Tekil Mesaj gösterimi
Alt 18.12.2014, 09:13   #1 (permalink)
semragül
Ne mutlu eğri zamanda,
Doğru yerde durabilene.

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart İnsan ve dünya

İnsan ve dünya

Adam,bir haftanın yorgunluğundan sonra Pazar sabahı kalktığında bütün haftanın yorgunluğunu çıkarmak için eline gazetesini alır ve bütün gün miskinlik yapıp evde oturacağını düşünür. Tam bunları düşünürken oğlu koşarak gelir ve sinemaya ne zaman gideceklerini sorar. Baba oğluna söz vermiştir, bu hafta sonu sinemaya götürecektir ama hiç dışarıya çıkmak istemediğinden bir bahane uydurması gerekiyordur. Sonra gazetenin promosyon olarak dağıttığı dünya haritası gözüne ilişir.Dünya haritasını küçük parçalara ayırır ve oğluna eğer bu haritayı düzeltebilirsen seni sinemaya götüreceğim der ve düşünür:

-Ohh be kurtuldum, en iyi coğrafya profesörünü bile getirsen bu haritayı akşama kadar düzeltemez.

Aradan on dakika geçtikten sonra oğlu babasının yanına koşarak gelir ve baba haritayı düzelttim,artık sinemaya gidebiliriz der.
Adam önce inanamaz ve görmek ister. Gördüğünde de hala hayretler içinde kalır ve bunu nasıl yaptığını sorar. Çocuk şu cevabı verir:

- Bana verdiğin haritanın arkasında bir insan vardı.İnsanı düzelttiğim zaman,dünya kendiliğinden düzelmişti.

semragül isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla