Forum Aski - Türkiye'nin En Eğlenceli Forumu
 

Go Back   Forum Aski - Türkiye'nin En Eğlenceli Forumu > Televizyon Dünyası > Yerli Diziler Tanıtımları
facebook bağlan


Kurtlar Vadisi, Kurtlar Vadisi Terör ve Kurtlar Vadisi Pusu Ana Karakterler

Yerli Diziler Tanıtımları kategorisinde açılmış olan Kurtlar Vadisi, Kurtlar Vadisi Terör ve Kurtlar Vadisi Pusu Ana Karakterler konusu , Kurtlar Vadisi, Kurtlar Vadisi Terör ve Kurtlar Vadisi Pusu Ana Karakterler Polat Alemdar Polat Alemdar Kurtlar Vadisi, Kurtlar Vadisi Terör, Kurtlar Vadisi Pusu dizilerinin karakteridir. Necati Şaşmaz tarafından canlandırılıp, Umut ...


Like Tree7Beğeni
  • 1 Post By Jade
  • 1 Post By Jade
  • 1 Post By Jade
  • 1 Post By Jade
  • 1 Post By Jade
  • 1 Post By Jade
  • 1 Post By Jade

Yeni Konu aç  Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Arama Stil
Alt 31.10.2014, 14:31   #1 (permalink)

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
genel Kurtlar Vadisi, Kurtlar Vadisi Terör ve Kurtlar Vadisi Pusu Ana KarakterlerKurtlar Vadisi, Kurtlar Vadisi Terör ve Kurtlar Vadisi Pusu Ana Karakterler
Polat Alemdar
Polat Alemdar Kurtlar Vadisi, Kurtlar Vadisi Terör, Kurtlar Vadisi Pusu dizilerinin karakteridir. Necati Şaşmaz tarafından canlandırılıp, Umut Tabak tarafından seslendirilir.

Süleyman Çakır
1 ve 45'nci bölümler arasında dizide oynamıştır. Kurtlar Vadisi isimli dizide Oktay Kaynarca tarafından canlandırılan karakterdir. Pusat, Süleyman Çakır'ın tek Varisidir karısı Nesrin Çakır çocukları Pusat Çakır ve Selvi Çakır ortağı Polat Alemdar 1.Sezon 2.Sezon ve adamları Memati, Erdoğan Adnan 2 Sezon Çakır'ın adamlarıydı ve sonradan Çakır öldüğünde Memati Erdoğan Adnan Nevzat Polat Alemdar'ın adamları olmuştur. 43.bölüm'de Cerrahpaşalı Halit tarafından vurularak öldürülmüşdür.

Memati Baş
Memati Baş, Kurtlar Vadisi dizisinde önceleri Süleyman Çakır'ın sağ kolu sonraları ise Polat Alemdar'ın yanında yer alan , Kurtlar Vadisi Pusu'nun 162 .bölümüne kadar oynayan karakterdir. Erkan tarafından öldürülmüştür.

Abdülhey Çoban
Abdülhey Çoban, gerçek adı Zülfü Yüksel'dir. Kurtlar Vadisi, Kurtlar Vadisi Terör ve Kurtlar Vadisi Pusu dizilerinin karakterlerindendir. Kenan Çoban tarafından canlandırılmaktadır. 229.bölüm'de Mr.Key tarafından bombalı saldırıda öldürüldüğü algısı uyandırılmıştır. Fakat ilerleyen bölümlerde saldırıdan canlı bir şekilde kurtulduğu ortaya çıkmıştır.

Güllü Erhan
Güllü Erhan, Kurtlar Vadisi, Kurtlar Vadisi Terör ve Kurtlar Vadisi Pusu dizilerinin karakterlerindendir. Erhan Ufak tarafından canlandırılmaktadır.

İskender Büyük

Kurtlar Vadisi Pusu dizisinde Musa Uzunlar tarafından canlandırılan bir karakter. 25-93 bölümleri arası Kurtlar Vadisi Pusu'da oynamış çoğu zaman Polat'a zarar vermiştir. Polat'ın adamları Nevzat, Eren, Pürmüz, Kazım'ı ve Polat'ın karısı Ebru'yu öldürmüştür. Polat'ın adamı Erhan'ı da kolsuz bırakmıştır. Bütün bu yaptıklarının bedelini 93. bölümde Polat tarafından asılarak ödemiştir.

Cahit Kaya
Eski daha önce askeri kamplarda yetişmiş ve polis meslek eğitimi almış istihbaratçıdır. Saha adamıdır. Polat'ın eski ekibinde yer almıştır. Çoğu operasyona katılmıştır. Ekip dağılınca İsviçre'ye gitmiştir. Safiye Karahanlı üzerinden onu koruyan Mehmet ile iş birliği yapıp tapınakçılara ulaşmayı planlamaktadır. Tapınakçıların üstadı ile görüşmüş ve tapınakçılara katılmak için bir görev üstlenmiştir. Öncelerde hain sanılsada sonrasında, Polat Alemdar'ın yaşadığını öğrenir Siber Güvenlik Teşkilatı'nın yapmış olduğu bir satranç oyunu sistemi sayesinde İhtiyarlar Heyeti ile iletişime geçerek tapınakçılardan Heyet'e bilgi sızdırmaktadır.

Narsinha beğendi.
__________________Jade isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla
Alt 31.10.2014, 14:33   #2 (permalink)

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Kurtlar Vadisi, Kurtlar Vadisi Terör ve Kurtlar Vadisi Pusu Ana Karakterler

Polat Alemdar
Geçmişi
Aslan Akbey tarafından yetiştirilen, lise yıllarından itibaren devlet adına çalışmaya yemin etmiş üst düzey bir devlet görevlisidir. Küçükken Aslan Akbey tarafından kaçırılmış ve Ömer Candan ile Nazife Candan'ın yanına evlatlık olarak verilmiştir. Böylece Mehmet Karahanlı'nın oğlu Efe Yakup Karahanlı; Ali Candan olmuştur. Aslan Akbey tarafından devlet görevlisi olarak devlet istibaharat örgütü olan Kamu Güvenliği Teşkilatı (KGT)'na hizmet etmek için yetiştirilmiştir. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi (Mülkiye) Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunudur. Mezuniyetinden sonra Kosova'daki Türk Konsolosluğu'nda diplomat olarak çalışmıştır. Ali Candan, birçok görevlerde bulunmuş, son olarak Kosova'da UÇK kampında operasyon tatbîkatı yaptığı sırada Aslan Akbey tarafından İstanbul'a çağırılıp hayatının en zor operasyon görevi verilmiştir; Kurtlar Vadisi operasyonu. Görevin amacı, Mehmet Karahanlı'nın baron olduğu büyük bir konsey tarafından yönetilen Türk mafyasını deşifre edip çökertmektir. Yalnız mafyayı çökertmesi için ölmüş olarak gösterilip estetik ameliyatla yeni bir kimliğe bürünmesi gerekmektedir. Ali Candan bu operasyonu kabul edip estetik ameliyatla, çok sevdiği nişanlısı Elif Eylül'den ve sevdiklerinden vazgeçmek zorunda kalmış, Duran Şatıroğlu'nun yeğeni Polat Alemdar kimliği ile Türk mafyasının içerisine sızdırılmıştır.

İlişkileri deşifre edip, sistemi çökertmek üzere mafyanın içerisine girmiş, çetelerin Küresel Güçler ile nasıl işbirliğine girdiğine şahit olmuş gizli bir devlet görevlisidir. Polat'ın misyonu yine akıl, cesaret ve organizasyon becerisi gerektirmektedir. İşlenen faili meçhulleri, sebepleri ve sonuçlarıyla, çağın en önemli silahı “Para” üzerinden ortaya çıkarmak istemektedir. 21. asırda tüm dünyanın Avrasya için son kozlarını paylaştığını ve Türkiye'nin de Avrasya'nın kalbi olduğunu gören Polat, son görevi için ekibini yeni insanlarla genişletmiştir.

Polat Alemdar İngilizce, Fransızca, Arapça, Rusça ve Kürtçe'yi çok iyi konuşur. Her tür silah ve dövüş konusunda uzmanlaşmıştır.

Polat Alemdar, Dünya Baronu tarafından Baronluğa kadar yükseltilmiş, hatta masonik bir örgüt tarafından Lübnan başbakanı Fuad Sinyora'ya zorla suikast düzenlemesi için Suriye'ye dahi gönderilmiştir.

Polat Alemdar Irak'ta girdiği operasyonda Türk askerlerinin kafasına çuval geçiren Amerikalı komutan Sam William Marshall'ı başa baş bir kavganın sonunda bıçaklayarak öldürmüştür.

En yakın dostu Süleyman Çakır'dan kalan adamlarıyla birlikte ülkeyi ele geçirmeye çalışan İskender Büyük adındaki emekli bir generalle savaştı. İskender Büyük'ün ortaya çıkması, İhtiyarlar adı verilen Türk derin devletinin Polat Alemdar ile temasa geçmesini sağlamıştır. Bu yüzleşmenin gerçekleşmesini istemeyen İskender Büyük'ün tüm engellemelerine karşın, Polat Alemdar buluşmayı gerçekleştirmiştir. Bu buluşma neticesinde ülke hakkındaki en net bilgileri edinmiş ve İhtiyarların desteği ile hareket rotasını belirlemiştir.

Annesinin kalp krizi geçirmesi yüzünden Ebru Duru ile evlenmiştir. Kayınpederi Ercüment Duru'nun İskender Büyük'ün adamı olduğu ortaya çıkarmıştır. İskender Büyük ve yapılanması ile savaşmıştır. Başbakana yapılması planlanan suikasti engellemeye çalışırken başbakanın koruması tarafından vurulmuş ve ağır yaralanmıştır.

En nihayetinde İskender Büyük, Davut Tataroğlu, İstihbaratlar ve Müsteşarlar gibi birçok üst düzey kişi ve makamı belirli bir amaç doğrultusunda, belirli sürelerde kullanan en büyük ve derin yapılanmayı, yani Gladio'yu keşfetmiş. Bu oluşumun Türkiye sorumlusu Aron Feller ile yüzleşmiş ve onunla mücadeleye girişmiştir.

Gladio, Polat Alemdar'ın en yakın adamlarından birisi olan Abdülhey Çoban'ı kaçırıp konuşturmayı denemiş fakat kullandıkları yöntemler sonucu Abdülhey'in hafızasının son 10 yılı silinmiştir. Polat Alemdar Abdülhey'in kayıp hafızasını geri getirmeyi başarmıştır. Peşindeki Gladio yapılanmasını atlatmaya çabalamaktadır. 2 kez Türkiye başbakanını suikastten kurtarmıştır. İstanbul'da bir nükleer bombanın patlamasına engel olmuştur.

İskender Büyük, en büyük düşmanı Polat Alemdar'ı yok etmek için karısını öldürüp kızını kaçırarak Aron Feller'e teslim etmiş, ancak bu davranışının bedelini canıyla ödemiştir.

Polat Alemdar ilerleyen bölümlerde yaptığı operasyonda başarısız olduğundan KGT başkanlığı görevinden alınmış, yerine Ünsal Kemal Alnıaçık getirilmiştir. Devlet ile yolları artık ayrılmış olan Polat Alemdar, amacına ulaşmak için yöntem değiştirmiş; Şeref Zazaoğlu, Zülfikar Ağa, Baba Memduh ile iş birliği içine girip, mafya yapılanmasına tekrar dönmüştür. Sonraki bölümlerde bunun İhtiyarlar tarafından oynanmış bir oyun olduğu ortaya çıkmış ve Polat Alemdar KGT başkanlığı görevine tekrar dönmüştür.

İlerleyen zamanlarda sağ kolu olan Memati Baş suikaste uğramış ve hayatını kaybetmiştir. Bu Polat Alemdar'ı psikolojik travma sürecine sokmuştur. Eski İhtiyarlar Başkanı ise suikast sonucu öldürülmüştür, yerine gelen yeni İhtiyarlar Başkanı Adil Eşrefoğlu (Doğu Eşrefoğlu'nun kardeşi), Polat Alemdar'ı KGT görevinden alıp yerine Mete Aymar ve Mete Ağır getirilmiştir.

İhtiyarlar Başkanı Adil Bey, Polat Alemdar'a sonu ölüm olan bir görev vermiştir. Burada Polat'ın görevi örgütü çökertmek ve başkanı öldürmektir. Bunu başaramaz. Çıkan çatışmada ağır yaralanır ama bir mühdet öldü zannedilir ve kayıtlara öldü olarak geçirilir. Artık Polat Alemdar'ın kimliği yoktur. Polat, belli bir süre yaşadığını herkesden saklamış, maske takarak görevine devam etmiştir.

İlerleyen bölümlerde İhtiyarlar Heyetinin yeni başkanı olan aksaçlı Adil Bey, kötü bir oyun ile makamından edilmiş ve yerine yeni gelen Sencer Bey, devletin bölgesel güç olma stratejisinden çıkararak NATO'nun emrine sokmaya çalışmaktadır. Memati'nin ölümü, Polat'ın Suriye'de zarar görmesi Sencer Bey'in oynudur. Birçok devlet kurumu, Mete Ağır ve başta KGT, bu oluşumu ve değişime erken uyanıp Maskeli -daha sonradan öğrendikleri Polat Alemdar'la birlikte hareket etmiştir.

Sencer ise Poyraz adında hainlik etmiş eski bir istihbaratçıyı operasyonal işleri yapması için Özbekistan'dan çağırır. Poyraz, Polat Alemdar ve ekibini yok etmek için uğraşacaktır. Alemdar'ın ailesine de zarar verir. Polat Alemdar Poyraz'ın en yakın adamını yakalayıp öldürmüştür. Poyraz, Kara ve Abdülhey'i tam öldürecekken onu engellemiştir.

Polat, Sencer Bey'i deşifre ederek heyeti kurtarır. Ancak kendisi tehlikeye düşer. Poyraz'a esir olan Polat, Poyrazı tapınakçılara gönderir. Poyraz tapınakçı olur. İlk görevi İhtiyarları yıkmaktır. Bunu başarır, heyet deşifre olur.

Polat, deşifre olan eski heyeti yok ederek yeni heyeti oluşturmak için "Soy Kitabı" na ulaşarak yeni heyet üyelerini göreve çağırır. Heyet eskisi gibi güvenli ve tehlikesiz bir biçimde yeni üyeleriyle hükmüne devam eder. Yeni ak saçlı ise "Hoca" dır. Sırrı bilen tek kişi olan Polat Alemdar kendisi hakkında infaz kararı çıkarır ancak KGT Lideri Akif tarafından boğulurken ihtiayarlar tarafından ölümü engellenir ve aksaçlı seçilir.

Polat Alemdar, dağılan ekibini toparlamak ister. Polat, akşaçlı olduktan sonra naib görevine getirdiği Abdülhey ile temas kurmuş ancak Abdülhey, Polat yaşadığını sakladığı için kırgınlık duyduğundan Polat'ın tekliflerini kabul etmemiştir.

Polat'ın öldüğünü sanan Cahit'in intikam almak için içine sızdığı Tapınakçılar adınd oluşum ile mücadeleye giren Polat, Kara'ya bir görev verir. Tapınakçılar'ın İhtiyarlar Heyeti'ne zarar vermek amacıyla Türkiye'ye getirdiği Armegeddon Timi'ne karşı tüm dünyada mücadele edecek olan Siyah Sancak Timi kurulacaktır.

Abdülhey Çoban'ın ölümüyle Memati Baş'ın ölümünde yaşadıklarının bir benzerini yaşayacaktır. "Ben bu oyunu bitirmeye and içtim, Dünyanızı başınıza yıkacam" diyerekten sahalara geri dönmüştür. Fakat kısa bir süre sonra Alemdar ın yakın arkadaşı Irakta Şedid'e esir düşmüştür.Şedid Komutanı ve Mr.Key Kara'ya ebola enjekte eder.Bunun sonucu Kara:"Onların pisliğiyle öleceğimi kendi askerimin kurşunuyla ölürüm." diyerekten kendisini siyah Sancağa infaz ettirmiştir ve Polat için ağır bir kayıp olmuştur. Yeni ekibi Cahit Kaya, Güllü Erhan, Timur ve Yasin'den oluşmaktadır.

Rol model olarak Polat Alemdar
Kurtlar Vadisi dizisinin popülerleşmesiyle birlikte toplumda özellikle gençler arasında Polat Alemdar rol modeli olarak görülmeye başlanmıştır. Uluslararası Politik ve Strateji Araştırmalar Merkezi'nin 17 ilde 2010 lise öğrencisi arasında yaptığı ankette “Kendinize yetişkin olarak kimi örnek alırsınız” sorusunda Polat Alemdar birinci sıraya oturmuştur.

