Forum Aski - Türkiye'nin En Eğlenceli Forumu
 

Go Back   Forum Aski - Türkiye'nin En Eğlenceli Forumu > Hayat ve Eğlence > Serbest Kürsü
facebook bağlan


Terk Edilme Sonrasında Onu Hemen Aramamanız İçin Önemli Sebepler

Serbest Kürsü kategorisinde açılmış olan Terk Edilme Sonrasında Onu Hemen Aramamanız İçin Önemli Sebepler konusu , Terk Edilme Sonrasında Onu Hemen Aramamanız İçin Önemli Sebepler eski sevgili,eski sevgiliyi aramamak,eski sevgiliyi geri getirmek,terk eden erkek,terk eden sevgili,terk edilme Terk edilme… Her insanı etkiler. Bu durumda ne yapmalı? ...


Like Tree1Beğeni
  • 1 Post By Ceu

Yeni Konu aç  Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Arama Stil
Alt 23.01.2016, 15:26   #1 (permalink)

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Terk Edilme Sonrasında Onu Hemen Aramamanız İçin Önemli SebeplerTerk Edilme Sonrasında Onu Hemen Aramamanız İçin Önemli Sebeplereski sevgili,eski sevgiliyi aramamak,eski sevgiliyi geri getirmek,terk eden erkek,terk eden sevgili,terk edilme


Terk edilme… Her insanı etkiler. Bu durumda ne yapmalı? İster inanın, ister inanmayın insan psikolojisini doğru tanımak mucize etkiler yaratır. Özellikle kadın-erkek ilişkilerinde… Önemli olan neyi söylemek ve yapmaktan öte, neyin nasıl söylendiği ve yapış şekli.Bir ilişkiden ayrılmak veya bir ilişkide terk edilme… İkisinin de kişilerin ilişki dinamiğine bağlı olarak çok çeşitli sebepleri bulunur. Eski partnerinizin size olan ilgisini kaybetmiş olmasının ya da gitmek istemesinin altında mutlaka yatan sebepler var.

Şimdi konumuza gelelim; terk edilme ile karşı karşıyasınız. Gitmek isteyen birini neden hemen aramamalısınız, neden hiçbir şekilde iletişim kurmamalısınız? En azından ilk 1 ay… Ya da ayrılık sebebi şiddetine veya siz hazır hissedinceye kadar 2 ay… Bu süreç tahmin edebileceğinizden çok daha fazla etkilidir. Özellikle terk edilen taraf hala diğer tarafı seviyor ve geri istiyorsa… Tabi bu da, yıpranmış şeylerin ardından ne kadar doğru, iletişim kurmama sürecinde neler, nasıl gelişti; tartışılır.

Önce ayrılığı bir kabullenin. Ve onunla bir anda yeniden sevgili olamayacağınızı, hemen kollarınıza atılmayacağını… Sonra onunla iletişim kurmama kısmına geçin. Evet, bu süreç çok da kolay değil. Ama imkansız da değil. Tutun biraz kendinizi…

Yaşayıp, sakince gözlemledikçe çok daha net görüyorsunuz her şeyi… Ve aynı hatayı yapmadığınızda ne kadar doğru yolda olduğunuzu… Hata sürekli yapılıyorsa hatalıktan çıkıyor, bir tercih oluyor. Ama aynı hatayı defalarca yapmamayı öğrendiğinizde harika tercihler yapmaya başlıyorsunuz.

Terk edilme sonrası neden hemen iletişim kurmamalısınız?

Terk edilmenin şoku ile duygularımıza o anki psikolojimiz ile hakim olamıyoruz ya da davranışlar çoğu zaman kontrolden çıkıyor. O şok anında birçok duyguyu bir arada yaşamak mümkün; tabi ki o duyguları kontrolsüz dışarı salıvermek de. Acizlik, çaresizlik, öfke, yalvarma gibi, gibi… Daha sonra pişman olmamak için sadece bir süre durun. Hiçbir şey yapmayın. Sadece durun. Ne yapayım peki? Hiçbir şey… Aramayın, sormayın, yalvarmayın, ikna etmek için kendinizi paralamayın. Emin olun; panikle yapılan her şey ters tepecek. Dönecekse de, dönmeyecek. Her şey bu kadar tazeyken ağzınızla kuş tutsanız da o istemedikçe, dönmeyecek. Ona da kendinize de bir nefes aldırın biraz.
Onun etrafında sürekli olmaya devam ederseniz, her seferinde onu ve ilişkinizi ne kadar özlediğinizi hatırlarsınız. Hele ki o sizin çabalarınıza kayıtsız kalıyorsa… Bu da size daha çok acı verir, daha çok hata yaptırır. Hatta her aradığınızda açılmayan telefonlarınız, cevaplanmayan mesajlarınız sizi daha da kudurtur, baskılar ve güdüler. Daha çok arama, arka arkaya mesajlar… İlk yalvaran ya da özledim diyen sonra da cevap alamadıkça tam tersine dönen dengesiz cümleler…Sadece ne olur, biliyor musunuz? Karşı taraf bu dengesiz ve özgüvensiz yaklaşımlarınızla sizi terk etmenin ne kadar doğru olduğunu bir kere daha anlar. Daha çok bunalır ve daha çok kaçmak ister. Üstüne üslük egosunu da tavan yaptırmış olursunuz. Uzaklaşın ki, egosu önce bir yere düşsün. O düşünmeye başlasın; “Hayda neden aramıyor artık, neden mesaj yok, hayatına bu kadar kolay nasıl devam edebiliyor? Bak şimdi, yoksa ben ayrılık kararı verirken acele mi davrandım?” Tabi siz iletişim kurmamayı sadece o bunları düşünsün diye yapmayın, bir süre serbest bırakın sadece.

