Forum Aski - Türkiye'nin En Eğlenceli Forumu
 

Go Back   Forum Aski - Türkiye'nin En Eğlenceli Forumu > Bayanların Dünyası > Estetik ve Estetik Cerrahi > Vücut Estetiği
facebook bağlan


Vücut Estetiği / Body-Contouring (Vücut Hatlarının Estetik Ameliyat İle Düzeltilmesi)

Vücut Estetiği kategorisinde açılmış olan Vücut Estetiği / Body-Contouring (Vücut Hatlarının Estetik Ameliyat İle Düzeltilmesi) konusu , Vücut Estetiği / Body-Contouring (Vücut Hatlarının Estetik Ameliyat İle Düzeltilmesi) Aşırı kilo kaybının ardından yapılacak vücut şekillendirme ameliyatı (Body-Contouring)yağ ve deriyi destekleyen deri altındaki dokuların şeklini düzeltir ve sarkmış yağ ...


Yeni Konu aç  Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Arama Stil
Alt 23.09.2013, 18:14   #1 (permalink)
Root Administrator

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Vücut Estetiği / Body-Contouring (Vücut Hatlarının Estetik Ameliyat İle Düzeltilmesi)Vücut Estetiği / Body-Contouring (Vücut Hatlarının Estetik Ameliyat İle Düzeltilmesi)

Aşırı kilo kaybının ardından yapılacak vücut şekillendirme ameliyatı (Body-Contouring)yağ ve deriyi destekleyen deri altındaki dokuların şeklini düzeltir ve sarkmış yağ ve deri fazlalıklarını alır. Kilo azaltma ameliyatının ya da önemli miktarda kilo vermenin ardından deri ve dokular genellikle elastikiyetini kaybeder ve vücudun yeni küçülmüş boyutuna uyum sağlayamaz. Bunun bir sonucu olarak ciddi bir biçimde genişlemiş deri artık desteksiz kalmıştır:
Üst kollar sarkabilir, dolgun ve gevşek görünür
Göğüsler düzleşebilir ve meme uçları aşağıya bakar biçimde sarkabilir
Karın bölgesi yanlardan ve arkaya doğru genişleyebilir ve bu bölgede genel bir sarkıklık oluşabilir
Kaba etler, kasık ve uyluklar sarkabilir ve deride sarkmış cepler görüntüsü verebilir
Bu ameliyatın sonucunda vücut daha düzgün konturlar ile daha normal bir görüntüye kavuşur. Bu, özü itibariyle, toplam kilo verme tecrübenizin son safhasıdır.


Benim için uygun mu?


Aşırı kilo kaybının ardından vücut şekillendirme ameliyatı yapılabilmesi için kilo vermenin stabil hale gelmesi gerekir.
Eğer kilo vermeye devam ederseniz sarkık cep görüntüsü oluşmaya devam eder.
Eğer hızla yeniden kilo almaya başlarsanız hali hazırda zayıflamış ve incelmiş cildinizi travmatik bir biçimde gerersiniz ve bu da derinin daha da genişlemesine, gözle görülür çatlaklar ve izler oluşmasına sebep olur.
Eğer kilo azaltma ameliyatı geçirdiyseniz estetik cerrahınız doktorunuz ile birlikte çalışarak vücut şekillendirmenize başlamak için en uygun zamanın ne olduğuna beraber karar verecektir.


Vücut şekillendirme ameliyatı için uygun adaylar şunlardır:
Kilosu stabil duruma gelmiş her yaştan yetişkinler
Ameliyat sonrasında iyileşme safhasını engelleyici ya da ameliyatın risklerini arttırıcı bir tıbbi rahatsızlığı olmayan sağlıklı kişiler
Vücut şekillendirme ameliyatı ile ilgili olumlu bir bakış açısına sahip olanlar ve zihinlerinde görünüşlerinde bir iyileşme elde etmek için belirli ancak gerçekçi hedeflerlere sahip olan kişiler
Doğru beslenme ve egzersiz yapma da dahil olmak üzere sağlıklı bir yaşam biçimi sürmeye kararlı kişiler
Konsültasyonunuz sırasında beklentileriniz neler olmalı


Vücut şekillendirme ameliyatınızın başarısı ve güvenirliği büyük ölçüde konsültasyonunuz sırasında sizin isteklerinizi açık biçimde belirtmenize ve önyargısız yaklaşımınıza bağlıdır. Sağlığınız, istekleriniz ve yaşam tarzınız ile ilgili size bir kaç soru yöneltilecektir.


Aşağıdakileri konuşmak için hazırlıklı olun:
Bu ameliyatı neden istiyorsunuz, beklentileriniz ve istediğiniz sonuç nedir?
Vücut şekillendirme ameliyatı için mümkün olabilecek seçenekler
Sağlık durumunuz, ilaçlara karşı alerjileriniz ve daha önce geçirdiğiniz tedaviler
Mevcut olarak kullandığınız ilaçlar, vitaminler, bitkisel destekler, alkol, tütün ve uyuşturucu kullanımı
Daha önce geçirdiğiniz operasyonlar
Bunlara ek olarak cerrahınız;
Genel sağlık durumunuzu, önceden gelen sağlık koşullarınızı ya da risk faktörlerini değerlendirebilir
Vücudunuzu muayene edip ölçebilir, buna detaylı ölçümler de dahildir
Tıbbi kaydınız için fotoğraflar çekebilir
Seçeneklerinizi tartışabilir, bir dizi tedavi önerebilir
Vücut şekillendirme ameliyatının olası sonuçlarını ve potansiyel risk ve komplikasyonlarını görüşebilir
Ameliyat için hazırlanma;


Ameliyat öncesinde aşağıdakiler istenebilir;
Bir laboratuarda tahliller yaptırın ya da sağlık kontrolünden geçin
Belirli ilaçları alın ya da mevcut ilaçlarınızı durumunuza uygun olarak ayarlayın
Ameliyatın öncesinden sigara içmeyi bırakın
Kanamayı arttırdıkları için aspirin, antienflamatuar ilaçlar ve bitkisel haplar almayı bırakın
Size verilecek özel talimatlar şunlar olacak;
Ameliyat olacağınız gün ne yapmanız gerektiği
Vücut şekillendirme ameliyatınız sırasında anestezi kullanımı
Ameliyat sonrası bakım ve takip
Estetik cerrahınız sizinle işleminizin nerede gerçekleştirileceğini de görüşecektir. Vücut şekillendirme ameliyatınız muayenehane tabanlı güvenilir bir ameliyat merkezinde ya da bir hastanede yapılabilir.


İşlem ile ilgili adımlar:


Hedeflerinize ulaşmanız için gerekli işlemler bu işlemlerin zamanlamasını içeren bir plan ile beraber tanımlanacaktır. Doktorunuz tarafından önerilebilecek estetik cerrahi işlemleri aşağıdakileri içerebilir:
Alt vücut germe: karın, kaba etler, kasık ve dış uylukların gerilmesi
Göğüs dikleştirme: sarkmış ve düzleşmiş göğüslerin düzeltilmesi
Kol germe: üst kolların sarkıklığını giderme
Uyluk germe: uylukların iç, dış ve orta kısımlarında oluşan sarkmaları giderme
Adım 1 - Anestezi


Cerrahi müdahale sırasında rahatlığınız için gerekli ilaçlar kullanılır. Seçenekler içinde damar içinden yapılan sakinleştirici ve genel anestezi bulunmaktadır. Doktorunuz sizin için en uygun seçeneği size önerecektir.


Adım 2 - Ameliyat Bölgesinde Kesi Açma


Tüm vücut şekillendirme işlemleri deri fazlalıklarını almak için kesiler açılmasını gerektirir. Birçok vakada bu ameliyat kesileri büyük boyutlarda olabilir. Ameliyat kesiğinin uzunluğu ve şekli alınacak fazla derinin miktarı ve yeri ile sizin kişisel tercihlerinize ve doktorunuzun cerrahi kararına bağlıdır. İlerlemiş cerrahi teknikler ameliyat kesilerinin birçok giyim türünde rahatlıkla gizli kalabileceği stratejik yerlerden açılabilmesine izin vermektedir ancak durum her zaman böyle olamayabilir. Vücut şekillendirme ameliyatı sıklıkla aşamalar halinde yapılır. Sizin kendinize özel koşullarınız ve amaçlarınız, estetik cerrahınızın cerrahi muhakemesi ile beraber doktorunuzun sizin için hazırlayacağı ameliyat planını etkileyecektir. Tüm kilolarınızı vermeniz iki hatta belki de daha fazla yılınızı almışken vücut şekillendirme ameliyatınızın da tamamlanması en az bu kadar zaman alabilir.


Vücut Germe


Komple bir alt vücut germe işlemi sarkmış kaba etleri, karını, beli, kalçayı ve dış uylukları düzeltir ve tek bir operasyon ile yapılabileceği gibi aşamalı olarak da gerçekleştirilebilir. Ameliyat kesilerinin biçimi çeşitlilik göstermekle beraber "kemer" şekline benzer deri ve yağ fazlalıklarını almak için vücut etrafında çevresel bir kesiği de içerebilir.


Göğüs dikleştirme


Bir kadının sarkmış göğüslerinin dikleştirilmesi için açılması gereken kesilerin biçimine alınacak fazla derinin miktarına bağlı olarak karar verilir. Bu kesiler meme ucunu çevreleyen areola etrafından dairesel olarak açılacak bir ya da areoladan göğüs katlanma çizgisine doğru veya göğüs katlanma çizgisine yatay düşen birden fazla kesi kombinasyonunu içerebilir. Göğüs biçimini ve büyüklüğünü iyileştirmek için bir göğüs protezi de önerilebilir.

Kol sarkıklığı tedavisi


Üst kollardaki sarkık deri kol altı bölgesinden tüm iç kol boyunca ya da üst kolun arkasına kadar uzayan bir kesi kullanılarak düzeltilir. Deri fazlalıklarının kolda sarkık cep görüntüsü oluşturduğu başka herhangi bir bölgede de ek ameliyat kesileri açılması gerekebilir.Üst kolun şekillendirilmesi işleminin sonucu olan daha düzgün ve sıkı kol konturları müdahale sonrasında ilk başta şişlikler ve bereler mevcut olacaksa da neredeyse hemen fark edilebilir. Buna ek olarak cilt kalitesi çok büyük oranda hem görünüm hem de dokusu bakımından artacaktır.

Uyluk Germe


Uylukların yeniden şekillendirilmesi kasık bölgesinden açılarak diz hizasına uyluğun içi kısmından aşağıya kadar inecek ameliyat kesileri ile yapılır. Uyluğun dış bölgesinin konturlarının düzeltilmesi kasıktan kalça ardına kadar uzanan bir kesi oluşturulmasını gerektirebilir. Bu kesiler yardımı ile estetik cerrahınız dokuları sıkılaştırıp daha düzgün ve pürüzsüz bir uyluk oluşturacaktır.

Vücut Şekillendirme Ameliyatının Güvenirliği ile ilgili bilmeniz gerekenler;


Vücut şekillendirme ameliyatı olmak son derece kişisel bir karardır ve operasyonun faydalarının amaçlarınıza ulaşmanızı sağlayıp sağlamayacağını, potansiyel risk ve komplikasyonların sizin için kabul edilebilir olup olmadığına karar vermeniz gereklidir. Estetik cerrahınız size ameliyat ile ilgili riskleri detayları ile açıklayacaklardır.


Aşırı kilo kaybının ardından vücut şekillendirme ameliyatının olası riskleri şunları içerebilir;
İstenmeyen yara izleri
Kanama (hematoma)
Enfeksiyon
Sıvı toplanması
Yaranın yeterince iyileşmemesi
Deri kaybı
Kan pıhtısı
Hissizlik ve deri duyusundaki diğer değişiklikler
Anestezi kaynaklı riskler
Deride renk değişiklikleri ve / veya devam eden şişlik
Deri altında bulunan yağ dokusu ölebilir
Tekrarlayan deri gevşemesi
Ağrının devam etmesi
Bacaklarda şişlik
Dikkat edin!!!


Doktorunuzun size verdiği direktifleri uygulamanız ameliyatınızın başarısının anahtarıdır. Ameliyat kesilerinin iyileşme safhasında aşırı zorlamaya, sürtünmeye, aşınmaya ve hareket etmeye maruz kalmaması gereklidir. Doktorunuz kendinize nasıl dikkat etmeniz gerektiği ile ilgili size gereken direktifleri verecektir.


Sonuçlar uzun ömürlü olacak…


Aşırı kilo kaybının ardından vücut şekillendirme ameliyatının sonuçları gözle neredeyse hemen görülebilir. Ancak vücut şekillendirme ameliyatının önerilen ve arzu edilen tüm sonuçlarının oluşması bir ila iki yıldan daha uzun yıllara kadar sürebilecek bir zaman alabilir. Ameliyat izleri kalacak ancak toplam sonuçlar kilonuzu sabit tutmanız ve egzersiz de yapmanız koşulu ile uzun ömürlü olacaktır.


Vücudunuz yaşlandıkça bir miktar sıkılığın kaybolması doğaldır. Ancak bu operasyon ile elde ettiğiniz düzelmenin sonuçlarının çoğu nispeten kalıcı olacaktır.


__________________
[Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL][Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL][Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL][Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL][Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL][Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL][Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL][Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL][Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL][Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL][Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL][Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL]
Jaqen isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Yukarı'daki Konuyu Aşağıdaki Sosyal Ağlarda Paylaşabilirsiniz.


(Tümünü Görüntüle Konuyu Görüntüleyen Üyeler: 3
Jineps, Lased, Laura
Seçenekler Arama
Stil

Yetkileriniz
Konu Açma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum hakkında Kullanılan sistem hakkında
Forumaski paylaşım sitesidir.Bu nedenle yazılı, görsel ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenmektedir.Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir.Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazılı, görsel ve diğer materyalleri 48 saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır. Bildirimlerinizi bu linkten bize yapabilirsiniz.

Telif Hakları vBulletin® Copyright ©2000 - 2016, ve Jelsoft Enterprises Ltd.'e Aittir.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.

Saat: 10:31