Polat Alemdar ile ilgili küçük şeyler
Polat Alemdar'ın şu anda yaşamasında aslında biraz da Laz Ziya'nın payı vardır. Konsey de Polat Alemdar'ın kalemi kırılacağı anda Laz Ziya araya girip kızım ile Polat Alemdar nişanlanacak. diyerek konsey baronu olan Mehmet Karahallı'nın kalemi kırmasını engellemiştir.

Polat Alemdar Suriye'ye gönderilmeden önce Masonlar onu öldürdü ve adrenalin iğnesi ile tekrar canlandırıp kendi taraflarına çekmek için konuşma yaptılar. Polat Alemdar onlardan olmayı kabul etmeyince tekrar bayıltıp Suriye'ye gönderdiler. Suriye de zorla da olsa operasyonu yaptırdılar.


wikipedia

Asi Ruh beğendi.
__________________Jade isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla
Alt 31.10.2014, 14:36   #3 (permalink)

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Kurtlar Vadisi, Kurtlar Vadisi Terör ve Kurtlar Vadisi Pusu Ana Karakterler

Süleyman Çakır
Kurtlar Vadisi isimli dizide Hekimoğlu türküsüyle özdeşleşmesi ve Karadenizli olmasıyla Ordulu olduğu düşünülen Oktay Kaynarca tarafından canlandırılan karakterdir.

Çocukluğu
Küçük yaştayken cami avlusunda gözü önünde babasının vurulduğunu görmüş ve bundan sonra dünyaya hep nefretle bakmıştır. Babası öldükten sonra annesinin evde yaptığı pilav ve nohutu satarak hem kız kardeşi Derya Çakır'a hem de annesi Emine Çakır'a bakmıştır. Birgün zabıta gelip yasak yerde satış yaptığı için hem onu hem de kız kardeşini hırpalamıştır. Hırpalama sırasında zabıtanın kız kardeşine vurmasından dolayı gözü dönmüş ve zabıtayı ard arda bıçaklayıp öldürmüştür. Sonrasında cinayet suçundan hüküm giyip, hapse düşmüştür. Hapise düşünce annesi ve kız kardeşi açıkta kalmıştır. Bunun için ona Duran Şatıroğlu namı diğer Duran Emmi'yi bıçaklaması için teklif etmişlerdir ve o da annesi ve kız kardeşi kötü durumda olduğu için razı olmuştur. Duran Emmi abdest alırken elinde bıçakla onu öldürmeye gitmiş ancak babasının da abdest alırken öldüğü gözüne gelince yapamamıştır. Duran Emmi sayesinde mafyaya girmiş ve önemli bir mafya babası olmuştur. Sonra Laz Ziya'nın kızı Nesrin Yılmaz ile evlenmiştir.

Mafyada Yükselişi
Testere Necmi'nin hiyerarşisindedir. Konseyin istediği 3 mafyayı öldürerek dikkatleri üzerine çekmiştir.Daha sonra Kurtlar Vadisi konseyi tarafından atılmıştır. Avukat Elif Eylül tarafından hapishaneden çıkarılmaya çalışılmış ve başarılı sonuca ulaşmıştır.Kız kardeşi Derya Çakır'ı öldürdüğü için konseyden aldığı izinle Tombalacı Mehmet'i işkence yaparak öldürmüştür. Belirli bir zaman sonra Baron tarafından İstanbul Sefiri yapılmıştır. İstanbul Sefiri olması onun düşmanlarını fazlalaştırmıştır. Çünkü erken denilecek bir sürede sefirliğe getirilmesi ve fevri olması düşmanları tarafından olumsuz karşılanmıştır.

