Tekil Mesaj gösterimi
Alt 25.12.2012, 11:46   #7 (permalink)
Nixie
“Geçti artık,göğsümde
kuş barınmaz anladım. ”
(Metin Altıok)

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Balık Çeşitleri

BÜYÜKBAŞ KAYABALIĞI (Gobius (Ponücola) kessleri)
Trakya ve Karadeniz Kıyılarına akan nehirlerde yaygındır. Boyları 12-18 en çok 22 santimetre olur. Acı suların taşlık veya sert kumlu zeminlerinde dolaşıp nehirlerin içlerine girer. Yuva edindiği bölgeye çok bağlıdır buraya zorla gelen balıklara saldırgan olur. Küçük kabuklular balıklar ve yumuşakçalarla beslenir. Nisan-mayıs arası dişiler yumurtalarını ince ipliklerle kumsallara yapıştırır.Erkekler de gözcülük eder. Eti lezzetli ve sağlığa yararlıdır. Ekonomik değeri bölgeseldir.

CAMGÖZ KÖPEKBALIĞI (Galeorhinusgaleus)
Sıcak ve ılık denizlerin 100 metrenin altındaki serin sularında tek başırıa yaşayan boylan 4-5 metreden 10-15 metreye ulaşan omurgasızlar (mürekkep balığı ahtapot medusalar) ve sürü halindeki küçük balıklan yiyerek beslenen bir köpek balığı türüdür. Sıcak yaz günlerinde ağır hareketlerle su yüzeyinde yüzer. Rahatsız edilmezse saldırgan değildir. Açık denizlerde erkek tarafindan döllenen dişiler 8-14 arası canlı yavru doğurur. Başka ülkelerde yenilmesine rağmen yakalananlar ülkemizde balık unu üretiminde kullanılır.

''Beni anlamadın demeyeceğim. Beni anladın.
Zaten en dayanılmaz acı buydu.
Sen beni anladın. Anladığın halde canımı yaktın..''

(Frida Kahlo)

Konu Laura tarafından (30.09.2013 Saat 15:02 ) değiştirilmiştir.
Nixie isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla