Tekil Mesaj gösterimi
Alt 11.06.2015, 22:42   #14 (permalink)
RaiN
Ne mutlu İNSAN'ım diyene!
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Siz Hiç Kürt Oldunuz mu?

Alıntı:
Enderun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Bu olayların aynısını 95 yılları sonrasında fazlasıyla yaşadım.Ben de ilkokula başlayana kadar Türkçe konuşmasını bilmezdim.Annem hala bilmez ve rahmetli babam da pek iyi konuşamazdı Türkçeyi.7-8 yaşlarında şiddet görerek öğrenmeye başladım.

Memleketimden uzakta olmama rağmen her yaz ve fırsat bulduğum her zaman karış karış gezerim köylerini.

Düşünüyorum da biz bunları hak edecek ne yaptık?
Biz yapmadık ama bizden öncekilerin yaptıklarının bedelini ödedik.
Bu durum kesinlikle eskisi gibi değil şimdilerde.Ama artık şuna eminim ki bu zamanın bozuk zihniyeti yüzünden gelecek çocuklarımız tekrar yaşayacaktır bunları.

Reform adı altında bize dayatılan kültürel yozlaşmaya o kadar uyum sağladık ki artık eski kültürümüzü yaşamak istediğimizde gerici olduk,irticacı olduk,geri kafalı olduk.

Tabi dil alanında yapılanlar en çok farkına vardığımızdır.Ama öte yandan dini ve diğer kültürel konularda da böyle.

Bunu aslında,"kahrolsun Evren,kahrolsun faşizm" naraları atmak için paylaşmadım tabi.
Biz bunu hak ettik ve yaşadık bir toplum olarak.Bugün hala rahatlık o derece batıyor ki,o günlere özlem duyuyoruz.

Halk olarak biz kanıyoruz bizi kandırmak isteyenlere.Kandıkça da kanıyor ve yanıyoruz.
Bizler bunlari hak edecek hiçbir sey yapmadik. Sirf kendi cikarlari dogrultusunda hareket eden, irklarindan utanan, gecmisini umursamayan ve birlik olmayi basaramayanlarin çilesini çektik ve çekmeye devam ediyoruz. Sizin oralar nasil bilemiyorum, lakin bizim oralarda sakinlesmenin s’si dahi yok. Herkes bir taraftan karistiriyor kazani. Babamin yasadiklarini yegenleri yasiyor bugün. Uzaktan davulun sesi sahane tabii…

Reform diye adlandirdigin asimilasyon politikasindan ibaretti. Topragindan, gecmisinden v edilinden koparsa insanlar benliklerini unutacaklardi. Ki pek basarisiz olduklari söylenemez. Bugün kürt oldugunu bilmeyen, kimligini umursamayan veya kimliginden utanan o kadar çokki...

Aslinda kimseyi suclama hakkina sahip degiliz. Bizi satan, bu durumda olmamizin sebebi olan kisiler bizden’di. Pasalarimiz, agalarimiz, bakanlarimiz, milletvekillerimiz…insanliktan ziyade kendilerinin derdine düstüler.
Eger ki kürtlerin bir dahli varsa eger o da dogru zamanda birlik olamamalaridir.