Tekil Mesaj gösterimi
Alt 20.02.2014, 11:28   #1 (permalink)
Jineps

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Mırmır ile Zırzır

Mırmır ile Zırzır

Mırmır ile Zırzır Gülabi Sokağı'nın iki gedikli kedisidir Sokağın en kıdemli kedisi Mırmır'la acemi ve sulugöz Zırzır bir arefe akşamı çöplükte bayram sohbetine dalarlar

Mırmır: Ya Zırzır Bayram geliyor ya ben şu koyunları hiç anlamıyorum Yahu kesileceksiniz hâlâ zıplayıp duruyorsunuz be mübarekler Saf saf meeliyorlar ya içim acıyor
Zırzır: Belki de güzel bi yere gideceklerdir nerden biliyorsun? Ben her kurban düşünürüm bunu Sence kesilince nereye gidiyorlar Mırmır'cım?
Mırmır: Geçen Serpil Teyze torununa "bunlar bizi sırattan uçuracak evladım" filan diyordu Uçtuklarına göre vardır bir güzellik bence
Zırzır: Yaa Hakikaten güzelmiş Banane ya ben de uçmak istiyorum Kurbanda neden kedi kesmiyorlar ki? (Ağlar)
Mırmır: Aslına bakarsan bu yanlış bir soru Zırzır Dur ağlama bak beni de ağlatacaksın İyisi mi sen uçmayı unut Mangal sefası yapacağız bak bayramda Hem bizden ne et çıkar ki fakire fukaraya Ben memnunum halimden
Zırzır: İyi de onlar uçarken biz burda mahrum kalıyoruz bundan Haksızlık bence Peki bunu kesilmeden de yapamaz mıyız? Uçankediler tarihi dersinde neden hep dört ayak üstüne düştüğümüz yazıyor? Hiç mi uçamamışız biz? Neden bu kadar beceriksiziz yaaa! (Ağlamaya devam eder)
Mırmır: Tamam şu kurban geçsin söz birlikte havaalanına gideceğiz Hem uçaktaki menüler de fena değilmiş
Zırzır: Menü dedin de aklıma geldi Karnım zil çalıyor benim Sesini duymuyor musun? Ne var menüde?
Mırmır: Valla sokağı şöyle bir kokladım demin Serpil Teyze kolaya kaçmış bu akşam makarna yapmış galiba Naci Amca da bekar adam n'apsın kızartma kokuları geliyordu buram buram En iyisi Tuğçe'lerin oralarda dolaşalım; tavuk var bu akşam Çöpü de erken çıkarsalar bari
Zırzır: Tuğçe'nin obur kardeşi Necati bize bir şey bırakmıyor Bu çocuk hiç hasta olmaz mı? Ya da ne bileyim tatile filan gitse
Mırmır: Bana kalsa temelli gitsin derim O şişko göbekle beni kovalayıp duruyor nasıl yakalayacaksa Köpek girmiş sanki içine çocuğun
Zırzır: Köpek mi? Kurbanda resmen inek girecek içine Bayramda hep inek kesiyor onlar Gerçi hepsini o yiyecek değil ya inşallah bize de bir şeyler düşer
Mırmır: Zırzır'cım öyle bereketli ki bu bayram; fakire çulsuza kediye köpeğe Herkese yetiyor sen merak etme
Zırzır: Ama şu sizi gidi çöpçüler bayramda neden tatil yapmıyorlar ki? O kadar çabuk alıyorlar ki elimizden yiyecekleri depolamaya bile fırsatımız olmuyor Belediye başkanına mektup yazacağım kulaklarını çeksin şunların Evlerinde çolukları çocukları bekler ne karışıyorlar bizim çöpümüze bayram bayram
Mırmır: Olur mu oğlum ortalık kokar o zaman Tamam sokak kedisiyiz de pis bir bayram da istemem doğrusu Sen hızlı olacaksın Bi de bahçede mangal mı gördün? Hemen atlama "miyavv" diye Dur bi seyret Millet kemerleri gevşetti mi evin hanımı sofrayı toplarken en incesinden bir "miyavv" de Olay tamamdır Sakatata da tamah etme sakata gelirsin ona göre
Zırzır: Bu taktiği daha önce de bizim Mestan söylemişti Daha ilk denememde başıma bir şişe su döktü gittiğim evin çocuğu Eve gelene kadar dondum valla Gripten bir hafta yorgan döşek yatmıştım Bir daha aynı hataya düşmek istemiyorum

Mırmır: Bu bayram benim yanımda staj yap hayatını yaşa Ama böyle sürekli zırlarsan yersin pisti ona göre Bir zır iki zır yeter ama!
Zırzır: İyi tamam geleyim staja ama sen miyavlarken iki kişilik mi miyavlayacaksın "miyav da miyavv" diye?
Mırmır: Olur mu? Sen de arkadan şey yap yavaştan neydi adı? Dur dilimin ucunda
Zırzır: Vokal mi?
Mırmır: He ondan yap şarkıcıların vokalistleri gibi Kaptık mı parçayı kes zırıltıyı yumul kebaba
Zırzır: Bak vokal yaparım ama seninkilerden de biraz vereceksin bana ona göre Bilirsin ben kedi lokantasında hep bir buçuk porsiyon yiyorum
Mırmır: Tamam ortak sen bana güven Ganimetin yarısı senin Bi de arka sokakta yaşlı Pırpır var ona da bakarak olalım garibimin fırtı çıkmış
Zırzır: Olur ben kendiminkilerden veririm ona N'olacak iki lokma eksik yiyveririz
Mırmır: Aferim sana Ha unutmadan Bu çocuk milleti bayramda ekstra mutlu ve hoplangaç olur Çatapatlardan boncuklu silahlardan da uzak dur Bayram coşkusuna kurban vermeyelim seni
Zırzır: Hmm "Kurban Bayramı" diye bundan diyorlar galiba Çatapatlara kurban gidersem hakkını helal et Mırmır'cım Koyunların yanında buluşuruz artık (Ağlar)
Mırmır: Yok bir şey olmaz ya sadece gözün çıkar kuyruğun yanar ve tüylerin ütülür kelle gibi Heh he he
Zırzır: Ağzından yel alsın Neyse hadi karnım zil çalıyor gidelim şu Tuğçe'lerin oraya da Necati'den arta kalanları temizleyelim Kurbana kadar aç kalırız yoksa

Ben soğuk değilim,
siz cıvıksınız.

.
Jineps isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla