Tekil Mesaj gösterimi
Alt 26.12.2013, 22:11   #2 (permalink)
FeCr
Cesareti ile yaşamayan esareti ile ölür

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Yılbaşı size neyi ifade etmektedir, İslam'daki ve kültürümüzdeki yeri nedir?

Konu tartışma bölümünde açılsaydı gayet güzel olurdu.Bu şekilde gereken açıklama yapılıp bize söz hakkı bırakılmamış izlenimi doğuyor.
.........
Kutlamanın içeriğine bağlı.O geceyi kimsenin,Hz. İsa peygamber için Yasin-i Şerif okuyarak geçireceğini düşünmediğim için bunu es geçiyorum.Yapan olursa amenna ama bana biraz fazla yapmacık gibi gelir..okumak değil,burada zikretmek.

Geceyi,yeni bir yıla giriş heyecanı olarak görüp arkadaş ortamı içerinden aşırıya kaçmadan geçirmekte hiçbir mahsur yoktur.Lakin kim bu geceyi bu şekilde geçirir o da var...kutlamadan anladığımız içki içmek,ağaç süslemek,hindi yemek ve sonra tombala oynamak,sonra yine içmek,yine içmek ve yine içmek,nihayetinde sızıp sabahlamak..ya da bir mekanda isek sınırsızca eğlenmek(içeriğe değinmeme gerek yok).İkisi de dinimizce de kültürümüzce de yasak olan kutlama şekilleridir.
Yukarıdaki gibi kutlamaların tamamı dinen haramdır,Türk kültürüne de aykırıdır..kutlayanın kendisi bilir..
Sevgiler

Teşekkürler paylaşım için