Ölümü
Çakır, Cerrahpaşalı Halit tarafından pusuya düşürülerek öldürülmüştür. Süleyman Çakır dizide 43. bölümde vurulmuş ve 45. bölümde öldüğü ilan edilmiştir. Can dostu Polat Alemdar Çakır'ın ölümünün ardından Halit'i ve altı mafya babasını bir gecede öldürerek onun intikamını almıştır.Süleyman Çakır karakteri, Kurtlar Vadisi'nde en çok ilgi çeken ve sevilen karakterlerdendir. Bu nedenle, ölümü olumsuz tepki almıştır. Örneğin, bazı izleyiciler Çakır karakteri diziden çıktıktan sonra diziyi seyretmeyi bırakmışlardır. Hatta, gıyabında cenaze namazı kılınmış, gazetelere vefat ilanı verilmiş ve de mevlüt okutulmuştur. O dönemde dizinin yönetmeni olan Osman Sınav konuya açıklık getirmiştir. Sınav, Oktay Kaynarca'nın zaten diziden ayrılacağını ama bunu dizinin işleyişi bakımından daha erkene alındığını ayrıca Oktay Kaynarca ile sorunlarının olmadığını açıklamıştır.

Vikipedi, özgür ansiklopedi

Asi Ruh beğendi.
__________________Jade isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla
Alt 31.10.2014, 14:38   #4 (permalink)

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Kurtlar Vadisi, Kurtlar Vadisi Terör ve Kurtlar Vadisi Pusu Ana Karakterler

Memati Baş
Memati Baş, Kurtlar Vadisi, Kurtlar Vadisi Terör ve Kurtlar Vadisi Pusu dizilerinin ve Kurtlar Vadisi Irak, Kurtlar Vadisi Filistin filmlerinin karakteridir. Gürkan Uygun tarafından canlandırılır.

Geçmişi
Memati Baş, Kurtlar Vadisi dizisinde önceleri Süleyman Çakır'ın sağ kolu sonraları ise Polat Alemdar'ın yanında yer alan dizinin en önemli karakterlerinden birisidir. Memati, çocukken düştüğü hapishanede kendisini öldürmek isteyen kişilerden kurtaran Süleyman Çakır'ın sağ kolu olmuş, ölümüne kadar sadık kalmıştır. Memati, imkansız aşkını "Kazım, bu benim şarkım" dediği Öldüm De Uyandım ile taçlandırmış ve yaralı kalbiyle mantığı arasında derin bir sarsıntı yaşamıştır. Memati, sokaklardan geldiği için fevri ve acımasızdır. Onun için sorun her zaman somut olmalıdır ve çözümler basittir. Olayların perde arkasıyla ilgilenmez. Polat Alemdar, operasyonlarda mematiyi sağ kolu olarak kullanır. Doğrudan sonuca ulaşma yeteneği Memati Başın en önemli özelliğidir. Sevgilisi Gamze, Fuat Tamer Tataroğlu tarafından öldürülmüştür. Oğlu Ali Memati, istihbaratçı Ersoy Ulubey tarafından katledilmiştir.

Kurtlar Vadisi Pusu'nun 9. yılının sezon finalinde azmettiren Yaşar Katırcı olmak üzere örgüt'ün metropol sorumlusu "Cemal" kod adlı ajanın bir adamı İhtiyarlar Heyeti Başkanı Sencer Bey Memati'yi Düğünde Vurarak Öldürtmüştür. Memati'nin ölümünü araştıran Polat Alemdar suikastin arkasında daha karmaşık olaylar olduğunun farkına varır,daha sonra Olayın Arkasında yeni Ihtiyarlar başkanı olan Sencer bey dolaylı olarak Mematı'nin Katili olduğu anlaşılır. Sencer dolaylı yollardan suikasti Erkan Öztürk'e yaptırmıştır. Erkanı kullanmıştır. Erkan kandırıldığının farkına varıp Polat'ın emrine girmiştir. Erkan kendini suçlu hissetttiğinden dolayı Sencer'i hastanede yastıkla boğarak öldürmüştür. Böyle Memati'nin intikamı onu öldüren kişi tarafından alınmıştır.

Vikipedi, özgür ansiklopedi

Asi Ruh beğendi.
__________________Jade isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla
Alt 31.10.2014, 14:39   #5 (permalink)

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Kurtlar Vadisi, Kurtlar Vadisi Terör ve Kurtlar Vadisi Pusu Ana Karakterler

Abdülhey Çoban

Abdülhey Çoban, Kurtlar Vadisi, Kurtlar Vadisi Terör ve Kurtlar Vadisi Pusu dizilerinin ve Kurtlar Vadisi Irak, Kurtlar Vadisi Filistin filmlerinin karakteridir. Kenan Çoban tarafından canlandırılıp, Kadir Çermik tarafından seslendirilir.

