Forum Aski - Türkiye'nin En Eğlenceli Forumu
 

Go Back   Forum Aski - Türkiye'nin En Eğlenceli Forumu > Bayanların Dünyası > Estetik ve Estetik Cerrahi > Vücut Estetiği
facebook bağlan


Doğal, Yüz İle Uyumlu Tamponsuz Burun Estetiği

Vücut Estetiği kategorisinde açılmış olan Doğal, Yüz İle Uyumlu Tamponsuz Burun Estetiği konusu , Estetik Burun Ameliyatı Estetik burun ameliyatı; günümüzde en sık yapılan ameliyatların başında gelmektedir. Ülkemizin ırk, genetik özelliklerinden dolayı genelde kemerli ve geniş burunlara sahip olan bir hasta portföyümüz bulunmaktadır. Bu ...


Yeni Konu aç  Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Arama Stil
Alt 28.02.2013, 09:34   #1 (permalink)
BaHaRamaZaN

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Doğal, Yüz İle Uyumlu Tamponsuz Burun EstetiğiEstetik Burun Ameliyatı
Estetik burun ameliyatı; günümüzde en sık yapılan ameliyatların başında gelmektedir. Ülkemizin ırk, genetik özelliklerinden dolayı genelde kemerli ve geniş burunlara sahip olan bir hasta portföyümüz bulunmaktadır. Bu yüzden biz estetik cerrahların en fazla ilgilendiği ameliyatların başında burun estetiği ameliyatı gelmektedir.

Burun estetiği; burnun sadece boyutlarını küçültmek ya da büyütmek amacıyla değil, burun uç kısmını yeniden şekillendirmek, burun üst kısmında bulunan kemer(hump) uzaklaştırmak, üst dudak ile burun arasındaki ilişkiyi ve açılanmayı ve/veya burun ile alın arasındaki açıyı düzeltmek amacıyla yapılmaktadır. Bazı vakalarda hastaların burun görünümünü düzeltmek amacıyla doku, kıkırdak ilave etmek gerekebilir. Bu değişikliklerin biri veya hepsi tek ameliyatla gerçekleştirilir. Genelde burunu bir bütün olarak değerlendirdiğimiz için bütün unsurlara ufak da olsa dokunuşlar yapmak gerekmektedir.

burun_ameliyati, burun_estetigi_ameliyatiBurun ameliyatı (rinoplasti); burnun dış görünümünün yani estetiğinin düzeltilmesi, nazorespratuar yapının nefes alıp verme fonksiyonlarının düzeltilmesi yanında hastanın psikolojik beklentisinin, ruhi durumunun düzeltilmesinide amaçlar.

Burun estetiği ameliyatı, burun dış ve iç şeklinin düzeltildiği bir estetik ameliyat olmakla birlikte, burun içindeki eğriliğin düzeltilmesi, burun eti denilen konka hipertrofilerinin düzeltilmesi, burnun dış kısmında da bir iyileşme, güzelleşme sağlayacaktır. Özellikle bu durumun, yani burun içi eğriliklerinin aynı operasyon sırasında düzeltilmesi son derece önemlidir. Buradan elde edilecek kıkırdaklar burun uç kısmına, ön kısmına, iskelet kısmına estetik ve destek amaçlı kullanılmaktadır. Dolayısıyla burun içi ve dışının farklı ameliyatlarla düzeltilmesi, elimizde bulunacak kıkırdak kaynağın boşa gitmesi anlamını taşımaktadır.

Estetik burun ameliyatı, tüm estetik kozmetik cerrahi ameliyatları arasında plastik cerrahın en çok bilgi, beceri, ön görü, hazırlık ve deneyimine bağlı olduğu ameliyatların başında gelir. Burun estetiği ameliyatında hem fonksiyonel hem de estetik dış görünüm düzeltilecektir. Burun, yüzün ortasındaki en belirgin vede en göze batan organdır. Bu yüzden yapılacak estetik burun ameliyatı, son derece dikkatli ve deneyimli ellerde yapılmalıdır.

Burun Ameliyatı Öncesi

Bir plastik cerrahın rinoplasti ameliyatı olmak isteyen, kendisine muayene olmaya gelen hasta ile daha ilk görüşme ve muayene sırasında hastanın psikolojik durumunu anlamaya çalışması, onun beklenti ve isteklerini dinlemesi, ameliyat sonrası nelerin yaşanabileceğini anlatması, ameliyat neticesinde elde edilebilecek ideal sonucun hastanın kafasındaki ya da herhangi bir resimdeki değil, plastik cerrahın elde edebileceği sonuç olduğunu, bunun bir ameliyat olduğunu, ameliyat ve ameliyat sonrası olabilecek komplikasyonları ile hastaya ayrıntıları ile anlatması gerekmektedir.

Her insanın burnundaki kemik, kıkırdak, deri yapısı, burun cilt kalınlığı, deri yağlılık oranı birbirinden farklılık göstermektedir. Elbette ameliyat sırasında yapılacak uygulama ve tekniklerde farklı olacaktır. Dolayısıyla ameliyat sonrası ortaya çıkacak sonuç da her hastada farklı olacak ve kişisel özellikleri de taşıyacaktır. Burun ameliyatı planlamasında yine de en önemli unsur, her hastaya, her buruna farklı burun planlaması ve tasarımı yapıp estetik ameliyatı gerçekleştirmektir. Kişinin yüz hatlarıyla uyumlu, kendi yüzüne yakışır, başkaları tarafından eleştiri almayan, doğal görünümlü, yapıldığı herkes tarafından hemen anlaşılmayan, yüzüne yakışır bir burun gerek cerrah gerek de hasta açısından başarılı bir sonuçtur.

Ben burun estetiği ameliyatı isteyen hastalarımla ön görüşme sırasında bilgisayarda burun tasarımı yapmaktayım. Yapılan tasarım; tam olarak sonucu bize göstermesede en azından hastanın olabilecek burun şekli hakkında fikir sahibi olmasını sağlamaktayım.

Yine daha önceden yapılan hasta ameliyat fotograflarına, öncesi sonrası resimlere bakılabilir, buda burun ameliyatı öncesinde hasta için bir ön bilgi oluşturacaktır.

Artık eskisi gibi her hastada aynı, burun delikleri dışarıdan gözükecek kadar kalkık, doğal olmayan, desteği olmayan burun ameliyatları yapılmamaktadır veya ben kesinlikle tercih etmiyorum.

Burun Ameliyatı Tekniği

Estetik burun ameliyatı, tercihen genel anestezi altında yapılması gereken bir ameliyatdır. Ameliyat sırasında doktorun kendini rahat hissedebilmesi için bu gereklidir. Ancak sadece septum deviasyonu varsa bu lokal anestezi altında yapılabilir.

Ben ameliyatlarımın tamamında açık rinoplasti ya da açık burun ameliyatı tekniğini kullanıyorum. burun_estetigi_fiyatlari,burun_ameliyati_ücretleri Burun ameliyatındaki kesiler burun kanatlarının içine yapılır ve içeriden çalışılır. Açık rinoplastide ek olarak burun ucu altında da küçük bir kesi yer almaktadır. Bu teknikle burun içindeki bütün yapılar, kıkırdak ve kemik anatomisi net bir şekilde değerlendirilir, çıkartılacak kıkırdaklar ve kalan kıkırdaklar görülerek ameliyata devam edilir, özellikle burun ucu ve burun desteiğinin sağlanması ile ilgili kapalı teknikle yapılamayacak bir çok uygulama, açık rinoplasti ameliyatı ile gerçekleştirilebilir.

Kapalı rinoplasti de ise sadece çıkartılan kıkırdaklar gözlendiği için, burun ucuna destek kıkırdaklar ve dikişler daha az oranda kullanılabildiği için, ben ameliyatlarımı açık rinoplasti tekniğiyle yapmaktayım. Böyle bir teknikde yapılan kesiler, cerraha kemik ve kıkırdakları kesmesi, tıraşlaması, çıkartması, yeniden şekillendirilmesi ve dış görünüşünü değiştirmek amacıyla manevra yapması için giriş kapısı sağlar.

Burun ameliyatında; hastaların çok sordukları bir soru da kemikler kırılacak mı, yoksa törpülenecek mi konusudur. İster adına traşlama, törpüleme, kesme diyelim nihayetinde kemiklere de bir uygulama yapılacaktır. Ben burun üst kısmındaki kemeri traşlayarak ya da törpüleyerek alıyorum, ama mutlaka sonrasında kemikleri yanlarından keserek ya da kırarak hareketlendiriyor ve burun çatısını tekrar oluşturuyorum.

