Tekil Mesaj gösterimi
Alt 11.06.2015, 13:18   #12 (permalink)
RaiN
Ne mutlu İNSAN'ım diyene!
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Siz Hiç Kürt Oldunuz mu?

Sirnak Milletvekilimiz Mahmut Alinak anlayan ve algilayanlarin yüregine kalem olmustur.

Türkiye sinirlari içerisinde böyle olaylarin yasanmadigi iddia edilirdi çok kisa bir süre öncesine kadar, ki kabullenmeyen beyinler hala mevcut. Hangi dil, din, irk, mezhep, bayrak veya sinir çocuklardan, insanlardan daha kiymetli?

6 yasinda taaa Isviçre'nin göbeginde tanistim irkcilikla. Yazin dedemleri ziyarete gitmistik ve bunu anaokulunda anlattim. Türk arkadaslarimla ortaokula kadar bir daha hiç konusmadik. Suçum: Diyarbakirli olmammis. Kimin aklina gelirdi ki bu yüzden cephe aldiklari? Ha çocuk aklimla ben de çok umursamamistim. Sonradan ögrendim evde bizim oralardan bahsettiklerini ve siki siki tembih edildiklerini, bir Diyarbakirli ile konusmama konusunda.

Sonrasinda defalarca ayni muhabbetlere maruz kaldim. Nerelisin? Diyarbakir? Aaa pkk, aaa terörist... Türkiye'de büyüyen biri ile bu konuyu tartismak neyse de burada büyüyenlerle çok saçma. Anadilini dogru dürüst konusamiyor, ülkesinin tarih ve cografyasindan habersiz, andimiz ve istiklal marsini zaten hak getire...