Geçmişi
KGT adı verilen çok gizli bir istihbarat örgütünün mensubudur. Doğu Eşrefoğlu ve Aslan Akbey tarafından yetiştirilerek göreve getirilmiştir. Adı Arapça olup asıl hali "Abd el-Hayy"dır ve "Diri olanın/Can verenin (el-Hayy) kulu" anlamına gelir.

Bir zaman sonra Polat Alemdar isimli KGT ajanı olup mafya oluşumunun içine sızan bu adamı korumakla yükümlü olduğu son görevi verilmiştir. Görev gereği Polat Alemdar'a çöpçü kılığında karşısına çıkmıştır. Ve bu olaydan sonra Polat Alemdar ve Abdülhey çok iyi iki dost olmuşlar. Bir ara Aron Feller tarafından işkence edilerek hafıza kaybına uğrayıp İskender Büyük'e hizmet etmiştir. Ama sonra Polat Alemdar, hafızasını geri getirtmeyi başarmıştır. Ayrıca Abdülhey (Zülfü Yüksel) ekibin sessiz elemanlarından biridir, operasyonlarda tedbirlidır. Mantık yürüterek hareket eder, duygularını pek belli etmez ve Memati Baş'ın ölümünden sonra Polat Alemdar'ın Sağ kolu olmuştur. Polat Alemdar'ın sırrı bildiği için infaz edilip öldüğünü sanmaktadır ve bu yüzden büyük bir bunalıma girmiştir. Ancak Polat ölmemiştir.

Yeni aksaçlı olan Polat Alemdar Abdülhey'i naib olarak görevlendirir ve bir süre sonra Abdülhey'in karşısına çıkar. Abdülhey, yaşadığını saklayan Polat'a kızgındır ve tekliflerini kabul etmez.Sonradan barışıp ekibe geri dönmüştür.Abdülhey, İhtiyarlar ve KGT'deki tüm görevlerini bırakıp kendine yeni bir hayat kurmak istemektedir. Ama daha sonradan yaptığından pişman olmuştur ve tekrardan Polatın yanına dönmüştür.

229. bölümde Mr.Key tarafından KGT'ye bırakılan bombanın patlaması sonucu hayatını kaybetmiştir.

Vikipedi, özgür ansiklopedi

Asi Ruh beğendi.
__________________Jade isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla
Alt 31.10.2014, 14:40   #6 (permalink)

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Kurtlar Vadisi, Kurtlar Vadisi Terör ve Kurtlar Vadisi Pusu Ana Karakterler

Güllü Erhan

Güllü Erhan, Kurtlar Vadisi, Kurtlar Vadisi Terör ve Kurtlar Vadisi Pusu dizilerinin ve Kurtlar Vadisi Irak filminin karakteridir. Erhan Ufak tarafından canlandırılıp, Kadir Çermik tarafından seslendirilir.

Geçmişi
Güllü Erhan, Seyfo Dayı'nın öz yeğenidir. Hatta dizide ilk göründüğü bölümde Seyfo Dayı'nın dediğine göre, Dayı'nın annesinin teyzesinin torunudur. Dayısı onu mafyadan uzak tutmaya çalışsa da Güllü, Polat Alemdar'ın ekibine girmeyi başarır. Grubun en neşeli ve sevimli yüzüdür. Problemleri, parlak fikirleri ve beklenmedik anlardaki ani patlamaları ile çözebilmektedir. Onun arkadaş olamayacağı hiç kimse yoktur. Sevimli sesi ve neşeli yüzü en büyük silahıdır. Hayalperest, bazen çocuksu ve sakar ama her zaman talihli oluşuyla dikkat çeker. Kadınlara olan ilgisi ve korkusu onda çelişik duygular yaşatır. Sempatikliğinin ve insanlarla çarçabuk kaynaşmasının farkındadır. Bunu kullanarak olmadık anlarda çözümler üretir.

