Like Tree1Beğeni
  • 1 Post By LifeisBeauty

Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Arama Stil
Alt 13.01.2015, 14:56 #1 (permalink)
La Tahzen!
Kaybettiğin her şey başka bir surette geri döner.


VERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üye Numarası: 9880
Kayıt Tarihi: 10.06.2014
İlişki Durumu: Yok
Cinsiyet:
Takımı: Türkiye
Burç: Yay
Mesajlar: 9,070
Konular: 482
Beğeni Alınan: 5198
Beğeni Edilen: 5631
Rep Gücü: 15
VERA has a spectacular aura aboutVERA has a spectacular aura about

Cool Gönderdiği Mesajların Anlamları!

Gönderdiği Mesajların Anlamları!
Hoşlandığınız kişinin size yolladığı mesajları açıp tekrar tekrar okumak ve yazdığı mesajların ne anlama geldiğini çözme devri sona eriyor. Biz bu durumun kaynağına indik ve hangi mesajın aslında ne anlama geldiğini sizin için araştırdık.
Birbirimize karşı dürüst olalım.Bugüne kadar kaç kez hoşlandığınız erkeğin size yolladığı mesajı defalarca okuyup o mesajdan yüzlerce anlam çıkarmaya çalıştınız? Ya da kız arkadaşlarınızla bir araya gelip mesajı noktasından virgülüne kadar onlara okuyup onların da yorumlarınızı aldınız. Size bir itirafta bulunalım;erkekler kadınlar gibi mesaj yazarken üzerinde çok da fazla düşünmezler. O anne söylemek isterlerse onu söylerler (ama her zaman değil!) Diğer taraftan biz kadınlar ise onların mesaj olarak yazdıkları her bir kelimeyi tek tek inceler defalarca üstünden geçeriz. Psikolog Dr. Annie Crookes bakın bu durumu nasıl özetliyor; “Kadınlar erkeklere oranla ilişkiler hakkında daha çok üzülüyorlar. En ufak detayı bile kolaylıkla büyük bir olay haline getirebiliyorlar.”Gelin şimdi birkaç mesaj örneğinden yola çıkarak erkeklerin bu mesajlarla ne söylemek istediğine ama kadınların ne şekilde anladıklarına bakalım. Ortaya çıkan sonuçlar ise oldukça şaşırtıcı.


Bu gece evde olmayı düşünüyorum.

Erkekler ne diyor?
Birçok erkek böyle bir mesaj yazdığında aslında tam da bunu söylemek istiyordur. “Uzun ve yorucu geçen bir günün ardından bu mesajım şu anlama gelir; bu akşam dışarı çıkmak istemiyorum” diyor 24 yaşındaki Mehmet. 36 yaşındaki Ali de Mehmet’le aynı fikirde. “Böyle bir mesaj şu anlama gelir: Evde oturup dizi izlemek Play Station oynamak istiyorum.”
Kadınlar ne diyor?
Kadınlar ise erkekler gibi düşünmüyor. “Bu gece evde olmayı düşünüyorum” mesajından farklı anlamlar çıkarabiliyorlar. 25 yaşındaki Zeynep sevgilisinin kendisine attığı mesajdan şu anlamı çıkaracağını söylüyor; “Benimle evde baş başa yemek yiyip film izlemek istediğini düşünürüm. ”
Jüri Kararı:
Erkek arkadaşınızın yazdığı bu mesaj istisnalar dışında tek başına evde kalıp Wii ya da Play Station oynadıktan sonra uyuyacağı anlamına gelir.


Arkadaşlarımla birlikte barda olacağız istersen sen de gel.

