Forum Aski - Türkiye'nin En Eğlenceli Forumu
 

Go Back   Forum Aski - Türkiye'nin En Eğlenceli Forumu > Bayanların Dünyası > Estetik ve Estetik Cerrahi > Yüz Estetiği
facebook bağlan


Yüz Estetiği Nedir ? Sakıncaları Nelerdir ?

Yüz Estetiği kategorisinde açılmış olan Yüz Estetiği Nedir ? Sakıncaları Nelerdir ? konusu , Yaşla birlikte yüzümüz sadece kırışmıyor. Yerçekiminin de etkisiyle yumuşak dokular aşağı doğru yer değiştiriyor. Yeni bir teknik olan endoskopik yüz estetiği yüze 3 boyutlu olarak müdahele edilmesine ve yüzün yeniden ...


Yeni Konu aç  Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Arama Stil
Alt 17.06.2013, 17:49   #1 (permalink)
Root Administrator

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Yüz Estetiği Nedir ? Sakıncaları Nelerdir ?Yaşla birlikte yüzümüz sadece kırışmıyor. Yerçekiminin de etkisiyle yumuşak dokular aşağı doğru yer değiştiriyor. Yeni bir teknik olan endoskopik yüz estetiği yüze 3 boyutlu olarak müdahele edilmesine ve yüzün yeniden şekillendirilmesine olanak tanıyor. Yaşı kaç olursa olsun yorgun ve mutsuz bir ifadesi olan kişilere de uygulanıyor.


Estetik operasyonların başarılı olup olmadığına dair kıstasların en başında operasyonun sonucunun doğal olup olmadığı geliyor. Herkes daha güzel olmak istiyor ancak doğal olmayan abartılı ve estetik operasyon sonucu elde edildiği ilk bakışta dahi belli olan bir görüntüden de kaçıyor. Bu yüz gençleştirme operasyonları için de geçerli. Son zamanlarda adı sıkça geçen "3 boyutlu endoskopik yüz estetiği operasyonları" daha genç ve güzel bir yüzün yanı sıra son derece doğal bir görünüm de vaat ediyor.


Bu konudaki ayrıntılı bilgiyi Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Vakfı Academic Hospital'dan Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Erdem Tezel'den aldık. Doç Dr. Tezel tüm dünyada yeni bir teknik olan endoskopik yüz şekillendirme operasyonlarını ABD'de endoskopik yüz estetiğinin öncülerinden olan Plastik Cerrahi Uzmanı Dr.Oscar Ramirez'le birlikte çalışarak uygulamaya başlamış ve bunu özel ekipmanıyla birlikte ülkemize getirmiş.


Doç Dr. Tezel endoskopik yüz estetiği operasyonlarının sadece yüzü gençleştirmek amacıyla uygulanmadığını; yaşı genç olmasına rağmen doğuştan gelenaşağı doğru sarkık kaş ve gözler gibi bir takım özellikler nedeniyle yaşlı yorgun yüzlü ya da olgun olumsuz ifadeli yüzlere de mutlu ve dinamik bir ifade vermek için de operasyonlar yapıldığını belirtiyor. Doç Dr. Tezel endoskopik estetik yüz operasyonlarıyla tam olarak ne hedeflendiğini anlayabilmek için öncelikle genç ve güzel bir yüzün anatomik özelliklerini anlamak gerektiğini söylüyor.


Genç ve güzel bir yüz nasıl olur?


Güzel insanlarda yanakların üst kısmında elmacık kemiklerinin üzerinde hafif bir çıkıntı ve onun hemen altında hafif bir girinti oluyor. Bu çeneyle birlikte yüze oval ve hoş bir şekil veriyor. Ancak zamanla birlikte yer çekimi yüzdeki oluşumları aşağı çekmeye başlıyor. Ayrıca yüzdeki deri ve deri altı oluşumları kullanıla kullanıla eskiyor. Yüzdeki mimikler nedeniyle çizgiler de meydana geliyor. Tüm bunlar kırışıklıklara alındaiki kaş arasında derin çizgilerekaşların özellikle dış kısımlarının aşağı doğru yer değiştirmesine ve göz kapaklarının kaşla birlikte gözün üstüne doğru yığılmaya başlamasına neden oluyor. Ayrıca yandan bakıldığında alnın ve yanakların dışbükey olan görüntüsü gittikçe düzleşiyor. Göz altlarında çukurluklar meydana geliyor. Bunun nedeni de yanakların hem aşağıya hem içe doğru yer değiştirmesi.


Yaş farkını oluşturan ne?


Bir insanın yaşını aşağı yukarı tahmin etmek hiçbirimiz için zor değil. Baktığımızda 28 yaşındaki bir kişiyle 18 yaşındaki birisinin arasında belirli bir yaş farkı oldugunu herkes söyleyebilir. Bir kişinin yaşını tahmin etmemizi kolaylaştıran kırışıklıklar mı? Bu soruyu "evet" diye yanıtlamak pek mümkün değil. Çünkü bir kişinin yüzünde 30 yaşından önce hemen hemen hiç kırışık olmuyor. Peki o zaman belirleyici etken ne? Tamamen yüzdeki oluşumların zamanla birlikte yer değiştirmesine bağlı. Yaşla birlikte yüzün yüksek olan kısımları yer degiştirerek aşağı doğru birikiyor. Oval şekilli olan yüz zamanla dikdörtgen bir şekil alıyor. Yaşlıların yüzleri ovalden çok dikdörtgen şekle sahip oluyor. Aslında hepimiz bilimsel olarak açıklamasını yapamasak dazamanın yüzümüz üzerindeki etkisini görebiliyor ve doğru yaş tahmini yapabiliyoruz.