Burun Ameliyatı Sonrası

Ameliyatı takiben kemik ve kıkırdakları yeni pozisyonda korumak için burna alçıdan bir atel uygulanır. Artık günümüzde beyaz alçı büyük oranda terk edilmiştir. Ben burun ameliyatlarımda, termal splint denilen atellerden kullanmaktayım.

Tamponsuz burun ameliyatı denilen teknikde eskisi gibi gerek uzun, gerekse süngerimsi tamponlara ihtiyaç olmaz. Ancak ben vakalarımda tampon kullanmamaktayım, tamponsuz burun ameliyatı uygulamaktayım. Tamponsuz burun estetiği ameliyatında, burun iç kısmı özel bir dikiş tekniğiyle boydan boya dikilir, bu sayede tampon koyma ihtiyacı ortadan kalkar.

Estetik burun ameliyatları ortalama iki saat sürmektedir. Ameliyat esnasında, burun derisi altına yapılan uzun etkili lokal anestezik madde sayesinde hastalar ameliyat sonrası hiç ağrı duymamaktadırlar. Göz altlarında bir miktar şişme ve morluklar oluşmakta; ameliyatın ertesi günü en fazla olan şişlik ve morarmalar, genellikle bir hafta içinde tamamen kaybolmaktadır.

Burun ameliyatı sanılanın aksine ameliyat sonrası dönemi hasta için çok rahat geçen ağrısız bir ameliyattır. Operasyon sonrası 7. günde alçı tamamen çıkartılır. 7 gün sonunda hasta iyileşmiş olup burunda ve yüzünde şişlikler olacaktır. Bu şişlikler 1 ay sonra büyük ölçüde geçse de nihai iyileşme 1 yılda tamamlanacaktır.

Burun ameliyatı sonrasında, erken dönemde yani 1 ay sonrsında burun ucu sert bir yapı haline gelir, burun derisi burun kemiğine bir miktar yapışık bir vaziyet almaktadır. Bazen burun ucunda hafif his kaybı bile olabilir. Bu durum son derece normaldir, 3 ay da burun daha yumuşak hale gelecektir. Kemikteki şişlikler azalmış olacak, 1 sene sonra da burun ameliyatının en son hali ortaya çıkacaktır. Dolayısıyla herhangi bir karar ya da sonuca varmak için bu süre beklenmelidir.

Burun Ameliyatı Fiyatları

Burun ameliyatı fiyatları, burun yapısına, şekline, nefes alma probleminin varlığına, eğriliğe, daha önce ameliyat geçirilip geçirilmemesine, seçilecek hastaneye bağlı olarak değişmektedir. Yine her cerrah farklı fiyatlar talep edebilmektedir. Burun estetiği fiyatını öğrenmek için muayene olmaya gelmeniz gerekmektedir. Bu ameliyatı özel ve devlet sigortaları karşılamamaktadır.

Ameliyatsız Burun Estetiği

Aslında ameliyatsız burun estetiği diye tam olarak bir şey yoktur. Ancak burun sırtındaki çöküklükleri, hafif kemeri, burun ucunu belirginleştirmede dolgu maddeleri kullanılarak geçici burun şeklinde düzenlemeler yapılabilmektedir. Bu uygulamayı, burun ameliyatı olmak istemeyen, çekinen ya da daha önceden oluşmuş bir deformiteyi kamufle etmek isteyen hastalar tercih etmektedir. Dolgu maddeleri süresine ve çeşidine bağlı olarak 6-8 ay ya da 1,5 süre gidebilecek dolgular bulunmaktadır.

KaRaqiZz isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Yukarı'daki Konuyu Aşağıdaki Sosyal Ağlarda Paylaşabilirsiniz.


(Tümünü Görüntüle Konuyu Görüntüleyen Üyeler: 1
KaRaqiZz
Seçenekler Arama
Stil

Yetkileriniz
Konu Açma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum hakkında Kullanılan sistem hakkında
Forumaski paylaşım sitesidir.Bu nedenle yazılı, görsel ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenmektedir.Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir.Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazılı, görsel ve diğer materyalleri 48 saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır. Bildirimlerinizi bu linkten bize yapabilirsiniz.

Telif Hakları vBulletin® Copyright ©2000 - 2016, ve Jelsoft Enterprises Ltd.'e Aittir.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.

Saat: 22:01