Forum Aski - Türkiye'nin En Eğlenceli Forumu
 

Go Back   Forum Aski - Türkiye'nin En Eğlenceli Forumu > Hayat ve Eğlence > Serbest Kürsü
facebook bağlan


Rihanna ve iLLuminati Gerçeği

Serbest Kürsü kategorisinde açılmış olan Rihanna ve iLLuminati Gerçeği konusu , Rihanna ve iLLuminati Gerçeği Rihanna.Asıl ismiyle Robyn Rihanna Fenty. 10 parmağında 10 marifeti olan bir sanatçı. Şarkıcı, kültür elçisi, söz yazarı, video yönetmeni, aktris.Hayranları için bir TANRIÇA ! Jay-Z tarafından ...


Like Tree18Beğeni

Yeni Konu aç  Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Arama Stil
Alt 12.09.2014, 13:56   #1 (permalink)
Bağımlı Üye
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Rihanna ve iLLuminati GerçeğiRihanna ve iLLuminati Gerçeği

Rihanna.Asıl ismiyle Robyn Rihanna Fenty.
10 parmağında 10 marifeti olan bir sanatçı.
Şarkıcı, kültür elçisi, söz yazarı, video yönetmeni, aktris.Hayranları için bir TANRIÇA ! Jay-Z tarafından keşfedildi.ABD’ye annesi ile geldi ve DEF JAM şirketi ile anlaşma imzaladı.Buraya kadar her şey normal.İlk albümü 2005 ‘te çıktı.Music Of Sun.Ben bu albümü Rihanna’nın temiz albümü olarak adlandırıyorum.
En azından diğerlerine göre daha temiz.2006 ‘da çıkan 2. albümü A Girl Like Me ise yine aynı denilecek , çok başarılı bir albüm.Öncelikle yıllarda ki giyimine, duruşuna dikkat etmek istiyorum .Peki, ilk baştaki cici, sevimli kız nereye gitmişti? Bir albüm insanı baştan aşağıya değiştirebilir miydi? Evet.Çünkü her şarkı farklıydı.Hepsinin bir anlamı vardı.İlluminati için bu albüm muhteşemdi.
Rihanna’nın albüm için söyledikleri bunu kanıtlıyordu ‘’Albümümü her gün, her gece dinledim. Stüdyodayken tek dinlediğim albüm kendi albümümdü. Kendimi takdir ediyordum çünkü her şarkı harikaydı. Albümdeki her şarkıyı büyük bir zevkle dinleyebilirdiniz. Kendi kendime dedim ki, -Neyi bildiğini sanıyorsun? Böyle bir albüm yapmalıyım!’ Rihanna bu albümün aldığı riskleri anlattığını söylüyordu.Rihanna başından beri bu işin içindeydi.Sadece biraz zaman gerekliydi.Albüm birçok eleştirmenden tam not alırken, hayran sayısını da arttırmış oldu.Haftalarca imajı ve şarkılarından dolayı gündemden düşmedi.Neyse biz magazin tarafını bırakalım.
Rihanna’nın albümden önce çıkan single’ ı Jay-Z ortaklığı ile Umbrella olmuştur. Şarkı hem anlamıyla hem de klibiyle büyük bir patlama yaratmıştır.İnternet Rihanna’ nın İlluminati’ ye giriş şarkısı olarak tanımlamıştır.
Aklımıza direk Allah yok diyen (Haşa) şarkı geliyor değil mi? Aslında haksız da sayılmazsınız.
İşte şarkımız şöyle başlıyor
Jay-Z
No clouds in my storms, let it rain
I hydroplane into fame coming down with Dow Jones (eh-eh-eh)
When the clouds come we gone, we Rocafella
We fly high than weather (eh-eh-eh), and G5’s are better (eh)
You know me (you know me)
An anticipation for precipitation stack chips for the rainy day
Jay, Rain Man is back (eh-eh-eh)
With little Ms. Sunshine (eh-eh-eh) Rihanna where you at? (eh)
Öncelikle Dow Jones ‘ a dikkat çekmek istiyorum.Amerikanın önemli hisse senedi endekslerinden biri. En büyük otuz şirketi içerir.Burada ise düşüşünden bahsediyor.Bizim bildiğimiz ekonomik kriz.Yani planlanmış bir kriz.When the clouds come we gone, we Rocafella
Bulutlar geldiğinde biz gideceğiz.Biz Rocafella. ? Rocafella: Jay-z ‘nin Şirketi = Rockefeller:Köklü bir mason ailesi.İlluminatinin başındaki elit insalardan. İşte bağlantı.
Jay, Rain Man is back , With little Ms. Sunshine
Rain Man dedikleri Baphomet ya da Lucifer.Ve Jay-Z de kendini Rain Man olarak görüyor. Ms. Sunshine ise Rihanna oluyor.
Şimdi Sıra Rihanna da.
You had my heart, and we’ll never be worlds apart
Maybe in magazines, but you’ll still be my star
Baby cause in the Dark, You can’t see shiny Cars
And that’s when you need me there
With you i’ll always share
Rihanna bu sözleri söylerken siyah bir elbise giymiş.Tırnakları ise bariz bir şekilde gözümüze batıyor.Aslında burada ki Rihanna değil.Şeytanın ta kendisi.Bu klipte şeytanla Rihanna’nın konuşmasını görebiliriz.Rihanna’ya ayrı dünyalarda olmayacağız diyor.Demek ki artık bir aradalar.Rihanna işin içine girmiş.Ve magazinden bahsediyor.Bu Rihanna’ya verilecek ödül olabilir mi? Şöhret , para ?
Şarkının başka bir bölümüne geçelim.
Told you i’ll be here Forever
Said I’ll always be your friend
Took an oath i’m a stick it out till the end
Daima beraber olacaklarına dair bir söz var.Ve Söz verdiğini , sonsuza dek tutacağını bildiriyor.İlluminati’ye giriş sözü.Yani sonsuza kadar çıkamayacak.
En büyük tartışmanın yaşandığı yere gelelim.
(Ella ella eh eh eh)
Under my umbrella
Burada Allah yok diyor mu? Arkadaşlar şarkıların anlamı sizin çevirilerde okuduğunuz gibi değildir.Zaten tersten okuyunca farklı anlamlar çıkan şarkılar da var , biliyorsunuzdur.İşte burada Allah yok denilmesi (Haşa) çok normal.Çünkü onlar şeytana tapıyor.Evet İbranice de Allah ‘Ellah’ dır. La da yok demektir.Burada da Allah Yok anlamı çıkıyor.Bariz.Ve bunun milyonlarca kişi tarafından söylendiğini düşünün !
Neyse söz analizini fazla uzatmak istemiyorum.Klibe göz atalım.
Rihanna asil bir duruşla çıkıyor karşımıza.Arkadan ışık vuruyor.Tıpkı bir çok klipteki gibi.Işık = Lucifer !Jay-Z karşımıza geliyor.Etrafında 6 kızla beraber.6 bir şey ifade eder belki?

