Tekil Mesaj gösterimi
Alt 02.09.2019, 19:25   #1 (permalink)
Papatya

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Google Chrome, Şifresi Çalınan Kullanıcıları Uyaracak

Google Chrome, Şifresi Çalınan Kullanıcıları Uyaracak

Google Chrome, çalınan şifreleri tespit ederek kullanıcıları haberdar edecek.

Son zamanlarda kullanıcıların özel bilgilerini çalan, birçok veri ihlali meydana geldi. Google ise söz konusu veri ihlallerinden kullanıcıları koruyabilecek yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Şirket,, Password Leak Detection isminde yeni bir Chrome özelliği devreye sokarak, parolası çalınan kullanıcılara uyarı mesajı gönderecek.

Google, yeni özelliği sayesinde veri ihlallerinin gerçekleştiği parola veri tabanlarını otomatik olarak tarayarak kullanıcıların aynı şifreleri kullanıp kullanmadığına bakacak. Eğer herhangi bir kullanıcının parolası veri tabanında bulunan çalınmış parolalar ile eşleşirse, Chrome kullanıcının karşısına aşağıdaki gibi bir açılır pencere çıkararak parolanın değiştirilmesini isteyecek.
Son yıllarda gizlilik ihlallerinden etkilenen milyonlarca kullanıcı olduğunu düşünürsek, Google Chrome'un bu yeni özelliği birçok kullanıcının güvende olmasını sağlayabilir.

Google'ın şu anda test aşamasında olan yeni özelliği, yalnızca kullanıcının Google hesabı açık olduğunda devreye girecek.

__________________
[Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL]
Papatya isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla