Forum Aski - Türkiye'nin En Eğlenceli Forumu
 

Go Back   Forum Aski - Türkiye'nin En Eğlenceli Forumu > Hayat ve Eğlence > Komedi - Kahkaha > Komik Resimler
facebook bağlan


5 TL'ye Benzinden Başka Neler Alabilirsiniz?

Komik Resimler kategorisinde açılmış olan 5 TL'ye Benzinden Başka Neler Alabilirsiniz? konusu , 5 TL'ye Benzinden Başka Neler Alabilirsiniz? z Malumunuz zamlar bu sıralar en çok akaryakıt fiyatları üzerinden belimizi kırmakta. Öyle ki artık litresi 5 TL’yi küsuratlarıyla geçmiş benzin karşısında ceketimizin düğmesini ...


Yeni Konu aç  Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Arama Stil
Alt 17.02.2014, 21:09   #1 (permalink)
Bjk Polat Doruk Bjk

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart 5 TL'ye Benzinden Başka Neler Alabilirsiniz?5 TL'ye Benzinden Başka Neler Alabilirsiniz?

zMalumunuz zamlar bu sıralar en çok akaryakıt fiyatları üzerinden belimizi kırmakta. Öyle ki artık litresi 5 TL’yi küsuratlarıyla geçmiş benzin karşısında ceketimizin düğmesini ilikleyip durmaktan öte bize yol kalmadı. Pekala bir litre benzinle ne yapabilirsiniz? Aşk acısıyla yanıyorsanız üstünüze döküp kendinizi ateşe verebilirsiniz misal. Ama araç yakıtı olarak kullanacaksanız şehirlerarası yolda takriben 12 km, şehir içinde de 7 kilometre yol alırsınız. (Tabii bu veriler 1.6 motorun hakkını veren bir araç içindir.) Yani 1 litre benzinle İstanbul içinde Üsküdar-Beşiktaş semt merkezleri arasında gider ama geri dönemezsiniz. Fakat ben size bunun yerine farklı alternatifler sunacağım.

Öncelikle materyalimizi bir görelimStandart bir 5 TL’lik banknot mor renge, bir adet Atatürk resmine, 1 adet başkan imzasına, 1 adet başkan yardımcısı imzasına sahip olup, birbirinden süpersonik damga ve kabartmalarla süslenmiştir.

Şimdi bu kağıt parçasıyla bir litre benzin alana kadar neler yapılabileceğini görelim:

Turkish Pizza : The LahmacunDevir bir zamanlar “lahmacun+ayran menü 5 TL” menüsü devriydi. Gün oldu benzinle birlikte et de zamlanır oldu, tek lahmacun fiyatı kıymasına endeksli olarak 5 TL oldu. İki yudum benzine o parayı verene kadar yapıştırın bir lahmacun mideniz şenlensin.

Gazına kurban olduğumun biberiBiber dediğin meretin ailecek eşrafcanak zaten müptelasıyız. Polisimiz sağ olsun gazına atmosferine doyurdu bizi. Şimdi tabii olaylar durulunca sıkan eden olmuyor ama bünye istiyor bir yandan. 5 TL’yi benzine gömene kadar sıkı bir pazarlıkla 2 kilo biberi torbaya atmak daha makul. İster kaynat gazını teneffüs et, ister haşla, ister turşusunu kur. Afiyet bal şeker olsun.

Aşkın çimentosu: Çiçek!Sevgilisi çiçek alerjisi olmayan her erkeğin korkulu rüyasıdır bu zalım ablalar. Dandik bir demetin fiyatı her daim 5 TL’dir. Küslük mü var, trip mi atıyor, kıskançlık krizi mi patladı, al bir demet kurtul vatandaş. Benzine o parayı verene kadar sevgilini sevindir, bir öpücük kap, ne bileyim yüreğin hafiflesin kafan rahat etsin. 5 TL’ye Şile otobanında yolda kalır gidemezsin evine ama bir demet çiçeğe belki sevgilinin evinin kapısı açılır, bak garantisini veremiyorum ama bir dene yani.

Fosfor her bünyeye lazım: BarbunBenzini iç zehirlenirsin ölürsün ama 5 TL’ye bir kilo barbun al balık pazarından, KPSS’de en aşağı 85 puan garanti kardeşim. Beyin bedava, barbun 5 TL var sen yap hesabını. Balıkta bulunan fosfor nelere kadir haberin var mı?

Sadece kağıt para girişi yapınız: Akbil5 TL’ye alacağın benzinle Kadıköy-Bostancı arasında yolda kalır gelenden geçenden “düt düt” yersin durursun. Ama yükle İstanbul Kart’a 5 TL “dıt dıt” diye diye Söğütlüçeşme’den Beylikdüzü’ne kadar tek seferde basar gidersin. Bak git demiyorum gidersin diyorum. Bir ayda benzine yatıracağın toplam parayı uç uca ekleyip sen hele İstanbul Kart’a yükle, Marmaray aktarmalı Londra’ya bile gider gelirsin.

Bir acı kahvenin hatırıTamam 5 TL’ye bu hesabın tamamı kapanmaz ama temizinden bir Türk kahvesi içer ziyadesiyle de gönlünü hoş tutarsın. Hem iyi gelir kahve bünyeye uykunu açar belki uyanınca “Bu devirde araba alınmaz, tek yol toplu taşıma” dersin, bütçene bile katkısı olur.

Milli gıda: Simidiiieeeeee!Hesap ortada tartışmaya gerek yok 5 TL’ye 10 simit alır 10 sabah kahvaltısı çıkartırsın güzel kardeşim. Zalımın suyu benzine ne gerek var o parayı dökmeye. Benzinin litresi 5 TL, simidin susamının kilosu kaça? Hesapla bak cebinde duracak parayı aklın almaz.

Benzin döküp yakma, her derde deva ağda!Tabii çok zenginsen litresi beş liraya benzin al koltuk altına dök ateşe ver kıllardan kurtul, bir şey diyemem. Ama bak daha az tehlikeli yöntemler de var. Kuaför ablan 5 TL’ye koltuk altına ağdayı yapıştırır cart bitirir işi. Sen sağ ben selamet…

Temel kuru gıda: PatatesPatates deyip geçme sıkı pazarlığa 2 kilo alırsın 5 TL’ye. Kaç gün kazanın kaynar, karnın doyar. Arazin varsa al 2 kilo ek tarla niyetine biç ilk hasatta 5 TL’lik yatırımdan neler kaldırırsın neler. Aklın almaz.

Bir davulcu kolay yetişmiyorDavulcu dediğin herkese lazım, Ramazan ayında sahurda, düğünde dernekte… Yarın öbür gün Galatasaray İbrahimoviç’i getirir havaalanında lazım olur. Aziz Yıldırım aklanır hapishane çıkışında lazım olur. Beşiktaş’ın yeni stadı yapılıyor açılışta lazım olur. E bu adamlar bedavaya da gümbürdetmiyor deve derisini. At bir 5 TL bak bakalım kaç yöreden kaç hava çaldırtıp halaylardan halaylara koşuyorsun. 1 litre benzinle anca kamp ateşi yakarsın.

Dövize yatırım5 TL deyip geçme temizinden 2 Dolarlık döviz yatırımı yaparsın. Bak aldı başını gidiyor kapitalist zalımın kağıdı. Al koy kenara, ne yakacaksın benzini iki dakikada asfalt üstüne. Yatırımını yap aklını kullan.

Tavuk eti candırTamam şimdi ilk bakışta 5 TL’ye karın doymaz gibi duruyor ama bak tavuk göğüse, tavuk kanada yetiyor. Sardır eve götür çoluk çocuğun bünyesi protein görsün. Araban yakacak yok edecek 5 TL’yi bırak evdeki garibanların midesi yaksın öğütsün.

İnternet haktır!Her ne kadar artık devlet kontrolüne tabi olsa da internet artık her insan evladının hava su gibi bir ihtiyacı oldu. Bugün git bir internet kafeye, 180 dakikası 2,25 TL demişler, 360 dakika nereden baksan 6 saat yani 5 TL’ye sabahtan akşama kadar enformasyon bombardımanına tutarsın zihnini. 1 Litre benzinle kütüphaneye gidemezsin ama internet başında, bilgi yarışmasına girecek donanımı edinirsin.

Çek bir yarım acılı olsun: KokoreçKokoreç gibi bir gıda dururken arabaya benzini yar etmek neyin bonkörlüğü kardeşim? 5 TL’ye iki yarım kokoreç yersin pazarlıkla bir de çeyrek kopartırsın bütün gün karnın tok gezersin. Bunların hepsi ev ekonomisi işte. (Nasıl bir evse artık)

Ballı lokma tatlım benimTatlı dediğin şey bünyeni ayakta tutar, enerji verir. 5 TL’ye bir porsiyon lokmayı ye bakalım, 1 litre benzinle arabanın ulaşamayacağı mesafeyi koşarak kaç dakikada aşıyorsun. Yakıtsa bu da yakıt, hem de çevre dostu, gaz bile yapmaz.

Bas ustam nohutu bol olsunSen 5 TL’yi nohutçu İsmet abime ver bakalım tabağına kaç kepçe pilav basıyor. Bir ye, bir öğüt onu, beynine bir kan gitsin. Ondan sonra zihnin bir açılır; arabayı satar alırsın bir nohut-pilav arabası, tabağı 5 TL’den akşamları ne para kırarsın biliyor musun?

Hediyeyi ucuza getir kafan rahat etsinLitresi 5 TL’den benzin alıp alışveriş merkezlerine giden yollarda tüketeceğine o parayı, bir ufak hediye al arkadaşına giderken tamam büyük boyu olmaz ama çam sakızı çoban armağanı. Önemli olan düşünmek değil mi zaten. Bir litre benzine olmaz bu işler ama işte, bunların hepsi işporta lobisi.

Tarçının faydalarıBiz burada yazıp konuyu değiştirmiş olmayalım internet elinin altındayken bir zahmet araştır tarçının sağlığa faydalarını. Bir paket tarçın 1 TL, 5 tane al, 5 TL’ye bir yıllık sağlık masrafını kapatmazsan biz bu işi bırakıyoruz. 1 Litre benzine hastanı hastaneye yetiştiremezsin ama tarçın öyle mi…Aklın durur.

Gezelim görelimTek tek saymayalım diye aha al bak çizelgesini koyduk, seç beğen al henüz İstanbul’da ziyaret etmediğin bir mekan varsa 5 TL’ye git gör gez. Az biraz dimağın, genel kültürün gevresin. 1 litre benzine bu mekanlardan birini ateşe verip kundaklamak da senin elinde, ha onu da yapan yok mu? Var ama Allah onun evine ateşler salsın.

Hemen çıkın gidin: OtoparkBenzin size yol aldırır evet, gidersiniz ama gittiğiniz yerde nerede duracak araba? Bak 5 TL’ye nasıl duruyor o tomofil.

B12 herkesin hakkı: Midye dolmasıBir porsiyon midye dolma bünyenizin ihtiyaç duyacağı günlük B12 vitamini ihtiyacını karşılamaya yeter. Git 5 TL’ye bir porsiyon midye dolma ye bünyene iyi gelsin, ne benzine yatırıyorsun o parayı. Yanında limon da veriyorlar at cebine yarın öbür gün biber gazı sıkan olur bir şey olur. Ne canlar kurtarıyor haberin var mı ?

Asi Ruh isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla
Alt 05.04.2014, 12:54   #2 (permalink)
Isınan Üye
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: 5 TL'ye Benzinden Başka Neler Alabilirsiniz?

Teşekkürler ...

Azra isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Yukarı'daki Konuyu Aşağıdaki Sosyal Ağlarda Paylaşabilirsiniz.


(Tümünü Görüntüle Konuyu Görüntüleyen Üyeler: 6
Asi Ruh, Azra, FeCr, Hazel, ibadeath, iNNocent
Seçenekler Arama
Stil

Yetkileriniz
Konu Açma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum hakkında Kullanılan sistem hakkında
Forumaski paylaşım sitesidir.Bu nedenle yazılı, görsel ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenmektedir.Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir.Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazılı, görsel ve diğer materyalleri 48 saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır. Bildirimlerinizi bu linkten bize yapabilirsiniz.

Telif Hakları vBulletin® Copyright ©2000 - 2016, ve Jelsoft Enterprises Ltd.'e Aittir.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.

Saat: 20:24