Burada saç şekline dikkat çekmek istiyorum.Rihanna tek gözü artık her şeyine sığdırmış durumda.Ve Burada kıyafetiyle kötülüğü , şeytanı temsil ediyor.Zaten şeytanın konuştuğunu söylemiştik burada.Ardından bir patlama yaşanıyor ve her taraftan su geliyor.Rihanna burada beyaz kıyafetli oluyor.İyiliği temsil ediyor.Yani burada İyi kız.Ve iyi kız rolüyle biriyle mücadeleye girişiyor.Neden bu mücadeleye giriştiği şey şeytan olmasın.Şeytan ona tam 6 kez hamle yapıyor.bu da mı tesadüf?Ve git gide Rihanna’nın her hareketinden su çıkmaya başlıyor.Bu şeytanla birleştiği anlamına geliyor.Bir ilişki.Ardından bu tür kromla kaplanmış pozlar veriyor.Biraz önceki şeytan onu tamamen kaplamış.
Ve İlluminati’yi belirtişi.Tabi ki Baphomet.

Ve Rihanna sonunda iyi kız olmaktan çıkmış kötü olmaya başlamıştır.Rihanna’nın bu şarkısının bu kadar patlama getirmesi çok normal değil mi?
Diğer klipleri görünce bana daha çok hak vereceksiniz.
***
Disturbia.
Bu klip başka bir yazımızla çok bağlantılı.Kölelere yapılan işkencelerBakınız.Bu işkencelere bir çok kişi inanmamış olabilir.
Zaten inanılacak gibi değildi.Fakat Rihanna (Yaşadı ve ya yaşamadı) bu işkencelere klibinde yer vermiş durumda.
Her zamanki gibi şarkının sözleriyle başlayalım analize.
Öncelikle şunu belirtmeliyim ki bu şarkıda yine iki kişiye yer verilmiş.
Rihanna ve şeytan.
Rihanna’nın bir çok şarkısında durum böyle.
GİRİŞ
Whats wrong with me? Benimle sorunun ne?
Why do I feel this? Neden böyle hissediyorum?
Im going crazy now Deliriyorum!!
Rihanna biriyle konuşuyor burada.Belli ki o.na birşey oluyor ve Rihanna beklediğinden farklı bir şey olduğu için sorgulamaya başlıyor.Diğer bir çok sanatçı gibi
Its a thief in the night Gecenin içinde bir hırsız,
To comegrab you Gelecek ve seni çalacak
It can creep up inside you O senin içinde sürünebilir
And consume you Ve seni tüketir
A disease of the mind Aklının hastalığı
It can control you Seni kontrol edebilir
Its too close for comfort Seni çok rahatsız eder
Put on your break lights Senin kırık ışıklarının üzerine koy
We’re in the city of wonder Harikalar şehrindeyiz
Aint gonna play nice Güzel oynamayacak
Watch out, you might just go under Dikkat et,Sen sadece batabilirdin
Better think twice 2 kez daha düşün
Your train of thought will be ned Senin düşünce iraden yok edilecek
So if you must f be wise Yani sen sendelediğin an bu yüzden akıllı ol
Yeni kişilere, işin içine girince yaşayacaklarını anlatıyor Rihanna. “Senin içinde sürünebilir” içine girecek olan nedir? Cin !
Umbrella klibinde Şeytanla bir oluyor gibi bir anlam çıkarmıştık.Aslında Şeytan insanların içine giremez ama cin girer.
Burada Astral Seyahat işin içine giriyor.Astral seyahat kişinin ruhunun bedeninden ayrılıp dolaşabilmesidir..
Astral seyahati hepimiz yaparız aslında.
Rüyalarımız.Fakat biz gerçekte astral seyahat yaptığımızda canımızın istediği yere gidemeyiz.
İşte burada işin içine cinler girer.
Çünkü cinler bize karışabilir artık.
Duymuşsunuzdur belki, sürekli halk arasında şu sözler geçer “Astral seyhatle cinlerin boyutuna geçeriz, eğer onlar sizi fark ederse sizi rahat bırakmazlar” İşte Rihanna da astral seyahatle cinlerle karşılaşanlardan.
Herkesin bir cini vardır.Fakat bize karışamazlar.Vesvese verirler.
Astral seyahatle cinlerin bize ulaşmasını sağlarlar.Diamonds klibi tamamen cinler üzerine oluşturulmuş bir klip örneğin.
“Seni kontrol edebilir , Seni çok rahatsız eder” Cinler insanları rahatsız edebilir.Bunun sebebi de astral seyahat gibi, onları rahatsız etmemizdir.Aslında cinler aramızda, onlarla bir yaşıyoruz.
“Yatsı vakti sırasında çocuklarınızı dışarıda hareketten men edip eve toplayınız. Çünkü o zaman cinlerin yayılması ve bir şeyi süratle alıp kapmaları vardır.” Peygamber Efendimiz (S.A.V)
“Süleyman’ın, cinlerden, insanlardan ve kuşlardan meydana gelen orduları onun önünde toplandı.” Neml/17
“Doğrusu insanlardan bazı kimseler, cinlerden bazılarına sığınırlardı da, cinler onların taşkınlıklarını artırırlardı.” Cin/6
Şimdi de klibe bakalım.Burada tırnaklara dikkat çekmek istiyorum.Uzun,siyah ve sivri.Rihanna’nın tırnakları her klipte ilginçtir.Tıpkı Lady Gaga’nın ki gibi.Rihanna’nın gözleri karanlık.Boynuzlar Baphomet’i hatırlatır gibi.Rihanna burada iblisi canlandırıyor.Ve iki adam.Alter kişilik sembolü.Rihanna’nın (İblisin) esirleri.Burada da karşımıza **** köleleri çıkıyor.Nicki Minaj, Rihanna, Katy Perry hepsi birer **** kölesidir. Kölelere yapılan işkencelerle ilgili yazımızın bir maddesi “Kölelik”Bu iki karede Rihanna kendisini canlandırıyor.Esir olmuş ve cinin etkisi altında.Çünkü gözlere dikkat ederseniz Rihanna’nın kendinde olmadığını anlarsınız.Kölelere yapılan işkencelerle ilgili yazımızın bir maddesi “Taciz , ruhlar ve cinler tarafından kontrol edilme” “Kutu, kafes, tabut, mezar”Tek göz vurgulaması ve bir tarafı karanlıkta.Bir başka görüntüde Rihanna ve esirleri tuhaf tuhaf hareketler yapıyor.Tıpkı filmlerde gördüğümüz,birinin içine cin girdiğinde olduğu gibi.İlk başta söylediğim tırnaklar tekrarlanıyor.Parmakların yarısı siyah.Bu sahnede iblis.İblis(Rihanna) bir kölesinin başına dokunuyor.Akıllı durdun, aferin der gibi.
Bu sahnelerde Rihanna’nın kolları sabitlenmiş, ateşler içinde hareket edemiyor.İşte burada tekrar gerçek Rihanna’yı yani esir olanı canlandırıyor.
Kölelere yapılan işkencelerle ilgili yazımızın bir maddesi” Aşırı sıcak ve soğuk” “Halat ve zincir ile bağlama”

