Tekil Mesaj gösterimi
Alt 19.06.2015, 14:39   #87 (permalink)
Papatya

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Papatyaa - Düşler Penceresi

Sevdiklerimizle Kandil

Kandiller vesiledir kırdıklarımızın kalbini onarmak, küsleri barıştırmak , sevdiklerimizin halini hatırını sormak için. Kandilin ayrı bir maneviyatı vardır ..Bir gün öncesinden oruç tutulmaya başlanır.. Kandile oruçlu girilir, gün içerisinde kandillik ikramlar özenle hazırlanıp komşulara dağıtılır.. Akşam yaklaşınca sevdiklerimiz, dostlarımız , arkadaşlarımız sıra ile aranmaya başlanır.. Hem kandil kutlanır hem de helallik istenir.. Liste olası bir unutma ya da atlamaya karşı tekrar tekrar kontrol edilir. Son kontrollerimde uzun süredir konuşmadığım bir dostumu aramadığımı fark ettim.. Hemen telefona sarılıp aradım.. Şarj azdı, uzun süredir de konuşmayınca konu bir türlü sonuca bağlanamıyor tabi.. Neydi bizi uzaklaştıran mesafeler miydi yoksa zaman mı bilemiyorum ..Söylemek istediğim konuşulacak çok şey vardı, uzun zaman oldu dostluğunu özlemişim, duamdasın dualarından eksik etme beni diyecektim.. Sadece kandilin mübarek olsun diyebildim...Kandil sevdikleriniz ve dualarla daha bir anlam kazanıyor.. Sevdiklerinizle hep beraber huzurlu bir kandil geçirirsiniz inşallah

Papatya isimli Üye şimdilik offline konumundadır