ve Dosun'u durduruyorSanji, Wadatsumi'den kebap yapıyorSanji, Franky, Nami ve Chopper, Bisküvi Odası'nı keşfediyorEk Bilgiler

- Sanji'nin kaşları One Piece'in en büyük "gizem"lerinden biriydi. Ancak bu gizem 598. bölümde çözülmüştür.
- Sanji'nin güzel kadın görünce burnunun kanamasının sebebi, Japonlar'da bu konuda yapılan bir şakadır. Cinsel istekler doğrultusunda vücuttaki kan basıncı yükseldiğinden, burundan kanlar fışkırıyor.
- Denizciler'in Sanji'nin resmini çekememelerinin nedeni, bizim sarı oğlanın değişik yerlerde gezmesinden dolayıdır.
- Sanji'nin içtiği sigaranın markası King Ground'dur.
- Serinin başlarında Sanji, Şeytan Meyvesi kullanıcılarının yüzemediğini bilmemekteydi. Ancak Thriller Bark'ta çocukken meyve kullanıcılarının yüzemediğini bildiğini söylemiştir.
- Sanji güzel bir kadın gördüğünde sürekli Mellorine diye bir kelime kullanır.
- Zeff hala hayatta olduğu için, Sanji, Hasır Şapka Korsanları'nda sevdiği birini kaybetmemiş tek kişidir.
- Sanji, Usopp ve Luffy hiç hasta olmadıklarından bunun nasıl hissettirdiğini bilmezler.
- Sanji, Trafalgar Law'dan sonra seride orta parmak hareketi yapan ikinci karakterdir.
- Chopper'a göre Sanji'nin kan grubu S(-)'dir ve çok çok nadir bulunmaktadır.
- Son Popüler Karakterler sıralamasında Sanji üçüncü sıradadır. Bir önceki sıralamada üçüncü kişi Shanks'ti.
- Sanji'nin bir bakışta kadın bedenlerini ölçme gibi bir yeteneği vardır.
- Sanji'nin favori yiyecekleri acılı deniz ürünleri, makarna ve siyah çayın yanında iyi giden her şeydir.
- Hasır Şapka Korsanları aile olsaydı, Sanji ikinci çocuk olurdu.
- Eğer Sanji gerçek hayatta yaşasaydı, Fransız olurdu.
Künye

Adı: Sanji
İlk görünümü: Manga: 43, Anime: 20
Üyelikleri: Hasır Şapka Korsanları,
Meslekleri: Şef, Korsan
Lakapları: Kara Bacak (Jap. Kuro Ashi, İng. Black Leg)
Yaşı: 19 (Eski), 21 (Zaman atlamasından sonra)
Doğum Günü: 2 Mart
Boyu: 1.77cm
Ödülü: 77.000.000 Beli.
Hak sahibi

Kaynak : [Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL]
Çeviren : Smoker

__________________

Narsinha isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla
Alt 04.10.2012, 15:02   #9 (permalink)
Kurucu

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: One piece tanıtımı

  • Nami
[Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL] [Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL]

Nami Hasır Şapka Korsanları'nın rotacısıdır. Tayfaya üçüncü katılan üyedir. Mecburi ayrılıktan sonra Arlong Park Arc'ın da tekrar tayfaya dönmüştür.


Görünümü
Nami turuncu saçlı, ince bedenli çekici genç bir kadındır. Sol kolunda Arlong Korsanları'nın dövmesinin üzerine yaptırdığı bir dövme vardır. Serinin başlarında Nami basit bir elbise ve deri çizmeler giymiştir. Ancak Arlong Park Arc'ın da saklayacak bir şeyi kalmadığı için daha açık giyinmiştir (Sakladığı şey dövmesidir). Genellikle mini etek giyer (Woooow). Bileğinde daima bir Log-Pose ve halkalar vardır. Serinin başına göre vücudu biraz hızlı olgunlaşmıştır. Saç stilini modaya uygun şekilde sık sık değiştirir.
Oda'ya bir hayranı tarafından Nami'nin elbise bedenleri sorulmuştur. Oda elbise bedenlerinin 36-22-34 olduğunu söylemiştir. Daha sonra boyunun 1.69 olduğunu ve vücut ölçülerinin 95-55-85 olduğunu açıklamıştır. Oda Nami'yi kediye benzetir. Bu yüzden onu saçları turuncu ve para kokan bir şekilde tasarlamıştır.

Kişiliği
Nami Nico Robin ile birlikte tayfadaki en zeki ikinci kişidir. Doğu Mavi'de Kızıl-Saç Korsanları'ndan Ben Beckman ve Captain Kuro ile birlikte en zeki üçüncü kişidir. Serinin başında Nami tüm korsanları küçümsemiştir. Korsanların hep kötü, aşağılık ve adi insanlar olduklarını düşünmüştür (Arlong'dan dolayı).Luffy ve Zoro ile tanıştıktan sonra da düşünceleri değişmemiş Luffy ve Zoro'yu saf insanlar olarak görmüştür. Hatta Buggy'den harita ve hazine çalmak için Luffy'i esir olarak ona vermiştir.
Nami çok açgözlü bir kadındır. Para için herşeyi yapar. Fakir bir çocukluk geçirdiği için parayı bu kadar çok sevdiği sanılmaktadır. Geminin para durumu Nami'nin kontrolü altındadır. Tayfadakilere borç para verir ama karşılığında üç katını ister. Verdiği borçları geri aldığıda hiç görülmemiştir. Para konusu olduğunda bütün tayfa ondan korkar. Nami her ne kadar parayı çok sevsede asıl birinci planda olan şey arkadaşlarıdır.
Nami patronluk taslamayı çok sever. Çoğu yerde geminin kaptanıymış gibi davranır. Nami genelde dövüşlerden kaçar. Usopp'la aynı derecede bir korkaktır. Fakat dövüşmek zorunda kaldığı zamanlarda kurnazlığını kullanır. Zeki olmasına karşın Nami'de bazı şeyleri önemsemez (Örn. Nico Robin Meselesi). Nami kızdığı zamanlarda şeytana benzer. Şeytan Meyvesi yemediği için denize düşen arkadaşlarını kurtarmak onun bir görevi gibidir.
Çoğu zaman aynı giysileri giymesine rağmen moda takıntısı vardır. Bu özelliği Captain Kuro Arc.'ından sonra ortaya çıkmıştır. Nami ne zaman alışverişe çıksa hemen bir butik mağazasına gider ve genelde gündelik şeyler alır. Erkeklerin kendisine bakması Nami için sorun değildir. Hatta Vivi ile hamamdayken tayfanın önünde çırılçıplak soyunmuştur. Ayrıca deniz treninde milletin gözü önünde üzerini değiştirmiştir. Ancak Nami'yi çıplak görmek demek 100.000 Beli ödemek demektir. Bakmasan bile bu parayı ödersin.

[Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL] [Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL]

Nami'nin Beri şeklindeki gözleri.
Yetenek ve Güçleri
Nami çok yetenekli bir rotacı ve haritacıdır. Havada ki değişimleri anlamadan doğuştan gelen bir yeteneği vardır. Çok hasta olmasına ve hava tahmini yapmanın imkansız olduğu Grand Line'da fırtına çıkacağını bilmiş ve gemiyi hortuma girmekten kurtarmıştır. Nami'nin bu özelliği Skypeia Arc.ın da Enel'in Goro Goro no Mi gücünü saptırmasında yardımcı olmuştur. Ayrıca ileri düzeyde bir hırsız ve yankesicidir. Rakibine farkettirmeden anahtar gibi küçük şeyleri çalabilir.
Mürettebatın ana savaşçı gücüne destek olur.

Silahları

Clima-Tact
Nami Arabasta Arc.'ına kadar sıradan ahşap bir sopa kullanmıştır. Bu Arc. sırasında Usopp Nami'ye Clima-Tact isminde bir silah yapmıştır. Her ne kadar başta işe yaramaz bi silah gibi görünsede Nami bu silahla kendi yeteneklerini birleştirip Baroque Works'ün üst düzey ajanlarından Miss Doublefinger'ı yenmiş ve ilk zaferini kazanmıştır.
Water 7 Arc.'ın da Usopp Kadranlar'la Clima-Tact'ı geliştirip Perfect Clima-Tact'ı yaratmıştır. Eskisine oranla çok güçlü bir silahtır. Nami bu silahla Denizci askerlerini ve CP9 (Cipher Pol. No.9)'dan Califa'yı yenmeyi başarmıştır. Bu savaşlardan sonra Nami silahını daha çok kullanmaya başlamıştır.