Operasyon nasıl yapılıyor?


Hemen hemen hepimiz saçlarımızı geriye doğru çektiğimizde kaşlarımızın yanaklarımızın yukarı doğru hafifçe geldiğini gözlerimizin de çekikleşerekyüzümün daha güzel ve çarpıcı bir hal aldığını fark etmişizdir işte 3 boyutlu endoskopik yüz estetiğiyle yapılan operasyon bu işleme çok benziyor. Doç Dr. Erdem Tezelsaçların arasından yaptıkları 1.5 santimetrelik bir kesikle kalemden daha ince kameralarla yüze girdiklerini ve eriyebilen dikişlerle yüzdeki dokuları yukarı ve az miktarda yanlara doğru astıklarını sabitlediklerini anlatıyor. Yani yüze üç boyutlu olarak şekil veriliyor. Yanakların ve alnın yüksekliği yüzün öne doğru çıkıntısı arttırılıyor. Aynı şekilde kaşlar da kaldırılabiliyor. Tabii endoskopik olarak müdahale edildiği için sadece kaş değil kaşla birlikte sarkan kaşın altındaki yumuşak dokular da kaldırılıyor. Operasyon süresince hiçbir acı hissedilmiyor operasyon genel anezteziyle yapılıyor. İyileşme süreci 10 gün- 2 hafta arasında. Hasta 2 hafta içinde işine dönebiliyor. Yüzdeki şişliklerin inmesi 2-3 gün sürüyor. Yüzde bandajlar olmuyor. 3 boyutlu yüz şekillendirme operasyonları burun göz kapağı gibi diğer estetik operasyonlarla beraber uygulanabiliyor.


Gelelim sonuçlara... Doç. Dr. Erdem Tezel'in bize gösterdiği operasyon öncesi ve sonrası fotoğrafları arasındaki en belirgin fark kişilerin eskisine kıyasla daha genç ve daha dinamik bir yüze sahip olmalarıydı.


Yaşla neler oluyor?


Yaşlandıkça yüzümüzün sadece kırıştığını sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Yüze bakıldığında yaşın belli olmasına esas neden olan dokuların aşağı doğru yer değiştirmesi. Zaman ve yerçekimi bakın yüzümüzü nasıl etkiliyor:


Kaşlar aşağı düşüyor göz kapaklarının üzerine yığılıyor. Bu da gözlerin olduklarından daha küçük görünmesine neden oluyor.


Yanakların sarkması göz altlarında çöküklerin torbalanmaların oluşmasına yol açıyor.
Yanaklar elmacık kemiklerinden aşağı doğru yer değiştiriyor. Özellikle ağzın yan kenarında birikiyor yüze daha hoş bir ifade kazandıran ovallik kayboluyor surat dikdörtgen şekle daha benzer bir hal alıyor.


Burun kanatlarından dudak kenarlarına doğru uzanan çukurluk derinleşiyor.
Dudaklar dolgunluklarını kaybediyor ve inceliyor.
Dışa doğru çıkık olan alın ve yanaklar düzleşiyor.


Kimler için uygun?
Zamanla birlikte yüzünün sarktığını yanaklarının alnın aşağı doğru yer değiştirerek yüzünün ovalliğini kaybettiğini düşünenler.


Genç olmasına rağmen kaş ve gözleri doğuştan gelen özellikler nedeniyle aşağı düşük olanlar.
Yine genç olmasına rağmen yanaklarının ve alınların yüze dinamik ve hoş bir görüntü veren yuvarlaklığa ve çıkıklığa sahip olmadığına inananlar.


Avantajları:


Endoskopik yüz estetiği operasyonun avantajlarını şu şekilde sıralamak mümkün.
Yüze yaşlı görünüm veren sarkıklık sadece deride değil yüzdeki tüm oluşumlarda meydana geliyor. O nedenle yüze şekil verilirken sadece deriye değil yüzün diğer dokularına da müdahale etmek gerekiyor. Bu endoskopik yüz estetiğiyle mümkün.


Sadece deriye değil yüzdeki tüm anatomik oluşumlara müdahale edildiği için mimikler kaybolmuyor yüz doğallığını yitirmiyor.


Uygulanması için cildin sarkmasını beklemeye gerek yok çok genç yaşlarda da uygulanabiliyor. İnsana daha genç daha dinamik bir ifade kazandırmak amacıyla bu operasyonlar yapılıyor.


Operasyon sonrası iyileşme süresi kişiden kişiye değişmekle beraber ortalama olarak çok kısa ve operasyon sonrasında hiçbir iz kalmıyor operayon geçirildiği kesinlikle belli olmuyor.

__________________
[Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL][Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL][Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL][Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL][Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL][Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL][Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL][Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL][Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL][Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL][Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL][Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL]

Konu Laura tarafından (19.08.2013 Saat 17:03 ) değiştirilmiştir.
Jaqen isimli Üye şuanda  online konumundadır Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Yukarı'daki Konuyu Aşağıdaki Sosyal Ağlarda Paylaşabilirsiniz.


(Tümünü Görüntüle Konuyu Görüntüleyen Üyeler: 1
Laura
Seçenekler Arama
Stil

Yetkileriniz
Konu Açma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum hakkında Kullanılan sistem hakkında
Forumaski paylaşım sitesidir.Bu nedenle yazılı, görsel ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenmektedir.Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir.Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazılı, görsel ve diğer materyalleri 48 saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır. Bildirimlerinizi bu linkten bize yapabilirsiniz.

Telif Hakları vBulletin® Copyright ©2000 - 2016, ve Jelsoft Enterprises Ltd.'e Aittir.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.

Saat: 06:30