Tekil Mesaj gösterimi
Alt 17.09.2014, 14:06   #1 (permalink)
YeşiL6

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Vadi Humması Nedir?

Vadi Humması Nedir?

Vadi humması akciğerleriniz yoluyla vücudunuza giren mantarın neden olduğu bir hastalıktır. Rahatsızlık soğuk algınlığı veya grip olduğunuz hissini verebilir, cildinizde kızarıklığa yol açabilir. Birçok kişi tedavi olmadan iyileşir.Vadi humması akciğerleriniz yoluyla vücudunuza giren mantarın neden olduğu bir hastalıktır. Rahatsızlık soğuk algınlığı veya grip olduğunuz hissini verebilir, cildinizde kızarıklığa yol açabilir. Birçok kişi tedavi olmadan iyileşir.
Bununla birlikte eğer vücudunuzun doğal savunma sistemi (bağışıklık sistemi) zayıfsa, vadi humması ölümcül olabilir. Bazı nadir durumlarda rahatsızlık normal bağışıklık sistemine sahip kişiler için de ölümcül olabilir. Vadi humması akciğerlerden vücudun diğer bölgelerine yayılabilir. Ciddi hastalık riski yüksek olan kişiler arasında AIDS hastaları, hamile kadınlar, bağışıklık sistemini zayıflatıcı ilaç kullananlar ve diyabet hastaları yer alır. Filipinliler, Afrikalı Amerikalılar, Meksikalı Amerikalılar ve Kızılderililerde de risk daha yüksektir.
Vadi humması, aynı zamanda çöl humması, San Joaquin Vadi Humması, koksidioidomikoz ve çöl romatizması olarak da bilinir.

__________________
all the best.
[Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL][Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL][Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL]
YeşiL6 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla