Forum Aski - Türkiye'nin En Eğlenceli Forumu
 

Go Back   Forum Aski - Türkiye'nin En Eğlenceli Forumu > Eğitim - Öğretim > Üniversite - Lise Okul Tanıtımları
facebook bağlan


Girne Amerikan Üniversitesi Tanıtım

Üniversite - Lise Okul Tanıtımları kategorisinde açılmış olan Girne Amerikan Üniversitesi Tanıtım konusu , Girne Amerikan Üniversitesi Tanıtım Üniversite Hakkında Girne Amerikan Üniversitesi, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin ilk yüksek öğrenim kuruluşu olarak 1985 yılında kurulmuştur. Bu sene büyük bir coşku ile kuruluşunun 25. yılını ...


Yeni Konu aç  Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Arama Stil
Alt 06.05.2014, 17:45   #1 (permalink)

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
yeni Girne Amerikan Üniversitesi TanıtımGirne Amerikan Üniversitesi Tanıtım

Üniversite Hakkında

Girne Amerikan Üniversitesi, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin ilk yüksek öğrenim kuruluşu olarak 1985 yılında kurulmuştur. Bu sene büyük bir coşku ile kuruluşunun 25. yılını kutlamakta olan üniversitemiz, temelinde Amerikan eğitim sistemi odaklı yüksek öğrenimle öğrencilerine üstün bir hizmet sunmaktadır. GAÜ, sonraki yüzyılda yönünü belirlerken, bu özel misyonu ile en iyi şekilde yetişmiş öğrencilerini mezun etmeye devam edecektir.
Temel hedefine hizmet etmek amacıyla, GAÜ çeşitli stratejiler kullanmaktadır; bu stratejiler farklı eğitim yaklaşımlarını teşvik etmek, bursları desteklemek, işbirlikçi toplumsal sosyal projelerde yer almak ve birbirine bağlı olan, çoğulcu, global bir topluluk içerisinde sorumlu vatandaş olma yolunda kişilere ve kurumlara yön vermektedir. 1985 yılından beri, Girne Amerikan Üniversitesi modern bir üniversite olarak kendini anlamada gelişme göstermiştir. Global kampüsleri ve uluslararası işbirlikleri ile yaygın bir yapılanmayı benimsemiş olması GAܒ yü yüksek öğretim kurumları arasında ilk sıralara taşımaktadır.
Bugün Girne Amerikan Üniversitesi geleneksel olmayan, modern ve yenilikçi yapılanması ile Üniversite olarak kendine öz bir kimliğe sahiptir. GAܒdeki akademik programlar; çağın ve iş dünyasının nabzını tutacak şekilde güncellenmekte veya bu ihtiyaca yönelik yeni bölümler açılmaktadır. Bu şekilde öğrencilere eğitim teknolojisindeki yenilikler ve gelişmeler yoluyla teori ile uygulama arasındaki zorlukları mezun olmadan yaşama ve araştırma imkanı sunmaktadır.
Üniversitemizin stratejik planı doğrultusunda Yöneticiler Kurulu Başkanımız; Üniversiteyi gençlerin ilk tercih ettikleri bir üniversite yapmak amacıyla gençlerin eğitim ihtiyaçlarına hizmet eden lider bir kuruluş olma potansiyeline gore öğrenci adaylarını bizlerle yaşamaya davet etmektedir. Bu amacın izlenmesi GAܒyü farklı kılmıştır; Üniversite, genç ve erişkin öğrenciler ile ilişkilerini sağlamlaştırmak için çabalarını devam ettirmektedir ve bu nedenle Üniversite ve programları kaliteli Amerikan eğitimi ve kişisel gelişme arayışında olan tüm öğrenciler için birinci tercihtir.
Girne Amerikan Üniversitesi, programlarının çoğunu online olarak da sunma yolunda dev adımlarla ilerlemektedir. Aynı zamanda, artık çağımızın bir gereği olan uygun profesyonel gelişimi de online olarak sunmak için işletmeler ve okullar ile ortaklıklar kurmaktadır.
GAÜ, bilgisayar teknolojisinin eğitim için en uygun öğrenme şekli olduğunu kabul etmektedir. Aynı teknoloji Üniversitenin kurmuş olduğu global kampüsleri ve işbirlikleri için modern bir alt yapı oluşturmaktadır.
Bağlantının anlamlı, kullanılabilir ve eğitime yararlı olabilmesi için, öğrenci erişmek istediği zaman bu öğrenme imkanlarına ulaşılabilir olmalıdır. GAܒnün amacı, duvarları olan fiziksel bir yapı içerisinde kendi kabuğuna sığmayan bir üniversite olmaktır; yani zaman ve mekan içerisine yerleşmiş fakat misyonunu yerine getirirken her iki durumda da sınırlamalar ile engellenmeyen bir üniversite olmaktır. Bunu gerçekleştirmek için, GAÜ teknoloji etkisinin ve bunun bilgiyi-öğrenmeyi nasıl değiştirdiğinin sürekli farkında olmuştur. GAÜ, öğretim programı ve öğrenme stratejilerinin bu değişiklikleri yansıttığından emin olmak için derslerini ve programlarını çağın ihtiyaçlarına göre geliştirmektedir.
Bilgi çağının öncü bir üniversitesi olarak, Girne Amerikan Üniversitesi mezunlarını yeni çalışma yerlerinde yetkili kılmak için çaba göstermektedir. Öğrenciler alışmış olmadıkları durumlarla, problemlerle karşılaştıkları zaman, eğitim programları yoluyla almış oldukları donanımdan çözüme doğru etkin bir biçimde çalışabilmek ve bilgiyi karmaşık durumlara uygulayabilmek için yeteneklerini en üst düzeye çıkaracaklardır. Mezunlar yeni bilgiyi önceki bilgi ve deneyimlerle aktif bir biçimde ilişkilendirmek, modelleri ve temel ilkeleri araştırmak yoluyla bir çözüme ulaşıldığında destekleyici delilleri sağlamak için destekleneceklerdir.
Başarılı, profesyonel bilgi insanları olarak, öğrencilerimiz ve mezunlarımız üniversitelerini kendilerinin sürekli ortakları olarak göreceklerdir. Girne Amerikan Üniversitesi değişimin ikna edici nitelikte olduğunun farkındadır ve modern eğitim tasarımı ile 21. yüzyılda yüksek öğrenim ile ilgili güçlükleri ve rekabeti karşılayacak bir konumdadır. Sürekli çevresel değişimlere açık olan Üniversitemiz, kendisine çizmiş olduğu yolda seçkin bir üniversite olma, kalitesinden ödün vermeden bu yolda ilerlemeye her zaman devam edecektir.
Akademik Programlar

Lisans Programları
İşletme & Ekonomi Fakültesi
Mühendislik Fakültesi
Eğitim Fakültesi
İletişim Fakültesi
Beşeri Bilimler Fakültesi
Hukuk Fakültesi
Mimarlık, Tasarım ve Güzel Sanatlar Fakültesi
Fen ve Sosyal Bilimler Enstitüsü
Meslek Yüksek Okulu
Spor Yüksek Okulu
Hemşirelik Yüksek Okulu
Havacılık Yüksekokulu
Denizcilik ve Ulaştırma Yüksekokulu
Sahne Sanatları Yüksekokulu
Uygulamalı Sosyal Bilimler Yüksekokulu
Sürekli Eğitim Merkezi
Amaç ve Hedeflerimiz
İlkelerimiz
Programlar
Stage School
Akademik Personel

Araştırma Merkezleri
• Rauf Raif Denktaş Araştırma Merkezi
• Sosyal Bilimler Araştırma Merkezi
• Enformasyon Teknolojileri Araştırma Merkezi
• Kırsal Gelişim ve Çevre Yönetimi Merkezi
• Su Altı Arkeolojisi
• Atlantis “Kayıp Şehir” Araştırma Merkezi
• Avrupa Birliği Araştırma Merkezi
• Techno Park araştırma Laboratuvarları;
Eğitim Laboratuvarları
• Elektrik Mühendisliği Labotatuvarı (Electronics)
• Elektrik Mühendisliği Labotatuvarı (PLC/Microprocessor)
• Elektrik Mühendisliği Labotatuvarı (Power, High Voltage)
• Micro Dalga ve İletişim Laboratuvarı
• Kimya Laboratuvarı
• Fizik Laboratuvarı
• Bilgisayar Mühendisliği Laboratuvarı (CISCO Network)
• Bilgisayar Mühendisliği Laboratuvarı (Application Software)
• Endüstri Mühendisliği Laboratuvarı (Work Study/Ergonomics)
Araştırma Laboratuvarları
• Kozmetik Kimya Laboratuvarı
• Çevre Laboratuvarı
• Alternatif Enerji Kaynakları Laboratuvarı
• Deniz Biyolojisi Laboratuvarı
• Botanik Laboratuvarı
• Zooloji Laboratuvarı
• Tekno-Çocuk Laboratuvarı
• Yazılım Gelişim Laboratuvarı
Araştırma Enstitüleri
• Fen ve Sosyal Bilimler Enstitüsü
• Alasya Arkeoloji Merkezi
• Bio-teknoloji ve Moleküler Genetik Teknolojisi Merkezi

Uluslararası Kampüsler

Girne Amerikan Üniversitesi Uluslararası Ofis kendi öğrencilerine, aynı zamanda dünyanın her yerinden GAܒde eğitim almak için başvuran öğrenci adaylarına bilgi sağlamak ve destek vermek amacıyla kurulmuştur.
Küreselleşen dünyada kampüslerin sınırları yoktur, dünyanın her yeri öğrenciler için bir kampüstür. Evrensel bir üniversite kimliğine sahip olan Girne Amerikan Universitesi, 3 kıtaya yayılmış kampüsleri, diğer dünya üniversiteleri ile yaptığı işbirliği anlaşmaları , uzaktan eğitim programları ve çift diploma olanaklarıyla ile sizi geleceğinize davet ediyor.
Uluslararası Ofis’in başlıca faaliyetleri:
Farklı kıtalarda farklı alanlarda sürdürülebilir programlar oluşturur.
GAÜ öğrencilerini ve akademik personeli yeni uluslararası ortaklıklar ve akademik programlar hakkında bilgilendirir.
Öğrencilerin , akademik kadronun ve idari personelin uluslararasılaşma sürecini geliştirmek için gerekli atılımlarda bulunur.
Gelen ve giden öğrencilere seyahatleri öncesinde oluşabilecek ihtiyaçları doğrultusunda uluslararası deneyimlerinde destek vermek amaçlı ulaşım , yurt ve diğer yaşam bilgileri konusunda yardımcı olur.
Üniversitenin mevcut Öğrenci Değişim ve Çift Diploma programlarının sayısını korumak ve artırmak için çalışmalarda bulunur.
Üniversiteyi , Ulusal ve Uluslararası Eğitim Fuarlarına katılarak temsil eder.

Yurtlar

Yurt Kayıt Şartları

Yurt ücretleri bir akademik yılı (Güz ve Bahar Dönemlerini) kapsar, ücretler 1.650 Euro – 3.100 Euro arasında değişmektedir ve buna %5 KDV eklenecektir. Öğrenci yurdu ücretine ek olarak, 300 Euro tutarındaki yurt depozitosu ödenecektir. Yurt depozitosu, öğrencinin BÜTÜN yıl boyunca yurtta kalması ve yurt eşyalarına hiçbir zarar verilmemiş olması durumunda öğrencinin hesabına tekrar yatırılacaktır. 50 KW üzerindeki elektrik kullanımı ve su gideri öğrenci tarafından aylık olarak ödenecektir. Yurda kayıt olunması halinde öğrenciler 1 akademik yıl (Güz ve Bahar dönemleri) boyunca yurtta kalmaktan sorumludur. Eğer bir öğrenci akademik yılın bitmesinden önce yurdu boşaltmak zorunda kalırsa, depozitosunu kaybedecek ve tüm bir akademik yılın yurt ücretinden sorumlu olacaktır.
Kayıt için lütfen Yurt Başvuru Formunu doldurun ve yurt koordinatörlüğüne veya Öğrenci İşleri Daire Başkanlığına yurtlar@gau.edu.tr, admission@gau.edu.tr veya 0392 650 22 44 numaralı faksa gönderin. Yurtta yer ayırmak için, yurt depozitosu ile birlikte bir dönemlik yurt ücretinin peşin ödenmesi gerekmektedir. Lütfen ayıracağınız yerin bir garantisi olarak yurt koordinatörü tarafından usulüne uygun biçimde imzalanmış yurt başvuru formunu aldığınızdan emin olun. Lütfen üniversitenin yurtlarının kapasitesinin sınırlı olduğunu unutmayın.
Öğrencilerin yurda gelişlerinde yurt koordinatörü tarafından imzalanmış olan yurt başvuru formunun bir kopyasını göstermeleri gerekmektedir. Yurt resepsiyonunda, öğrencilerden Yurda Giriş Formu doldurması ve bir anlaşma imzalaması istenecektir. Aşağıdaki belgelerin yurt müdürüne verilmesi gerekmektedir:
Kayıt için gerekli belgeler
1. Öğrenci tarafından imzalanan anlaşma
2. Tamamlanmış yurt başvuru formu
3. 2 adet fotoğraf
4. Yurt ücretinin ödendiğine dair dekont
Bir akademik yıl sonunda öğrenci Yurttan Ayrılma Formunu almak için Yurt Müdürünü görecektir. Yurttan Ayrılma Formu muhasebe ofisine teslim edildikten sonra, depozito öğrencinin okul hesabına tekrar yatırılacaktır.
Banka Hesap Numarası
Yurt ücretlerini aşağıda belirtilen hesap numarasına yatırabilirsiniz:
Türkiye İş Bankası
Hesap İsmi: GAÜ Yurt
Hesap Numarası: 8496079
Şube Kodu: 6810
Univer-city Erkek Öğrenci Yurdu Banka Hesap Numarası
Türkiye İş Bankası
Euro Hesabı
Hesap Numarası: 1051-3462594
Önemli Uyarı: Elektrik ve su aylık olarak ödenmektedir. Çamaşırhane hizmetleri ve diğer hizmetler ücretlendirilecektir.