Saldırıları


Clima-Tact

- Heat Ball
- Cool Ball
- Thunder Ball
- Fine Tempo
- Cloudy Tempo
- Thunder Tempo
- Rain Tempo
- Sprinkler
- Cyclone Tempo
- Mirage Tempo
- Thunderbolt Tempo
- Tornado Tempo
- Fog Tempo
- Thunderstorm Tempo

[Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL] [Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL]Clima-Tact

Perfect Clima-Tact

- Thunderbolt Tempo
- Thunder Charge
- Swing Arm
- Cool Charge
- Mirage Tempo
- Mirage Tempo Fata Morgana
- Cyclone Tempo
- Cloudy Tempo
- Rain Tempo
- Dark Cloud Tempo
- Thunder Lance Tempo

[Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL] [Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL]

Perfect Clima-Tact

Ek Bilgiler
- Nami One Piece Popüler Karakterler sıralamasında 5. sıradadır.
- Nami'nin çizdiği ilk harita Cocoyashi Köyü'nün haritasıdır.
- Nami'de Zoro gibi sarhoş olmaz.
- Nami'nin en sevdiği yiyecekler portakal ve diğer meyvelerdir.
- Nami başka bir korsan tayfasından Hasır Şapka Korsanları'na katılan tek karakterdir.
- Nami Chopper'dan sonra ikinci en düşük ödüle sahiptir.

Hak sahibi

Kaynak : [Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL]
Çeviren : Smoker

__________________

Narsinha isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla
Alt 04.10.2012, 15:02   #10 (permalink)
Kurucu

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: One piece tanıtımı

  • Usopp
[Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL] [Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL]

Usopp (Usoppu) Hasır Şapka Korsanları'nın keskin nişancısıdır. Ayrıca Hasır Şapka Korsanları'nın yalancısıdır. Tayfaya dördüncü olarak katılmıştır. Water 7 Arc.'ın da ayrıldıktan sonra Post Enies Lobby Story Arc.'ın da geri dönmüştür.


Görünümü
Usopp siyah kıvırcık saçlı, yanık tenli ve sıska bir gençtir. Uzun bir burnu vardır. Yalan söylediğinde burnu uzayan Pinokyo'ya benzetilmiştir. Genelde koyu yeşil bir bandana takar. Özel keskin nişancı gözlükleri verdır. Kahverengi bir tulum giyer. Usopp'un burnı annesine benzerken diğer özellikleri babasına benzer.
Oda Usopp'u armadilloya benzetir. Oda Usopp'u sarı renklerde ve barut kokan bir şekilde tasarlamıştır.
Kişiliği
Usopp tayfadaki duygusal kişilerden biridir. Gergin durumlarda kontrolünü çabuk kaybeder. Serinin başında Usopp güvenilmez, korkak ve yalancı birisidir (Halada korkak ve yalancıdır da neyse). Usopp'un korkak bir doğası olmasına rağmen zorda kaldığında cesaretlenebilir ama yine de korkak cesaretindedir. Usopp bir düşmandan kaçmak için saniyede bin tane yalan uydurabilir (Bu bir Dünya rekorudur). Tehlikeli bir olayda kendini güvenceye almak için bahaneler uydurur. En çok kullandığı mazereti hastalıklarıdır (Örn. Bu adaya inersem ölürüm hastalığı).
Luffy ile dövüşmesinin sebebi gemi meselesidir. Franky Ailesi'e gemi tamir parasını kaptırması üzerine çıkmış bir meseledir. Özellikle Luffy, Zoro ve Sanji'ye karşılık fiziksel olarak güçlü değildir. Ancak çok yetenekli bir keskin nişancıdır.
En çok istediği şeylerden birisi Little Gardes Arc'ın da tanıştığı Dorry ve Broggy'nin memleketi olan Elbaf'a gitmek ve oradaki gururlu savaşçılarla tanışmaktır. Elbaf'a gitmek istemesinin nedenlerinden biride Denizin Cesur Savaşçısı olamk istemesidir.

Alt-Ego
Sogeking Usopp'un Water 7 ve Enies Lobby Arc'ın da yarattığı alt-egosudur. Robin'in kurtarılmasına yardım etmek için kullandığı bir karakterdir. Çünkü Sanji ve Franky'e mücadelede yardımcı olamayacağını söylemiştir. Bunun üzerine Usopp üzerine bir pelerin ve yüzüne bir maske geçirip Keskin Nişancılar Kralı Sogeking olmuştur. Usopp'un aksine Sogeking daha derin bir ses tonuyla konuşur ve kun kelimesini kullanır (Örn. Zoro-kun, Franky-kun vs.). Luffy ve Chopper hariç herkes uzun burnundan dolayı Sogeking'in aslında Usopp olduğunu anlamıştır.
Sogeking Usopp'tan daha cesaretlidir ve daha iyi dövüşür. Sogeking'in başında ödül bile vardır. Sogeking yeni teknikler geliştirmiştir. Ayrıca Usopp Sogeking olarak tanındığı için düşmanlar tarafından tehdit olarak görülmez. İçinde Luffy'nin gölgesi olan Oz Usopp'u hedef olarak görmemiştir.