Erkekler ne diyor?
Birçok erkek bu mesajın aslında zorunlu bir davet anlamına geldiği konusunda hemfikir. Ama ona şu konuda hak vermenizde yarar var; o da arada bir erkek arkadaşlarıyla vakit geçirmek isteyebilir. 34 yaşındaki Birol kız arkadaşına böyle bir mesaj yazdığında aslında ne demek istediğini bakın nasıl açıklıyor;“Kız arkadaşımı bara davet ederim ama bu çok da gerçekçi bir davet olmaz.” 31 yaşındaki Alper de böyle bir mesajla kız arkadaşına teklifte bulunduğunu ama çok da yanına gelmesini istemediğini belirtiyor.
Kadınlar ne diyor?
Kadınların bir çoğu erkekler gibi düşünüp o mesajın üzerine bara gitmemekten yanalar. Ama kimisi ise mesaja tam tersi bir anlam yüklüyor. “Bu mesaj beni arkadaşlarıyla tanıştırmak istediği anlamına gelir” diyor 29 yaşındaki Handan.
Jüri Kararı:
Erkekler çoğunlukla bizi incitmekten kaçındıkları için açıkça erkek erkeğe vakit geçirmek istediklerini söylemeyebilirler. Böyle durumlarda mesajın içeriğini doğru anlayıp onu erkek arkadaşlarıyla baş başa bırakırsanız sizi daha da fazla sevmenizi sağlarsınız.


Bugün ilerleyen saatlerde ne yapmayı düşünüyorsun?(Erkek bir gece önce barda tanıştığı kıza bu mesajı gönderir.)

Erkekler ne diyor?
Bu mesajın anlamı farklı yönlere çekilebileceği için diğerlerine oranla daha ilginç. 28 yaşındaki Timur üzerine basa basa ancak gerçekten çok hoşlandığı bir kıza böyle bir mesaj göndereceğini söylüyor. 31 yaşındaki Mert ise mesajının şu anlama geleceğini belirtiyor: “Barda tanıştık eğlendik biraz daha eğlenmekten ne çıkar?”
Kadınlar ne diyor?
Kadınlar bu sefer mesajdan çıkardıkları anlam konusunda hemfikirler. “İlk buluşmadan sonra ilk üç gün içinde mesaj atar ya da ararsa bu benden hoşlandığı anlamına gelir. Arayı uzatarak beni kaybetme riskini göze almak istemez.”
Jüri Kararı:
İyi vakit geçirdiğinizi düşünüyorsanız sizi tekrar görmek için böyle bir mesaj attığını düşünebilirsiniz. Ama akşam saat 8:00’den sonra mesaj atarsa tehlikeli sularda yüzüyor olabilirsiniz aman dikkat!
Bunu daha sonra konuşsak olur mu?

Erkekler ne diyor?
Erkekler böyle bir mesajla aslında çok da dürüst olmadıklarını itiraf ediyorlar. Bir erkek böyle bir mesaj atıyorsa aslında o konuyu bir daha hiç konuşmak istemiyordur. “Bunu konuşmak için ne yeri ne de zamanı. Ve asla konuşmak için doğru zaman gelmeyecek” diyor 31yaşındaki Bora. 29 yaşındaki Arda da Bora gibi düşünenlerden. “Bu mesaj şu anlama geliyor: Bu konuyu daha fazla uzatmak istemiyorum ve bir daha da konuşulmaması için elimden geleni yapacağım.”
Kadınlar ne diyor?
Doğruyu söylemek gerekirse biz kadınların doğasında konuşmak var. Konuşmayı çok seviyoruz hem de her şey hakkında. Ve bu konuda da yanlış bir şey görmüyoruz. Kısacası erkek arkadaşımız bir konuyu daha sonra konuşmak istediğini söylerse seve seve o zamanı bekleriz yani daha sonra konuşacağına inanırız. “Benim bu mesajdan çıkardığım anlam şöyle
erkek arkadaşım o an bu durumu konuşmak istemiyor ama mutlaka bunun için bir gün zaman yaratacak” diyor 26yaşındaki Aylin.
Jüri Kararı:
Eğer bir erkek bir konu hakkın da o an konuşmamaya kararlıysa çoğunlukla istediğini başarır. Eğer konuşulacak konu sizin için büyük önem taşıyorsa bir başka gün konuşmak istediğinizi ona tekrar hatırlatabilirsiniz.


Güzel bir hafta sonu geçir önümüzdeki hafta belki görüşürüz.(Mesaj perşembe akşamı gönderilmiş.)