Cansız manken ile olan Rihanna bu sahnede Alter kişiliğe vurgu yapıyor.Ve iplerle örülü olması da zorla alter kişilik oluşturulması durumunu getirdi direk aklıma.Ardından tekrar iki karakter.

Kölelere yapılan işkencelerle ilgili yazımızın bir maddesi “Sıkıştırma” “Korku ve tiksinti için örümcek,yılan gibi hayvanların kullanımı” Bu maddelerin aynısı verilmiş.Hayvanlarla korkutulma, aynı yerde tutma.Söylenecek çok bir şeyde yok aslındaHayvan postu , birçok kez görülüyor klipte.Hayvanlar gücü temsil eder.Özellikle Lady Gaga , Beyonce gibi sanatçılar çok kullanır.
Gibi.. Siz Hala Umbrella Diye Rihanna Diye Gezin Bakalım.


__________________
''Always On My Mind''

Konu YeşiL6 tarafından (12.09.2014 Saat 14:43 ) değiştirilmiştir.
Sara isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla
Alt 12.09.2014, 14:00   #2 (permalink)

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Rihanna ve iLLuminati Gerçeği

Herkez biliyor zaten rihanna illuminati'nin kraliçesi

Sara beğendi.
__________________

Ben olmuşum defterde boş bırakılan ilk sayfa
Kraliçe isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla
Alt 12.09.2014, 14:03   #3 (permalink)
Bağımlı Üye
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Rihanna ve iLLuminati Gerçeği

Allah Yok diyen bi şarkıya eşlik etmek Hoşlarına Gidiyor desene .)

__________________
''Always On My Mind''
Sara isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla
Alt 12.09.2014, 21:54   #4 (permalink)
lazy
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Rihanna ve iLLuminati Gerçeği

İllumanti her yerde elimizde olan bir şey değil maalesef.

__________________

Cem KARACA
PANDA isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla
Alt 12.09.2014, 21:59   #5 (permalink)
Bağımlı Üye
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Rihanna ve iLLuminati Gerçeği

Alıntı:
RaxneL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
İllumanti her yerde elimizde olan bir şey değil maalesef.
Elinde olan bişey Var Gözünle Gördügün Kulagınla Duyduklarından Uzak durursan Kendi adına Bişeyler yapmış Olabilirsin . Mesela ben Bugün Yabancı müzik dinlemezsem heleki dinimi İnkar eden ve Yok sayan bir Müzik Sanırım Akşam uyuyabilirm Ve Nefes alır Yaşarımda. Siz Herşeyi kabulleniş Tarzınızla Getirdiniz Bunları. Bu Özentilik Nereye gider. Hal vaziyetten Memnunsanız Ok Kolay gelsin.

