Like Tree22Beğeni
 • 12 Post By Jaqen
 • 1 Post By MiRaC
 • 1 Post By Naevia
 • 1 Post By Pineapple
 • 1 Post By keroLayn
 • 1 Post By LiNa
 • 1 Post By Huzur-u Kalb
 • 1 Post By Lunapolis
 • 2 Post By Ekvator
 • 1 Post By LiNa

Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Arama Stil
Alt 23.12.2013, 17:29 #1 (permalink)
Root Administrator


Jaqen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üye Numarası: 1
Kayıt Tarihi: 02.09.2012
Nereden: İsveç
Yaş: 39
Cinsiyet:
Takımı: Galatasaray
Burç: Koç
Mesajlar: 73,322
Konular: 21674
Beğeni Alınan: 67559
Beğeni Edilen: 13763
Rep Gücü: 10
Jaqen isimli üye Tecrübe puanını kapatmıştır.

yeni Ateşe Karşı [2.Bölüm]ATEŞE KARŞI [2. BÖLÜM]Çam ağaçları, Türk Sanat Müziği korosundaki insanlar gibi sağa sola hafif hafif sallanıyordu. Havada serin bir rüzgâr hâkimdi. Hastanenin bahçesinde yer yer gezinen hastalar göze çarpmaktaydı. Serdar'ın alnında ufak bir bant vardı. Hastaneden taburcu olmuştu.

Hastane bahçesinin kapısında iki adam belirdi. Yüzlerinde tebessümden eser yoktu. Gerçi Serdar'ın annesi hep derdi; ''Esere değil, tesir edene bak oğlum'' İki adam Serdar'a yaklaştılar. Sol taraftaki Serdar'a elini uzattı:

- Merhaba. Ben komiser Rasim Mert. Bu da -yanındakini işaret ederek- yardımcım Melih. Ekibimiz kaza yeri ve sonrası araştırmalarını tamamladı. Göze çarpan bir şey yok. Fakat sana da bir kaç soru sormamız gerekiyor. Bizimle emniyete kadar gelir misin?

Serdar hiç itiraz etmeden kabul etti. Yüzü asıktı ve kafasını yerden hiç kaldırmıyordu.

Emniyet binasında sessizlik vardı. Sanki binadaki herkes ikinci bir emre kadar saygı duruşuna geçmişti. İçerisi hafif kolonya kokuyordu. Emniyette bayram sabahını andıran bir hava vardı.

Rasim bir odanın kapısını açıp, Serdar'ı içeri buyur etti. Komiserin odasındaki kokunun da hâldeki kokudan farkı yoktu. Emniyet binasının her odasını kolonya satıcısı gezmiş gibiydi.

Komiser bir koltuğu oturması için Serdar'a işaret etti. Serdar ağır hareketlerle koltuğa oturdu. İçindeki yangının haddi hesabı yoktu. Sanki oturduğu deri koltuk birazdan içindeki ateşten dolayı tutuşacaktı. Komiser yüzü pencereye dönük olarak konuşmaya başladı:

- Muhtemelen sevgilisiniz. Aranızdaki ilişkinin boyutunu biraz anlatır mısın bana?

Serdar sorunun konuyla bir bağlantısını kuramasa da anlatmaya başladı. İlk tanıştıkları günden bu yana her şeyi yüzeysel olarak komisere aktarıyordu. Komiser Rasim yüzünü pencereden ayırmadan ve en ufak bir not almadan genci dinliyordu. Sanki soruyu öylesine sormuştu ve soruşturmanın prosedürü yerine gelsin havası estiriyordu. Sedat konuşmasını bitirdi. Odada kısa bir sessizlik oldu. Ardından Komiser nihayet yüzünü Sedat'a döndü:

- Sana ilk başta söylemedik. Kafanda yersiz kurgular şekillenmesin diye böyle bir karar aldık. Ama bir şekilde öğrenmen gerekiyor. Olay yeri inceleme ekibimiz maktulü yerinden çıkarırken bir şey gözlerine çarpmış. Arka koltukta bir kutu bulunmuş. Araç tamamen yanmasına rağmen kutu çelik olduğundan içindekine bir şey olmamış. Ekip kutuyu açtığında beze sarılmış kâğıdın içinde bir not ile karşılaşmış: ''Sen kaybettin, ben kazandım'' Bu not üzerinde çalışıyoruz. Tabii senin de yardımların gerekmekte. Sence ne anlama geliyor bu not? Yakından veya uzaktan bir düşmanın var mıydı? Son zamanlarda sen veya sevgilin tehditler alıyor muydunuz? Bu not hakkında düşüncelerini öğrenmek istiyorum.

Sedar'ın mevcut acısı üzerine bu enteresan bilgi pek etki etmemiş gibi gözüküyordu. Ama yine de duymuş oldukları onu onlarca düşünceye itmişti. Gözlerindeki kıvılcım yüzündeki şaşkınlığını gizleyemiyordu.

Serdar, komisere not ile ilgili bir fikir sunamadı. Zira aklında bu duruma dair hiçbir şey şekillenmiyordu. Yapmış oldukları şeyler hakkında en ufak bilgiye sahip değildi. Kafasını toparlamadan sağlıklı düşünemeyecekti. Ayrıca bâriz bir şekilde bildiği, tanıdığı bir düşmanı da yoktu.

Emniyetten çıktığında kafası tonlarca ağırlıktaki bir kum çuvalını andırıyordu. Öyle yorgun, öyle bitkindi ki, Emniyet binasının önüne yığılıverecekti. İçindeki o tarifsiz acının geçmesi mümkün değildi. Sevgilisinin kömüre dönmüş bedeni an be an gözlerinin önünden hiç gitmiyordu.

Julide’nin ailesine haber gitmiş olmalıydı. Aralarındaki ilişkiyi bilmedikleri için konuya müdahil olamaz, taziyede bulunamazdı. Onlar için de çok zor günler başlamıştı. Neticede Julide onların evlatlarıydı. En çok da kanser olan babasını düşünüyordu. Çok büyük moral depolaması gereken bir insanın, bu haber ile kanserle savaşması ne kadar kolay olabilirdi!

Aradan günler geçiyor ama Serdar’dan hiçbir şey geçmiyordu. Duyuları havadaki en ufak hüzünleri bile kapıyordu. Serdar’ın şu aralar ruhu, çok kuvvetli alıcılara sahip uydular gibiydi. Ama her şeye rağmen kafasını toparlamalıydı. Hayat her şeye rağmen devam ediyordu ve bu şekilde gitmesi imkânsızdı. Seyahat kararı iyi bir fikirdi. Bir zamanlar Üniversite okuduğu Girne’nin turistlik yerlerini dolaşarak stresini atmak, içindeki yarayı bir nebze olsun bastıracaktı.

Eşyalarını hazırladı, internet üzerinden uçak biletini aldı. Yolculuğa hazırdı. Kapıyı açtığında gözlerine inanamadı. Julide karşısında duruyordu. Derisinin büyük bir kısmı bir jole gibi damlıyor, saçlarından dumanlar yükseliyordu ve kızgın bir şekilde Serdar’a bakmaktaydı. Sonra Serdar’ın kulaklarında bir ses yankılandı: ‘’Beni çok sevseydin, benim için yanardın Serdar!’’ Bu cümleler Serdar’ın beyin duvarlarına alçı etkisi yapıyordu. Olduğu yere çöktü. Kafasını kaldırdığında karşısında hiçbir şey yoktu. Bilinçaltı Serdar’a her şeyi zehir edecekti.

Çantasını yere bıraktı ve son sürat koşmaya başladı. Sokak ortasında rastgele koşuyordu. Maraton koşucusu gibiydi. Akan trafiğe aldırış etmiyor ve gözleri yaşlı bir şekilde, Julide’nin ismini haykıra haykıra koşuyordu. Ana caddeye çıktığının farkında bile değildi. Yanan kırmızı ışıklar Serdar’ın zaten kanlı gözlerini kıpkırmızı yapmıştı. Trafiğin ortasında alev püskürmeye hazır bir Ejderha duruyordu.

Yol kenarından Serdar’ı fark edenler onu çiğnenmekten zor anda kurtardı. Serdar intihar girişiminde bulunmamıştı. Neye giriştiğinin kendi de farkında değildi. Fakat içindeki o ses ve hayâlindeki o görüntü ile yaşayamazdı.

Bir banka oturmuş ve hıçkırıklara boğulmuştu. Şuan hiçbir şey yapmak istemiyordu; Hatta mümkünse yaşamak bile… Eli ceketinin iç cebine soktu ve uçak biletini çıkardı. Buğulu gözlerle bilete bakıyordu. Durdu, düşündü. Uzun uzun düşündü. Sonra ayağa kalktı. Başaracaktı. Julide’yi unutmayacak olsa bile bu ruhsal çöküntüden kurtulacaktı. Hayâlinde gördüğü gerçek Julide değildi. O ona böyle bir şey demezdi. Çünkü Serdar’ın ne kadar çok sevdiğini biliyordu. Serdar da bundan adı gibi emindi. Julide böyle bir durumda tek bir şey isterdi; Sevgilisinin başı dik bir şekilde yaşamaya devam edip, onu hayatta sevdiği gibi sevmeye devam etmesini. Serdar da böyle yapacaktı. Başka kimseyi sevmeyecek ve Julide’yi asla unutmayacaktı.

Yırtılmanın eşiğinden dönen uçak biletini tekrardan cebine soktu. Uçağın kalkmasına az bir süre kalmıştı. Yoldan bir taksi çevirip havaalanına doğru yola koyuldu.

Uçağa bindiğinde üzerindeki yük biraz hafiflemiş gibiydi. Hostesin yolculuk öncesi rutin talimat ve uyarıları kendisine ninni gibi geliyordu. Yaklaşık bir haftadır doğru dürüst uyku çekmemişti. Ortalama birkaç saatlik uyku ile duruyordu. Son iki gündür ağzına bir lokma dahi koymamıştı ve bu kısa sürede verdiği kilo onun için bir rekordu.

Yolculuğun en az 55 dakika, en fazla 1 saat 10 dakika süreceği bildiriliyordu. Serdar bu süre zarfı içinde özlemiş olduğu uykuya kendini teslim etmeye niyetliydi. Kemerini taktı ve kafasını arkaya yasladı. Uçak yerden yükseldiğinde ruhunun alınıyor gibi olduğunu hissetti. Sanki o da dünyadan ayrılıyor ve Julide’nin yanına gidiyordu.

2. Bölümün Sonu.

@[Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL] @[Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL] @[Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL] @[Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL] @[Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL] @[Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL] @[Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL] @[Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL] @[Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL] @[Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL] @[Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL] @[Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL] @[Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL] @[Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL] @[Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL] @[Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL] @[Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL] @[Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL] @[Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL] @[Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL] @[Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL] @[Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL] @[Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL] @[Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL] @[Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL]

__________________
[Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL][Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL][Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL][Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL][Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL][Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL][Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL][Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL][Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL][Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL][Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL][Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL][Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL]

Konu Ekvator tarafından (23.12.2013 Saat 17:59 ) değiştirilmiştir.
Jaqen isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile CevaplaAlıntı ile Cevapla
Alt 23.12.2013, 17:30 #2 (permalink)
Üyeliği Durduruldu


 
Üye Numarası: 4761
Kayıt Tarihi: 12.12.2013
Nereden: Dünya Sürgünü
İlişki Durumu: Yok
Cinsiyet:
Mesajlar: 2,864
Konular: 171
Beğeni Alınan: 427
Beğeni Edilen: 500
Rep Gücü: 0
MiRaC is on a distinguished road

Standart Cevap: Ateşe Karşı [2.Bölüm]

eyvALLAH azizim..

Ekvator beğendi.
MiRaC isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile CevaplaAlıntı ile Cevapla
Alt 23.12.2013, 17:39 #3 (permalink)
Noktα kαdαr menfααt için virgül gibi eğilme ..

Naevia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üye Numarası: 2301
Kayıt Tarihi: 15.10.2013
Nereden: Tbilissi .
İlişki Durumu: iliskisi yok
Cinsiyet:
Takımı: turkiye
Burç: balik
Mesajlar: 990
Konular: 165
Beğeni Alınan: 572
Beğeni Edilen: 418
Rep Gücü: 5
Naevia is on a distinguished road

Standart Cevap: Ateşe Karşı [2.Bölüm]

‘’Beni çok sevseydin, benim için yanardın Serdar!’’

Niye yanmadın Serdar

Güzel olmuş @[Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL], dankeet

Ekvator beğendi.
Naevia isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile CevaplaAlıntı ile Cevapla
Alt 23.12.2013, 17:48 #4 (permalink)
neden senin olduğun yerde değilim?


Pineapple - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üye Numarası: 560
Kayıt Tarihi: 25.07.2013
Nereden: K.
Yaş: 22
İlişki Durumu: Var
Cinsiyet:
Takımı: Türkiye
Mesajlar: 6,279
Konular: 837
Beğeni Alınan: 3836
Beğeni Edilen: 2851
Rep Gücü: 12
Pineapple will become famous soon enoughPineapple will become famous soon enough

Standart Cevap: Ateşe Karşı [2.Bölüm]

çok acayip ilerliyor, merak içinde bekliyorum

Ekvator beğendi.
__________________
Pineapple isimli Üye şuanda online konumundadır   Alıntı ile CevaplaAlıntı ile Cevapla
Alt 23.12.2013, 17:53 #5 (permalink)
#GafaDadLı&CEO

keroLayn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üye Numarası: 4525
Kayıt Tarihi: 08.12.2013
Nereden: Yer6
Cinsiyet:
Burç: Koç
Mesajlar: 1,112
Konular: 10
Beğeni Alınan: 667
Beğeni Edilen: 604
Rep Gücü: 6
keroLayn is on a distinguished road

Standart Cevap: Ateşe Karşı [2.Bölüm]

Serdar mıydı Sedat mıydı bi ara beynim error aldı ama değişik bişeye benziyor. Takip edicem bakalım ne olacak

Ekvator beğendi.
__________________
Olduğu 'KADAR' Olmadığı 'KADER'
keroLayn isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile CevaplaAlıntı ile Cevapla
Alt 23.12.2013, 18:14 #6 (permalink)
Tecrübeli Üye


LiNa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üye Numarası: 871
Kayıt Tarihi: 20.08.2013
Nereden: Muğla
Cinsiyet:
Takımı: galatasaray
Burç: balik
Mesajlar: 3,009
Konular: 35
Beğeni Alınan: 1241
Beğeni Edilen: 1161
Rep Gücü: 8
LiNa is on a distinguished road

Standart Cevap: Ateşe Karşı [2.Bölüm]

Daha 1. Bölümü okuyamadim. Ama soz ikisini de arka arkaya okuyup yorumumu yapicam.

Ekvator beğendi.
__________________
LiNa isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile CevaplaAlıntı ile Cevapla
Alt 25.12.2013, 01:47 #7 (permalink)
Herkesin yolu, layığına açık olsun.


Huzur-u Kalb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üye Numarası: 413
Kayıt Tarihi: 17.05.2013
İlişki Durumu: Evli
Cinsiyet:
Mesajlar: 4,600
Konular: 216
Beğeni Alınan: 4554
Beğeni Edilen: 5305
Rep Gücü: 11
Huzur-u Kalb has a spectacular aura aboutHuzur-u Kalb has a spectacular aura about

Standart Cevap: Ateşe Karşı [2.Bölüm]

2 bölümü de okudum kaleminize sağlık begendim
çıkacak diğer sayılarıda kesinlikle okuyacağım
biraz bunalima girdim üzüntüden ama olsun

yanlız şu dikkatimi çekti
bu bölümde son kisimda bir eksiklik var gibi geldi bana
serdar yaşadığı olay sonrası çantasını bırakıp
koşmaya başladı sonra bir bankda oturup düşündü
ve ucagina yetişmek istedi ve taksi çevirdi
bavulunu almayi unuttu ve yola koyuldu.
Gerçi 3-5 parça kiyafet o kadar önemli değil
ama sanki açık kalmış gibi geldi orası bana
tabi bu benim fikrim emeğe saygı duyarım her zaman.

Ekvator beğendi.
__________________"Beklemek ateşten kuvvetlidir...
Huzur-u Kalb isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile CevaplaAlıntı ile Cevapla
Alt 25.12.2013, 08:55 #8 (permalink)
Aşk tedbir ile zevk vermez, aşk diyarına tedbir giremez.


 
Üye Numarası: 511
Kayıt Tarihi: 09.07.2013
İlişki Durumu: iliskisi yok
Cinsiyet:
Takımı: galatasaray
Burç: koc
Mesajlar: 2,757
Konular: 336
Beğeni Alınan: 1331
Beğeni Edilen: 1754
Rep Gücü: 8
Lunapolis will become famous soon enough

Standart Cevap: Ateşe Karşı [2.Bölüm]

Hmm.. Yine güzel bir bölümle karşımızdasınız..
Ellerinize, kaleminize sağlık..
Lakin dedim ya duygu eksikliği var ve bu bölüm olsa da dahi güçlü değil..
İnsanı tam derinlere sokup gerçeği yansıtamıyor ne yazık ki..
Birde hiç hoşlanmadığım bir durum var.. Belki de benden kaynaklanıyordur..
Ben ayrıntılı yazarım ama diğer yazan bütün yazarlarımız nedense geçiştirmeler kullanıyorlar ve bu hikayenizi yazınızı basit kılıyor..
Beni ilgilendirmez tabi sizin ayrıntılı yazmanız geçiştirmeli yazmanız lakin bir kaç ayrıntı.. Şart!
Serdar Sedat ne anlamadım açıkçası.. İki isim mi kullanıyor yanlışlık mı yaptınız yoksa buda oyunun bir parçası mı?
Julide hanıma gelirsekte hiç acımadım açıkçası.. Sevmemiştim karakteri adını okuduğum ilk andan bu yana bir soğukluk vardı.. İyiki de gitti..
Girne'de anlaşılan Serdar'ı bazı olaylar bekliyor.. Macera falan.. Severim bakalım 3. bölümü de merakla bekliyorum..
Birde bitiş eksikti.. Birşeyler bekledim açıkçası am okurken bir boşluğa düştüm..
Niye böyle bitirdi diye..
Neyse diyelim.. İlk bölümler böyledir, yazar kaleme, kurguya alıştıkça daha bir güzelleşir gelecek olanlar..
O yüzden ben bu umutla ve yazınızın güzelliğiyle merakla bekliyorum

Ekvator beğendi.
Lunapolis isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile CevaplaAlıntı ile Cevapla
Alt 25.12.2013, 17:18 #9 (permalink)
Bağımlı Üye

Ekvator - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üye Numarası: 1819
Kayıt Tarihi: 26.09.2013
Nereden: Marmara
İlişki Durumu: iliskisi yok
Cinsiyet:
Takımı: fenerbahce
Burç: kova
Mesajlar: 1,431
Konular: 19
Beğeni Alınan: 805
Beğeni Edilen: 550
Rep Gücü: 6
Ekvator is on a distinguished road

Standart Cevap: Ateşe Karşı [2.Bölüm]

İsim üzerinde yanlışlık söz konusu evet. O yanlışı sonradan fark edip düzeltmiş bulunuyorum. Yani tek isim var; O da Serdar.

Eser üzerinde, diğer eserlerime olduğu gibi fazla kafa yorup derin düşünmediğim için senaryo biraz basit kalıyor. Dolayısıyla bu durum kurguya da yansımakta. Dolayısıyla ilgiyi düşürecek eksikler bir hayli mevcut. Netice itibariyle hemfikirim sizlerle.


@[Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL], @[Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL] ve diğer arkadaşlar; Yorumlarınız için de teşekkürler ayrıca

__________________
© Copyright 2014 All Rights Reserved Ekvator ™

Konu Ekvator tarafından (25.12.2013 Saat 17:28 ) değiştirilmiştir.
Ekvator isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile CevaplaAlıntı ile Cevapla
Alt 26.12.2013, 11:07 #10 (permalink)
Tecrübeli Üye


LiNa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üye Numarası: 871
Kayıt Tarihi: 20.08.2013
Nereden: Muğla
Cinsiyet:
Takımı: galatasaray
Burç: balik
Mesajlar: 3,009
Konular: 35
Beğeni Alınan: 1241
Beğeni Edilen: 1161
Rep Gücü: 8
LiNa is on a distinguished road

Standart Cevap: Ateşe Karşı [2.Bölüm]

Ellerine emeğine sağlık. Keşke bölümler biraz daha uzun olsa.

Ekvator beğendi.
__________________
LiNa isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile CevaplaAlıntı ile Cevapla
Cevapla

Yukarı'daki Konuyu Aşağıdaki Sosyal Ağlarda Paylaşabilirsiniz.


(Tümünü Görüntüle Konuyu Görüntüleyen Üyeler: 26
Beste, Ekvator, FeCr, Huzur-u Kalb, Jade, Kaiken, keroLayn, LiNa, Lunapolis, Mare, melankolibowl, MiRaC, Muratt, Naevia, Narsinha, Orhan-38, Pain, PENGUEN, Perii, Pineapple, Smilexy, Sultan ŞAH, Yagmur, Zemherir, ZeN, Şafak
Seçenekler Arama
Stil

Yetkileriniz
Konu Açma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkSaat: 16:45

Telif Hakları vBulletin® Copyright ©2000 - 2018, ve
Jelsoft Enterprises Ltd.'e Aittir.
 

Hakkında

"Forum sitemizdeki yazılı, görsel ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenmektedir.Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir.Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazılı, görsel ve diğer materyalleri 48 saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.Bildirimlerinizi bu linkten bize yapabilirsiniz."

 

Copyright © 2016

SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.