Erkekler ne diyor?
“Eğer ben bir kıza o hafta sonu onunla görüşmek istemediğini söylemişsem emin olun bu hiçbir hafta sonu gerçekleşmeyecektir. Bu mesaj bunu nazik bir şekilde söylemenin en kolay yoludur benim için” diyor 24 yaşındaki Hakan.Fırat da bu mesajla karşı tarafa nazik bir şekilde onu bir daha görmek istemediğini anlatmaya çalıştığını belirtiyor.
Kadınlar ne diyor?
Kadınların yine büyük çoğunluğu erkeklerle aynı fikirde. Eğer o erkek hafta sonu görüşmeyeceğini Perşembe gününden ona söylüyor ve bir sonraki hafta için de program yapmıyorsa durum ortadadır. Bazı kadınlar ise mesaja fazla iyimser gözle bakıyor ve karşısındaki erkeğe bir şans daha vermesinin doğru olabileceğini söylüyor. “Belki gerçekten de benimle tanışmadan önce hafta sonu için önceden yapmış olduğu bir programı vardır.Benim için programını iptal etmesini beklemem tabii” diyor 25 yaşındaki Melis.
Jüri Kararı:
Bu mesajdan olumlu bir anlam çıkarmaya çalışmayın. Bu buluşma olmadıolmayacak da. Üzülmeye değmez boş verin gitsin!


Sakın Bunları Yapmayın!

Eğer cevapları samimi değilse sakın mesajınızı öpücük ya da gülen surat gibi simgelerle bitirmeyin. Ama kaba da olmamaya özen gösterin.
Eğer yolladığınız mesajlara cevap yazmıyorsa bu[ sizinle ilgilenmediğini gösterir. Hemen onun numarasını telefon rehberinizden silin.

Arkadaşlarınız onunla görüşerek boşa zaman harcadığınızı düşünüyorlarsa onlara kulak verin. Duygularınızı gözden geçirmenizde fayda var.

Birlikte vakit geçirmek istediğinizde sizi reddetmesi sizden hoşlanmadığını gösterir. Mesaj atmaktan kesinlikle vazgeçin.Yazdığınız mesajlara günler sonra cevap veriyorsa bilin ki daha önemli işleri vardır. Sizden gerçekten hoşlanan bir erkek sizi kaybetmemek için mesajınıza kısa sürede hatta anında cevap verir.

__________________
“вυdα вιr ιмтιнαɴ..” de,ɢeç…
''ηαšïp''
VERA isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile CevaplaAlıntı ile Cevapla
Alt 13.01.2015, 15:30 #2 (permalink)


LifeisBeauty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üye Numarası: 10357
Kayıt Tarihi: 09.08.2014
Nereden: Alice Harikalar
Yaş: 27
İlişki Durumu: Var
Cinsiyet:
Takımı: Türkiye
Burç: Terazi
Mesajlar: 13,228
Konular: 1243
Beğeni Alınan: 5391
Beğeni Edilen: 4149
Rep Gücü: 17
LifeisBeauty will become famous soon enough

Standart Cevap: Gönderdiği Mesajların Anlamları!

Onu yapın bunu yapmayın, bıdı bıdı bıdı.
Kurala göre aşk mı olur yahu? İçinizden nasıl geçiyorsa öyle davranın.

Ünlü düşünür deniz seki der ki:
O ne dedi bu ne dedi diyene kadar, yaşa ya da kaderinin yenisini yaz.

VERA beğendi.
__________________
"Dünyanın en güzel şarkısısın sen."
Bir ömür boyu eşlik etmek istediğim.


Sonra hayat bize öyle birini gönderir ki
önceden kaybettiğimiz her şey için mutlu oluruz.
LifeisBeauty isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile CevaplaAlıntı ile Cevapla
Cevapla

Yukarı'daki Konuyu Aşağıdaki Sosyal Ağlarda Paylaşabilirsiniz.


(Tümünü Görüntüle Konuyu Görüntüleyen Üyeler: 5
Amazonn, EbruLi, Elois, LifeisBeauty, VERA
Seçenekler Arama
Stil

Yetkileriniz
Konu Açma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkSaat: 10:05

Telif Hakları vBulletin® Copyright ©2000 - 2018, ve
Jelsoft Enterprises Ltd.'e Aittir.
 

Hakkında

"Forum sitemizdeki yazılı, görsel ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenmektedir.Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir.Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazılı, görsel ve diğer materyalleri 48 saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.Bildirimlerinizi bu linkten bize yapabilirsiniz."

 

Copyright © 2016

SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.