Yetenek ve Güçleri
Babası Yasopp gibi Usopp'ta gemisinin keskin nişancısıdır. Usopp olarak nişancılık becerileri biraz küçümsenir. Sogeking modunda ise çok uzak bir mesafeden eğime ve rüzgara rağmen Spandam ve adamlarını indirmiştir. Bu da Usopp'un ortalama bir keskin nişancı olmadığının kanıtıdır.

Silahları


Usopp en başta bir sapan kullanmıştır. Gemi toplarıyla bile çok iyi atışlar yapabilir. Yanında taşıdığı çantasında bir sürü ekipman vardır. Acı tabasko sosu ve çürük yumurta gibi ilginç ekipmanları vardır. Ayrıca çantasında 5 tonluk bir çekiç taşır. Tabi balondan...

Kabuto
Enies Lobby Arc.'ın da Usopp yeni silahı Kabuto'yu tanıtmıştır. Normal bir sapandan daha uzun ve güçlüdür. Skypeia'dan gelen Kadranlar'la güçlendirilmiştir. Kadranlar'ın sağladığı güçle çok çok uzaktaki hedefleri bile tek tek vurabilir.

Saldırıları


SlingShot

- Namari Boshi
- Kayaku Boshi
- Tamago Boshi
- Kemuri Boshi
- Kaen Boshi
- Shinsen Tamago Boshi
- Tokusei Tabasco Boshi
- Akahebi Boshi
- Shuriken Ryūsei-gun
- Sakuretsu Saboten Boshi
- Nemuri Boshi
- Koshō Boshi

Kabuto

- Fire Bird Star / Hi no Tori Boshi
- Himawari Boshi
- Chō Kemuri Boshi
- Rokuren Mamushi Boshi
- Salt Star
- Ageha Ryūsei
- Kamakiri Ryūsei
- Atlas Suisei
- Torimochi Boshi
- Gokiburi Boshi
- Tokuyō Abura Boshi
- Super Size Hi no Tori Boshi
- Kaenbin, Gas, Kaki, Yamai, and Kagerō Ryūsei

Diğer Silahlar

- Usopp Hammer
- Usopp Pound
- Hissatsu Uso-Cho Hammer Suisei
- Usopp Golden Pound

Kadranlar

- Tone Dial
- Breath Dial
- Flash Dial
- Impact Dial

Diğer Ekipmanlar

- Makibishi Jigoku
- Usopp Noise
- Usopp AAaaaAAAaaaAA!
- Usopp Hopping
- Kaen Dama
- Kokkara Koko Made Hairu na no Jutsu
- Hissatsu Tetsujin Suisei
- Extra Large Freezer's Super Sub-Zero Freezing Cannon
- Usopp Boomerang
- Usopp Skyrider
- Gomu Gomu no Kaiten Ono

Ek Bilgiler
- Usopp mantardan nefret eder. Çünkü çocukken zehirli mantar yemiştir.
- Usopp'un doğum günü 1 Nisan'dır. Yalancılar günü olarakta bilinir.

Hak sahibi

Kaynak : [Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL]
Çeviren : Smoker

__________________

Narsinha isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Yukarı'daki Konuyu Aşağıdaki Sosyal Ağlarda Paylaşabilirsiniz.


(Tümünü Görüntüle Konuyu Görüntüleyen Üyeler: 16
Aramis, Asi Ruh, ibadeath, JaCk, Jineps, KaRaqiZz, Laura, LazraiL, Narsinha, Neria, Perii, Smilexy, Urahara, Vassago, XxX, YeşiL6
Seçenekler Arama
Stil

Yetkileriniz
Konu Açma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum hakkında Kullanılan sistem hakkında
Forumaski paylaşım sitesidir.Bu nedenle yazılı, görsel ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenmektedir.Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir.Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazılı, görsel ve diğer materyalleri 48 saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır. Bildirimlerinizi bu linkten bize yapabilirsiniz.

Telif Hakları vBulletin® Copyright ©2000 - 2016, ve Jelsoft Enterprises Ltd.'e Aittir.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.

Saat: 14:26