İletişim kurmama süreci oldukça önemlidir. Özellikle sizin için… Neden derseniz, kendinize olan saygınızı kaybetmezsiniz. Enerjinizi olumsuz yönde düşürmezsiniz. Ona ulaşma güdünüzü yendikçe kendinizle gurur duyarsınız. Bakın, öyle bir yapıda insan olmasa da, terk edilmiş bir insanın en aciz hallerini karşısındakini geri kazanma arzusu ile ortaya dökmesi çok normal bir durumdur. Sevdiğiniz insan aciz birini ne kadar ister? Ya siz bu kadar aciz olmayı?
İletişim kurmama sürecinde eğer terk edilme sebepleri çok ağır sebepler değilse, sadece bunaldığı ya da ciddi bir ilişkiden korktuğu için gittiyse bu süreci yaşatmak çok daha etkilidir. Neden? Her an yanında olan kişinin yokluğu ve varlığı arasındaki farkı ona yaşatmış olursunuz. Ona kafasını toplama ve düşünme süreci vermiş olursunuz. En önemlisi; sizi özleme fırsatı yaratmış olursunuz. Siz sürekli tepesindeyken bunları yapabilir mi? Bir düşünün.
İletişim kurmama sürecinde siz de kendinizi toparlarsınız. Sadece o değil. Lütfen öncelikle kendinize odaklanın ve kendiniz için yapın, ne yapacaksanız. Bunu sakın unutmayın. Bu toplanma süreci her iki tarafın da sakin, dingin ve kendi içine dönerek atlatması gereken bir durum. Onu gerçekten yeniden hayatınıza istiyor musunuz? Ona olan hisleriniz ve bu kadar geri istemeniz zaaf mı, ego mu yoksa gerçekten seviyor olmanız ve onsuz olmak istememeniz mi? İletişim kurmama süreci sonrası belki de siz artık onu istemeyeceksiniz. Hele ki; sizin çabalarınız ve dürtmelerinizle yürütmeye çalıştığınız, karşı tarafın aslında sizi mutlu etmediği ya da beklentilerinizi karşılamadığı bir ilişki ise… Kısaca aslında bu süreç sizin için de oldukça sağlıklı bir süreç.
Çoğu insan ayrılık ve terk edilme sonrası yalnız kalmak ya da bir daha hayatına birini alamayacağı korkusundan da panik yapar ve giden kişiyi daha ilk günden geri döndürme çabası ile mantıklı, mantıksız her yolu dener, kendini hırpalar. Bakın, iletişim kurmama süreci onun kadar kendinize de biraz nefes alacak alan yaratmanızı sağlayacak. Bu süreç belki de hiç olmadığınız kadar kendinizle meşgul olabileceğiniz zamandır. Kendinizin kim olduğunu, nasıl bir hayat istediğinizi ya da istemediğinizi, hayatınızda nelerin eksik ve dengede olmadığını analiz edebilmeniz açısından da etkilidir. Kısaca başkalarına değil, önce kendinize yatırım yapın. Ayrıca bu süreç hangi sebepler yüzünden ilişkinin yürümediğini ve bittiğini tartmanızı da sağlar. En azından onunla yeniden deneyemeseniz de, bir sonraki ilişkinizde bunları yapmazsınız. Size +1 puan daha…
Giden ya da gitmek isteyen, sizin duygularınızı önemsemeyen birinin ardından ağlayarak, dövünerek, ona yalvararak bunları yapabilir misiniz? Hayır. Bakın o gidiyor çünkü kendi hayatı daha önemli. Bunu siz de yapın. Kendinize bakın biraz, kilo vermeniz gerekiyorsa verin, değişiklikler yapmanız gerekiyorsa yapın, kendinizi mutlu edecek uğraşlar edinin, arkadaşlarınızla ve ailenizle vakit geçirin, bir türlü başlatamadığınız hedeflerinize odaklanın. Emin olun çok daha iyi hissedeceksiniz. Çıkın acizlik ve depresyon çukurundan. Bu sizin hayatınız!

Evet, bazı hatalarınızı anlayıp, düzeltebilirsiniz. Değiştim diyerek insanlara sözle bunu anlatmaya uğraşmayın. Ancak siz gerçekten değiştirdiğiniz yönlerinizi davranışlarınızla gösterebilirsiniz. Sözler uçar gider, davranışların etkisi kalır. Özellikle bu durum biten ilişkilerde taraflardan birinin diğerini ikna etmek için kullandığı kelimelerdir: “Bak, ben değiştim. Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Bak hatta ağzımla kuş bile tutacağım.” Sözle ikna etmek zordur. Gerçekten bir şeylerin farkına varıp, gerçekten değiştirmeniz gereken davranışları değiştirdiyseniz bunu yaşatarak gösterin.

En önemli nokta aslında bu son cümlelerde gizli…

Unutmayın, tüm bunlar aslında onu kazanmak için uygulanacak birer taktik değil, sizin kendinizi kaybetmemeniz ve kendinizi kazanmanız, kendi hayatınıza yatırım yapmanız için geçmeniz gereken çok önemli bir süreç. Bir başkasına yaptığınız aşırı yatırım, bir gün o gittiğinde çöpe gider. Yazık değil mi zamanınıza, emeklerinize?

Bu kendi içine dönme ve iletişim kurmama sürecinde o zaten bir şeylerin yokluğunu kendisi anlayıp geri dönmek isterse ve tabi siz hala onu istiyorsanız, o zaman düşünürsünüz. Kendiliğinden dönmüyorsa da, kendi bilir. Birlikteyken ona yaptığınız duygusal, zamansal yatırımı, bir de o gitmişken mi yapacaksınız? Eğer bu kadar rahat gidiyorsa, onunla olan bağınızı, enerjinizi kesin. Beslenmesin artık sizden. O kadar enerjiniz varsa kendinize verin.

Siz zaten tüm bunları eksiksiz yaparsanız ve o zaten sizi seviyorsa kendisi meraklanıp, kaybetme korkusu ile size bir şekilde ulaşacaktır.
Terk edilme sonrası onu aramama sürecinde neler yasak?

Onu telefonla aramak
Mesaj göndermek
Mail göndermek
Sosyal medyada onu sürekli takip etmek
Kendi sosyal medya hesaplarınızda ayrılık acısı, mutsuzluk, eski sevgiliyle ilgili hüzünlü şeyler paylaşmak
Evinin önüne gitmek, onun gittiği yerlerde dolanmak
Ortak arkadaşlarla onunla ilgili konuşmak, ona arkadaşlar vasıtasıyla haber yollamaya çalışmak
Eğer onunla iletişim kurmama sürecinde, kendinizi tutamazsanız ki çok rastlanan bir durumdur ve yapmamanız gerekenleri yaparsanız panik yapmayın.

Tekrar başa dönün ve aramama kuralına hemen yeniden başlayın.

__________________
Kadının gücünü
Hafife Alma.
Her Yol Sana Çıkar
Galatasaray !


EbruLi isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla
Alt 23.01.2016, 19:32   #2 (permalink)
Özel Üye

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Terk Edilme Sonrasında Onu Hemen Aramamanız İçin Önemli Sebepler

İnsan evladının onur anlayışı olmalı. Hatalı olan kişi özür diler o ayrı mesele ama terkedenler genelde başkaları için terkeder. Bu dolaydan dolayı herhangibir irtibat kurmak sadece insanın kendi kendini küçük düşürmesine yol açar. Bunun yerine daha iyisini bulmak gerekir.

__________________Gâh safa buldu gönül ayînesi, gâh keder,
Böyledir hal-i cihan, böyle gelmiş, böyle gider.
Paradox isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla
Alt 23.01.2016, 20:19   #3 (permalink)
Ceu
Tecrübeli Üye

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Terk Edilme Sonrasında Onu Hemen Aramamanız İçin Önemli Sebepler

En büyük sebep gurur olmalı ve zamana güverek hayata devam etmeli

Anastasia beğendi.
Ceu isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla
Alt 23.01.2016, 20:25   #4 (permalink)

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Terk Edilme Sonrasında Onu Hemen Aramamanız İçin Önemli Sebepler

Bir kere ayrıldıktan sonra seveceksen de uzaktan sev arkadaşım..

__________________
"Ben sana geç kaldım,
Sen bana erken..."
Anastasia isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla
Alt 06.02.2016, 22:02   #5 (permalink)
Özel Üye

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Terk Edilme Sonrasında Onu Hemen Aramamanız İçin Önemli Sebepler

3 kez aldatılmış biri olarak yazıyorum
Kısa ve öz : Hiç mi hiç koymadı.
Değer vermek-değerlim demek. Bu kadar basit olmamalı.
Hiç bir zaman değerlim demedim çünkü biliyordum

Göze girmeyen gönüle girmez.

MalıHulya isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Yukarı'daki Konuyu Aşağıdaki Sosyal Ağlarda Paylaşabilirsiniz.


(Tümünü Görüntüle Konuyu Görüntüleyen Üyeler: 9
Anastasia, Ceu, EbruLi, Exodus, MalıHulya, Mehru, Paradox, SrKn, user
Seçenekler Arama
Stil

Yetkileriniz
Konu Açma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum hakkında Kullanılan sistem hakkında
Forumaski paylaşım sitesidir.Bu nedenle yazılı, görsel ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenmektedir.Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir.Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazılı, görsel ve diğer materyalleri 48 saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır. Bildirimlerinizi bu linkten bize yapabilirsiniz.

Telif Hakları vBulletin® Copyright ©2000 - 2016, ve Jelsoft Enterprises Ltd.'e Aittir.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.

Saat: 13:38