İskender den intikam almak için İskender'e ateş etmiş bu yüzden İskender Büyük ve adamları tarafından omuzuna kurşun sıkılmıştır. Polat' ın evini yakan İskender, kaçarken Erhan' ın kolunu çöp kamyonu ile ezer. Bu olaydan sonra Erhan kolunu kaybeder. Kolunu kaybetmesine ilk zamanlar üzülürken daha sonra buna alışmıştır. Daha sonra Güllü Erhan karakterine 229. bölümde kol nakli yapılmıştır.

Aynı zamanda Memati Baş ve Abdülhey Çoban'ın ölmesi ile birlikte Polat Alemdar'ın ilk ekibinden kalan tek adamdır.

Vikipedi, özgür ansiklopedi

Asi Ruh beğendi.
__________________Jade isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla
Alt 31.10.2014, 14:43   #7 (permalink)

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Kurtlar Vadisi, Kurtlar Vadisi Terör ve Kurtlar Vadisi Pusu Ana Karakterler

İskender Büyük
Kurtlar Vadisi Pusu dizisinde Musa Uzunlar tarafından canlandırılan bir karakter. Emekli subay olan İskender Büyük, ismini tarihteki Büyük İskender'in metaforik bir kombinasyonundan alır. Ayrıca dizideki karakterin tarihsel Büyük İskender ile tip ve özellik bakımından pek çok noktada benzeştiği anlaşılmıştır. Kuzey Irak'ta operasyonlarda devlet adına sayısız eylemlere girişmiş bir devlet görevlisidir. Fakat, yasadışı faaliyetler içinde olduğu gerekçesiyle ordudan atılır. Emeklilikten sonra da yasadışı faaliyetlerini sürdürür. Etrafında çok büyük bir nüfus alanı olduğundan rahat hareket imkânına sahiptir. Bu arada kendisine muhalif olan birçok insanı öldürtür.İstihbarat başkanını öldürmesiyle Polat Alemdar ile büyük bir mücadeleye girmiştir.Polat Alemdar'dan önce Kırmızı kitabı ele geçirmeye çalışmış fakat başarısız olmuştur.Aslında iyi bir vatansever olmasına rağmen kandırılmış ve Gladio ya hizmet ettirilmiştir.Ülkesine büyük zarar veren bu karakter Polat Alemdar tarafından vatana ihanet suçundan asılarak öldürülmüştür.

İskender ve Ersoy Ulubey derin devlet çatısı altında birbirlerine temas eden iki rakiptir. Hatta İskender,güneydoğuda çalışırken müteakip zamanlar yasadışı örgütlerden biri Ersoy'u öldürsün diye planlar kurmuş,onu dağlara göndermiş ancak Ersoy her sefersinde hayatta kalmayı başarmıştır.Askerlik yıllarında İskenderin Ersoy'dan daha rütbeli bir kişi olduğu bilinmektedir.Her ikisi de Polat Alemdar'a göre devlet için tehdittir.Her iki şahısta şu veya bu şekilde Gladio'ya hizmet etmişlerdir,çalışma tarzları ve anlayışları taban tabana zıttır.

Vikipedi, özgür ansiklopedi

Asi Ruh beğendi.
__________________Jade isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla
Alt 31.10.2014, 20:28   #8 (permalink)
Bjk Polat Doruk Bjk

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Kurtlar Vadisi, Kurtlar Vadisi Terör ve Kurtlar Vadisi Pusu Ana Karakterler

Daha çok karakter var onlarıda isteriz.

Asi Ruh isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Yukarı'daki Konuyu Aşağıdaki Sosyal Ağlarda Paylaşabilirsiniz.


(Tümünü Görüntüle Konuyu Görüntüleyen Üyeler: 7
Asi Ruh, Jade, Leo, Narsinha, Odisseas, Perii, YeşiL6
Seçenekler Arama
Stil

Yetkileriniz
Konu Açma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum hakkında Kullanılan sistem hakkında
Forumaski paylaşım sitesidir.Bu nedenle yazılı, görsel ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenmektedir.Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir.Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazılı, görsel ve diğer materyalleri 48 saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır. Bildirimlerinizi bu linkten bize yapabilirsiniz.

Telif Hakları vBulletin® Copyright ©2000 - 2016, ve Jelsoft Enterprises Ltd.'e Aittir.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.

Saat: 07:48