Forum Aski - Türkiye'nin En Eğlenceli Forumu

Forum Aski - Türkiye'nin En Eğlenceli Forumu (https://www.forumaski.com/)
-   Saç - Makyaj Bakımı (https://www.forumaski.com/sac-makyaj-bakimi/)
-   -   Makyajla Sivilceler Nasıl Gizlenir? (https://www.forumaski.com/sac-makyaj-bakimi/156451-makyajla-sivilceler-nasil-gizlenir.html)

DeRDeST 05.06.2015 19:38

Makyajla Sivilceler Nasıl Gizlenir?
 
Makyajla Sivilceler Nasıl Gizlenir?

[Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL]

Uzun süredir sizi terk etmeyen sivilceleriniz mi var? Yoksa önemli bir gün öncesi aniden yüzünüzde mi belirdiler? Ya da sadece makyaj yapmak istediğinizde sivilceleriniz sizi zorluyordur? Aslında doğru makyaj yöntemi ve hilelerle tüm bu sorunlardan kurtulup bebeksi bir yüze sahip olabilirsiniz.
  • Eğer ertesi gün makyaj yapmanız gerektiğinden eminseniz gece yatmadan önce cildinizi nemlendirmeniz ve herhangi bir akne ilacı kullanmamanız size yardım olacaktır. Bunun sebebi akne ilaçlarının cildinizi kurutması ve makyaj yapmanızı zorlaştırmasıdır.
  • Makyajla sivilcelerinizi kapatmaya başlamadan önce cildinizi derinlemesine temizlemelisiniz. Bunu cildinizi kurutmayacak bir temizleme jeli veya sabun yardımıyla yapabilirsiniz.
  • Eğer sivilceniz makyaja başlamadan önce hala şişmiş haldeyse sivilcenizi patlatmamanız önerilir. Sivilceyi patlatmak onu kızartır ve kurutur böylece sivilceyi kapatmak daha da zor hale gelir.
  • Eğer şiş bir sivilceniz varsa ilk hedefiniz bu şişliği azaltmak olmalıdır. Bunun için buz kullanabilirsiniz.
  • Sivilcenizin daha da büyümesini engellemek için sıcak suya batırılmış havluyu 10 dakika sivilcenizin üzerinde tutabilirsiniz. Bu sivilcenizin gözeneklerini açmaya yardımcı olacaktır.
  • Eğer sivilcenizi patlatmışsanız yaralı bölgenin pul pul kalmaması için nemlendirilmesi gerekmektedir. Benzoil peroksit sivilcenizi küçültmek için bire birdir.
  • Güneş kreminizi cildinizi ve sivilcenizi nemlendirdikten sonra uygulayabilirsiniz. Bu işlemlerden sonra sivilceniz kapatma işlemine hazır olacaktır.
  • Cilt tonunuzdan yarım ya da bir ton daha koyu olan yeşil bazlı kapatıcıyı tercihen kapatıcı fırçasıyla kullanmanız tavsiye edilir. Kapatıcı fırçası, sivilcenizi her açıdan kapatmak ve parmağınızın ulaşamadığı çatlaklara ulaşmak için mükemmeldir. Yeşil bazlı kapatıcı ise sivilcenizin kırmızılığını kapatmak için tezat yaratır. Fırçayı sadece sivilce üzerine hafif vuruşlar halinde uygulayınız. Daha sonra küçük parmağınızı kapatıcıyı sivilcenizin kenarlarını yumuşatmak için kullanınız.
  • Bu işlemden sonra cilt tonunuzla uyumlu toz pudranızı bir far fırçası yardımıyla sivilcenizin üzerine uygulayınız. Bu işlem sivilcenizi gün boyu kapatmakta ve cildinizin doğal yağının makyajınızı bozmasını önlemekte yardımcı olacaktır.
  • Sivilcenizi kapattıktan sonra her zamanki makyaj rutininize aynen devam edebilirsiniz.


Saat: 00:03

Telif Hakları vBulletin® Copyright ©2000 - 2019, ve
Jelsoft Enterprises Ltd.'e Aittir.


SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.