Aura, EkoL ve Kraliçe beğendi
__________________
''Always On My Mind''
Sara isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla
Alt 12.09.2014, 22:02   #6 (permalink)
lazy
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Rihanna ve iLLuminati Gerçeği

Alıntı:
Sara Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Elinde olan bişey Var Gözünle Gördügün Kulagınla Duyduklarından Uzak durursan Kendi adına Bişeyler yapmış Olabilirsin . Mesela ben Bugün Yabancı müzik dinlemezsem heleki dinimi İnkar eden ve Yok sayan bir Müzik Sanırım Akşam uyuyabilirm Ve Nefes alır Yaşarımda. Siz Herşeyi kabulleniş Tarzınızla Getirdiniz Bunları. Bu Özentilik Nereye gider. Hal vaziyetten Memnunsanız Ok Kolay gelsin.
Bende yabancı müzik dinlemem sevmemde genedel rap dinlerim ayrıca o sizin içinde ben kendimi yok sayıyorum bende bu örgüt yapılanma her neyse ona karşıyım ne yapdıklarını amaçlarını ne yapabilecekleri hakkında da yeterince bilgim var açıkcası pekte umursadığım söylenemez çünkü hiç bir şey yapamazlar

Sara beğendi.
__________________

Cem KARACA
PANDA isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla
Alt 12.09.2014, 22:05   #7 (permalink)
Bağımlı Üye
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Rihanna ve iLLuminati Gerçeği

Sessiz Hükümdarlık Derim ben buna ve Sinsice Ele geçiriyor . Bazı insanlar Bilek Gücüyle Elde Eder Bazıları İse Beyine Hitap edip Kazanır. Biryerlere Geldiklerinde Şaşmaktan Ziyade Biliyorduk Diyecegiz.

__________________
''Always On My Mind''
Sara isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla
Alt 12.09.2014, 22:06   #8 (permalink)
İyiler İlk Görüşte Tanınmaz.

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Rihanna ve iLLuminati Gerçeği

ne illuminatiymiş arkadaş

Courage isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla
Alt 12.09.2014, 22:08   #9 (permalink)
Bağımlı Üye
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Rihanna ve iLLuminati Gerçeği

Alıntı:
Courage Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
ne illuminatiymiş arkadaş
Haklısın Biz Koyun oldukça İnsanlar sürmeye Devam edecek Zaten Sıkıntı yok devam =)

__________________
''Always On My Mind''
Sara isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla
Alt 12.09.2014, 22:08   #10 (permalink)
lazy
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Rihanna ve iLLuminati Gerçeği

Alıntı:
Sara Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Sessiz Hükümdarlık Derim ben buna ve Sinsice Ele geçiriyor . Bazı insanlar Bilek Gücüyle Elde Eder Bazıları İse Beyine Hitap edip Kazanır. Biryerlere Geldiklerinde Şaşmaktan Ziyade Biliyorduk Diyecegiz.
Küçük değişimlerle büyük olaylara imza atabilir bu örgütlenme ilk önceki hedefleri beyin yıkama ne yazık ki küçüçük çocuklardan başlıyorlar bunlara.

__________________

Cem KARACA
PANDA isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Yukarı'daki Konuyu Aşağıdaki Sosyal Ağlarda Paylaşabilirsiniz.


(Tümünü Görüntüle Konuyu Görüntüleyen Üyeler: 16
-X-, Aura, Bia, Coffee Queen, Courage, FragiLe, Jade, Kraliçe, MeLodi, PANDA, Perii, Sara, The, user, Wallace, YeşiL6
Seçenekler Arama
Stil

Yetkileriniz
Konu Açma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum hakkında Kullanılan sistem hakkında
Forumaski paylaşım sitesidir.Bu nedenle yazılı, görsel ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenmektedir.Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir.Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazılı, görsel ve diğer materyalleri 48 saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır. Bildirimlerinizi bu linkten bize yapabilirsiniz.

Telif Hakları vBulletin® Copyright ©2000 - 2016, ve Jelsoft Enterprises Ltd.'e Aittir.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.

Saat: 16:00