Kampüste Yaşam

Tüm dünyadan çalışanları ve öğrencilieriyle GAU kendi içinde küçük bir topluluktur . Çok Uluslu Merkez bu özelliği tüm aktivitelere yansıtma amacındadır. Öğrencilere kendi kültürlerinden bişey bırakmalarını ve diğer kültürlerle tanışmalarını istemekteyiz. Çok Uluslu Merkez bütünleşme için danışmanlık oturumları, çeşitlilik-çok uluslulukla ilgili projeler ve programlar sosyal ve kişisel özellikleri arttırmaya yönelik oturumlarıyla yol gösterici bir özellik taşımaktadır.
Yabancı öğrencilerin kendilerine ait organizasyonları vardır. ISU, yabancı öğrencileri desteklemek amacıyla sosyal aktiviteler düzenlemektedir. Çalışmaları yabancı öğrenciler ve diğer yabancı öğrenci toplulukları (örnek Nijeryalı Öğrenciler Birliği) için şemsiye görevi görmektedir.
En büyük görevi birçok topluluğu birarada tutarak değişik kültürler arasında öğrencilere arkadaşça bir ortam sağlamaktır.

Fakülteler

İşletme & Ekonomi Fakültesi
Mühendislik Fakültesi
Mimarlık Tasarım ve Güzel Sanatlar Fakültesi
Eğitim Fakültesi
İletişim Fakültesi
Beşerî Bilimler Fakültesi
Hukuk Fakültesi
Yüksekokullar

Spor ve Rekreasyon Yüksekokulu
Sahne Sanatları Yüksekokulu (2008)
Hemşirelik Yüksek Okulu
Havacılık Yüksekokulu
Denizcilik ve Ulaştırma Yüksekokulu
Uygulamalı Sosyal Bilimler Yüksekokulu
Meslek Yüksek Okulu
İngilizce Hazırlık Okulları

__________________
Sezqin-X- isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Yukarı'daki Konuyu Aşağıdaki Sosyal Ağlarda Paylaşabilirsiniz.


(Tümünü Görüntüle Konuyu Görüntüleyen Üyeler: 1
Sezqin-X-
Seçenekler Arama
Stil

Yetkileriniz
Konu Açma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum hakkında Kullanılan sistem hakkında
Forumaski paylaşım sitesidir.Bu nedenle yazılı, görsel ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenmektedir.Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir.Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazılı, görsel ve diğer materyalleri 48 saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır. Bildirimlerinizi bu linkten bize yapabilirsiniz.

Telif Hakları vBulletin® Copyright ©2000 - 2016, ve Jelsoft Enterprises Ltd.'e Aittir.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.

Saat: 07:17